-
SVET VSEH ČASOV
-
RAZVOJ SV. REKORDA
-
SLO VSEH ČASOV
-
SLO USPEHI
-
AD KLADIVAR
<
>
NAJBOLJŠI IZIDI VSEH ČASOV NA SVETU
(OLIMPIJSKE DISCIPLINE; OSEBNI REKORDI IN ŠTAFETNI DRŽAVNI REKORDI)
(OLIMPIJSKE DISCIPLINE; OSEBNI REKORDI IN ŠTAFETNI DRŽAVNI REKORDI)
-
MOŠKI
-
ŽENSKE
-
MEŠANO
<
>
100 m (<9.90)
|
WR 9.58 0.9 Usain Bolt JAM Berlin 16/08/09 1356 pts; (1/1000: 9.572; Start reaction: 0.146 sec; v: 37.58 km/h)
SR 10.13 0.8 Matic Osovnikar (MASS) Osaka 25/08/07 10.04w 3.2 Matic Osovnikar (MASS) Wolfsberg 25/07/09
9.58WR+ AR CR 0.9 Usain Bolt (4) JAM Berlin 16/08/09 WC; 9.63OR 1.5 London 05/08/12
9.69 2.0 Tyson Gay (2) USA Shanghai 20/09/09; 9.68w 4.1 Eugene 29/06/08
9.69 -0.1 Yohan Blake (1) JAM Laussane 23/08/12
9.72 0.2 Asafa Powell (2) JAM Lausanne 02/09/08; 100y WR 9.07# -0.5 Ostrava 27/05/10
9.74 0.9 Justin Gatlin (1) USA Doha 15/05/15; 9.87W35 -0.1 Stanford 30/06/19
9.76 0.6 Christian Coleman USA Doha 28/09/19 WC; 60m Wi 6.34 Albuquerqe 18/02/18; 60m Ci 6.37 Birmingham 03/03/18
9.76* 1.2 Trayvon Bromell USA Nairobi 18/09/21; 9.75w 2.1 Jacksonville 30/04/22
9.76 1.4 Fred Kerley USA Eugene 24/06/22
9.77AR 1.2 Ferdinand Omanyala KEN Nairobi 18/09/21
9.78 0.9 Nesta Carter JAM Rieti 29/08/10
9.79+ 0.1 Maurice Greene USA Athens 16/06/99; 9.78w 3.7 Stanford 31/05/04
9.80 1.3 Steve Mullings JAM Eugene 04/06/01
9.80AR 0.1 Lamont Marcell Jacobs ITA Tokyo 01/08/21 OG
9.82 1.7 Richard Thompson TTO Port of Spain 21/06/14; 9.74w 5.0 Clermont 31/05/14
9.83AR 0.9 Bingtian Su CHN Tokyo 01/08/21 OG
9.83 1.3 Zharnel Hughes GBR New York 24/06/23
9.83 0.0 Noah Lyles USA Budapest 20/08/23 WC; 9.80w 4.4 Devonshire 21/05/23
9.84+ 0.7 Donovan Bailey CAN Atlanta 27/07/96 OG; 50m Wi 5.56A Reno 09/02/96
9.84 0.2 Bruny Surin CAN Seville 22/08/99 WC; 50m WR 5.40# & 60m WR 6.25# in same race
9.84 1.2 Akani Simbine RSA Szekesfehervar 06/07/21; 9.82w 2.8 Pretoria 15/04/21
9.84 1.9 Alex Wilson SUI Marietta 18/07/21
9.85+ 1.2 Leroy Burrell USA Lausanne 06/07/94
9.85 1.7 Olusoji Fasuba NGR Doha 12/05/06
9.85 1.3 Michael Rodgers USA Eugene 04/06/11; 9.80w 2.7 Eugene 31/05/14
9.85 1.5 Marvin Bracy USA Miramar 05/06/21; 9.80w 2.9 Monteverde 04/06/22
9.85 0.8 Ronnie Baker USA Eugene 20/06/21; 9.78w 2.4 Eugene 26/05/18
9.85 0.4 Kishane Thompson JAM Xiamen 03/09/23
9.86+ 1.2 Carl Lewis USA Tokyo 25/08/91 WC; 9.78w 5.2 Indianapolis 16/07/88
9.86 0.4 Frankie Fredericks NAM Lausanne 03/07/96; 9.85A w 3.0 Nairobi 18/05/02
9.86 1.8 Ato Boldon TTO Walnut 19/04/98
9.86 0.6 Francis Obikwelu POR Athens 22/08/04 OG; 9.84w 5.4 Sarragosa 03/06/06
9.86 1.4 Keston Bledman TRT Port of Spain 23/06/12; 9.85w 3.6 Clermont 02/06/12
9.86 1.3 Jimmy Vicaut FRA Paris 04/07/15
9.86 0.8 Divine Odururu NGR Austin 07/06/19
9.86 1.6 Michael Norman USA Fort Worth 20/07/20
9.86 0.6 Ferdinand Omurwa KEN Andorf 14/08/21
9.86 -0.2 Oblique Seville JAM Tucson 21/05/22
9.86 0.7 Micah Williams USA Fayetteville 27/05/22; 9.83w 2.5 Walnut 16/04/22
9.87 0.3 Linford Christie GBR Stuttgart 15/08/93
9.87A -0.2 Obadele Thompson BAR Johannesburg 11/09/98; 9.69A w 5.0 El Paso 13/04/96
9.88 1.0 Walter Dix USA Nottwil 08/08/10; 9.80w 3.1 Eugene 29/06/08
9.88 0.9 Ryan Bailey USA Rieti 29/08/10
9.88 1.0 Michael Frater JAM Lausanne 30/06/11; 9.86w 3.6 Kingston 23/06/11
9.88 0.0 Letsile Tebogo BOT Budapest 20/08/23 WC
9.89 1.6 Travis Padgett USA Eugene 28/06/08; 9.85w 4.1 Eugene 29/06/08
9.89 1.6 Darvis Patton USA Eugene 28/06/08; 9.75w 4.3 Austin 30/03/13
9.89 1.3 Ngonidzashe Makusha ZIM Des Moines 10/06/11
9.89 0.2 Isiah Young USA Clermont 30/05/21
9.89 0.8 Kenneth Bednarek USA Eugene 20/06/21
9.89 0.1 Andre de Grasse CAN Tokyo 01/08/21 OG; 9.74w 2.9 Eugene 21/08/21
9.89 1.0 Ackeem Blake JAM Los Angeles 27/05/23; 9.87w 4.4 Devonshire 21/05/23
9.89 1.3 Pjay Austin USA Austin 07/06/23
9.89 1.7 Courtney Lindsey USA Austin 09/06/23
9.89AR WJ 0.8 Issamade Asinga SUR Sao Paolo 28/07/23; 9.83w 2.6 Clermont 23/04/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9.93AR 1.8 Patrick Johnson AUS Mito 05/05/03
10.06WY= 2.0 Christian Miller USA Eugene 08/07/23
10.06WY= 1.6 Puripol Boonson THA Hangzhou 30/09/23
9.94 SLO AC 0.9 Wayde van Niekerk RSA Velenje 20/06/17
SR 10.13 0.8 Matic Osovnikar (MASS) Osaka 25/08/07 10.04w 3.2 Matic Osovnikar (MASS) Wolfsberg 25/07/09
9.58WR+ AR CR 0.9 Usain Bolt (4) JAM Berlin 16/08/09 WC; 9.63OR 1.5 London 05/08/12
9.69 2.0 Tyson Gay (2) USA Shanghai 20/09/09; 9.68w 4.1 Eugene 29/06/08
9.69 -0.1 Yohan Blake (1) JAM Laussane 23/08/12
9.72 0.2 Asafa Powell (2) JAM Lausanne 02/09/08; 100y WR 9.07# -0.5 Ostrava 27/05/10
9.74 0.9 Justin Gatlin (1) USA Doha 15/05/15; 9.87W35 -0.1 Stanford 30/06/19
9.76 0.6 Christian Coleman USA Doha 28/09/19 WC; 60m Wi 6.34 Albuquerqe 18/02/18; 60m Ci 6.37 Birmingham 03/03/18
9.76* 1.2 Trayvon Bromell USA Nairobi 18/09/21; 9.75w 2.1 Jacksonville 30/04/22
9.76 1.4 Fred Kerley USA Eugene 24/06/22
9.77AR 1.2 Ferdinand Omanyala KEN Nairobi 18/09/21
9.78 0.9 Nesta Carter JAM Rieti 29/08/10
9.79+ 0.1 Maurice Greene USA Athens 16/06/99; 9.78w 3.7 Stanford 31/05/04
9.80 1.3 Steve Mullings JAM Eugene 04/06/01
9.80AR 0.1 Lamont Marcell Jacobs ITA Tokyo 01/08/21 OG
9.82 1.7 Richard Thompson TTO Port of Spain 21/06/14; 9.74w 5.0 Clermont 31/05/14
9.83AR 0.9 Bingtian Su CHN Tokyo 01/08/21 OG
9.83 1.3 Zharnel Hughes GBR New York 24/06/23
9.83 0.0 Noah Lyles USA Budapest 20/08/23 WC; 9.80w 4.4 Devonshire 21/05/23
9.84+ 0.7 Donovan Bailey CAN Atlanta 27/07/96 OG; 50m Wi 5.56A Reno 09/02/96
9.84 0.2 Bruny Surin CAN Seville 22/08/99 WC; 50m WR 5.40# & 60m WR 6.25# in same race
9.84 1.2 Akani Simbine RSA Szekesfehervar 06/07/21; 9.82w 2.8 Pretoria 15/04/21
9.84 1.9 Alex Wilson SUI Marietta 18/07/21
9.85+ 1.2 Leroy Burrell USA Lausanne 06/07/94
9.85 1.7 Olusoji Fasuba NGR Doha 12/05/06
9.85 1.3 Michael Rodgers USA Eugene 04/06/11; 9.80w 2.7 Eugene 31/05/14
9.85 1.5 Marvin Bracy USA Miramar 05/06/21; 9.80w 2.9 Monteverde 04/06/22
9.85 0.8 Ronnie Baker USA Eugene 20/06/21; 9.78w 2.4 Eugene 26/05/18
9.85 0.4 Kishane Thompson JAM Xiamen 03/09/23
9.86+ 1.2 Carl Lewis USA Tokyo 25/08/91 WC; 9.78w 5.2 Indianapolis 16/07/88
9.86 0.4 Frankie Fredericks NAM Lausanne 03/07/96; 9.85A w 3.0 Nairobi 18/05/02
9.86 1.8 Ato Boldon TTO Walnut 19/04/98
9.86 0.6 Francis Obikwelu POR Athens 22/08/04 OG; 9.84w 5.4 Sarragosa 03/06/06
9.86 1.4 Keston Bledman TRT Port of Spain 23/06/12; 9.85w 3.6 Clermont 02/06/12
9.86 1.3 Jimmy Vicaut FRA Paris 04/07/15
9.86 0.8 Divine Odururu NGR Austin 07/06/19
9.86 1.6 Michael Norman USA Fort Worth 20/07/20
9.86 0.6 Ferdinand Omurwa KEN Andorf 14/08/21
9.86 -0.2 Oblique Seville JAM Tucson 21/05/22
9.86 0.7 Micah Williams USA Fayetteville 27/05/22; 9.83w 2.5 Walnut 16/04/22
9.87 0.3 Linford Christie GBR Stuttgart 15/08/93
9.87A -0.2 Obadele Thompson BAR Johannesburg 11/09/98; 9.69A w 5.0 El Paso 13/04/96
9.88 1.0 Walter Dix USA Nottwil 08/08/10; 9.80w 3.1 Eugene 29/06/08
9.88 0.9 Ryan Bailey USA Rieti 29/08/10
9.88 1.0 Michael Frater JAM Lausanne 30/06/11; 9.86w 3.6 Kingston 23/06/11
9.88 0.0 Letsile Tebogo BOT Budapest 20/08/23 WC
9.89 1.6 Travis Padgett USA Eugene 28/06/08; 9.85w 4.1 Eugene 29/06/08
9.89 1.6 Darvis Patton USA Eugene 28/06/08; 9.75w 4.3 Austin 30/03/13
9.89 1.3 Ngonidzashe Makusha ZIM Des Moines 10/06/11
9.89 0.2 Isiah Young USA Clermont 30/05/21
9.89 0.8 Kenneth Bednarek USA Eugene 20/06/21
9.89 0.1 Andre de Grasse CAN Tokyo 01/08/21 OG; 9.74w 2.9 Eugene 21/08/21
9.89 1.0 Ackeem Blake JAM Los Angeles 27/05/23; 9.87w 4.4 Devonshire 21/05/23
9.89 1.3 Pjay Austin USA Austin 07/06/23
9.89 1.7 Courtney Lindsey USA Austin 09/06/23
9.89AR WJ 0.8 Issamade Asinga SUR Sao Paolo 28/07/23; 9.83w 2.6 Clermont 23/04/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9.93AR 1.8 Patrick Johnson AUS Mito 05/05/03
10.06WY= 2.0 Christian Miller USA Eugene 08/07/23
10.06WY= 1.6 Puripol Boonson THA Hangzhou 30/09/23
9.94 SLO AC 0.9 Wayde van Niekerk RSA Velenje 20/06/17
200 m (<19.90)
|
WR 19.19 -0.3 Usain Bolt JAM Berlin 20/08/09 1351 pts; (1/1000: 19.190; 100m: 9.92; v: 37.52 km/h)
SR 20.47 0.5 Matic Osovnikar (MASS) Athens 24/08/04
19.19WR+ AR CR -0.3 Usain Bolt (4) JAM Berlin 20/08/09 WC; 19.30OR 0.9 Beijing 20/08/08
19.26 0.7 Yohan Blake (2) JAM Brussels 16/09/11
19.31* 0.4 Noah Lyles USA (2) Eugene 21/07/22
19.32+ 0.4 Michael Johnson (1) USA Atlanta 01/08/96 OG
19.49 1.4 Erriyon Knighton (1) USA Baton Rouge 30/04/22; 19.69WJ -0.3 Eugene 26/06/22WC; 19.84 WY 1.3 Eugene 27/06/21
19.50AR 1.6 Letsile Tebogo BOT London 23/07/23; 300m WR 30.69 Pretoria 17/02/24
19.53 0.7 Walter Dix USA Brussels 16/09/11; 20.37WJi Fayetteville 11/03/05
19.57 0.4 Justin Gatlin USA Eugene 28/06/15
19.58 1.3 Tyson Gay USA New York 30/05/09; 19.41 UR -0.4 Manchester 16/05/10 (Straight line)
19.62 -0.5 Andre de Grasse CAN Tokyo 04/07/21 OG; 19.58w 2.4 Eugene 12/06/15
19.63 0.4 Xavier Carter USA Lausanne 11/07/06
19.63 1.2 Reynier Mena CUB Le Chaux de Fonds 03/07/22
19.65 0.0 Wallace Spearmon USA Daegu 28/09/06
19.65 -0.5 Kenneth Bednarek USA Tokyo 04/08/21 OG; 19.49w 6.1 Hobbs 17/05/19
19.68 0.4 Frankie Fredericks NAM Atlanta 01/08/96 OG; 19.92Wi Lievin 18/02/96; 20.10Ci Maebashi 06/03/99
19.69 -0.5 Clarence Munyai RSA Pretoria 16/03/18
19.70 0.7 Michael Norman USA Rome 06/06/19
19.72A+ AR 1.8 Pietro Mennea ITA Mexico City 12/09/79
19.73 -0.2 Michael Marsh USA Barcelona 05/08/92 OG
19.73 0.8 Divine Oduduru NGR Austin 07/06/19
19.73 1.6 Zharnel Hughes GBR London 23/07/23
19.74 1.4 LaShawn Merrit USA Eugene 08/07/16
19.75 1.5 Carl Lewis USA Indianapolis 19/06/83
19.75 1.7 Joe DeLoach USA Seoul 28/09/88 OG
19.75 0.3 Steven Gardiner BAH Coral Gables 07/04/18
19.76 0.7 Ramil Guliyev TUR Berlin 09/08/18
19.76 2.0 Fred Kerley USA Nairobi 18/09/21
19.76 0.6 Udodi Chudi Unzuwurike NGR Austin 07/06/23
19.77 0.7 Ato Boldon TTO Stuttgart 13/07/97
19.77 0.0 Isaac Makwala BOT Madrid 14/07/17; 20.06A W35 2.0 Nairobi 18/09/21
19.79 1.2 Shawn Crawford USA Athens 26/08/04 OG; 19.73w 3.3 Eugene 28/06/09
19.79 0.0 Warren Weir JAM Moscow 17/08/13 WC
19.79 1.3 James Dadzie GHA Lubbock 29/04/23
19.80 0.8 Christophe Lemaitre FRA Daegu 03/09/11 WC
19.80 2.0 Rasheed Dwyer JAM Toronto 23/07/15
19.80 1.1 Jereem Richards TTO Birmingham 06/08/22
19.81AR -0.3 Alonso Edward PAN Berlin 20/05/10 WC
19.81 0.4 Churandi Martina NET Lausanne 25/08/16
19.81 0.1 Akeem Bloomfield JAM London 22/07/18
19.81 0.8 Terrance Laird USA Austin 26/03/21; 19.64w 5.6 Hobbs 17/05/19
19.82 0.6 Luxolo Adams RSA Paris 18/06/22
19.83A+ 0.9 Tommie Smith USA Mexico City 16/10/68 OG
19.83 0.6 Joseph Fahnbulleh LBR Eugene 10/06/22
19.84 1.7 Francis Obikwelu NGR Seville 25/08/99 WC
19.84 1.2 Wayde van Niekerk RSA Kingston 10/06/17
19.85 -0.3 John Capel USA Sacramento 23/07/00
19.85 -0.5 Konstadinos Kederis GRE Munich 09/08/02
19.85 1.4 Churandy Martina NED Lausanne 23/08/12; 19.82DQ -0.9 Beijing 20/08/08 OG (line infingement)
19.85 0.0 Nickel Ashmeade JAM Zurich 30/08/12
19.85 1.9 Ameer Webb USA Doha 06/05/16
19.85 -0.5 Christian Coleman USA Lexington 27/05/17
19.85 -0.1 Courtney Lindsey USA Eugene 09/07/23
19.86A 1.0 Donald Quarrie JAM Cali 03/08/71
19.86 1.6 Maurice Greene USA Stockholm 07/07/97
19.86 1.6 Jason Young JAM Lucerne 17/07/12
19.86 1.6 Isiah Young USA Des Moines 23/06/13; 19.75w 4.1 Clermont 16/05/15
19.86 0.9 Courtney Lindsey USA Austin 09/06/23
19.87 0.8 Lorenzo Daniel USA Eugene 03/06/88
19.87A UR 1.8 John Regis GBR Sestriere 31/07/94 (Ratified by IAAF but not by national federation); RB: 19.94 0.3 Stuttgart 20/08/03 WC
19.87 1.2 Jeff Williams USA Fresno 13/04/96
19.87 -0.1 Anaso Jobodwana RSA Beijing 27/08/15 WC
19.87 -0.1 Alex Quinonez ECU Lausanne 05/07/19
19.87 0.6 Andrew Hudson JAM Nassau 21/08/22
19.87 0.9 Terrence Jones BAH Austin 09/06/23
19.88 0.3 Floyd Heard USA Sacramento 23/07/00
19.88 0.1 Joshua J. Johnson USA Brussels 24/08/01
19.88 1.2 Miguel Francis ANB Kingston 11/06/16
19.88AR 0.9 Zhenye Xie CHN London 21/07/19
19.89 -0.8 Claudinei da Silva BRA Munich 11/09/99
19.89 1.3 Jaysuma Ndure NOR Stuttgart 23/09/07
19.89 -0.3 Jerome Blake CAN Boston 22/05/21
19.89 1.8 Alex Wilson SUI Marietta 18/07/21
19.89 1.3 Gary Noa Jerrel Bibi MRI Albi 10/07/22
19.89 0.9 Robert Gregory USA Austin 09/06/23; 19.60w 4.8 Gainesville 19/05/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20.06A AR 0.0 Peter Norman AUS Mexico City 15/10/68 OG
20.32 SLO AC 0.4 Isaac Makwala BOT Velenje 01/07/14
SR 20.47 0.5 Matic Osovnikar (MASS) Athens 24/08/04
19.19WR+ AR CR -0.3 Usain Bolt (4) JAM Berlin 20/08/09 WC; 19.30OR 0.9 Beijing 20/08/08
19.26 0.7 Yohan Blake (2) JAM Brussels 16/09/11
19.31* 0.4 Noah Lyles USA (2) Eugene 21/07/22
19.32+ 0.4 Michael Johnson (1) USA Atlanta 01/08/96 OG
19.49 1.4 Erriyon Knighton (1) USA Baton Rouge 30/04/22; 19.69WJ -0.3 Eugene 26/06/22WC; 19.84 WY 1.3 Eugene 27/06/21
19.50AR 1.6 Letsile Tebogo BOT London 23/07/23; 300m WR 30.69 Pretoria 17/02/24
19.53 0.7 Walter Dix USA Brussels 16/09/11; 20.37WJi Fayetteville 11/03/05
19.57 0.4 Justin Gatlin USA Eugene 28/06/15
19.58 1.3 Tyson Gay USA New York 30/05/09; 19.41 UR -0.4 Manchester 16/05/10 (Straight line)
19.62 -0.5 Andre de Grasse CAN Tokyo 04/07/21 OG; 19.58w 2.4 Eugene 12/06/15
19.63 0.4 Xavier Carter USA Lausanne 11/07/06
19.63 1.2 Reynier Mena CUB Le Chaux de Fonds 03/07/22
19.65 0.0 Wallace Spearmon USA Daegu 28/09/06
19.65 -0.5 Kenneth Bednarek USA Tokyo 04/08/21 OG; 19.49w 6.1 Hobbs 17/05/19
19.68 0.4 Frankie Fredericks NAM Atlanta 01/08/96 OG; 19.92Wi Lievin 18/02/96; 20.10Ci Maebashi 06/03/99
19.69 -0.5 Clarence Munyai RSA Pretoria 16/03/18
19.70 0.7 Michael Norman USA Rome 06/06/19
19.72A+ AR 1.8 Pietro Mennea ITA Mexico City 12/09/79
19.73 -0.2 Michael Marsh USA Barcelona 05/08/92 OG
19.73 0.8 Divine Oduduru NGR Austin 07/06/19
19.73 1.6 Zharnel Hughes GBR London 23/07/23
19.74 1.4 LaShawn Merrit USA Eugene 08/07/16
19.75 1.5 Carl Lewis USA Indianapolis 19/06/83
19.75 1.7 Joe DeLoach USA Seoul 28/09/88 OG
19.75 0.3 Steven Gardiner BAH Coral Gables 07/04/18
19.76 0.7 Ramil Guliyev TUR Berlin 09/08/18
19.76 2.0 Fred Kerley USA Nairobi 18/09/21
19.76 0.6 Udodi Chudi Unzuwurike NGR Austin 07/06/23
19.77 0.7 Ato Boldon TTO Stuttgart 13/07/97
19.77 0.0 Isaac Makwala BOT Madrid 14/07/17; 20.06A W35 2.0 Nairobi 18/09/21
19.79 1.2 Shawn Crawford USA Athens 26/08/04 OG; 19.73w 3.3 Eugene 28/06/09
19.79 0.0 Warren Weir JAM Moscow 17/08/13 WC
19.79 1.3 James Dadzie GHA Lubbock 29/04/23
19.80 0.8 Christophe Lemaitre FRA Daegu 03/09/11 WC
19.80 2.0 Rasheed Dwyer JAM Toronto 23/07/15
19.80 1.1 Jereem Richards TTO Birmingham 06/08/22
19.81AR -0.3 Alonso Edward PAN Berlin 20/05/10 WC
19.81 0.4 Churandi Martina NET Lausanne 25/08/16
19.81 0.1 Akeem Bloomfield JAM London 22/07/18
19.81 0.8 Terrance Laird USA Austin 26/03/21; 19.64w 5.6 Hobbs 17/05/19
19.82 0.6 Luxolo Adams RSA Paris 18/06/22
19.83A+ 0.9 Tommie Smith USA Mexico City 16/10/68 OG
19.83 0.6 Joseph Fahnbulleh LBR Eugene 10/06/22
19.84 1.7 Francis Obikwelu NGR Seville 25/08/99 WC
19.84 1.2 Wayde van Niekerk RSA Kingston 10/06/17
19.85 -0.3 John Capel USA Sacramento 23/07/00
19.85 -0.5 Konstadinos Kederis GRE Munich 09/08/02
19.85 1.4 Churandy Martina NED Lausanne 23/08/12; 19.82DQ -0.9 Beijing 20/08/08 OG (line infingement)
19.85 0.0 Nickel Ashmeade JAM Zurich 30/08/12
19.85 1.9 Ameer Webb USA Doha 06/05/16
19.85 -0.5 Christian Coleman USA Lexington 27/05/17
19.85 -0.1 Courtney Lindsey USA Eugene 09/07/23
19.86A 1.0 Donald Quarrie JAM Cali 03/08/71
19.86 1.6 Maurice Greene USA Stockholm 07/07/97
19.86 1.6 Jason Young JAM Lucerne 17/07/12
19.86 1.6 Isiah Young USA Des Moines 23/06/13; 19.75w 4.1 Clermont 16/05/15
19.86 0.9 Courtney Lindsey USA Austin 09/06/23
19.87 0.8 Lorenzo Daniel USA Eugene 03/06/88
19.87A UR 1.8 John Regis GBR Sestriere 31/07/94 (Ratified by IAAF but not by national federation); RB: 19.94 0.3 Stuttgart 20/08/03 WC
19.87 1.2 Jeff Williams USA Fresno 13/04/96
19.87 -0.1 Anaso Jobodwana RSA Beijing 27/08/15 WC
19.87 -0.1 Alex Quinonez ECU Lausanne 05/07/19
19.87 0.6 Andrew Hudson JAM Nassau 21/08/22
19.87 0.9 Terrence Jones BAH Austin 09/06/23
19.88 0.3 Floyd Heard USA Sacramento 23/07/00
19.88 0.1 Joshua J. Johnson USA Brussels 24/08/01
19.88 1.2 Miguel Francis ANB Kingston 11/06/16
19.88AR 0.9 Zhenye Xie CHN London 21/07/19
19.89 -0.8 Claudinei da Silva BRA Munich 11/09/99
19.89 1.3 Jaysuma Ndure NOR Stuttgart 23/09/07
19.89 -0.3 Jerome Blake CAN Boston 22/05/21
19.89 1.8 Alex Wilson SUI Marietta 18/07/21
19.89 1.3 Gary Noa Jerrel Bibi MRI Albi 10/07/22
19.89 0.9 Robert Gregory USA Austin 09/06/23; 19.60w 4.8 Gainesville 19/05/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20.06A AR 0.0 Peter Norman AUS Mexico City 15/10/68 OG
20.32 SLO AC 0.4 Isaac Makwala BOT Velenje 01/07/14
400 m (<44.30)
|
WR 43.03 Wayde Van Niekerk RSA Rio de Janeiro 26/08/99 1310 pts; (200m: 20.5; v: 33.47 km/h)
SR 44.84 Luka Janežič (KLC) Monaco 21/07/17
43.03WR+ AR OR Wayde Van Niekerk (2) RSA Rio de Janeiro 14/08/16 OG
43.18+ AR CR Michael Johnson (4) USA Seville 26/08/99 WC
43.29+ Harry-Butch Reynolds (1) USA Zurich 17/08/88
43.45 Jeremy Wariner (1) USA Osaka 31/08/07 WC
43.45 Michael Norman (1) USA Torrance 20/04/19
43.48 Steven Gardiner (1) BAH Doha 04/10/19 WC; 300m Wi 31.56 Columbia 28/01/22
43.50 Quincy Watts USA Barcelona 05/08/92 OG
43.64 Fred Kerley USA Des Moines 27/07/19
43.65 LaShawn Merrit USA Beijing 26/08/15 WC
43.70* Champion Allison USA Eugene 25/06/22
43.72 Isaac Makwala BOT Le Chaux-de-Fonds 05/07/15; 44.47W35 Chorzow 20/06/21
43.74 Kirani James GRN Lausanne 03/07/14; 44.80WJi Fayetteville 27/02/11
43.81 Danny Everett USA New Orleans 26/06/92
43.85 Randolph Ross USA Eugene 11/06/21
43.86+A Lee Evans USA Mexico City 18/10/68 OG
43.87WJ Steve Lewis USA Seoul 28/09/88 OG
43.9h Award Moncur BAH Austin 07/04/01; EB: 44.45 Madrid 07/07/01
43.91 Muzala Samukonga ZAM Gaborone 29/04/23
43.93AR Yousef Ahmed Masrafi KSA Beijing 23/08/15 WC
43.93 Rusheen McDonald JAM Beijing 23/08/15 WC
43.93AR Jose Anthony Zambrano COL Tokyo 02/08/21 OG
43.94 Akeem Bloomfeld JAM Eugene 08/06/13
43.97A Larry James USA Mexico City 18/10/68 OG
44.01 Machel Cedenio TTO Rio de Janeiro 14/08/16 OG
44.02 Baboloki Thebe BOT Lausanne 06/07/17
44.03 Michael Cherry USA Brussels 03/09/21
44.03 Rusheen McDonald JAM Szekesfehervar 18/07/23
44.05 Angelo Taylor USA Indianapolis 23/06/07
44.07 Abdalelah Haroun QAT London 21/07/18
44.09 Alvin Harrison USA Atlanta 19/06/96
44.09 Jerome Young USA New Orleans 21/06/98
44.10 Gary Kikaya COD Stuttgart 09/09/06
44.11 Luguelin Santos DOM Beijing 26/08/15 WC
44.13 Derek Mills USA Eugene 04/06/95
44.13 Nathon Allen JAM Eugene 08/06/18
44.13 Antonio Watson JAM Budapest 22/08/23 WC
44.14 Roberto Hernandez CUB Seville 30/05/90
44.15 Anthuan Maybank USA Lausanne 03/07/96
44.16 Otis Harris USA Athens 23/08/04 OG
44.17 Innocent Egbunike NGR Zurich 19/08/87
44.18 Samson Kitur KEN Barcelona 03/08/92 OG
44.20A Charles Gitonga KEN Nairobi 29/06/96
44.21 Ian Morris TRI Barcelona 03/08/92 OG
44.21 Emmanuel Kipkurui Korir KEN Nairobi 23/06/18
44.21 Rai Benjamin USA Los Angeles 08/04/23
44.22 Gil Roberts USA Sacramento 24/06/17
44.22 Bryce Deadmon Eugene 08/06/23
44.23 Kahmari Montgomery USA Austin 07/06/19
44.24 Tony McQuay USA Eugene 02/07/16
44.24 Emmanuel Bamidele NGR Austin 09/06/23
44.25 Karabo Sibanda BOT Rio de Janeiro 14/08/16 OG
44.25 Stewart Trevor USA Austin 07/06/19
44.25 Ryan Willie USA Austin 09/06/23
44.26 Alberto Juantorena CUB Montreal 29/07/76 OG
44.26AR Matthew Hudson-Smith GBR Budapest 22/08/23 WC
44.26 Vernon Norwood USA Budapest 22/08/23 WC
44.27 Alonzo Babers USA Los Angeles 08/08/84 OG
44.27 Antonio Pettigrew USA Houston 17/06/89; 44.21DP Nassau 26/05/99
44.27 Darold Williamson USA Sacramento 10/06/05
44.28 Andrew Valmon USA Eugene 19/06/93
44.28 Tyree Washington USA Los Angeles 12/05/01
44.29 Derrick Brew USA Athens 16/05/99
44.29 Sanderlei Parrela BRA Seville 26/08/99 WC
44.29 Nathan Strother USA Des Moines 27/07/19
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
44.38AR Darren Clark AUS Seoul 26/09/88 OG
44.84WY Justin Robinson USA Albuquerque 08/06/19
44.52Wi Cristopher Morales Williams CAN Fayetteville 24/02/24
45.00Ci Jereem Richards TTO Belgrade 19/03/22
45.09 SLO AC Pavel Maslak CZE Velenje 01/07/15
SR 44.84 Luka Janežič (KLC) Monaco 21/07/17
43.03WR+ AR OR Wayde Van Niekerk (2) RSA Rio de Janeiro 14/08/16 OG
43.18+ AR CR Michael Johnson (4) USA Seville 26/08/99 WC
43.29+ Harry-Butch Reynolds (1) USA Zurich 17/08/88
43.45 Jeremy Wariner (1) USA Osaka 31/08/07 WC
43.45 Michael Norman (1) USA Torrance 20/04/19
43.48 Steven Gardiner (1) BAH Doha 04/10/19 WC; 300m Wi 31.56 Columbia 28/01/22
43.50 Quincy Watts USA Barcelona 05/08/92 OG
43.64 Fred Kerley USA Des Moines 27/07/19
43.65 LaShawn Merrit USA Beijing 26/08/15 WC
43.70* Champion Allison USA Eugene 25/06/22
43.72 Isaac Makwala BOT Le Chaux-de-Fonds 05/07/15; 44.47W35 Chorzow 20/06/21
43.74 Kirani James GRN Lausanne 03/07/14; 44.80WJi Fayetteville 27/02/11
43.81 Danny Everett USA New Orleans 26/06/92
43.85 Randolph Ross USA Eugene 11/06/21
43.86+A Lee Evans USA Mexico City 18/10/68 OG
43.87WJ Steve Lewis USA Seoul 28/09/88 OG
43.9h Award Moncur BAH Austin 07/04/01; EB: 44.45 Madrid 07/07/01
43.91 Muzala Samukonga ZAM Gaborone 29/04/23
43.93AR Yousef Ahmed Masrafi KSA Beijing 23/08/15 WC
43.93 Rusheen McDonald JAM Beijing 23/08/15 WC
43.93AR Jose Anthony Zambrano COL Tokyo 02/08/21 OG
43.94 Akeem Bloomfeld JAM Eugene 08/06/13
43.97A Larry James USA Mexico City 18/10/68 OG
44.01 Machel Cedenio TTO Rio de Janeiro 14/08/16 OG
44.02 Baboloki Thebe BOT Lausanne 06/07/17
44.03 Michael Cherry USA Brussels 03/09/21
44.03 Rusheen McDonald JAM Szekesfehervar 18/07/23
44.05 Angelo Taylor USA Indianapolis 23/06/07
44.07 Abdalelah Haroun QAT London 21/07/18
44.09 Alvin Harrison USA Atlanta 19/06/96
44.09 Jerome Young USA New Orleans 21/06/98
44.10 Gary Kikaya COD Stuttgart 09/09/06
44.11 Luguelin Santos DOM Beijing 26/08/15 WC
44.13 Derek Mills USA Eugene 04/06/95
44.13 Nathon Allen JAM Eugene 08/06/18
44.13 Antonio Watson JAM Budapest 22/08/23 WC
44.14 Roberto Hernandez CUB Seville 30/05/90
44.15 Anthuan Maybank USA Lausanne 03/07/96
44.16 Otis Harris USA Athens 23/08/04 OG
44.17 Innocent Egbunike NGR Zurich 19/08/87
44.18 Samson Kitur KEN Barcelona 03/08/92 OG
44.20A Charles Gitonga KEN Nairobi 29/06/96
44.21 Ian Morris TRI Barcelona 03/08/92 OG
44.21 Emmanuel Kipkurui Korir KEN Nairobi 23/06/18
44.21 Rai Benjamin USA Los Angeles 08/04/23
44.22 Gil Roberts USA Sacramento 24/06/17
44.22 Bryce Deadmon Eugene 08/06/23
44.23 Kahmari Montgomery USA Austin 07/06/19
44.24 Tony McQuay USA Eugene 02/07/16
44.24 Emmanuel Bamidele NGR Austin 09/06/23
44.25 Karabo Sibanda BOT Rio de Janeiro 14/08/16 OG
44.25 Stewart Trevor USA Austin 07/06/19
44.25 Ryan Willie USA Austin 09/06/23
44.26 Alberto Juantorena CUB Montreal 29/07/76 OG
44.26AR Matthew Hudson-Smith GBR Budapest 22/08/23 WC
44.26 Vernon Norwood USA Budapest 22/08/23 WC
44.27 Alonzo Babers USA Los Angeles 08/08/84 OG
44.27 Antonio Pettigrew USA Houston 17/06/89; 44.21DP Nassau 26/05/99
44.27 Darold Williamson USA Sacramento 10/06/05
44.28 Andrew Valmon USA Eugene 19/06/93
44.28 Tyree Washington USA Los Angeles 12/05/01
44.29 Derrick Brew USA Athens 16/05/99
44.29 Sanderlei Parrela BRA Seville 26/08/99 WC
44.29 Nathan Strother USA Des Moines 27/07/19
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
44.38AR Darren Clark AUS Seoul 26/09/88 OG
44.84WY Justin Robinson USA Albuquerque 08/06/19
44.52Wi Cristopher Morales Williams CAN Fayetteville 24/02/24
45.00Ci Jereem Richards TTO Belgrade 19/03/22
45.09 SLO AC Pavel Maslak CZE Velenje 01/07/15
800 m (<1:43.00)
|
WR 1:40.91 David Lekuta Rudisha KEN London 09/08/12 1296 pts; (200m: 23.5; 400m: 49.28; 600m: 1:14.30)
SR 1:45.15 Žan Rudolf (MASS) Pfungstadt 04/08/21
1:40.91WR+ AR OR David Lekuta Rudisha (6) KEN London 09/08/12 OG; 500m WR 57.69 Newcastle 10/09/16
1:41.11+AR Wilson Kipketer (3) DEN Cologne 24/08/97; 1:42.67Wi Ci Paris 09/03/97
1:41.73+ Sebastian Coe (1) GBR Florence 10/06/81
1:41.73WJ Nijel Amos BOT (1) London 09/08/12 OG
1:41.77AR Joaquim Cruz BRA Cologne 26/08/84
1:42.05 Emmanuel Kipkurui Korir KEN London 22/07/18
1:42.23 Abubaker Kaki SUD Doha 14/06/10; 1000m WJ 2:13.93 Stockholm 22/07/08; 1000m WJi 2:15.77 Stockholm 21/02/08
1:42.28 Sammy Koskei KEN Cologne 26/08/84
1:42.34 Wilfred Bungei KEN Rieti 08/09/02
1:42.34AR CR Donavan Brazier USA Doha 01/10/19
1:42.37 Mohammed Aman ETH Brussels 06/09/13; 1:43.37WY Rieti 10/09/11
1:42.47 Yuri Borzakovski RUS Brussels 24/08/01; 1:44.35WJi Dortmund 30/01/00
1:42.51 Amel Tuka BSH Monaco 17/07/15; SLO AC 1:44.19 Velenje 01/07/15
1:42.53 Timothy Kitum KEN London 09/08/12 OG
1:42.53 Pierre Ambroise Bosse FRA Monaco 18/07/14
1:42.54 Ferguson Cheruyiot Rotich KEN Monaco 12/07/19
1:42.55 Andre Bucher SUI Zurich 17/08/01
1:42.58 Vebjorn Rodal NOR Atlanta 31/07/96 OG
1:42.60 Johnny Gray USA Koblenz 28/08/85; 1:43.36W35 Zurich 16/08/95; 600mWR 1:12.81 Santa Monica 24/05/86
1:42.61 Taoufik Makhloufi ALG Rio de Janeiro 15/08/16 OG
1:42.62 Patrick Ndururi KEN Zurich 13/08/97
1:42.67 Alfred Kirwa Yego KEN Rieti 06/09/09
1:42.69 Hezekiel Sepeng RSA Brussels 03/09/99
1:42.69 Japheth Kimutai KEN Brussels 03/09/99
1:42.79 Freddy Onyancha KEN Atlanta 31/07/96 OG
1:42.79AR Yusuf Saad Kamel BRN Monaco 29/07/08
1:42.80* Emmanuel Wanyonyi KEN Eugene 17/09/23
1:42.81 Jean-Patrick Nduwimana BDI Zurich 17/08/01
1:42.82 Duane Solomon USA London 09/08/12 OG
1:42.84 Ferguson Cheruiyot Rotich KEN Monaco 18/07/14
1:42.85 Norberto Tellez CUB Atlanta 31/07/96 OG
1:42.85 Marco Arop CAN Eugene 17/09/23
1:42.87 Alfred Kipketer KEN Paris 27/08/16
1:42.88 Steve Cram GBR Zurich 21/08/85
1:42.89 Mbulaeni Mulaudzi RSA Brussels 05/09/03
1:42.91 William Yiampoy KEN Rieti 08/09/02
1:42.93 Clayton Murphy USA Rio de Janeiro 15/08/16 OG
1:42.95 Boaz Kiplagat Lalang KEN Rieti 29/08/10
1:42.95 Nick Symmonds USA London 09/08/12 OG
1:42.97 Peter Elliott GBR Seville 30/05/90
1:42.97 Ayanleh Souleiman DJI Monaco 17/07/15; 1000m Wi 2:14.20 Stockholm 17/02/16
1:42.98 Patrick Konchellah KEN Cologne 24/08/97
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1:43.99AR Joseph Deng AUS Decines 08/07/23
1:43.06CR Billy Konchellah KEN Rome 01/09/87
SR 1:45.15 Žan Rudolf (MASS) Pfungstadt 04/08/21
1:40.91WR+ AR OR David Lekuta Rudisha (6) KEN London 09/08/12 OG; 500m WR 57.69 Newcastle 10/09/16
1:41.11+AR Wilson Kipketer (3) DEN Cologne 24/08/97; 1:42.67Wi Ci Paris 09/03/97
1:41.73+ Sebastian Coe (1) GBR Florence 10/06/81
1:41.73WJ Nijel Amos BOT (1) London 09/08/12 OG
1:41.77AR Joaquim Cruz BRA Cologne 26/08/84
1:42.05 Emmanuel Kipkurui Korir KEN London 22/07/18
1:42.23 Abubaker Kaki SUD Doha 14/06/10; 1000m WJ 2:13.93 Stockholm 22/07/08; 1000m WJi 2:15.77 Stockholm 21/02/08
1:42.28 Sammy Koskei KEN Cologne 26/08/84
1:42.34 Wilfred Bungei KEN Rieti 08/09/02
1:42.34AR CR Donavan Brazier USA Doha 01/10/19
1:42.37 Mohammed Aman ETH Brussels 06/09/13; 1:43.37WY Rieti 10/09/11
1:42.47 Yuri Borzakovski RUS Brussels 24/08/01; 1:44.35WJi Dortmund 30/01/00
1:42.51 Amel Tuka BSH Monaco 17/07/15; SLO AC 1:44.19 Velenje 01/07/15
1:42.53 Timothy Kitum KEN London 09/08/12 OG
1:42.53 Pierre Ambroise Bosse FRA Monaco 18/07/14
1:42.54 Ferguson Cheruyiot Rotich KEN Monaco 12/07/19
1:42.55 Andre Bucher SUI Zurich 17/08/01
1:42.58 Vebjorn Rodal NOR Atlanta 31/07/96 OG
1:42.60 Johnny Gray USA Koblenz 28/08/85; 1:43.36W35 Zurich 16/08/95; 600mWR 1:12.81 Santa Monica 24/05/86
1:42.61 Taoufik Makhloufi ALG Rio de Janeiro 15/08/16 OG
1:42.62 Patrick Ndururi KEN Zurich 13/08/97
1:42.67 Alfred Kirwa Yego KEN Rieti 06/09/09
1:42.69 Hezekiel Sepeng RSA Brussels 03/09/99
1:42.69 Japheth Kimutai KEN Brussels 03/09/99
1:42.79 Freddy Onyancha KEN Atlanta 31/07/96 OG
1:42.79AR Yusuf Saad Kamel BRN Monaco 29/07/08
1:42.80* Emmanuel Wanyonyi KEN Eugene 17/09/23
1:42.81 Jean-Patrick Nduwimana BDI Zurich 17/08/01
1:42.82 Duane Solomon USA London 09/08/12 OG
1:42.84 Ferguson Cheruiyot Rotich KEN Monaco 18/07/14
1:42.85 Norberto Tellez CUB Atlanta 31/07/96 OG
1:42.85 Marco Arop CAN Eugene 17/09/23
1:42.87 Alfred Kipketer KEN Paris 27/08/16
1:42.88 Steve Cram GBR Zurich 21/08/85
1:42.89 Mbulaeni Mulaudzi RSA Brussels 05/09/03
1:42.91 William Yiampoy KEN Rieti 08/09/02
1:42.93 Clayton Murphy USA Rio de Janeiro 15/08/16 OG
1:42.95 Boaz Kiplagat Lalang KEN Rieti 29/08/10
1:42.95 Nick Symmonds USA London 09/08/12 OG
1:42.97 Peter Elliott GBR Seville 30/05/90
1:42.97 Ayanleh Souleiman DJI Monaco 17/07/15; 1000m Wi 2:14.20 Stockholm 17/02/16
1:42.98 Patrick Konchellah KEN Cologne 24/08/97
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1:43.99AR Joseph Deng AUS Decines 08/07/23
1:43.06CR Billy Konchellah KEN Rome 01/09/87
1500 m (<3:30.00)
|
WR 3:26.00 Hicham El-Guerrouj MOR Rome 14/07/98 1303 pts; (400m: 53.6; 800m: 1:50.5; 1000m: 2:18.5; 1100m: 2:32.8; 1200m: 2:46.4)
SR 3:39.29 Aleš Tomič (TKP) Zagreb 08/07/02
3:26.00WR+ AR Hicham El-Guerrouj (7) MOR Rome 14/07/98; 3:27.65CR Seville 24/08/99; 1milja WR 3:43.13 Rome 07/07/99
3:26.34 Bernard Lagat xx (1) KEN Brussels 24/08/01; 1milja W35 3:51.38 London 06/08/11; 3000m W35 7:29.00 Rieti 29/08/10
3:26.69 Asbel Kiprop (1) KEN Monaco 17/07/15
3:27.14*AR Jakob Ingebrigtsen (1) NOR Chorzow 16/07/23; 3:28.32OR Tokyo 07/08/21; 3.30.60Wi Lievin 17/02/22
3:27.37+ Noureddine Morceli ALG Nice 12/07/95
3:27.64 Silas Kiplagat KEN Monaco 18/07/14
3:28.12 Noah Ngeny KEN Zurich 11/08/00; 1000m WR 2:11.96 Rieti 05/09/99
3:28.28 Timothy Cheruiyot KEN Monaco 09/07/21
3:28.74 Mohamed Katir SPA Monaco 09/07/21
3:28.75 Taoufik Makhloufi ALG Monaco 17/07/15
3:28.79 Abdalaati Iguider MOR Monaco 17/07/15
3:28.80 Elijah Matanei Manangoi KEN Monaco 21/07/17
3:28.81 Mohammad Farah GBR Monaco 19/07/13
3:28.81WJ Ronald Kwemoi KEN Monaco 18/07/14
3:28.95 Fermin Cacho ESP Zurich 13/08/97
3:28.98 Mehdi Baala FRA Brussels 05/09/03
3:29.02 Daniel Kipchir Komen KEN Rome 14/07/06
3:29.02AR Jared Nuguse USA Oslo 15/06/23
3:29.05 Josh Kerr GBR Tokyo 07/08/21 OG; 2 milji Wi 8:00.67 New York 11/02/24
3:29.11 Abel Kipsang KEN Chorzow 16/07/23
3:29.14AR Rashid Ramzi BRN Rome 14/07/06
3:29.18 Venuste Niyongabe BDI Brussels 22/08/97
3:29.18 Mario Garcia SPA Oslo 15/06/23
3:29.23 Jake Wightman GBR Eugene 19/07/22 WC
3:29.26 Azzedine Habz FRA Oslo 15/06/23
3:29.29 William Chirchir KEN Brussels 24/08/01
3:29.30AR Bernard Lagat xx USA Rieti 28/08/05
3:29.41AR Oliver Hoare AUS Oslo 15/06/23
3:29.46+ Said Aouita MOR Berlin 23/08/85
3:29.46 Daniel Komen KEN Monaco 16/08/97
3:29.47 Augustine Kipro Choge KEN Berlin 14/06/09
3:29.43 Narve Gilje Nordas NOR Oslo 15/06/23
3:29.50 Caleb Mwangangi Ndiku KEN Monaco 19/07/13
3:29.51 Ali Saidi Sief ALG Lausanne 04/07/01
3:29.51 Stuart McSweyn AUS Monaco 09/07/21
3:29.51 Lamecha Girma ETH Lausanne 30/06/23
3:29.53 Amine Laalou MOR Monaco 22/07/10
3:29.58 Ayanleh Souleiman DJI Monaco 18/07/14
3:29.66 Nicholas Willis NZL Monaco 17/07/15
3:29.67+ Steve Cram GBR Nice 16/07/85
3:29.77 Sydney Maree USA Cologne 25/08/85
3:29.77 Sebastian Coe GBR Rieti 07/09/86
3:29.77 Nixon Kiplimo Chepseba KEN Monaco 20/07/12
3:29.91 Laban Rotich KEN Zurich 12/08/98
3:29.91 Aman Wote ETH Monaco 18/07/14
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3:33.25AR Hudson de Souza BRA Rieti 28/08/05
3:34.83WJi Biniam Merhary ETH Torun 06/02/24
3:33.26WY Cameron Myers AUS Chorzow 16/07/23
3:32.45W35 William Tanui KEN Athens 16/06/99
3:40.74 SLO AC Petre Dragoescu ROM Ljubljana 07/09/86
3:32.77Ci Samuel Tefera ETH Belgrade 20/03/22
SR 3:39.29 Aleš Tomič (TKP) Zagreb 08/07/02
3:26.00WR+ AR Hicham El-Guerrouj (7) MOR Rome 14/07/98; 3:27.65CR Seville 24/08/99; 1milja WR 3:43.13 Rome 07/07/99
3:26.34 Bernard Lagat xx (1) KEN Brussels 24/08/01; 1milja W35 3:51.38 London 06/08/11; 3000m W35 7:29.00 Rieti 29/08/10
3:26.69 Asbel Kiprop (1) KEN Monaco 17/07/15
3:27.14*AR Jakob Ingebrigtsen (1) NOR Chorzow 16/07/23; 3:28.32OR Tokyo 07/08/21; 3.30.60Wi Lievin 17/02/22
3:27.37+ Noureddine Morceli ALG Nice 12/07/95
3:27.64 Silas Kiplagat KEN Monaco 18/07/14
3:28.12 Noah Ngeny KEN Zurich 11/08/00; 1000m WR 2:11.96 Rieti 05/09/99
3:28.28 Timothy Cheruiyot KEN Monaco 09/07/21
3:28.74 Mohamed Katir SPA Monaco 09/07/21
3:28.75 Taoufik Makhloufi ALG Monaco 17/07/15
3:28.79 Abdalaati Iguider MOR Monaco 17/07/15
3:28.80 Elijah Matanei Manangoi KEN Monaco 21/07/17
3:28.81 Mohammad Farah GBR Monaco 19/07/13
3:28.81WJ Ronald Kwemoi KEN Monaco 18/07/14
3:28.95 Fermin Cacho ESP Zurich 13/08/97
3:28.98 Mehdi Baala FRA Brussels 05/09/03
3:29.02 Daniel Kipchir Komen KEN Rome 14/07/06
3:29.02AR Jared Nuguse USA Oslo 15/06/23
3:29.05 Josh Kerr GBR Tokyo 07/08/21 OG; 2 milji Wi 8:00.67 New York 11/02/24
3:29.11 Abel Kipsang KEN Chorzow 16/07/23
3:29.14AR Rashid Ramzi BRN Rome 14/07/06
3:29.18 Venuste Niyongabe BDI Brussels 22/08/97
3:29.18 Mario Garcia SPA Oslo 15/06/23
3:29.23 Jake Wightman GBR Eugene 19/07/22 WC
3:29.26 Azzedine Habz FRA Oslo 15/06/23
3:29.29 William Chirchir KEN Brussels 24/08/01
3:29.30AR Bernard Lagat xx USA Rieti 28/08/05
3:29.41AR Oliver Hoare AUS Oslo 15/06/23
3:29.46+ Said Aouita MOR Berlin 23/08/85
3:29.46 Daniel Komen KEN Monaco 16/08/97
3:29.47 Augustine Kipro Choge KEN Berlin 14/06/09
3:29.43 Narve Gilje Nordas NOR Oslo 15/06/23
3:29.50 Caleb Mwangangi Ndiku KEN Monaco 19/07/13
3:29.51 Ali Saidi Sief ALG Lausanne 04/07/01
3:29.51 Stuart McSweyn AUS Monaco 09/07/21
3:29.51 Lamecha Girma ETH Lausanne 30/06/23
3:29.53 Amine Laalou MOR Monaco 22/07/10
3:29.58 Ayanleh Souleiman DJI Monaco 18/07/14
3:29.66 Nicholas Willis NZL Monaco 17/07/15
3:29.67+ Steve Cram GBR Nice 16/07/85
3:29.77 Sydney Maree USA Cologne 25/08/85
3:29.77 Sebastian Coe GBR Rieti 07/09/86
3:29.77 Nixon Kiplimo Chepseba KEN Monaco 20/07/12
3:29.91 Laban Rotich KEN Zurich 12/08/98
3:29.91 Aman Wote ETH Monaco 18/07/14
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3:33.25AR Hudson de Souza BRA Rieti 28/08/05
3:34.83WJi Biniam Merhary ETH Torun 06/02/24
3:33.26WY Cameron Myers AUS Chorzow 16/07/23
3:32.45W35 William Tanui KEN Athens 16/06/99
3:40.74 SLO AC Petre Dragoescu ROM Ljubljana 07/09/86
3:32.77Ci Samuel Tefera ETH Belgrade 20/03/22
5000 m (<12:55.00)
|
WR 12:35.36 Joshua Cheptegei UGA Monaco 14/08/20 1302 pts; (1000m: 2:31.87 2000m: 5:03.77 3000m: 7:35.14 4000m: 10:05.46; LL: 59.64)
SR 13:32.8H Peter Svet (KLC) Berlin 12/06/74
12:35.36*+WR AR Joshua Cheptegei (1) UGA Monaco 14/08/20
12:37.35+ Kenenisa Bekele (2) ETH Hengelo 31/05/04; 12:49.60Wi Birmingham 20/02/04; 12:57.82OR Beijing 23/08/08; 2000m Wi 4:49.99 Birmingham 17/02/07
12:39.36+ Haile Gebrselassie (3) ETH Helsinki 13/06/98; 1500m Ci 3:33.77 Maebashi 07/03/99; 3000m Ci 7:34.71 Paris 09/03/97
12:39.74+ Daniel Komen (1) KEN Brussels 22/08/97; 3000m WR 7:20.67 Rieti 01/09/96
12:40.45 Berihu Aregawi (1) ETH Lausanne 30/06/23; 5km WR 12:49 Barcelona 31/12/21
12:41.73 Yomif Kejelcha (1) ETH Oslo 15/06/23; 1 milja Wi 3:47.01 Boston 03/03/19; 3000m WJ 7:28.19 Paris 27/08/16
12:41.73 Jacob Kiplimo (1) UGA Oslo 15/06/23
12:42.18 Hagos Gebrhiwet ETH Monaco 21/07/23; 3000m WJi 7:32.87 Boston 03/02/13
12:42.70 Telahun Haile Bekele ETH Monaco 21/07/23
12:43.02WJ Selemon Barega ETH Brussels 31/08/18
12:45.01AR Mohamed Katir SPA Monaco 21/07/23
12:45.71 Jacob Krop KEN Brussels 02/09/22
12:46.33 Nicholas Kipkorir Kimeli KEN Rome 09/06/22
12:46.53 Eliud Kipchoge KEN Rome 02/07/04; 12.52.79CR Paris 31/08/03
12:46.81 Dejen Gebremeskel ETH Paris 06/07/12
12:46.96 AR Grant Fisher USA Brussels 02/09/22; 12:51.84i WL Boston 16/02/24
12:47.04 Sileshi Sihine ETH Rome 02/07/04
12:47.20 Mohammed Ahmed Portland 10/07/20
12:48.45 Jacob Ingebrigtsen NOR Florence 10/06/21; 2milji WR 7:54.10 Paris 09/06/23; 2000mWR 4:43.13 Brussels 08/09/23
12:48.64 Isiah Kiplangat Koech KEN Paris 06/07/12; 12:53.29WJi Dusseldorf 11/02/11
12:48.66 Isaac Songok KEN Zurich 18/08/06; 1milja WY 3:54.56 Linz 20/08/01; 2000m WY 4:56.86 Berlin 31/08/01
12:48.77 Yenew Alamirew ETH Paris 06/07/12
12:48.81 Stephen Cherono xx KEN Ostrava 12/06/03
12:49.04 Thomas Pkemei Longosiwa KEN Paris 06/07/12
12:49.28 Brahim Lahlafi MOR Brussels 25/08/00
12:49.50 John Kipkoech KEN Paris 06/07/12
12:49.71 Mohammed Mourhit BEL Brussels 25/08/00
12:49.87 Paul Tergat KEN Zurich 13/08/97
12:50.24 Hicham El-Guerrouj MOR Ostrava 12/06/03
12:50.25 Abderrahim Goumri MOR Brussels 26/08/05
12:50.55 Moses Masai KEN Berlin 01/06/08
12:50.72 Moses Kipsiro UGA Brussels 14/09/07
12:50.80 Salah Hissou MOR Rome 05/06/96
12:50.86 Ali Saidi Sief ALG Rome 30/06/00
12:51.00 Joseph Ebuya KEN Brussels 14/09/07
12:51.34 Edwin Cheruiyot Soi KEN Monaco 19/07/13
12:51.45 Vincent Kiprop Chepkok KEN Doha 14/05/10
12:51.61i William Kincaid USA Boston 27/01/23; OB: 12:54.40 Florence 02/06/23
12:51.93 Justin Knight CAN Florence 10/06/21
12:51.96AR Albert Kibichii Rop BRN Monaco 19/07/13
12:51.98 Saif Saeed Shaheen xx QAT Rome 14/07/06
12:52.15 Domnic Lokinyomo Lobalu SSD Brussels 02/09/22
12:52.33 Sammy Kipketer KEN Oslo 27/06/03
12:52.45 Tariku Bekele ETH Berlin 01/06/08
12:52.80 Gebregziabher Gebremariam ETH Rome 08/07/05
12:52.97 Luis Grijalva GUA Florence 02/06/23
12:52.98 Telahun Haile Bekele ETH Rome 06/06/19
12:52.99 Abraham Chebii KEN Oslo 27/06/03
12:53.11 Mohamed Farah GBR Monaco 22/07/11
12:53.28 Getnet Wale ETH Hengelo 08/06/21
12:53.41 Khalid Boulami MAR Zurich 13/08/97
12:53.46 Mark Kosgei Kiptoo KEN Stockholm 06/08/10
12:53.58 Imane Merga ETH Stockholm 06/08/10
12:53.60 W35 Bernard Lagat USA Monaco 22/07/11
12:53.66 Augustine Kiprono Choge KEN Rome 08/07/05
12:53.72 Philip Mosima KEN Rome 05/06/96
12:53.84 Assefa Mezgebu ETH Brussels 28/08/98
12:54.07 John Kemboi Kibowen KEN Paris 31/08/03
12:54.15 Dejene Berhanu ETH Rome 02/07/04
12:54.22 Nibret Melak ETH Hengelo 08/06/21
12:54.19WY Abreham Cherkos ETH Rome 14/07/06; 3000m WY 7:32.37 Lausanne 11/07/06; 2 milji WY 8:16.07 Eugene 28/05/06
12:54.46 Moses Cheruiyot Mosop KEN Paris 08/07/06
12:54.58 James Kwalia C'Kurui QAT Oslo 27/06/03
12:54.70 Dieter Baumann GER Zurich 13/08/97
12.54.83 Muktar Edris ETH Stockholm 21/08/14
12:54.85 Moses Kiptanui KEN Rome 05/06/96
12:54.90 Daniel Simio Ebenyo KEN Brussels 02/09/22
12:54.99 Benjamin Limo KEN Paris 04/07/03
12:54.99i Joe Klecker USA Boston 27/01/23; OB: 12:55.16 Florence 02/06/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12:55.76AR Craig Mottram AUS London 30/07/04
13:11.57AR Federico Bruno ARG Palo Alto 21/04/23
13:22.75 SLO AC David Bett KEN Velenje 01/07/14
SR 13:32.8H Peter Svet (KLC) Berlin 12/06/74
12:35.36*+WR AR Joshua Cheptegei (1) UGA Monaco 14/08/20
12:37.35+ Kenenisa Bekele (2) ETH Hengelo 31/05/04; 12:49.60Wi Birmingham 20/02/04; 12:57.82OR Beijing 23/08/08; 2000m Wi 4:49.99 Birmingham 17/02/07
12:39.36+ Haile Gebrselassie (3) ETH Helsinki 13/06/98; 1500m Ci 3:33.77 Maebashi 07/03/99; 3000m Ci 7:34.71 Paris 09/03/97
12:39.74+ Daniel Komen (1) KEN Brussels 22/08/97; 3000m WR 7:20.67 Rieti 01/09/96
12:40.45 Berihu Aregawi (1) ETH Lausanne 30/06/23; 5km WR 12:49 Barcelona 31/12/21
12:41.73 Yomif Kejelcha (1) ETH Oslo 15/06/23; 1 milja Wi 3:47.01 Boston 03/03/19; 3000m WJ 7:28.19 Paris 27/08/16
12:41.73 Jacob Kiplimo (1) UGA Oslo 15/06/23
12:42.18 Hagos Gebrhiwet ETH Monaco 21/07/23; 3000m WJi 7:32.87 Boston 03/02/13
12:42.70 Telahun Haile Bekele ETH Monaco 21/07/23
12:43.02WJ Selemon Barega ETH Brussels 31/08/18
12:45.01AR Mohamed Katir SPA Monaco 21/07/23
12:45.71 Jacob Krop KEN Brussels 02/09/22
12:46.33 Nicholas Kipkorir Kimeli KEN Rome 09/06/22
12:46.53 Eliud Kipchoge KEN Rome 02/07/04; 12.52.79CR Paris 31/08/03
12:46.81 Dejen Gebremeskel ETH Paris 06/07/12
12:46.96 AR Grant Fisher USA Brussels 02/09/22; 12:51.84i WL Boston 16/02/24
12:47.04 Sileshi Sihine ETH Rome 02/07/04
12:47.20 Mohammed Ahmed Portland 10/07/20
12:48.45 Jacob Ingebrigtsen NOR Florence 10/06/21; 2milji WR 7:54.10 Paris 09/06/23; 2000mWR 4:43.13 Brussels 08/09/23
12:48.64 Isiah Kiplangat Koech KEN Paris 06/07/12; 12:53.29WJi Dusseldorf 11/02/11
12:48.66 Isaac Songok KEN Zurich 18/08/06; 1milja WY 3:54.56 Linz 20/08/01; 2000m WY 4:56.86 Berlin 31/08/01
12:48.77 Yenew Alamirew ETH Paris 06/07/12
12:48.81 Stephen Cherono xx KEN Ostrava 12/06/03
12:49.04 Thomas Pkemei Longosiwa KEN Paris 06/07/12
12:49.28 Brahim Lahlafi MOR Brussels 25/08/00
12:49.50 John Kipkoech KEN Paris 06/07/12
12:49.71 Mohammed Mourhit BEL Brussels 25/08/00
12:49.87 Paul Tergat KEN Zurich 13/08/97
12:50.24 Hicham El-Guerrouj MOR Ostrava 12/06/03
12:50.25 Abderrahim Goumri MOR Brussels 26/08/05
12:50.55 Moses Masai KEN Berlin 01/06/08
12:50.72 Moses Kipsiro UGA Brussels 14/09/07
12:50.80 Salah Hissou MOR Rome 05/06/96
12:50.86 Ali Saidi Sief ALG Rome 30/06/00
12:51.00 Joseph Ebuya KEN Brussels 14/09/07
12:51.34 Edwin Cheruiyot Soi KEN Monaco 19/07/13
12:51.45 Vincent Kiprop Chepkok KEN Doha 14/05/10
12:51.61i William Kincaid USA Boston 27/01/23; OB: 12:54.40 Florence 02/06/23
12:51.93 Justin Knight CAN Florence 10/06/21
12:51.96AR Albert Kibichii Rop BRN Monaco 19/07/13
12:51.98 Saif Saeed Shaheen xx QAT Rome 14/07/06
12:52.15 Domnic Lokinyomo Lobalu SSD Brussels 02/09/22
12:52.33 Sammy Kipketer KEN Oslo 27/06/03
12:52.45 Tariku Bekele ETH Berlin 01/06/08
12:52.80 Gebregziabher Gebremariam ETH Rome 08/07/05
12:52.97 Luis Grijalva GUA Florence 02/06/23
12:52.98 Telahun Haile Bekele ETH Rome 06/06/19
12:52.99 Abraham Chebii KEN Oslo 27/06/03
12:53.11 Mohamed Farah GBR Monaco 22/07/11
12:53.28 Getnet Wale ETH Hengelo 08/06/21
12:53.41 Khalid Boulami MAR Zurich 13/08/97
12:53.46 Mark Kosgei Kiptoo KEN Stockholm 06/08/10
12:53.58 Imane Merga ETH Stockholm 06/08/10
12:53.60 W35 Bernard Lagat USA Monaco 22/07/11
12:53.66 Augustine Kiprono Choge KEN Rome 08/07/05
12:53.72 Philip Mosima KEN Rome 05/06/96
12:53.84 Assefa Mezgebu ETH Brussels 28/08/98
12:54.07 John Kemboi Kibowen KEN Paris 31/08/03
12:54.15 Dejene Berhanu ETH Rome 02/07/04
12:54.22 Nibret Melak ETH Hengelo 08/06/21
12:54.19WY Abreham Cherkos ETH Rome 14/07/06; 3000m WY 7:32.37 Lausanne 11/07/06; 2 milji WY 8:16.07 Eugene 28/05/06
12:54.46 Moses Cheruiyot Mosop KEN Paris 08/07/06
12:54.58 James Kwalia C'Kurui QAT Oslo 27/06/03
12:54.70 Dieter Baumann GER Zurich 13/08/97
12.54.83 Muktar Edris ETH Stockholm 21/08/14
12:54.85 Moses Kiptanui KEN Rome 05/06/96
12:54.90 Daniel Simio Ebenyo KEN Brussels 02/09/22
12:54.99 Benjamin Limo KEN Paris 04/07/03
12:54.99i Joe Klecker USA Boston 27/01/23; OB: 12:55.16 Florence 02/06/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12:55.76AR Craig Mottram AUS London 30/07/04
13:11.57AR Federico Bruno ARG Palo Alto 21/04/23
13:22.75 SLO AC David Bett KEN Velenje 01/07/14
10000 m ( <26:50.00)
|
WR 26:11.00 Joshua Cheptegei UGA Valencia 07/10/20 1306 pts; (1000m: 2:37.60; 3000m: 7:52.79; 5000m: 13.07.73; 7000m: 18:22.00; 9000m: 23.36.75. LL: 60.08)
SR 28:32.86 Stane Rozman (KLC) Lausanne 30/06/83
26:11.00*WR+ AR Joshua Cheptegei (1) UGA Valencia 07/10/20; 15Km WR= 41:05 Nijmegen 18/11/18
26:17.53+ Kenenisa Bekele (4) ETH Brussels 26/08/05; 27:01.17OR Beijing 17/08/08; 26:46.31CR Berlin 17/08/09
26:22.75+ Haile Gebrselassie (2) ETH Hengelo 01/06/98; 26:51.20W35 Hengelo 24/05/08
26:27.85+ Paul Tergat (1) KEN Brussels 22/08/97
26:30.03 Nicholas Kemboi (1) KEN Brussels 05/09/03
26:30.74 Abebe Dinkesa (1) ETH Hengelo 29/05/05
26:33.84AR Grant Fisher USA San Juan Capistrano 05/03/22; 26:52.04WL San Juan Capistrano 16/03/24
26:33.93 Jacob Kiplimo UGA Ostrava 19/05/21; Polmaraton WR 57:31 Lisbon 21/11/21; 15Km WR= 41:05 Nijmegen 19/11/23
26:34.14 Mohammed Ahmed CAN San Juan Capistrano 05/03/22
26:35.63 Micah Kogo KEN Brussels 25/08/06
26:36.26 Paul Koech KEN Brussels 22/08/97
26:37.25 Zersenay Tadese ERI Brussels 25/08/06
26:38.08+ Salah Hissou MOR Brussels 23/08/96
26:38.76AR Ahmad Hassan Abdullah QAT Brussels 05/09/03
26:39.69 Sileshi Sihine ETH Hengelo 31/05/04
26:39.77 Boniface Kiprop UGA Brussels 26/08/05
26:41.75WJ Samuel Kamau Wanjiru KEN Brussels 26/08/05; 20km WJ 56:18# & Polmaraton WJ 59:16 Rotterdam 11/09/05
26:43.98 Lucas Kimeli Rotich KEN Brussels 16/09/11
26:44.36 Galen Rupp USA Eugene 30/05/14
26:44.73 Selemon Barega ETH Hengelo 05/06/22
26:45.91 Tadese Worku ETH Hengelo 05/06/22
26:46.13 Berihu Aregawi ETH Hengelo 05/06/22
26:46.57AR Mo Farah GBR Eugene 03/06/11; 1h WR 21.330km Brussels 04/09/20
26:48.35 Imane Merga ETH Eugene 03/06/11
26:48.95 Hagos Gebrhiwet ETH Hengelo 17/07/19
26:48.99 Josphat Kipkoech KEN Eugene 03/06/11
26:49.02 Eliud Kipchoge KEN Hengelo 26/05/07
26:49.20 Moses Masai KEN Brussels 14/09/07
26:49.34 Yomif Keyelcha ETH Doha 06/10/19 WC
26:49.38 Sammy Kipketer KEN Brussels 30/08/02
26:49.41 Paul Kipngetich Tanui KEN Eugene 31/05/14
26:49.55 Moses Cheruyiot Mosop KEN Hengelo 26/05/07; 25000m WR 1:12:25.4# & 30000m WR 1:26:47.4 Eugene 03/06/11
26:49.90 Assefa Mezgebu ETH Brussels 30/08/02
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
27:15.35AR Jack Rayner AUS San Juan Capistrano 06/03/22
27:28.12AR Marilson Gomes dos Santos BRA Neerpelt 02/06/07
27:02.81WY Ibrahim Jeylan ETH Brussels 25/08/06
28:19.52 SLO AC Ilie Floroiu ROM Celje 18/07/76
SR 28:32.86 Stane Rozman (KLC) Lausanne 30/06/83
26:11.00*WR+ AR Joshua Cheptegei (1) UGA Valencia 07/10/20; 15Km WR= 41:05 Nijmegen 18/11/18
26:17.53+ Kenenisa Bekele (4) ETH Brussels 26/08/05; 27:01.17OR Beijing 17/08/08; 26:46.31CR Berlin 17/08/09
26:22.75+ Haile Gebrselassie (2) ETH Hengelo 01/06/98; 26:51.20W35 Hengelo 24/05/08
26:27.85+ Paul Tergat (1) KEN Brussels 22/08/97
26:30.03 Nicholas Kemboi (1) KEN Brussels 05/09/03
26:30.74 Abebe Dinkesa (1) ETH Hengelo 29/05/05
26:33.84AR Grant Fisher USA San Juan Capistrano 05/03/22; 26:52.04WL San Juan Capistrano 16/03/24
26:33.93 Jacob Kiplimo UGA Ostrava 19/05/21; Polmaraton WR 57:31 Lisbon 21/11/21; 15Km WR= 41:05 Nijmegen 19/11/23
26:34.14 Mohammed Ahmed CAN San Juan Capistrano 05/03/22
26:35.63 Micah Kogo KEN Brussels 25/08/06
26:36.26 Paul Koech KEN Brussels 22/08/97
26:37.25 Zersenay Tadese ERI Brussels 25/08/06
26:38.08+ Salah Hissou MOR Brussels 23/08/96
26:38.76AR Ahmad Hassan Abdullah QAT Brussels 05/09/03
26:39.69 Sileshi Sihine ETH Hengelo 31/05/04
26:39.77 Boniface Kiprop UGA Brussels 26/08/05
26:41.75WJ Samuel Kamau Wanjiru KEN Brussels 26/08/05; 20km WJ 56:18# & Polmaraton WJ 59:16 Rotterdam 11/09/05
26:43.98 Lucas Kimeli Rotich KEN Brussels 16/09/11
26:44.36 Galen Rupp USA Eugene 30/05/14
26:44.73 Selemon Barega ETH Hengelo 05/06/22
26:45.91 Tadese Worku ETH Hengelo 05/06/22
26:46.13 Berihu Aregawi ETH Hengelo 05/06/22
26:46.57AR Mo Farah GBR Eugene 03/06/11; 1h WR 21.330km Brussels 04/09/20
26:48.35 Imane Merga ETH Eugene 03/06/11
26:48.95 Hagos Gebrhiwet ETH Hengelo 17/07/19
26:48.99 Josphat Kipkoech KEN Eugene 03/06/11
26:49.02 Eliud Kipchoge KEN Hengelo 26/05/07
26:49.20 Moses Masai KEN Brussels 14/09/07
26:49.34 Yomif Keyelcha ETH Doha 06/10/19 WC
26:49.38 Sammy Kipketer KEN Brussels 30/08/02
26:49.41 Paul Kipngetich Tanui KEN Eugene 31/05/14
26:49.55 Moses Cheruyiot Mosop KEN Hengelo 26/05/07; 25000m WR 1:12:25.4# & 30000m WR 1:26:47.4 Eugene 03/06/11
26:49.90 Assefa Mezgebu ETH Brussels 30/08/02
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
27:15.35AR Jack Rayner AUS San Juan Capistrano 06/03/22
27:28.12AR Marilson Gomes dos Santos BRA Neerpelt 02/06/07
27:02.81WY Ibrahim Jeylan ETH Brussels 25/08/06
28:19.52 SLO AC Ilie Floroiu ROM Celje 18/07/76
MARATON (42195 m; <2:04:00)
|
WR 2:00:35 Kelvin Kiptum KEN Chicago 08/10/23 1336 pts; (1/2: 1:00:48; 30Km: 1:26:31; 40Km: 1:54:23); 1:59:40UR Eliud Kipchoge KEN Vienna 12/10/19 (i.p)
SR 2:11:50 Roman Kejžar (EXT) Turin 26/03/00 2:11:19sc Numan Ukic (KLC) Split 28/09/79
2:00:35*WR+ AR Kelvin Kiptum (3) KEN Chicago 08/10/23
2:01:09+ W35 Eliud Kipchoge (5) KEN Berlin 25/09/22; 25Km WR 1:11:08# in same race; 30Km WR 1:25:40# in same race; 1:59:40UR Vienna 12/10/19 (irr. pacemaking)
2:01:41 Kenenisa Bekele (1) ETH Berlin 29/09/19
2:01:48 Sisay Lema (1) ETH Valencia 03/12/23
2:02:16WL Benson Kipruto KEN Tokyo 03/03/24
2:02:48 Birhanu Legesse ETH Berlin 29/09/19
2:02:55 Mosinet Geremew ETH London 28/04/19
2:02:55 Timothy Kiplagat KEN Tokyo 03/03/24
2:02:57+ Dennis Kipruto Kimetto KEN Berlin 28/09/14
2:02:57 Titus Ekiru KEN Milano 16/05/21
2:03:00 Evans Chebet KEN Valencia 06/12/20
2:03:00 Gabriel Geay TAN Valencia 04/12/22
2:03:04 Lawrence Cherono KEN Valencia 06/12/20
2:03:11 Alexander Mutiso Munyao KEN Valencia 03/12/23
2:03:13 Emmanuel Kipchirchir Mutai KEN Berlin 28/09/14
2:03:13 Amos Kipruto KEN Tokyo 06/03/22
2:03:13 Wilson Kipsang Kiprotich KEN Berlin 25/09/16
2:03:13 Vincent Kipkemoi Ngetich KEN Berlin 24/09/23
2:03:16 Mule Wasihun ETH London 28/04/19
2:03:24 Tadese Takele ETH Berlin 24/09/23
2:03:27 Deresa Geleta ETH Seville 18/02/24
2:03:29 Alexander Mutiso KEN Valencia 04/12/22
2:03:34 Getaneh Molla ETH Dubai 25/01/19
2:03:36 Kasaye Sisay Lemma ETH Dubai 26/01/18; 2:04:58 SLO AC Ljubljana 28/10/18
2:03:36AR Bashir Abdi BEL Rotterdam 24/10/21
2:03:38+ Patrick Makau Musyoki KEN Berlin 25/09/11
2:03:39 Tamirat Tola ETH Amsterdam 17/10/21; 2:05:36CR Eugene 17/07/22
2:03:40 Herpasa Negasa ETH Dubai 25/01/19
2:03:46 Guye Adola ETH Berlin 24/09/17
2:03:47 Morhad Amdouni FRA Seville 18/02/24
2:03:48 David Wolde ETH Valencia 03/12/23
2:03:51 Stanley Kipleting Biwott KEN London 24/04/16; 30Km WR= 1:27:13# in same race
2:03:51 Kinde Atanaw ETH Valencia 01/12/19
2:03:55 Reuben Kiprop Kipyego KEN Milano 16/05/21
2:03:59+Haile Gebrselassie ETH Berlin 28/09/08; 20000m WR 56:26.00#
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:04:43AR El Hassan El Abbasi BRN Valencia 02/12/18
2:04:51AR Daniel do Nascimento BRA Seoul 17/04/22
2:05:36AR Cameron Levins CAN Tokyo 05/03/23
2:07:31AR Brett Robinson AUS Fukuoka 04/12/22
2:04:32WJ Tsegaye Mekkonen ETH Dubai 24/01/14; 25km WJ 1:13:21# & 30km WJ 1:28:15# in same race
2:11:43WY Li He CHN Beijing 14/10/01
2:06:32OR Samuel Kamau Wanjiro KEN Beijing 24/08/08
SR 2:11:50 Roman Kejžar (EXT) Turin 26/03/00 2:11:19sc Numan Ukic (KLC) Split 28/09/79
2:00:35*WR+ AR Kelvin Kiptum (3) KEN Chicago 08/10/23
2:01:09+ W35 Eliud Kipchoge (5) KEN Berlin 25/09/22; 25Km WR 1:11:08# in same race; 30Km WR 1:25:40# in same race; 1:59:40UR Vienna 12/10/19 (irr. pacemaking)
2:01:41 Kenenisa Bekele (1) ETH Berlin 29/09/19
2:01:48 Sisay Lema (1) ETH Valencia 03/12/23
2:02:16WL Benson Kipruto KEN Tokyo 03/03/24
2:02:48 Birhanu Legesse ETH Berlin 29/09/19
2:02:55 Mosinet Geremew ETH London 28/04/19
2:02:55 Timothy Kiplagat KEN Tokyo 03/03/24
2:02:57+ Dennis Kipruto Kimetto KEN Berlin 28/09/14
2:02:57 Titus Ekiru KEN Milano 16/05/21
2:03:00 Evans Chebet KEN Valencia 06/12/20
2:03:00 Gabriel Geay TAN Valencia 04/12/22
2:03:04 Lawrence Cherono KEN Valencia 06/12/20
2:03:11 Alexander Mutiso Munyao KEN Valencia 03/12/23
2:03:13 Emmanuel Kipchirchir Mutai KEN Berlin 28/09/14
2:03:13 Amos Kipruto KEN Tokyo 06/03/22
2:03:13 Wilson Kipsang Kiprotich KEN Berlin 25/09/16
2:03:13 Vincent Kipkemoi Ngetich KEN Berlin 24/09/23
2:03:16 Mule Wasihun ETH London 28/04/19
2:03:24 Tadese Takele ETH Berlin 24/09/23
2:03:27 Deresa Geleta ETH Seville 18/02/24
2:03:29 Alexander Mutiso KEN Valencia 04/12/22
2:03:34 Getaneh Molla ETH Dubai 25/01/19
2:03:36 Kasaye Sisay Lemma ETH Dubai 26/01/18; 2:04:58 SLO AC Ljubljana 28/10/18
2:03:36AR Bashir Abdi BEL Rotterdam 24/10/21
2:03:38+ Patrick Makau Musyoki KEN Berlin 25/09/11
2:03:39 Tamirat Tola ETH Amsterdam 17/10/21; 2:05:36CR Eugene 17/07/22
2:03:40 Herpasa Negasa ETH Dubai 25/01/19
2:03:46 Guye Adola ETH Berlin 24/09/17
2:03:47 Morhad Amdouni FRA Seville 18/02/24
2:03:48 David Wolde ETH Valencia 03/12/23
2:03:51 Stanley Kipleting Biwott KEN London 24/04/16; 30Km WR= 1:27:13# in same race
2:03:51 Kinde Atanaw ETH Valencia 01/12/19
2:03:55 Reuben Kiprop Kipyego KEN Milano 16/05/21
2:03:59+Haile Gebrselassie ETH Berlin 28/09/08; 20000m WR 56:26.00#
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:04:43AR El Hassan El Abbasi BRN Valencia 02/12/18
2:04:51AR Daniel do Nascimento BRA Seoul 17/04/22
2:05:36AR Cameron Levins CAN Tokyo 05/03/23
2:07:31AR Brett Robinson AUS Fukuoka 04/12/22
2:04:32WJ Tsegaye Mekkonen ETH Dubai 24/01/14; 25km WJ 1:13:21# & 30km WJ 1:28:15# in same race
2:11:43WY Li He CHN Beijing 14/10/01
2:06:32OR Samuel Kamau Wanjiro KEN Beijing 24/08/08
110 m OVIRE (10x106.7 cm; <13.06); U20: 99.1 cm; U18: 91.4 cm)
|
WR 12.80 0.3 Aries Merritt USA Brussels 07/09/12 1291 pts
SR 13.56 0.8 Damjan Zlatnar (MASS) Novo Mesto 19/06/07
12.80WR+ AR 0.3 Aries Merritt (1) USA Brussels 07/09/12
12.81 1.8 Grant Holloway (1) USA Eugene 26/06/19; 60m/o Wi 7.27 Albuquerque 16/02/24
12.84* 1.6 Devon Allen (1) USA New York 12/06/22
12.87+ 0.9 Dayron Robles (2) CUB Ostrava 12/06/08; 60m/o Ci 7.34 Doha 14/03/10
12.88+ AR 1.1 Liu Xiang (1) CHN Lausanne 11/07/06; 13.12WJ (106.7cm) 1.6 Lausanne 02/07/02; 12.91OR 0.3 Athens 27/08/04; 60m/o WJi 7.55 Gent 10/02/02
12.89 1.6 David Oliver (2) USA Paris 16/07/10
12.90 1.1 Dominique Arnold (1) USA Lausanne 11/07/06
12.90 0.7 Omar McLeod (1) JAM Kingston 24/06/17
12.91+ AR CR 0.5 Colin Jackson GBR Stuttgart 20/08/93 WC; 12.8hw 2.6 Sydney 09/01/90
12.92+ -0.1 Roger Kingdom USA Zurich 16/08/89; 12.87w 2.6 Barcelona 10/09/89
12.92 0.9 Allen Johnson USA Atlanta 23/06/96; 12.96W35 0.4 Athens 17/09/06
12.92 0.6 Sergey Shubenkov RUS Szekesfehervar 02/07/18; 12.7h N/A Barnaul 02/07/16
12.93+ -0.2 Renaldo Nehemiah USA Zurich 19/08/81; 12.8h 1.0 Kingston 11/05/79; 12.91w 3.5 Champaign 01/06/79
12.93 0.9 Hansle Parchment JAM Eugene 17/09/23
12.94 1.6 Jack Pierce USA Atlanta 22/06/96
12.94 0.5 Orlando Ortega CUB Paris 04/07/15
12.94 0.7 Rasheed Broadbell JAM Kingston 09/07/23
12.95 1.5 Terrence Trammel USA New York 02/06/07
12.95 0.2 Pascal Martinot-Lagarde FRA Monaco 18/07/14
12.96 1.3 Cordell Tinch USA Fayetteville 23/06/23; 12.87w 6.0 Pueblo 27/05/23
12.97 1.0 Ladji Doucoure FRA Angers 15/07/05
12.98 0.6 Mark Crear USA Zagreb 05/07/99; 12.9hw 4.1 Modesto 08/05/93
12.98 1.2 Jason Richardson USA Eugene 30/06/12
12.99 1.2 Ronnie Ash USA Sacramento 29/06/14
13.00 0.5 Anthony Jarrett GBR Stuttgart 20/08/93; 13.27 SLO AC 1.0 Ljubljana 26/05/96
13.00 0.6 Anier Garcia CUB Sydney 25/09/00 OG
13.00 0.8 Daniel Roberts USA Austin 07/06/19
13.00 0.0 Trey Cunningham USA Eugene 10/06/22
13.00 0.3 Freddie Crittenden USA Nassau 20/08/22
13.01 0.3 Larry Wade USA Lausanne 02/07/99
13.01 1.6 Daniel Roberts USA New York 24/06/23
13.02 1.5 Ryan Wilson USA New York 02/06/07
13.02 1.7 David Payne USA Osaka 31/08/07 WC
13.03 -0.2 Greg Foster USA Zurich 19/08/81
13.03 1.0 Reggie Torian USA New Orleans 21/06/98
13.03 1.0 Devon Allen USA Eugene 09/07/16
13.04 -0.9 Shunsuke Izumiya JAP Osaka 04/06/23
13.05 1.4 Tony Dees USA Vigo 23/07/91
13.05 -0.8 Florian Schwarthoff GER Bremen 02/07/95
13.05 -0.1 Ronald Levy JAM Paris 01/07/17
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13.11AR 1.8 Antonio Alkana RSA Prague 05/06/17
13.17 AR 0.4 Rafael Pereira BRA Rio de Janeiro 23/06/22
13.29AR 0.6 Kyle Vander Kuyp AUS Gothenburg 11/08/95
12.72A WJ (99.1cm) 1.0 Sasha Zoya FRA Nairobi 21/08/21; 12.87WY (91.4) 1.6 Angers 06/07/19
13.29WY (99.1cm) -1.0 Wilhelm Belocian FRA Barcelona 12/07/12
13.32WY (106.7cm) 0.7 Dejour Russell JAM Kingston 24/06/17
SR 13.56 0.8 Damjan Zlatnar (MASS) Novo Mesto 19/06/07
12.80WR+ AR 0.3 Aries Merritt (1) USA Brussels 07/09/12
12.81 1.8 Grant Holloway (1) USA Eugene 26/06/19; 60m/o Wi 7.27 Albuquerque 16/02/24
12.84* 1.6 Devon Allen (1) USA New York 12/06/22
12.87+ 0.9 Dayron Robles (2) CUB Ostrava 12/06/08; 60m/o Ci 7.34 Doha 14/03/10
12.88+ AR 1.1 Liu Xiang (1) CHN Lausanne 11/07/06; 13.12WJ (106.7cm) 1.6 Lausanne 02/07/02; 12.91OR 0.3 Athens 27/08/04; 60m/o WJi 7.55 Gent 10/02/02
12.89 1.6 David Oliver (2) USA Paris 16/07/10
12.90 1.1 Dominique Arnold (1) USA Lausanne 11/07/06
12.90 0.7 Omar McLeod (1) JAM Kingston 24/06/17
12.91+ AR CR 0.5 Colin Jackson GBR Stuttgart 20/08/93 WC; 12.8hw 2.6 Sydney 09/01/90
12.92+ -0.1 Roger Kingdom USA Zurich 16/08/89; 12.87w 2.6 Barcelona 10/09/89
12.92 0.9 Allen Johnson USA Atlanta 23/06/96; 12.96W35 0.4 Athens 17/09/06
12.92 0.6 Sergey Shubenkov RUS Szekesfehervar 02/07/18; 12.7h N/A Barnaul 02/07/16
12.93+ -0.2 Renaldo Nehemiah USA Zurich 19/08/81; 12.8h 1.0 Kingston 11/05/79; 12.91w 3.5 Champaign 01/06/79
12.93 0.9 Hansle Parchment JAM Eugene 17/09/23
12.94 1.6 Jack Pierce USA Atlanta 22/06/96
12.94 0.5 Orlando Ortega CUB Paris 04/07/15
12.94 0.7 Rasheed Broadbell JAM Kingston 09/07/23
12.95 1.5 Terrence Trammel USA New York 02/06/07
12.95 0.2 Pascal Martinot-Lagarde FRA Monaco 18/07/14
12.96 1.3 Cordell Tinch USA Fayetteville 23/06/23; 12.87w 6.0 Pueblo 27/05/23
12.97 1.0 Ladji Doucoure FRA Angers 15/07/05
12.98 0.6 Mark Crear USA Zagreb 05/07/99; 12.9hw 4.1 Modesto 08/05/93
12.98 1.2 Jason Richardson USA Eugene 30/06/12
12.99 1.2 Ronnie Ash USA Sacramento 29/06/14
13.00 0.5 Anthony Jarrett GBR Stuttgart 20/08/93; 13.27 SLO AC 1.0 Ljubljana 26/05/96
13.00 0.6 Anier Garcia CUB Sydney 25/09/00 OG
13.00 0.8 Daniel Roberts USA Austin 07/06/19
13.00 0.0 Trey Cunningham USA Eugene 10/06/22
13.00 0.3 Freddie Crittenden USA Nassau 20/08/22
13.01 0.3 Larry Wade USA Lausanne 02/07/99
13.01 1.6 Daniel Roberts USA New York 24/06/23
13.02 1.5 Ryan Wilson USA New York 02/06/07
13.02 1.7 David Payne USA Osaka 31/08/07 WC
13.03 -0.2 Greg Foster USA Zurich 19/08/81
13.03 1.0 Reggie Torian USA New Orleans 21/06/98
13.03 1.0 Devon Allen USA Eugene 09/07/16
13.04 -0.9 Shunsuke Izumiya JAP Osaka 04/06/23
13.05 1.4 Tony Dees USA Vigo 23/07/91
13.05 -0.8 Florian Schwarthoff GER Bremen 02/07/95
13.05 -0.1 Ronald Levy JAM Paris 01/07/17
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13.11AR 1.8 Antonio Alkana RSA Prague 05/06/17
13.17 AR 0.4 Rafael Pereira BRA Rio de Janeiro 23/06/22
13.29AR 0.6 Kyle Vander Kuyp AUS Gothenburg 11/08/95
12.72A WJ (99.1cm) 1.0 Sasha Zoya FRA Nairobi 21/08/21; 12.87WY (91.4) 1.6 Angers 06/07/19
13.29WY (99.1cm) -1.0 Wilhelm Belocian FRA Barcelona 12/07/12
13.32WY (106.7cm) 0.7 Dejour Russell JAM Kingston 24/06/17
400 m OVIRE (10x91.4 cm; <48.00); U18: 83.8 cm
|
WR 45.94 Carsten Warholm NOR Tokyo 03/08/21 1341 pts
SR 48.91 Matic Ian Guček (KLC) Cali 05/08/22
45.94*WR+ AR OR Karsten Warholm (5) NOR Tokyo 03/08/21 OG; 300m/o WR 33.26 Oslo 04/06/21
46.17AR Rai Benjamin (3) USA Tokyo 03/08/21 OG
46.29AR CR Alison Dos Santos (2) BRA Eugene 19/07/22 OG
46.78+ Kevin Young USA Barcelona 06/08/92 OG
46.98AR Abderrahman Samba QAT Paris 30/06/18
47.02+ Edwin Moses USA Koblenz 31/08/83
47.03 Bryan Bronson USA New Orleans 21/06/98
47.08 Kyron McMaster IVB Tokyo 03/08/21 OG
47.10AR Samuel Matete ZAM Zurich 07/08/91
47.19 Andre Phillips USA Seoul 25/09/88 OG
47.23 Amadou Dia Ba SEN Seoul 25/09/88 OG
47.24 Kerron Clement USA Carson 26/06/05
47.25 Felix Sanchez DOM Paris 29/08/03 WC; 48.10W35 Moscow 13/08/13 WC
47.25 Angelo Taylor USA Beijing 18/08/08 OG
47.30 Bershawn Jackson USA Helsinki 09/08/05 WC
47.34WJ Roshawn Clarke JAM Budapest 21/08/23 WC
47.37 Stephane Diagana FRA Lausanne 05/07/95
47.38 Danny Harris USA Lausanne 10/07/91
47.38 Trevor Bassit USA Budapest 21/08/23 WC
47.41 Wilfried Hapio FRA Eugene 19/07/22 WC
47.43 James Carter USA Helsinki 09/08/05 WC
47.48 Harald Schmid FRG Athens 08/09/82
47.53 Hadi Souaan Al-Somaily KSA Sydney 27/09/00 OG
47.54 Derrick Adkins USA Lausanne 05/07/95
47.54 Fabrizio Mori ITA Edmonton 10/08/01 WC
47.58 CJ Allen USA Oslo 15/06/23
47.59 Khallifah Rosser USA Nassau 21/08/22
47.60 Winthrop Graham JAM Zurich 04/08/93
47.63 Johnny Dutch USA Des Moines 26/06/10
47.66 L. J. van Zyl RSA Ostrava 31/05/11; 48.89WY (91.4cm) Kingston 19/07/02
47.67 Bennie Brazell USA Sacramento 11/06/05
47.69 Jehue Gordon TRI Moscow 15/08/13 WC
47.70 Michael Tinsley USA Moscow 15/08/13 WC
47.72 Javier Culson PUR Ponce 08/05/10
47.75 David Patrick USA Indianapolis 17/07/88
47.78 Boniface Muceru Tumuti Rio de Janeiro 18/08/16 OG
47.79 Nicholas Bett KEN Beijing 25/08/15 WC
47.81 Llewellyn Herbert RSA Sydney 27/09/00 OG
47.81 Yasmani Copello TUR Berlin 09/08/18
47.82+ John Akii-Bua UGA Munich 02/09/72 OG
47.82 Kriss Akabusi GBR Barcelona 06/08/92 OG
47.82 Periklis Iakovakis GRE Osaka 06/05/06
47.82 Rasmus Magi EST Turku 14/06/22
47.84 Bayano Kamani PAN Helsinki 07/08/05 WC
47.84 David Greene GBR Paris 06/07/12
47.85 Sean Burrell USA Eugene 11/06/21
47.85 Ludvy Vaillant FRA Monaco 21/07/23
47.89 Dai Tamesue JPN Edmonton 10/08/01 WC
47.91 Calvin Davis USA Atlanta 31/07/96 OG
47.92 Aleksander Vasilyev USSR Moscow 17/08/85
47.93 Kenji Narisako JPN Osaka 06/05/06
47.93 Jeshua Anderson USA Eugene 26/06/11
47.93 Omar Cisneros CUB Moscow 13/08/13 WC
47.93 Alessamdro Sibilio ITA Tokyo 01/08/21 OG
47.94 Eric Thomas USA Rome 30/06/00
47.97 Maurice Mitchell USA Zurich 14/08/96
47.97 Joey Woody USA New Orleans 21/06/98
47.97 Thomas Barr IRL Rio de Janeiro 18/08/16 OG
47.98 Sven Nylander SWE Atlanta 01/08/96 OG
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
48.28AR Rohan Robinson AUS Atlanta 31/07/96 OG
48.84A WY (83.8cm) Sokwakhana Zazini RSA Pretoria 17/03/17
SR 48.91 Matic Ian Guček (KLC) Cali 05/08/22
45.94*WR+ AR OR Karsten Warholm (5) NOR Tokyo 03/08/21 OG; 300m/o WR 33.26 Oslo 04/06/21
46.17AR Rai Benjamin (3) USA Tokyo 03/08/21 OG
46.29AR CR Alison Dos Santos (2) BRA Eugene 19/07/22 OG
46.78+ Kevin Young USA Barcelona 06/08/92 OG
46.98AR Abderrahman Samba QAT Paris 30/06/18
47.02+ Edwin Moses USA Koblenz 31/08/83
47.03 Bryan Bronson USA New Orleans 21/06/98
47.08 Kyron McMaster IVB Tokyo 03/08/21 OG
47.10AR Samuel Matete ZAM Zurich 07/08/91
47.19 Andre Phillips USA Seoul 25/09/88 OG
47.23 Amadou Dia Ba SEN Seoul 25/09/88 OG
47.24 Kerron Clement USA Carson 26/06/05
47.25 Felix Sanchez DOM Paris 29/08/03 WC; 48.10W35 Moscow 13/08/13 WC
47.25 Angelo Taylor USA Beijing 18/08/08 OG
47.30 Bershawn Jackson USA Helsinki 09/08/05 WC
47.34WJ Roshawn Clarke JAM Budapest 21/08/23 WC
47.37 Stephane Diagana FRA Lausanne 05/07/95
47.38 Danny Harris USA Lausanne 10/07/91
47.38 Trevor Bassit USA Budapest 21/08/23 WC
47.41 Wilfried Hapio FRA Eugene 19/07/22 WC
47.43 James Carter USA Helsinki 09/08/05 WC
47.48 Harald Schmid FRG Athens 08/09/82
47.53 Hadi Souaan Al-Somaily KSA Sydney 27/09/00 OG
47.54 Derrick Adkins USA Lausanne 05/07/95
47.54 Fabrizio Mori ITA Edmonton 10/08/01 WC
47.58 CJ Allen USA Oslo 15/06/23
47.59 Khallifah Rosser USA Nassau 21/08/22
47.60 Winthrop Graham JAM Zurich 04/08/93
47.63 Johnny Dutch USA Des Moines 26/06/10
47.66 L. J. van Zyl RSA Ostrava 31/05/11; 48.89WY (91.4cm) Kingston 19/07/02
47.67 Bennie Brazell USA Sacramento 11/06/05
47.69 Jehue Gordon TRI Moscow 15/08/13 WC
47.70 Michael Tinsley USA Moscow 15/08/13 WC
47.72 Javier Culson PUR Ponce 08/05/10
47.75 David Patrick USA Indianapolis 17/07/88
47.78 Boniface Muceru Tumuti Rio de Janeiro 18/08/16 OG
47.79 Nicholas Bett KEN Beijing 25/08/15 WC
47.81 Llewellyn Herbert RSA Sydney 27/09/00 OG
47.81 Yasmani Copello TUR Berlin 09/08/18
47.82+ John Akii-Bua UGA Munich 02/09/72 OG
47.82 Kriss Akabusi GBR Barcelona 06/08/92 OG
47.82 Periklis Iakovakis GRE Osaka 06/05/06
47.82 Rasmus Magi EST Turku 14/06/22
47.84 Bayano Kamani PAN Helsinki 07/08/05 WC
47.84 David Greene GBR Paris 06/07/12
47.85 Sean Burrell USA Eugene 11/06/21
47.85 Ludvy Vaillant FRA Monaco 21/07/23
47.89 Dai Tamesue JPN Edmonton 10/08/01 WC
47.91 Calvin Davis USA Atlanta 31/07/96 OG
47.92 Aleksander Vasilyev USSR Moscow 17/08/85
47.93 Kenji Narisako JPN Osaka 06/05/06
47.93 Jeshua Anderson USA Eugene 26/06/11
47.93 Omar Cisneros CUB Moscow 13/08/13 WC
47.93 Alessamdro Sibilio ITA Tokyo 01/08/21 OG
47.94 Eric Thomas USA Rome 30/06/00
47.97 Maurice Mitchell USA Zurich 14/08/96
47.97 Joey Woody USA New Orleans 21/06/98
47.97 Thomas Barr IRL Rio de Janeiro 18/08/16 OG
47.98 Sven Nylander SWE Atlanta 01/08/96 OG
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
48.28AR Rohan Robinson AUS Atlanta 31/07/96 OG
48.84A WY (83.8cm) Sokwakhana Zazini RSA Pretoria 17/03/17
3000 m ZAPREKE (35x91.4 cm; <8:05.50)
|
WR 7:52.11 Lamecha Girma ETH Paris 09/06/23 1288 pts; (1000m: 2:36.65; 2000m: 5:12.14)
SR 8:16.96 Boštjan Buč (VEL) Ostrava 12/06/03
7:52.11*WR+ AR Lamecha Girma (1) ETH Paris 09/06/23; 3000m Wi 7:23.81 Lievin 15/02/23
7:53.63+ Saif Saaeed Shaheen (3) QAT Brussels 03/09/04; 7:58.66WJ (kot Stephen Cherono KEN) Brussels 24/08/01
7:53.64AR Brimin Kiprop Kipruto (1) KEN Monaco 22/07/11
7:54.31 Paul Kipsiele Koech (1) KEN Rome 31/05/12
7:55.28+ Brahim Boulami (1) MOR Brussels 24/08/01; 7:53.17DP Zurich 16/08/02
7:55.72+ Bernard Barmasai (1) KEN Cologne 24/08/97
7:55.76 Ezekiel Kemboi (1) KEN Monaco 22/07/11; 8:00.43CR Berlin 18/08/09
7:56.16 Moses Kiptanui (1) KEN Cologne 24/08/97
7:56.68 Soufiane El Bakkali MOR Rabat 28/05/23
7:56.81 Richard Kipkemboi Mateelong KEN Doha 11/05/12
7:57.29 Reuben Kosgei KEN Brussels 24/08/01
7:58.41 Jairus Kipchoge Birech Brussels 05/09/14
7:59.08+ Wilson Boit Kipketer KEN Zurich 13/08/99
8:00.09AR Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA Paris 06/07/13; 2000m/z WR 5:10.68 Reims 30/06/10
8:00.12 Conseslus Kipruto KEN Birmingham 05/06/16; 8:03.28OR Rio de Janeiro 17/08/16;
8:00.45AR Evan Jager USA Paris 04/07/15
8:01.18 Bouabdellah Tahri FRA Berlin 20/05/10
8:01.67 Abel Kiprop Mutai KEN Rome 31/05/12
8:01.69 Kipkirui Misoi KEN Brussels 24/08/01
8:03.41 Patrick Sang KEN Cologne 24/08/97
8:03.43 Jairus Kipchoge Birech KEN Paris 06/07/12
8:03.57 Ali Ezzine MOR Paris 23/06/00
8:03.57 Hillary Kipsang Yego KEN Shanghai 18/05/13
8:03.74 Raymond Yator KEN Monaco 18/08/00
8:03.81 Benjamin Kiplagat UGA Lausanne 08/07/10
8:03.89 John Kosgei KEN Monaco 16/08/97
8:04.19 Simon Kiprop Koech KEN Monaco 21/07/23
8:04.95W35 Simon Vroemen NED Brussels 26/08/05
8:05.01 Eliud Barngetuny KEN Monaco 25/07/95
8:05.12 Benjamin Kigen KEN Monaco 12/07/19
8:05.21 Getnet Wale ETH Doha 04/10/19 WC; 8:12.28WY Hengelo 11/06/17
8:05.23 Djilali Bedrani FRA 04/10/19 WC
8:05.35 Peter Koech KEN Stockholm 03/07/89
8:05.37 Philip Barkutwo KEN 06/09/92
8:05.4h+ Henry Rono KEN Seattle 13/05/78
8:05.43 Christopher Cherono Koskei KEN Zurich 11/08/99
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8:13.26AR George Beamish NZL Monaco 21/07/23
8:14.41AR Wander do Prado Moura BRA Mar del Plata 22/03/95
8:15.00 SLO AC Roba Gary ETH Velenje 01/07/10
SR 8:16.96 Boštjan Buč (VEL) Ostrava 12/06/03
7:52.11*WR+ AR Lamecha Girma (1) ETH Paris 09/06/23; 3000m Wi 7:23.81 Lievin 15/02/23
7:53.63+ Saif Saaeed Shaheen (3) QAT Brussels 03/09/04; 7:58.66WJ (kot Stephen Cherono KEN) Brussels 24/08/01
7:53.64AR Brimin Kiprop Kipruto (1) KEN Monaco 22/07/11
7:54.31 Paul Kipsiele Koech (1) KEN Rome 31/05/12
7:55.28+ Brahim Boulami (1) MOR Brussels 24/08/01; 7:53.17DP Zurich 16/08/02
7:55.72+ Bernard Barmasai (1) KEN Cologne 24/08/97
7:55.76 Ezekiel Kemboi (1) KEN Monaco 22/07/11; 8:00.43CR Berlin 18/08/09
7:56.16 Moses Kiptanui (1) KEN Cologne 24/08/97
7:56.68 Soufiane El Bakkali MOR Rabat 28/05/23
7:56.81 Richard Kipkemboi Mateelong KEN Doha 11/05/12
7:57.29 Reuben Kosgei KEN Brussels 24/08/01
7:58.41 Jairus Kipchoge Birech Brussels 05/09/14
7:59.08+ Wilson Boit Kipketer KEN Zurich 13/08/99
8:00.09AR Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA Paris 06/07/13; 2000m/z WR 5:10.68 Reims 30/06/10
8:00.12 Conseslus Kipruto KEN Birmingham 05/06/16; 8:03.28OR Rio de Janeiro 17/08/16;
8:00.45AR Evan Jager USA Paris 04/07/15
8:01.18 Bouabdellah Tahri FRA Berlin 20/05/10
8:01.67 Abel Kiprop Mutai KEN Rome 31/05/12
8:01.69 Kipkirui Misoi KEN Brussels 24/08/01
8:03.41 Patrick Sang KEN Cologne 24/08/97
8:03.43 Jairus Kipchoge Birech KEN Paris 06/07/12
8:03.57 Ali Ezzine MOR Paris 23/06/00
8:03.57 Hillary Kipsang Yego KEN Shanghai 18/05/13
8:03.74 Raymond Yator KEN Monaco 18/08/00
8:03.81 Benjamin Kiplagat UGA Lausanne 08/07/10
8:03.89 John Kosgei KEN Monaco 16/08/97
8:04.19 Simon Kiprop Koech KEN Monaco 21/07/23
8:04.95W35 Simon Vroemen NED Brussels 26/08/05
8:05.01 Eliud Barngetuny KEN Monaco 25/07/95
8:05.12 Benjamin Kigen KEN Monaco 12/07/19
8:05.21 Getnet Wale ETH Doha 04/10/19 WC; 8:12.28WY Hengelo 11/06/17
8:05.23 Djilali Bedrani FRA 04/10/19 WC
8:05.35 Peter Koech KEN Stockholm 03/07/89
8:05.37 Philip Barkutwo KEN 06/09/92
8:05.4h+ Henry Rono KEN Seattle 13/05/78
8:05.43 Christopher Cherono Koskei KEN Zurich 11/08/99
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8:13.26AR George Beamish NZL Monaco 21/07/23
8:14.41AR Wander do Prado Moura BRA Mar del Plata 22/03/95
8:15.00 SLO AC Roba Gary ETH Velenje 01/07/10
4x100 m ŠTAFETA (<38.30)
|
WR 36.84 Jamaica (Carter 10.1, Frater 8.9, Blake 9.0, Bolt 8.8) London 11/08/12 1318 pts; (st. reac.: 0.162; 100m: 10.18, 200m: 19.35; 300m: 28.44); v: 39.01 km/h
SR 39.20 Slovenia (Predanič, Osovnikar, Fridrih, Žumer) Seville 22/06/02
36.84WR+ AR OR Jamaica (7) JAM London 11/08/12 OG; 37.04CR Daegu 04/09/11; 39.97WY Willemstadt 17/04/17
37.10 United States (2) USA Doha 09/10/19 WC; 41.30W35 Atlanta 26/05/19; 37.04DP London 11/08/12
37.36AR Great Britain & Northern Ireland (1) GBR Doha 05/10/19 WC
37.43AR Japan JPN Doha 05/10/19 WC
37.46 Racers Track Club INT London 25/07/09
37.48* Canada CAN Eugene 23/07/22 WC
37.50 Italy ITA Tokyo 06/08/21 OG
37.62 Trinidad and Tobago TTO Berlin 20/05/10
37.65 Hudson Smith International USA Berlin 01/09/00
37.65AR South Africa RSA Doha 04/10/19 WC; 38.51A WJ Nairobi 21/08/21
37.72AR Brasil BRA Doha 05/10/19 WC
37.79+ France FRA Split 01/09/90
37.79 People`s Republic of China CHN Doha 04/10/19 WC
37.82 World All Stars INT Walnut 17/04/94
37.90 Louisiana State University INT Baton Rouge 13/05/23
37.91 Netherlands NET Doha 04/10/19 WC
37.94 Nigeria NGR Athens 09/08/97 WC; 37.91DP Seville 29/08/99
37.97 Americas AME Marrakech 13/09/14
37.97 Florida INT Austin 07/06/19
37.97 Germany xx GER Munich 19/08/22; 4x200m WJi 1:25.36 Lievin 02/03/96
37.98 Turkey TUR Berlin 12/08/18
38.00 Cuba CUB Barcelona 08/08/92 OG
38.01 Antigua and Barbuda ANB Beijing 29/08/15 WC(q)
38.02 Soviet Union USSR Rome 06/09/87 WC
38.02 England ENG Glasgow 02/08/14
38.04 Texas Christian University INT Amherst 05/06/98
38.07 Ghana GHA Eugene 23/07/22 WC
38.08 Florida State INT Austin 07/06/19
38.15 Poland POL Munich 21/08/22
38.16 Denmark DEN Tokyo 05/08/21 OG
38.17 Unified Team EUN Barcelona 08/08/92 OG
38.17AR Australia AUS Gothenburg 12/08/95 WC & London 10/08/12 OG
38.17 Track Wired Elite INT Austin 01/04/17
38.17 University of Houston INT Eugene 08/06/18
38.19 Arkansas Track Club INT Walnut 15/04/06
38.20 All Stars INT Lignano Sabbiadoro 19/07/11
38.23 Austin All-Stars INT Austin 03/04/99
38.24 Dream Team INT Berlin 26/08/97
38.24 Star Athletics INT Gainesville 02/04/16
38.24 Texas Tech INT Norman 14/05/23
38.26 Kenya KEN Gaborone 29/04/23
38.27 MVP Track & Field Club INT Kingston 14/04/12
38.29 Germany xx GDR Chemnitz 09/07/82; 38.75 SLO AC Celje 05/05/84
38.29A Africa AFR Johannesburg 12/09/98
SR 39.20 Slovenia (Predanič, Osovnikar, Fridrih, Žumer) Seville 22/06/02
36.84WR+ AR OR Jamaica (7) JAM London 11/08/12 OG; 37.04CR Daegu 04/09/11; 39.97WY Willemstadt 17/04/17
37.10 United States (2) USA Doha 09/10/19 WC; 41.30W35 Atlanta 26/05/19; 37.04DP London 11/08/12
37.36AR Great Britain & Northern Ireland (1) GBR Doha 05/10/19 WC
37.43AR Japan JPN Doha 05/10/19 WC
37.46 Racers Track Club INT London 25/07/09
37.48* Canada CAN Eugene 23/07/22 WC
37.50 Italy ITA Tokyo 06/08/21 OG
37.62 Trinidad and Tobago TTO Berlin 20/05/10
37.65 Hudson Smith International USA Berlin 01/09/00
37.65AR South Africa RSA Doha 04/10/19 WC; 38.51A WJ Nairobi 21/08/21
37.72AR Brasil BRA Doha 05/10/19 WC
37.79+ France FRA Split 01/09/90
37.79 People`s Republic of China CHN Doha 04/10/19 WC
37.82 World All Stars INT Walnut 17/04/94
37.90 Louisiana State University INT Baton Rouge 13/05/23
37.91 Netherlands NET Doha 04/10/19 WC
37.94 Nigeria NGR Athens 09/08/97 WC; 37.91DP Seville 29/08/99
37.97 Americas AME Marrakech 13/09/14
37.97 Florida INT Austin 07/06/19
37.97 Germany xx GER Munich 19/08/22; 4x200m WJi 1:25.36 Lievin 02/03/96
37.98 Turkey TUR Berlin 12/08/18
38.00 Cuba CUB Barcelona 08/08/92 OG
38.01 Antigua and Barbuda ANB Beijing 29/08/15 WC(q)
38.02 Soviet Union USSR Rome 06/09/87 WC
38.02 England ENG Glasgow 02/08/14
38.04 Texas Christian University INT Amherst 05/06/98
38.07 Ghana GHA Eugene 23/07/22 WC
38.08 Florida State INT Austin 07/06/19
38.15 Poland POL Munich 21/08/22
38.16 Denmark DEN Tokyo 05/08/21 OG
38.17 Unified Team EUN Barcelona 08/08/92 OG
38.17AR Australia AUS Gothenburg 12/08/95 WC & London 10/08/12 OG
38.17 Track Wired Elite INT Austin 01/04/17
38.17 University of Houston INT Eugene 08/06/18
38.19 Arkansas Track Club INT Walnut 15/04/06
38.20 All Stars INT Lignano Sabbiadoro 19/07/11
38.23 Austin All-Stars INT Austin 03/04/99
38.24 Dream Team INT Berlin 26/08/97
38.24 Star Athletics INT Gainesville 02/04/16
38.24 Texas Tech INT Norman 14/05/23
38.26 Kenya KEN Gaborone 29/04/23
38.27 MVP Track & Field Club INT Kingston 14/04/12
38.29 Germany xx GDR Chemnitz 09/07/82; 38.75 SLO AC Celje 05/05/84
38.29A Africa AFR Johannesburg 12/09/98
4x400 m ŠTAFETA (<3:00.00)
|
WR 2:54.29 USA (Valmon 44.43, Watts 43.59, Reynolds 43.23, Johnson 42.94) Stuttgart 22/08/93 1293pts; (400m: 44.43; 800m: 1:28.02; 1200m: 2:11.25)
SR 3:02.70 Slovenia (Kocuvan, Horvat, Vrtačič, Šestak) Seville 28/08/99 2:54.20DP USA Uniondale 22/07/98
2:54.29WR+ AR CR United States (10) USA Stuttgart 22/08/93 WC; 2:55.39OR Beijing 23/08/08; 3:01.51Wi Clemson 09/02/19;
2:59.30WJ San Jose 21/07/19; 3:13.06WJi New York 06/02/09; 4x800m Wi 7:11.30 Boston25/02/18; 4x800m WJi 7:36.99 Roxbury 15/03/99; 2:54.20DP Uniondale 22/07/98
2:56.60AR Great Britain & Northern Ireland GBR Atlanta 03/08/96 OG; 3:17.82W35 Lyon 16/08/15; 4x200m Wi 1:22.11 Glasgow 03/03/91
2:56.72 Bahamas BAH London 10/08/12 OG
2:56.75 Jamaica JAM Athens 10/08/97 WC; 4x200m WR 1:18.63 Nassau 24/05/15; Mešana štafeta WY 1:49.23 Donetsk 14/07/13
2:57.18* Netherlands NET Tokyo 07/08/21 OG
2:57.27AR Botswana BOT Tokyo 07/08/21 OG
2:57.72 Adidas INT Gainesville 16/04/22
2:57.74 Florida INT Austin 09/06/23
2:57.88 Belgium BEL Tokyo 07/08/21 OG
2:58.00 Poland POL Uniondale 22/07/98; 3:01.77Ci Birmingham 04/03/18
2:58.01 Alabama INT Baton Rouge 13/05/23
2:58.12 Trinidad and Tobago TTO London 13/08/17 WC; 3:11.66WY San Salvador 01/07/12
2:58.45 France FRA Budapest 27/08/23 WC
2:58.56AR Brasil BRA Winnipeg 30/07/99
2:58.68 Nigeria NGR Sydney 30/09/00 OG
2:58.81 Italy ITA Tokyo 07/08/21 OG
2:59.00 Americas AME Split 05/09/10
2:59.00 University of Southern California INT Eugene 08/06/18
2:59.05AR India IND Budapest 26/08/23 WC
2:59.13 Cuba CUB Barcelona 07/08/92 OG
2:59.21 South Africa RSA Daegu 01/09/11 WC
2:59.21 North Carolina A&T INT Jacksonville 27/05/21
2:59.25 UCLA INT Austin 01/04/23
2:59.45 Russian Federation RUS Beijing 29/08/15; 2:58.06DP Beijing 23/08/08
2:59.50 Colombia COL Doha 06/10/19 WC
2:59.51 Japan JAP Eugene 24/07/22 WC
2:59.63 Kenya KEN Barcelona 07/08/92 OG; 4x800m WR 7:02.43 Brussels 25/08/06; 4x1500m WR 14:22.22 Nassau 25/05/14; Road relay WR 1:57:06 Chiba 23/11/05
2:59.70AR Australia AUS Los Angeles 11/08/84 OG
2:59.76 Gainesville Elite USA Gainesville 05/04/14
2:59.78 Clemson INT Austin 09/06/23
2:59.84 Europe EUR Split 05/09/10
2:59.86 Germany xx GDR Erfurt 23/06/85
2:59.93 Kentucky INT Oxford 14/05/22
2:59.95 Yugoslavia YUG Tokyo 31/08/91 WC
2:59.96 Germanv xx FRG Roma 06/09/87 WC; 3:03.04 SLO AC Celje 05/08/73
2:59.99 Germany xx GER Stuttgart 22/08/93 WC
2:59.99 Florida State INT Fayetteville 13/06/09
SR 3:02.70 Slovenia (Kocuvan, Horvat, Vrtačič, Šestak) Seville 28/08/99 2:54.20DP USA Uniondale 22/07/98
2:54.29WR+ AR CR United States (10) USA Stuttgart 22/08/93 WC; 2:55.39OR Beijing 23/08/08; 3:01.51Wi Clemson 09/02/19;
2:59.30WJ San Jose 21/07/19; 3:13.06WJi New York 06/02/09; 4x800m Wi 7:11.30 Boston25/02/18; 4x800m WJi 7:36.99 Roxbury 15/03/99; 2:54.20DP Uniondale 22/07/98
2:56.60AR Great Britain & Northern Ireland GBR Atlanta 03/08/96 OG; 3:17.82W35 Lyon 16/08/15; 4x200m Wi 1:22.11 Glasgow 03/03/91
2:56.72 Bahamas BAH London 10/08/12 OG
2:56.75 Jamaica JAM Athens 10/08/97 WC; 4x200m WR 1:18.63 Nassau 24/05/15; Mešana štafeta WY 1:49.23 Donetsk 14/07/13
2:57.18* Netherlands NET Tokyo 07/08/21 OG
2:57.27AR Botswana BOT Tokyo 07/08/21 OG
2:57.72 Adidas INT Gainesville 16/04/22
2:57.74 Florida INT Austin 09/06/23
2:57.88 Belgium BEL Tokyo 07/08/21 OG
2:58.00 Poland POL Uniondale 22/07/98; 3:01.77Ci Birmingham 04/03/18
2:58.01 Alabama INT Baton Rouge 13/05/23
2:58.12 Trinidad and Tobago TTO London 13/08/17 WC; 3:11.66WY San Salvador 01/07/12
2:58.45 France FRA Budapest 27/08/23 WC
2:58.56AR Brasil BRA Winnipeg 30/07/99
2:58.68 Nigeria NGR Sydney 30/09/00 OG
2:58.81 Italy ITA Tokyo 07/08/21 OG
2:59.00 Americas AME Split 05/09/10
2:59.00 University of Southern California INT Eugene 08/06/18
2:59.05AR India IND Budapest 26/08/23 WC
2:59.13 Cuba CUB Barcelona 07/08/92 OG
2:59.21 South Africa RSA Daegu 01/09/11 WC
2:59.21 North Carolina A&T INT Jacksonville 27/05/21
2:59.25 UCLA INT Austin 01/04/23
2:59.45 Russian Federation RUS Beijing 29/08/15; 2:58.06DP Beijing 23/08/08
2:59.50 Colombia COL Doha 06/10/19 WC
2:59.51 Japan JAP Eugene 24/07/22 WC
2:59.63 Kenya KEN Barcelona 07/08/92 OG; 4x800m WR 7:02.43 Brussels 25/08/06; 4x1500m WR 14:22.22 Nassau 25/05/14; Road relay WR 1:57:06 Chiba 23/11/05
2:59.70AR Australia AUS Los Angeles 11/08/84 OG
2:59.76 Gainesville Elite USA Gainesville 05/04/14
2:59.78 Clemson INT Austin 09/06/23
2:59.84 Europe EUR Split 05/09/10
2:59.86 Germany xx GDR Erfurt 23/06/85
2:59.93 Kentucky INT Oxford 14/05/22
2:59.95 Yugoslavia YUG Tokyo 31/08/91 WC
2:59.96 Germanv xx FRG Roma 06/09/87 WC; 3:03.04 SLO AC Celje 05/08/73
2:59.99 Germany xx GER Stuttgart 22/08/93 WC
2:59.99 Florida State INT Fayetteville 13/06/09
20 km HOJA (cesta; <1:18:10)
|
WR 1:16:36 Yusuke Suzuki JAP Nomi 15/03/15 1266 pts; (5km: 19:02; 6km: 22:53; 8km: 30:25; 10km: 38:06; 12K: 45:45; 14K: 53:13; 15km: 57:15;16km: 1:01:07)
SR 1:28:03tr Milan Balek (POM) Postojna 28/08/83
1:16:36WR+ AR Yusuke Suzuki (1) JAP Nomi 15/03/15
1:16:43UR Sergey Morozov (1) RUS Saransk 08/06/08 (too few int. judges)
1:16:51*WL Koki Ikeda JAP (1) Kobe 18/02/24
1:16:54 Kaihua Wang (1) CHN Huangshan 20/03/21
1:17:02+ AR W35 Yohan Diniz (1) FRA Arles 08/03/15
1:17:15 Toshikazu Yamanishi (2) JAP Nomi 17/03/19
1:17:16+ Vladimir Kanaykin (1) RUS Saransk 29/09/07; 1:16:53DP Saransk 08/06/08; 35Km WR 2:21:31 Adler 19/02/06
1:17:21+ AR CR Jefferson Perez ECU Paris 23/08/03 WC
1:17:22+ Francisco Javier Fernandez (1) SPA Turku 28/04/02
1:17:23 Vladimir Stankin (1) RUS Adler 08/02/04
1:17:24 Masatora Kawano JAP Nomi 17/03/19
1:17:25WJ Sergey Shirobokov ANA (RUS) Cheboksary 09/06/18; 5000m Wi 18:03.83 Yaroslavl 10/03/22
1:17:26 Eiki Takahashi JAP Kobe 18/02/18; 10000m WR 37:35.21 Inzei 14/11/20
1:17:26 Jun Zhang CHN Taicang 03/03/24
1:17:26 Massimo Stano ITA Taicang 03/03/24
1:17:30 Alex Schwazer ITA Lugano 18/03/12
1:17.32 Alvaro Martin SPA Budapest 19/08/23 WC
1:17:33AR Nathan Deakes AUS Cixi 23/04/05
1:17:36 Zhen Wang CHN Taicang 30/03/12; ; 10km WJ 37:44 Beijing 18/09/10
1:17:38 Valeriy Borchin RUS Adler 28/02/09
1:17:38 Jun Zhang CHN Taicang 08/04/23
1:17:39 Zelin Cai CHN Huanshan 20/03/21
1:17:39 Perseus Karlstrom SWE Budapest 19/08/23 WC
1:17:40 Ding Chen CHN Taicang 30/03/12; 1:18:46OR London 04/08/12; 10000m WY 39:47.20 Bydgoszcz 11/07/08
1:17:41 Hongjun Zhu CHN Cixi 23/04/05
1:17:42 Ryo Hamanishi JAP Kobe 18/02/24
1:17:44 Caio Bonfim BRA Taicang 03/03/24
1:17:46AR Julio Martinez GUA Eisenhuttenstadt 08/05/99
1:17:46 Roman Rasskazov RUS Moscow 19/05/00
1:17:46 Daisuke Matsunaga JAP Kobe 18/02/18
1:17:47 Andrey Ruzavin RUS Sochi 18/02/12
1:17:47 Vasiliy Mizinov RUS Sochi 31/01/22
1:17:47 Yuta Koga JAP Kobe 18/02/24
1:17:47 Yandong Li CHN Taicang 03/03/24
1:17:48 Zhaozhao Wang CHN Taicang 03/03/24
1:17:52 Isamu Fujisawa JAP Nomi 17/03/19
1:17:52 Lihong Cui CHN Huanshan 20/03/21
1:17:53 Zhide Cui CHN Cixi 23/04/05
1:17:55 Paul McGrath SPA Zaragossa 25/02/24
1:17:56 Alejandro Lopez MEX Eisenhuttenstadt 08/05/99
1:18:03 Evan Dunfee CAN Budapest 19/08/23 WC
1:18:04 Shuai Sun CHN Huanshan 20/03/21
1:18:05 Dmitriy Yesipcuk RUS Adler 04/03/01
1:18:06 Viktor Burayev RUS Adler 04/03/01; 10000m WJ 38:46.4tr Moscow 20/05/00
1:18:06 Vladimir Parvatkin RUS Adler 12/03/05
1:18:07 Roman Rasskazov RUS Paris 23/08/03; 10km WR 37:11 Saransk 28/05/00
1:18:07WY Gaobo Li CHN Cixi 23/04/05; 20000m WJ 1:20:11.72tr Wuhan 02/11/07
1:18:08 Ning Lu CHn Taicang 03/03/24
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1:18:23AR Samuel Kireri Gathimba KEN Nairobi 18/06/21
1:26:09 SLO AC Alik Ibraimov BUL Ljubljana 07/09/86
SR 1:28:03tr Milan Balek (POM) Postojna 28/08/83
1:16:36WR+ AR Yusuke Suzuki (1) JAP Nomi 15/03/15
1:16:43UR Sergey Morozov (1) RUS Saransk 08/06/08 (too few int. judges)
1:16:51*WL Koki Ikeda JAP (1) Kobe 18/02/24
1:16:54 Kaihua Wang (1) CHN Huangshan 20/03/21
1:17:02+ AR W35 Yohan Diniz (1) FRA Arles 08/03/15
1:17:15 Toshikazu Yamanishi (2) JAP Nomi 17/03/19
1:17:16+ Vladimir Kanaykin (1) RUS Saransk 29/09/07; 1:16:53DP Saransk 08/06/08; 35Km WR 2:21:31 Adler 19/02/06
1:17:21+ AR CR Jefferson Perez ECU Paris 23/08/03 WC
1:17:22+ Francisco Javier Fernandez (1) SPA Turku 28/04/02
1:17:23 Vladimir Stankin (1) RUS Adler 08/02/04
1:17:24 Masatora Kawano JAP Nomi 17/03/19
1:17:25WJ Sergey Shirobokov ANA (RUS) Cheboksary 09/06/18; 5000m Wi 18:03.83 Yaroslavl 10/03/22
1:17:26 Eiki Takahashi JAP Kobe 18/02/18; 10000m WR 37:35.21 Inzei 14/11/20
1:17:26 Jun Zhang CHN Taicang 03/03/24
1:17:26 Massimo Stano ITA Taicang 03/03/24
1:17:30 Alex Schwazer ITA Lugano 18/03/12
1:17.32 Alvaro Martin SPA Budapest 19/08/23 WC
1:17:33AR Nathan Deakes AUS Cixi 23/04/05
1:17:36 Zhen Wang CHN Taicang 30/03/12; ; 10km WJ 37:44 Beijing 18/09/10
1:17:38 Valeriy Borchin RUS Adler 28/02/09
1:17:38 Jun Zhang CHN Taicang 08/04/23
1:17:39 Zelin Cai CHN Huanshan 20/03/21
1:17:39 Perseus Karlstrom SWE Budapest 19/08/23 WC
1:17:40 Ding Chen CHN Taicang 30/03/12; 1:18:46OR London 04/08/12; 10000m WY 39:47.20 Bydgoszcz 11/07/08
1:17:41 Hongjun Zhu CHN Cixi 23/04/05
1:17:42 Ryo Hamanishi JAP Kobe 18/02/24
1:17:44 Caio Bonfim BRA Taicang 03/03/24
1:17:46AR Julio Martinez GUA Eisenhuttenstadt 08/05/99
1:17:46 Roman Rasskazov RUS Moscow 19/05/00
1:17:46 Daisuke Matsunaga JAP Kobe 18/02/18
1:17:47 Andrey Ruzavin RUS Sochi 18/02/12
1:17:47 Vasiliy Mizinov RUS Sochi 31/01/22
1:17:47 Yuta Koga JAP Kobe 18/02/24
1:17:47 Yandong Li CHN Taicang 03/03/24
1:17:48 Zhaozhao Wang CHN Taicang 03/03/24
1:17:52 Isamu Fujisawa JAP Nomi 17/03/19
1:17:52 Lihong Cui CHN Huanshan 20/03/21
1:17:53 Zhide Cui CHN Cixi 23/04/05
1:17:55 Paul McGrath SPA Zaragossa 25/02/24
1:17:56 Alejandro Lopez MEX Eisenhuttenstadt 08/05/99
1:18:03 Evan Dunfee CAN Budapest 19/08/23 WC
1:18:04 Shuai Sun CHN Huanshan 20/03/21
1:18:05 Dmitriy Yesipcuk RUS Adler 04/03/01
1:18:06 Viktor Burayev RUS Adler 04/03/01; 10000m WJ 38:46.4tr Moscow 20/05/00
1:18:06 Vladimir Parvatkin RUS Adler 12/03/05
1:18:07 Roman Rasskazov RUS Paris 23/08/03; 10km WR 37:11 Saransk 28/05/00
1:18:07WY Gaobo Li CHN Cixi 23/04/05; 20000m WJ 1:20:11.72tr Wuhan 02/11/07
1:18:08 Ning Lu CHn Taicang 03/03/24
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1:18:23AR Samuel Kireri Gathimba KEN Nairobi 18/06/21
1:26:09 SLO AC Alik Ibraimov BUL Ljubljana 07/09/86
35 km HOJA (cesta; <2:26:00)
|
WR 2:21:32 Vladimir Kanaykin RUS Sochi 19/02/06 1257 pts; (10km: 41:17; 20km: 1:21:20; 30km: 2:01:13)
SR N/A
2:21:31WR+ AR Vladimir Kanaykin (1) RUS Sochi 19/02/06; 2:23:17WJ Sochi 08/02/04
2:22:55*AR Xianghong He (2) CHN Huangshan 04/03/23
2:23:13 Tomohiro Noda (1) JAP Wajima 16/04/23
2:23:14CR Massimo Stano (1) ITA Eugene 24/07/22
2:23:15 Masatora Kawano (1) JPN Eugene 24/07/22 WC
2:23:44 Perseus Karlstroem (1) SWE Eugene 24/07/22 WC
2:24:19 Sergey Kozhevnikov (1) RUS Sochi 13/02/23
2:24:25+ Sergey Bakulin (1) RUS Sochi 01/03/09
2:24:30 Alvaro Martin (1) SPA Budapest 24/08/23 WC
2:24:34AR Brian Daniel Pintado ECU Budapest 24/08/23 WC
2:24:56 Denis Nizhegorodov RUS Sochi 01/03/09
2:25:02AR Evan Dunfee CAN Eugene 24/07/22 WC
2:25:14 Caio Bonfim BRA Eugene 24/07/22 WC
2:25:19 Andrey Ruzavin RUS Sochi 01/03/09
2:25:21 Eider Arevalo COL Eugene 24/07/22 WC
2:25:35 Cristopher Linke GER Budapest 24/08/23 WC
2:25:49 Satoshi Maruo JPN Wajima 16/04/23
2:25:57 Aurelien Quinion FRA Zittau 28/10/23
2:25:58W35 German Skurygin RUS Sochi 20/02/98
2:25:58 Mikhail Ryzhov RUS Sochi 18/02/12
2:25:58 Miguel Angel Lopez SPA Eugene 24/07/22 WC
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:27:33AR Rhydian Cowley AUS Melbourne 21/05/23
2:31:15AR Wayne Snyman RSA Eugene 22/07/22 WC
SR N/A
2:21:31WR+ AR Vladimir Kanaykin (1) RUS Sochi 19/02/06; 2:23:17WJ Sochi 08/02/04
2:22:55*AR Xianghong He (2) CHN Huangshan 04/03/23
2:23:13 Tomohiro Noda (1) JAP Wajima 16/04/23
2:23:14CR Massimo Stano (1) ITA Eugene 24/07/22
2:23:15 Masatora Kawano (1) JPN Eugene 24/07/22 WC
2:23:44 Perseus Karlstroem (1) SWE Eugene 24/07/22 WC
2:24:19 Sergey Kozhevnikov (1) RUS Sochi 13/02/23
2:24:25+ Sergey Bakulin (1) RUS Sochi 01/03/09
2:24:30 Alvaro Martin (1) SPA Budapest 24/08/23 WC
2:24:34AR Brian Daniel Pintado ECU Budapest 24/08/23 WC
2:24:56 Denis Nizhegorodov RUS Sochi 01/03/09
2:25:02AR Evan Dunfee CAN Eugene 24/07/22 WC
2:25:14 Caio Bonfim BRA Eugene 24/07/22 WC
2:25:19 Andrey Ruzavin RUS Sochi 01/03/09
2:25:21 Eider Arevalo COL Eugene 24/07/22 WC
2:25:35 Cristopher Linke GER Budapest 24/08/23 WC
2:25:49 Satoshi Maruo JPN Wajima 16/04/23
2:25:57 Aurelien Quinion FRA Zittau 28/10/23
2:25:58W35 German Skurygin RUS Sochi 20/02/98
2:25:58 Mikhail Ryzhov RUS Sochi 18/02/12
2:25:58 Miguel Angel Lopez SPA Eugene 24/07/22 WC
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:27:33AR Rhydian Cowley AUS Melbourne 21/05/23
2:31:15AR Wayne Snyman RSA Eugene 22/07/22 WC
SKOK V VIŠINO (>2.37)
|
WR 2.45 Javier Sotomayor CUB Salamanca 27/07/93 1306 pts; (2.23o, 2.32o, 2.38o, 2.45+ xo)
SR 2.32 SLO AC= Rožle Prezelj (TRK) Maribor 17/06/12
2.45WR+ AR Javier Sotomayor (5) CUB Salamanca 27/07/93; 2.43Wi Ci Budapest 04/03/89; 2.33WY Havana 19/05/84
2.43AR Mutaz Essa Barshim (2) QAT Brussels 05/09/14
2.42+ AR= Patrik Sjoberg (1) SWE Stockholm 30/06/87
2.42i AR= Carlo Thranhardt (1) GER Berlin 26/02/88; OB: 2.37 Rieti 02/09/84
2.42AR= Bohdan Bondarenko (1) UKR New York 14/06/14; 2.41CR Moscow 15/08/13
2.41+ Igor Paklin USSR Kobe 04/09/85
2.40+ Rudolf Povarnitsyn USSR Donetsk 11/08/85
2.40 Sorin Matei ROM Bratislava 20/06/90
2.40i Hollis Conway USA Seville 10/03/91; OB: 2.38A Provo 03/06/89
2.40 Charles Austin USA Zurich 07/08/91; 2.39OR Atlanta 28/07/96
2.40 Vyacheslav Voronin RUS London 05/08/00
2.40i Stefan Holm SWE Madrid 06/03/05; OB: 2.37 Athens 13/07/08
2.40i Ivan Ukhov RUS Athens 25/02/09; OB: 2.39 Cheboksary 05/07/12; 2.42i DP Prague 23/02/14
2.40i Aleksey Dmitrik RUS Arnstadt 08/02/14; OB: 2.36 Cheboksary 23/07/11
2.40 Derek Drouin CAN Des Moines 26/04/14
2.40 Andriy Protsenko UKR Lausanne 03/07/14
2.40 Danil Lysenko ANA (RUS) Monaco 20/07/18
2.39+ Jianhua Zhu CHN Eberstadt 10/06/84
2.39i Dietmar Mogenburg GER Koln 24/02/85; OB: 2.36 Eberstadt 10/06/84
2.39i Ralf Sonn GER Berlin 01/03/91; OB: 2.34 Stuttgart 22/08/93 WC
2.39 Gianmarco Tamberi ITA Monaco 15/07/16
2.38 Gennadiy Avdeyenko UKR Rome 06/09/87
2.38 Sergey Malchenko USSR Banska Bystrica 04/09/88
2.38 Dragutin Topic SCG Belgrade 01/08/93; 2.37WJ= Plovdiv 12/08/90; 2.31W35= Kragujevac 28/07/09; 2.32 SLO AC= Ljubljana 29/07/90
2.38i Steve Smith GBR Wuppertal 04/02/94; OB: 2.37WJ= Seoul 20/09/92
2.38i Wolf-Hendrik Beyer GER Weinheim 18/03/94; OB: 2.33 Duisburg 11/07/93
2.38 Troy Kemp BAH Nice 12/07/95
2.38 Artur Partyka POL Eberstadt 18/08/96
2.38i Matt Hemingway USA Atlanta 04/03/00; OB: 2.34 Modesto 10/05/03
2.38i Yaroslav Rybakov RUS Stockholm 15/02/05; OB: 2.35 Osaka 29/08/07 WC
2.38AR Jacques Freitag RSA Oudtshoorn 05/03/05
2.38 Andriy Sokolovsky UKR Rome 08/07/05
2.38i Linus Thornblad SWE Gothenburg 25/02/07; OB: 2.34 Gothenburg 09/08/06
2.38 Andrey Silnov RUS London 25/07/08
2.38 Guowei Zhang CHN Eugene 30/05/15
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.36AR= Tim Forsyth AUS Melbourne 02/03/97
2.36AR= Brandon Starc AUS Eberstadt 26/08/18
2.33A AR Gilmar Mayo COL Pereira 17/10/94
2.35WJi Vladimir Yashchenko USSR Milano 12/03/78
2.31W35= Jaime Nieto USA New York 09/06/12
SR 2.32 SLO AC= Rožle Prezelj (TRK) Maribor 17/06/12
2.45WR+ AR Javier Sotomayor (5) CUB Salamanca 27/07/93; 2.43Wi Ci Budapest 04/03/89; 2.33WY Havana 19/05/84
2.43AR Mutaz Essa Barshim (2) QAT Brussels 05/09/14
2.42+ AR= Patrik Sjoberg (1) SWE Stockholm 30/06/87
2.42i AR= Carlo Thranhardt (1) GER Berlin 26/02/88; OB: 2.37 Rieti 02/09/84
2.42AR= Bohdan Bondarenko (1) UKR New York 14/06/14; 2.41CR Moscow 15/08/13
2.41+ Igor Paklin USSR Kobe 04/09/85
2.40+ Rudolf Povarnitsyn USSR Donetsk 11/08/85
2.40 Sorin Matei ROM Bratislava 20/06/90
2.40i Hollis Conway USA Seville 10/03/91; OB: 2.38A Provo 03/06/89
2.40 Charles Austin USA Zurich 07/08/91; 2.39OR Atlanta 28/07/96
2.40 Vyacheslav Voronin RUS London 05/08/00
2.40i Stefan Holm SWE Madrid 06/03/05; OB: 2.37 Athens 13/07/08
2.40i Ivan Ukhov RUS Athens 25/02/09; OB: 2.39 Cheboksary 05/07/12; 2.42i DP Prague 23/02/14
2.40i Aleksey Dmitrik RUS Arnstadt 08/02/14; OB: 2.36 Cheboksary 23/07/11
2.40 Derek Drouin CAN Des Moines 26/04/14
2.40 Andriy Protsenko UKR Lausanne 03/07/14
2.40 Danil Lysenko ANA (RUS) Monaco 20/07/18
2.39+ Jianhua Zhu CHN Eberstadt 10/06/84
2.39i Dietmar Mogenburg GER Koln 24/02/85; OB: 2.36 Eberstadt 10/06/84
2.39i Ralf Sonn GER Berlin 01/03/91; OB: 2.34 Stuttgart 22/08/93 WC
2.39 Gianmarco Tamberi ITA Monaco 15/07/16
2.38 Gennadiy Avdeyenko UKR Rome 06/09/87
2.38 Sergey Malchenko USSR Banska Bystrica 04/09/88
2.38 Dragutin Topic SCG Belgrade 01/08/93; 2.37WJ= Plovdiv 12/08/90; 2.31W35= Kragujevac 28/07/09; 2.32 SLO AC= Ljubljana 29/07/90
2.38i Steve Smith GBR Wuppertal 04/02/94; OB: 2.37WJ= Seoul 20/09/92
2.38i Wolf-Hendrik Beyer GER Weinheim 18/03/94; OB: 2.33 Duisburg 11/07/93
2.38 Troy Kemp BAH Nice 12/07/95
2.38 Artur Partyka POL Eberstadt 18/08/96
2.38i Matt Hemingway USA Atlanta 04/03/00; OB: 2.34 Modesto 10/05/03
2.38i Yaroslav Rybakov RUS Stockholm 15/02/05; OB: 2.35 Osaka 29/08/07 WC
2.38AR Jacques Freitag RSA Oudtshoorn 05/03/05
2.38 Andriy Sokolovsky UKR Rome 08/07/05
2.38i Linus Thornblad SWE Gothenburg 25/02/07; OB: 2.34 Gothenburg 09/08/06
2.38 Andrey Silnov RUS London 25/07/08
2.38 Guowei Zhang CHN Eugene 30/05/15
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.36AR= Tim Forsyth AUS Melbourne 02/03/97
2.36AR= Brandon Starc AUS Eberstadt 26/08/18
2.33A AR Gilmar Mayo COL Pereira 17/10/94
2.35WJi Vladimir Yashchenko USSR Milano 12/03/78
2.31W35= Jaime Nieto USA New York 09/06/12
SKOK OB PALICI (>5.90)
|
WR 6.23 Armand Duplantis SWE Eugene 17/09/23 1330pts; (5.62o, 5.82o, 6.02o, 6.23+ o)
SR 5.70 Robert Renner (KLC) Beijing 22/08/15
6.23* WR+ AR Armand Duplantis (9) SWE Eugene 17/09/23; 6.22Wi Clermont-Fer. 25/02/23; 6.05WJ Berlin 12/08/18;
5.88iWJi Clermont-Ferrrand 25/02/18; 6.05i WL Glasgow 03/03/24
6.16i+ Renaud Lavillenie (1) FRA Donetsk 15/02/14; 6.02Ci Portland 17/03/16; OB: 6.05 Eugene 30/05/15;
6.15i+ Sergey Bubka UKR Donetsk 21/02/93; OB: 6.14A+ Sestriere 31/07/94
6.07AR KC Lightfoot USA Nashville 02/06/23
6.06i AR Steven Hooker AUS Boston 07/02/09; OB: 6.00 Perth 27/01/08
6.06 Sam Kendricks USA Des Moines 27/07/19
6.05 Maksim Tarasov RUS Athens 16/06/99
6.05 ARo CR Dmitri Markov AUS Edmonton 09/08/01 WC
6.05i Christopher Nilsen USA Rouen 05/02/22; OB: 6.00 Sioux Falls 06/05/22
6.04 Brad Walker USA Eugene 08/06/08
6.03AR Okkert Brits RSA Cologne 18/08/95
6.03 Jeff Hartwig USA Jonesboro 14/06/00
6.03AR OR Thiago Braz da Silva BRA Rio de Janeiro 15/08/16 OG
6.02iUR Ferenc Salbert FRA Grenoble 14/04/87 (exhibition); RB: 5.80 Dreux 04/06/87
6.02i Radion Gataullin USSR Gomel 04/02/89; OB: 6.00 Tokyo 16/09/89
6.02 Piotr Lisek POL Monaco 12/07/19
6.01 Igor Trandenkov RUS St.Peterburg 04/07/96
6.01 Timothy Mack USA Monaco 18/09/04
6.01 Evgeniy Lukyanenko RUS Bydgoszcz 01/07/08
6.01 Bjorn Otto GER Aachen 05/09/12; 5.90W35 Eugene 01/06/13
6.00 Tim Lobinger GER Cologne 24/08/97
6.00i Jean Galfione FRA Maebashi 06/03/99; OB: 5.98 Amiens 23/07/99
6.00i Danny Ecker GER Dortmund 11/02/01; OB: 5.93 Ingolstadt 26/07/98
6.00 Toby Stevenson USA Modesto 08/05/04
6.00 Paul Burgess AUS Perth 25/02/05
6.00Ai Shawnacy Barber CAN Reno 15/01/16; OB: 5.93 London 25/07/15
6.00 Timur Morgunov ANA (RUS) Berlin 12/08/18
6.00i Sondre Guttormsen NOR Albuquerque 10/03/23
6.00AR Ernest John Obiena PHI Bergen 10/06/23
5.98 Lawrence Johnson USA Knoxville 25/05/96
5.97 Scott Huffman USA Knoxville 18/06/94
5.96 Joe Dial USA Norman 18/06/87
5.96i Menno Vloon NET Aubiere 27/02/21; OB: 5.85 Zweibrucken 10/06/17
5.95 Andre Tivontschik GER Cologne 16/08/96
5.95UR Viktor Chistyakov AUS Chiari 08/09/99 (town square meeting); RB: 5.90 Salamanca 15/07/99
5.95 Michael Stolle GER Monaco 18/08/00
5.95 Romain Mesnil FRA Castres 06/08/03
5.95 Kurtis Marschall AUS Sotteville-les-Rouen 07/07/23
5.94i Philippe Collet FRA Grenoble 10/03/90; OB: 5.85 Paris 22/07/86
5.94 Raphael Marcel Holzdeppe GER Nurnberg 26/07/15
5.93i Billy Olson USA Rutherford 08/02/86; OB: 5.80 Dallas 11/04/87
5.93i Tye Harvey USA Atlanta 03/03/01; OB: 5.80 Jonesboro 09/07/00
5.93 Aleks Averbukh ISR Madrid 19/07/03
5.93 Pawel Wojciechowski POL Lausanne 06/07/17
5.92 Istvan Bagyula HUN Linz 05/07/91
5.92i Igor Potapovich KAZ Stockholm 19/02/98; OB: 5.90 Nice 10/07/96
5.92 Dean Starkey USA Sao Paulo 21/05/94
5.92i Tibaut Collet FRA Rouen 22/02/24; OB:
5.91+ Thierry Vigneron FRA Rome 31/08/84
5.91i Viktor Ryzhenkov USSR San Sebastian 15/03/91; OB: 5.80 Rostock 24/06/90
5.91A Riaan Botha RSA Pretoria 02/04/97
5.91 Malte Mohr GER Ingolstadt 22/06/12
5.91 Konstadinos Filippidis GRE Paris 04/07/15
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5.60i WY Matvej Volkov RUS Lodz 13/02/21
5.56WYo Sasha Zoya AUS Sydney 01/04/19
5.75 SLO AC Rens Blom NET Velenje 22/06/03
SR 5.70 Robert Renner (KLC) Beijing 22/08/15
6.23* WR+ AR Armand Duplantis (9) SWE Eugene 17/09/23; 6.22Wi Clermont-Fer. 25/02/23; 6.05WJ Berlin 12/08/18;
5.88iWJi Clermont-Ferrrand 25/02/18; 6.05i WL Glasgow 03/03/24
6.16i+ Renaud Lavillenie (1) FRA Donetsk 15/02/14; 6.02Ci Portland 17/03/16; OB: 6.05 Eugene 30/05/15;
6.15i+ Sergey Bubka UKR Donetsk 21/02/93; OB: 6.14A+ Sestriere 31/07/94
6.07AR KC Lightfoot USA Nashville 02/06/23
6.06i AR Steven Hooker AUS Boston 07/02/09; OB: 6.00 Perth 27/01/08
6.06 Sam Kendricks USA Des Moines 27/07/19
6.05 Maksim Tarasov RUS Athens 16/06/99
6.05 ARo CR Dmitri Markov AUS Edmonton 09/08/01 WC
6.05i Christopher Nilsen USA Rouen 05/02/22; OB: 6.00 Sioux Falls 06/05/22
6.04 Brad Walker USA Eugene 08/06/08
6.03AR Okkert Brits RSA Cologne 18/08/95
6.03 Jeff Hartwig USA Jonesboro 14/06/00
6.03AR OR Thiago Braz da Silva BRA Rio de Janeiro 15/08/16 OG
6.02iUR Ferenc Salbert FRA Grenoble 14/04/87 (exhibition); RB: 5.80 Dreux 04/06/87
6.02i Radion Gataullin USSR Gomel 04/02/89; OB: 6.00 Tokyo 16/09/89
6.02 Piotr Lisek POL Monaco 12/07/19
6.01 Igor Trandenkov RUS St.Peterburg 04/07/96
6.01 Timothy Mack USA Monaco 18/09/04
6.01 Evgeniy Lukyanenko RUS Bydgoszcz 01/07/08
6.01 Bjorn Otto GER Aachen 05/09/12; 5.90W35 Eugene 01/06/13
6.00 Tim Lobinger GER Cologne 24/08/97
6.00i Jean Galfione FRA Maebashi 06/03/99; OB: 5.98 Amiens 23/07/99
6.00i Danny Ecker GER Dortmund 11/02/01; OB: 5.93 Ingolstadt 26/07/98
6.00 Toby Stevenson USA Modesto 08/05/04
6.00 Paul Burgess AUS Perth 25/02/05
6.00Ai Shawnacy Barber CAN Reno 15/01/16; OB: 5.93 London 25/07/15
6.00 Timur Morgunov ANA (RUS) Berlin 12/08/18
6.00i Sondre Guttormsen NOR Albuquerque 10/03/23
6.00AR Ernest John Obiena PHI Bergen 10/06/23
5.98 Lawrence Johnson USA Knoxville 25/05/96
5.97 Scott Huffman USA Knoxville 18/06/94
5.96 Joe Dial USA Norman 18/06/87
5.96i Menno Vloon NET Aubiere 27/02/21; OB: 5.85 Zweibrucken 10/06/17
5.95 Andre Tivontschik GER Cologne 16/08/96
5.95UR Viktor Chistyakov AUS Chiari 08/09/99 (town square meeting); RB: 5.90 Salamanca 15/07/99
5.95 Michael Stolle GER Monaco 18/08/00
5.95 Romain Mesnil FRA Castres 06/08/03
5.95 Kurtis Marschall AUS Sotteville-les-Rouen 07/07/23
5.94i Philippe Collet FRA Grenoble 10/03/90; OB: 5.85 Paris 22/07/86
5.94 Raphael Marcel Holzdeppe GER Nurnberg 26/07/15
5.93i Billy Olson USA Rutherford 08/02/86; OB: 5.80 Dallas 11/04/87
5.93i Tye Harvey USA Atlanta 03/03/01; OB: 5.80 Jonesboro 09/07/00
5.93 Aleks Averbukh ISR Madrid 19/07/03
5.93 Pawel Wojciechowski POL Lausanne 06/07/17
5.92 Istvan Bagyula HUN Linz 05/07/91
5.92i Igor Potapovich KAZ Stockholm 19/02/98; OB: 5.90 Nice 10/07/96
5.92 Dean Starkey USA Sao Paulo 21/05/94
5.92i Tibaut Collet FRA Rouen 22/02/24; OB:
5.91+ Thierry Vigneron FRA Rome 31/08/84
5.91i Viktor Ryzhenkov USSR San Sebastian 15/03/91; OB: 5.80 Rostock 24/06/90
5.91A Riaan Botha RSA Pretoria 02/04/97
5.91 Malte Mohr GER Ingolstadt 22/06/12
5.91 Konstadinos Filippidis GRE Paris 04/07/15
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5.60i WY Matvej Volkov RUS Lodz 13/02/21
5.56WYo Sasha Zoya AUS Sydney 01/04/19
5.75 SLO AC Rens Blom NET Velenje 22/06/03
SKOK V DALJAVO (>8.44)
|
WR 8.95 0.3 Mike Powell USA Tokyo 30/08/91 1328 pts; (7.85, 8.54, 8.29, x, 8.95+, x); 8.99w A 4.4 Mike Powell USA Sestriere 21/07/91
SR 8.40 SLO AC 2.0 Gregor Cankar (KLC) Celje 18/05/97
8.95WR+ AR CR 0.3 Mike Powell (1) USA Tokyo 30/08/91 WC; 8.99A w 4.4 Sestriere 21/07/92
8.90A+ OR 2.0 Bob Beamon (1) USA Mexico City 18/10/68 OG
8.87 -0.2 Carl Lewis (6) USA Tokyo 30/08/91 WC; 8.79Wi New York 27/01/84; 8.50W35= -1.3 Atlanta 29/07/96 OG; 8.91w 2.9 Tokyo 30/08/91 WC
8.86A AR 1.9 Robert Emiyan (1) USSR Tsakhkadzor 22/05/87
8.74 1.4 Larry Myricks (1) USA Indianapolis 18/07/88; 8.50W35= 1.9 New York 15/06/91
8.74A 2.0 Erick Walder (1) USA El Paso 02/04/94
8.74 -1.2 Dwight Phillips (1) USA Eugene 07/06/09
8.73AR 1.2 Irving Saladino PAN Hengelo 24/05/08
8.71 1.9 Ivan Pedroso CUB Salamanca 18/07/95; 8.62Ci Maebashi 07/03/99; 8.96A w N/A Sestriere 29/07/95
8.71i Sebastian Bayer GER Turin 08/03/09; OB: 8.49 1.6 Ulm 04/07/09
8.69 0.5 Tajay Gayle JAM Doha 28/09/19 WC
8.68 1.7 Juan Miguel Echevarria CUB Bad Langensalza 30/06/18; 8.92w 3.3 Havana 10/03/19
8.66 1.6 Louis Tsatoumas GRE Kalamata 02/06/07
8.65AR 1.3 Luvo Manyonga RSA Potchefstroom 22/04/17
8.63 0.5 Kareem Streete-Thompson USA Linz 04/07/94; 8.64w 3.5 Knoxville 18/06/94
8.62 0.7 James Beckford JAM Orlando 05/04/97; 8.68w 4.9 Odessa 19/05/95
8.60* 0.7 Miltiadis Tentoglou GRE Athens 26/05/21
8.59i Miguel Pate USA New York 01/03/02; OB: 8.46A 0.0 Mexico City 03/05/03
8.58 1.8 Jarrion Lawson USA Eugene 03/07/16
8.56 1.3 Yago Lamela ESP Turin 24/06/99
8.56 0.2 Aleksandr Menkov RUS Moscow 16/08/13 WC
8.54 0.9 Lutz Dombrowski GDR Moscow 28/07/80 OG
8.54AR 1.7 Mitchell Watt AUS Stockholm 29/07/11
8.54 1.2 Wayne Pinnock JAM Budapest 23/08/23 WC; 8.40i WL Boston 08/03/24
8.53 1.2 Jaime Jefferson CUB Havana 12/05/90
8.52 0.7 Savante Stringfellow USA Palo Alto 21/06/02
8.52 1.8 Jeff Henderson USA Toronto 22/07/15; 8.59w 2.9 Eugene 03/07/16
8.51 1.7 Roland McGhee USA Sao Paulo 14/05/95
8.51 1.7 Greg Rutherford GBR Chula Vista 24/04/14
8.50 0.2 Llewellyn Starks USA Rhede 07/07/91
8.50 1.3 Godfrey Khotso Mokoena RSA Madrid 04/07/09
8.49 2.0 Melvin Lister USA Baton Rouge 13/05/00
8.49 0.6 Jai Taurima AUS Sydney 28/09/00 OG
8.49 0.7 Christian Reif GER Weinheim 31/05/14
8.49 -0.8 Ruswahl Samai RSA Potchefstroom 22/04/17
8.48 0.8 Joe Greene USA Sao Paulo 14/05/95; 8.66A w 4.0 Sestriere 21/07/92
8.48AR 0.6 Mohamed Salman Al-Khuwalidi KSA Sotteville 02/07/06
8.47 1.9 Kevin Dilworth USA Abilene 09/05/96; 8.53w 4.9 Fort 27/04/02
8.47 0.9 John Moffitt USA Athens 26/08/04 OG
8.47 0.2 Andrew Howe ITA Osaka 30/08/07 WC
8.47 0.0 Jinzhe Li CHN Bad Langensalza 28/06/14
8.47 0.7 Jianan Wang CHN Guiyang 16/06/18
8.47 -0.2 JuVaughn Harrison USA Eugene 27/06/21
8.46 1.2 Leonid Voloshin USSR Tallinn 05/07/88
8.46 1.6 Mike Conley USA Springfield 04/05/96; 8.63w 3.9 Eugene 20/06/86
8.46 1.8 Cheikh Toure SEN Bad Langensalz 15/06/97
8.46UR N/A Yuriy Naumkin RUS Iglesias 06/09/96 (exhibition); RB: 8.27i Shakhty 21/01/95; OB: 8.21 0.9 Atlanta 28/07/96 OG
8.46 0.3 Ibrahin Camejo CUB Bilbao 21/06/08
8.46 1.3 Luis Rivera MEX Kazan 12/07/13
8.45 2.0 Nenad Stekić YUG Montreal 25/07/75
8.45 0.8 Marquise Goodwin USA Baie Mahault 14/05/16
8.45 WDB 0.2 Simon Ehammer SUI Gotzis 28/05/22
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8.35WJ 1.1 Sergey Morgunov RUS Cheboksary 20/06/12
8.34WJi Mattia Furlani ITA Ancona 17/02/24
8.28WY 1.8 Maykel Demetrio Masso CUB Havana 28/05/16
SR 8.40 SLO AC 2.0 Gregor Cankar (KLC) Celje 18/05/97
8.95WR+ AR CR 0.3 Mike Powell (1) USA Tokyo 30/08/91 WC; 8.99A w 4.4 Sestriere 21/07/92
8.90A+ OR 2.0 Bob Beamon (1) USA Mexico City 18/10/68 OG
8.87 -0.2 Carl Lewis (6) USA Tokyo 30/08/91 WC; 8.79Wi New York 27/01/84; 8.50W35= -1.3 Atlanta 29/07/96 OG; 8.91w 2.9 Tokyo 30/08/91 WC
8.86A AR 1.9 Robert Emiyan (1) USSR Tsakhkadzor 22/05/87
8.74 1.4 Larry Myricks (1) USA Indianapolis 18/07/88; 8.50W35= 1.9 New York 15/06/91
8.74A 2.0 Erick Walder (1) USA El Paso 02/04/94
8.74 -1.2 Dwight Phillips (1) USA Eugene 07/06/09
8.73AR 1.2 Irving Saladino PAN Hengelo 24/05/08
8.71 1.9 Ivan Pedroso CUB Salamanca 18/07/95; 8.62Ci Maebashi 07/03/99; 8.96A w N/A Sestriere 29/07/95
8.71i Sebastian Bayer GER Turin 08/03/09; OB: 8.49 1.6 Ulm 04/07/09
8.69 0.5 Tajay Gayle JAM Doha 28/09/19 WC
8.68 1.7 Juan Miguel Echevarria CUB Bad Langensalza 30/06/18; 8.92w 3.3 Havana 10/03/19
8.66 1.6 Louis Tsatoumas GRE Kalamata 02/06/07
8.65AR 1.3 Luvo Manyonga RSA Potchefstroom 22/04/17
8.63 0.5 Kareem Streete-Thompson USA Linz 04/07/94; 8.64w 3.5 Knoxville 18/06/94
8.62 0.7 James Beckford JAM Orlando 05/04/97; 8.68w 4.9 Odessa 19/05/95
8.60* 0.7 Miltiadis Tentoglou GRE Athens 26/05/21
8.59i Miguel Pate USA New York 01/03/02; OB: 8.46A 0.0 Mexico City 03/05/03
8.58 1.8 Jarrion Lawson USA Eugene 03/07/16
8.56 1.3 Yago Lamela ESP Turin 24/06/99
8.56 0.2 Aleksandr Menkov RUS Moscow 16/08/13 WC
8.54 0.9 Lutz Dombrowski GDR Moscow 28/07/80 OG
8.54AR 1.7 Mitchell Watt AUS Stockholm 29/07/11
8.54 1.2 Wayne Pinnock JAM Budapest 23/08/23 WC; 8.40i WL Boston 08/03/24
8.53 1.2 Jaime Jefferson CUB Havana 12/05/90
8.52 0.7 Savante Stringfellow USA Palo Alto 21/06/02
8.52 1.8 Jeff Henderson USA Toronto 22/07/15; 8.59w 2.9 Eugene 03/07/16
8.51 1.7 Roland McGhee USA Sao Paulo 14/05/95
8.51 1.7 Greg Rutherford GBR Chula Vista 24/04/14
8.50 0.2 Llewellyn Starks USA Rhede 07/07/91
8.50 1.3 Godfrey Khotso Mokoena RSA Madrid 04/07/09
8.49 2.0 Melvin Lister USA Baton Rouge 13/05/00
8.49 0.6 Jai Taurima AUS Sydney 28/09/00 OG
8.49 0.7 Christian Reif GER Weinheim 31/05/14
8.49 -0.8 Ruswahl Samai RSA Potchefstroom 22/04/17
8.48 0.8 Joe Greene USA Sao Paulo 14/05/95; 8.66A w 4.0 Sestriere 21/07/92
8.48AR 0.6 Mohamed Salman Al-Khuwalidi KSA Sotteville 02/07/06
8.47 1.9 Kevin Dilworth USA Abilene 09/05/96; 8.53w 4.9 Fort 27/04/02
8.47 0.9 John Moffitt USA Athens 26/08/04 OG
8.47 0.2 Andrew Howe ITA Osaka 30/08/07 WC
8.47 0.0 Jinzhe Li CHN Bad Langensalza 28/06/14
8.47 0.7 Jianan Wang CHN Guiyang 16/06/18
8.47 -0.2 JuVaughn Harrison USA Eugene 27/06/21
8.46 1.2 Leonid Voloshin USSR Tallinn 05/07/88
8.46 1.6 Mike Conley USA Springfield 04/05/96; 8.63w 3.9 Eugene 20/06/86
8.46 1.8 Cheikh Toure SEN Bad Langensalz 15/06/97
8.46UR N/A Yuriy Naumkin RUS Iglesias 06/09/96 (exhibition); RB: 8.27i Shakhty 21/01/95; OB: 8.21 0.9 Atlanta 28/07/96 OG
8.46 0.3 Ibrahin Camejo CUB Bilbao 21/06/08
8.46 1.3 Luis Rivera MEX Kazan 12/07/13
8.45 2.0 Nenad Stekić YUG Montreal 25/07/75
8.45 0.8 Marquise Goodwin USA Baie Mahault 14/05/16
8.45 WDB 0.2 Simon Ehammer SUI Gotzis 28/05/22
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8.35WJ 1.1 Sergey Morgunov RUS Cheboksary 20/06/12
8.34WJi Mattia Furlani ITA Ancona 17/02/24
8.28WY 1.8 Maykel Demetrio Masso CUB Havana 28/05/16
TROSKOK (>17.69)
|
WR 18.29 1.3 Jonathan Edwards GBR Gothenburg 07/08/95 1296 pts; (18.16+, 18.29+, p, p, 17.49, p); phases: 6.05-5.22-7.02; 18.43w 2.4 Villeneuve 25/06/95
SR=16.82 1.8 Boštjan Šimunič (NOV) Ljubljana 01/06/02 SR=16.82i Gregor Cankar (KLC) Ljubljana 16/02/03
18.29WR+ AR CR 1.3 Jonathan Edwards (2) GBR Gothenburg 07/08/95 WC; 17.92W35 0.7 Edmonton 06/08/01 WC; 18.43w 2.4 Villeneuve 25/06/95
18.21AR 0.2 Christian Taylor (3) USA Beijing 27/08/15 WC
18.14 0.4 Will Claye (1) USA Long Beach 28/06/19
18.09OR -0.4 Kenny Harrison (1) USA Atlanta 27/07/96 OG
18.08 0.0 Pedro Pablo Pichardo (2) CUB/POR Havana 28/05/15;
18.07*Wi AR Hugues Fabrice Zango (1) BUR Aubiere 16/01/21; OB: 17.82ARo 0.2 Szfehervar 06/07/21; 17.83w 2.5 Madrid 19/06/21
18.04 0.3 Teddy Tamgho FRA Moscow 18/08/13 WC; 17.90Ci Doha 14/03/10
17.97+ 1.5 Willie Banks USA Indianapolis 16/06/85; 18.20w 5.2 Indianapolis 16/07/88
17.92 1.6 Khristo Markov BUL Rome 31/08/87 WC
17.92 1.9 James Beckford JAM Odessa 20/05/95
17.90 1.0 Vladimir Inozemtsev USSR Bratislava 20/06/90
17.90AR 0.4 Jadel Gregorio BRA Belem 20/05/07
17.89A+ 0.0 Joao Carlos de Oliveira BRA Mexico City 15/10/75
17.87 1.7 Mike Conley USA San Jose 27/06/87; 18.17w 2.1 Barcelona 03/08/92 OG
17.87 1.2 Jordan Alejandro Diaz Fortun CUB Nerja 26/06/22; 17.41WY 1.0 Havana 08/06/18; 17.93w 2.5 Nerja 26/06/22
17.87 WJ Jayden Hibbert JAM Baton Rouge 13/05/23; 17.54 WJi Albuquerque 12/03/23
17.86 1.3 Charles Simpkins USA Kobe 02/09/85; 17.93w 5.2 Indianapolis 16/07/88
17.85 0.9 Yoelbi Quesada CUB Athens 08/08/97 WC; 17.97w 7.5 Madrid 20/06/95
17.83i Aliecer Urrutia CUB Sindelfingen 01/03/97; OB: 17.70 1.7 Seville 06/06/96
17.83i Christian Olsson SWE Budapest 07/03/04; OB: 17.79 1.4 Athens 22/08/04 OG; 17.92w 3.4 Gateshead 13/07/03
17.81 1.0 Marian Oprea ROM Lausanne 05/07/05
17.81 0.1 Phillips Idowu GBR Barcelona 29/07/10
17.78 1.0 Nikolay Musiyenko USSR St. Peterburg 07/06/86
17.78 0.6 Lazaro Betancourt CUB Havana 15/06/86
17.78 0.8 Melvin Lister USA Sacramento 17/07/04
17.77 1.0 Aleksandr Kovalenko USSR Bryansk 18/07/87
17.77i Leonid Voloshin USSR Grenoble 06/02/94; OB: 17.75 1.0 Tokyo 26/08/91 WC
17.75 0.3 Oleg Protsenko USSR Moscow 10/06/90
17.75 0.9 Andy Diaz Hernandez ITA Florence 02/06/23; 17.61i WL Torun 06/02/24; 17.80w 2.6 Doha 05/05/23
17.74 1.4 Nelson Evora POR Osaka 27/08/07 WC; 17.82w 2.5 Seixal 26/07/09
17.73i Walter Davis USA Moscow 12/03/06; OB: 17.71 0.7 Indianapolis 25/06/06
17.73i Fabrizio Donato ITA Paris 06/03/11; OB: 17.60 1.9 Milan 07/06/00; 17.63w 2.8 Helsinki 30/06/12
17.72i Brian Wellman BER Barcelona 12/03/95; OB: 17.60A 0.1 El Paso 15/04/95; 17.75w 7.1 Madrid 20/06/95
17.72 1.3 Seref Osmanoglu UKR Ostrava 17/07/11
17.70i Daniele Greco ITA Gothenburg 02/03/13; OB: 17.47 1.7 Potenza 09/06/12; 17.67w 3.4 Bressanone 08/07/12
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.59AR 0.0 Yanxi Li CHN Jinan 26/10/09
17.46AR 1.7 Ken Lorraway AUS London 07/08/82
17.07SLO AC 1.4 Djordje Kozul YUG Celje 06/05/87
SR=16.82 1.8 Boštjan Šimunič (NOV) Ljubljana 01/06/02 SR=16.82i Gregor Cankar (KLC) Ljubljana 16/02/03
18.29WR+ AR CR 1.3 Jonathan Edwards (2) GBR Gothenburg 07/08/95 WC; 17.92W35 0.7 Edmonton 06/08/01 WC; 18.43w 2.4 Villeneuve 25/06/95
18.21AR 0.2 Christian Taylor (3) USA Beijing 27/08/15 WC
18.14 0.4 Will Claye (1) USA Long Beach 28/06/19
18.09OR -0.4 Kenny Harrison (1) USA Atlanta 27/07/96 OG
18.08 0.0 Pedro Pablo Pichardo (2) CUB/POR Havana 28/05/15;
18.07*Wi AR Hugues Fabrice Zango (1) BUR Aubiere 16/01/21; OB: 17.82ARo 0.2 Szfehervar 06/07/21; 17.83w 2.5 Madrid 19/06/21
18.04 0.3 Teddy Tamgho FRA Moscow 18/08/13 WC; 17.90Ci Doha 14/03/10
17.97+ 1.5 Willie Banks USA Indianapolis 16/06/85; 18.20w 5.2 Indianapolis 16/07/88
17.92 1.6 Khristo Markov BUL Rome 31/08/87 WC
17.92 1.9 James Beckford JAM Odessa 20/05/95
17.90 1.0 Vladimir Inozemtsev USSR Bratislava 20/06/90
17.90AR 0.4 Jadel Gregorio BRA Belem 20/05/07
17.89A+ 0.0 Joao Carlos de Oliveira BRA Mexico City 15/10/75
17.87 1.7 Mike Conley USA San Jose 27/06/87; 18.17w 2.1 Barcelona 03/08/92 OG
17.87 1.2 Jordan Alejandro Diaz Fortun CUB Nerja 26/06/22; 17.41WY 1.0 Havana 08/06/18; 17.93w 2.5 Nerja 26/06/22
17.87 WJ Jayden Hibbert JAM Baton Rouge 13/05/23; 17.54 WJi Albuquerque 12/03/23
17.86 1.3 Charles Simpkins USA Kobe 02/09/85; 17.93w 5.2 Indianapolis 16/07/88
17.85 0.9 Yoelbi Quesada CUB Athens 08/08/97 WC; 17.97w 7.5 Madrid 20/06/95
17.83i Aliecer Urrutia CUB Sindelfingen 01/03/97; OB: 17.70 1.7 Seville 06/06/96
17.83i Christian Olsson SWE Budapest 07/03/04; OB: 17.79 1.4 Athens 22/08/04 OG; 17.92w 3.4 Gateshead 13/07/03
17.81 1.0 Marian Oprea ROM Lausanne 05/07/05
17.81 0.1 Phillips Idowu GBR Barcelona 29/07/10
17.78 1.0 Nikolay Musiyenko USSR St. Peterburg 07/06/86
17.78 0.6 Lazaro Betancourt CUB Havana 15/06/86
17.78 0.8 Melvin Lister USA Sacramento 17/07/04
17.77 1.0 Aleksandr Kovalenko USSR Bryansk 18/07/87
17.77i Leonid Voloshin USSR Grenoble 06/02/94; OB: 17.75 1.0 Tokyo 26/08/91 WC
17.75 0.3 Oleg Protsenko USSR Moscow 10/06/90
17.75 0.9 Andy Diaz Hernandez ITA Florence 02/06/23; 17.61i WL Torun 06/02/24; 17.80w 2.6 Doha 05/05/23
17.74 1.4 Nelson Evora POR Osaka 27/08/07 WC; 17.82w 2.5 Seixal 26/07/09
17.73i Walter Davis USA Moscow 12/03/06; OB: 17.71 0.7 Indianapolis 25/06/06
17.73i Fabrizio Donato ITA Paris 06/03/11; OB: 17.60 1.9 Milan 07/06/00; 17.63w 2.8 Helsinki 30/06/12
17.72i Brian Wellman BER Barcelona 12/03/95; OB: 17.60A 0.1 El Paso 15/04/95; 17.75w 7.1 Madrid 20/06/95
17.72 1.3 Seref Osmanoglu UKR Ostrava 17/07/11
17.70i Daniele Greco ITA Gothenburg 02/03/13; OB: 17.47 1.7 Potenza 09/06/12; 17.67w 3.4 Bressanone 08/07/12
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.59AR 0.0 Yanxi Li CHN Jinan 26/10/09
17.46AR 1.7 Ken Lorraway AUS London 07/08/82
17.07SLO AC 1.4 Djordje Kozul YUG Celje 06/05/87
SUVANJE KROGLE (7.26 kg;>21.99); U20: 6 kg; U18: 5 kg)
|
WR 23.56 Ryan Crouser USA Los Angeles 27/05/23 1334 pts; (23.23, 23.31, 22.94, 23.56+, 22.86, 22.80)
SR 20.76 Miroslav Vodovnik (ASB) Thessalonikki 17/06/06
23.56*+ WR AR Ryan Crouser (8) Los Angeles 23/05/23; 23.30OR Tokyo 05/08/21; 23.51CR Budapest 19/08/23; 22.82Wi Fayetteville 24/01/21;
22.77Ci Glasgow 01/03/24; 22.80i WL Albuquerque 17/02/24
23.23 Joe Kovacs (1) USA Zurich 07/08/22
23.12+ Randy Barnes (1) USA Westwood 20/05/90
23.06+ AR Ulf Timmermann GDR Hania 22/05/88
22.91+ Alessandro Andrei ITA Viareggio 12/08/87
22.90AR Thomas Walsh NZL Doha 05/10/19 WC
22.86A+ Brian Oldfield USA El Paso 10/05/75
22.78UR Terry Albritton USA Honolulu 21/02/76 (alleged faulty throw); RB: 21.76 Honolulu 21/02/76; 21.05i WJi (7.26kg) New York 22/02/74
22.75 Werner Gunthor SUI Bern 23/08/88;
22.67W35 Kevin Toth USA Lawrence 19/04/03
22.64 Udo Beyer GDR Berlin 20/08/86; 21.70 SLO AC Celje 02/05/80
22.61AR Darlan Romani BRA Palo Alto 30/06/19; 22.53i Ci Belgrade 19/03/22
22.54 Christian Cantwell USA Gresham 05/06/04
22.52 John Brenner USA Walnut 26/04/87
22.51 Adam Nelson USA Portland 18/05/02
22.44 Darell Hill USA Brussels 31/08/17
22.44 Zane Weir ITA Padova 03/09/23
22.43 Reese Hoffa USA London 03/08/07
22.37i Leonardo Fabbri ITA Lievin 10/02/24; OB: 22.34 Budapest 19/08/23 WC
22.32 Michal Haratyk POL Cetniewo 03/08/19
22.29 Josh Awotunde USA Eugene 17/07/22 WC
22.28 Ryan Whiting USA Doha 10/05/13
22.25 Konrad Bukowiecki POL Chorzow 14/09/19; 21.14WJ (7.26kg) Oslo 09/06/16; 22.48WJi (6kg) Torun 08/01/16
22.24 Sergey Smirnov USSR Tallinn 21/06/86
22.22 Bob Bertemes LUX Luxembourg 04/08/19
22.22 Rajindra Campbell JAM Madrid 22/07/23
22.21A Dylan Armstrong CAN Calgary 25/06/11
22.20 John Godina USA Carson 22/05/05
22.20 David Storl GER Lausanne 09/07/15
22.17i Tomaš Stanek CZE Dusseldorf 06/02/18; OB: 22.01 Schonebeck 02/06/17
22.12 Jacko Gill (NZL) Auckland 16/03/23; 23.00WJ (6kg) Auckland 18/08/13; 20.38WY(7.26kg) Auckland 05/12/11; 22.31WY (6kg) Auckland 05/12/11;
24.45WY (5kg) Auckland 19/12/11
22.11UR Rolf Oesterreich GDR Zschopau 12/09/76 (anulled by national federation due to political issue); RB: N/A
22.11 Payton Otterdahl USA Banska Bystrica 20/07/23
22.10 Sergey Gavryushin USSR Tbilisi 31/08/86
22.10 Cory Martin USA Tucson 23/05/10
22.09 Sergey Kasnauskas USSR Minsk 23/08/84
22.09i Mika Halvari FIN Tampere 07/02/00; OB: 21.50 Hameenkyro 09/07/95
22.08 Roger Steen USA Tucson 19/05/23
22.06i Zane Weir ITA Istanbul 03/03/23; OB: 21.99 Leiria 13/03/22
22.02i George Woods USA Inglewood 08/02/74; OB: 21.63 Modesto 22/05/76
22.02 Dave Laut USA Koblenz 25/08/82
22.00+ Alex Baryshnikov USSR Colombes 10/07/76
22.00 Josh Awotunde USA Padova 05/09/21
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
21.97AR Janus Robberts RSA Eugene 02/06/01
21.77AR Tajinderpal Singh Toor IND Bhubaneshwar 23/06/23
SR 20.76 Miroslav Vodovnik (ASB) Thessalonikki 17/06/06
23.56*+ WR AR Ryan Crouser (8) Los Angeles 23/05/23; 23.30OR Tokyo 05/08/21; 23.51CR Budapest 19/08/23; 22.82Wi Fayetteville 24/01/21;
22.77Ci Glasgow 01/03/24; 22.80i WL Albuquerque 17/02/24
23.23 Joe Kovacs (1) USA Zurich 07/08/22
23.12+ Randy Barnes (1) USA Westwood 20/05/90
23.06+ AR Ulf Timmermann GDR Hania 22/05/88
22.91+ Alessandro Andrei ITA Viareggio 12/08/87
22.90AR Thomas Walsh NZL Doha 05/10/19 WC
22.86A+ Brian Oldfield USA El Paso 10/05/75
22.78UR Terry Albritton USA Honolulu 21/02/76 (alleged faulty throw); RB: 21.76 Honolulu 21/02/76; 21.05i WJi (7.26kg) New York 22/02/74
22.75 Werner Gunthor SUI Bern 23/08/88;
22.67W35 Kevin Toth USA Lawrence 19/04/03
22.64 Udo Beyer GDR Berlin 20/08/86; 21.70 SLO AC Celje 02/05/80
22.61AR Darlan Romani BRA Palo Alto 30/06/19; 22.53i Ci Belgrade 19/03/22
22.54 Christian Cantwell USA Gresham 05/06/04
22.52 John Brenner USA Walnut 26/04/87
22.51 Adam Nelson USA Portland 18/05/02
22.44 Darell Hill USA Brussels 31/08/17
22.44 Zane Weir ITA Padova 03/09/23
22.43 Reese Hoffa USA London 03/08/07
22.37i Leonardo Fabbri ITA Lievin 10/02/24; OB: 22.34 Budapest 19/08/23 WC
22.32 Michal Haratyk POL Cetniewo 03/08/19
22.29 Josh Awotunde USA Eugene 17/07/22 WC
22.28 Ryan Whiting USA Doha 10/05/13
22.25 Konrad Bukowiecki POL Chorzow 14/09/19; 21.14WJ (7.26kg) Oslo 09/06/16; 22.48WJi (6kg) Torun 08/01/16
22.24 Sergey Smirnov USSR Tallinn 21/06/86
22.22 Bob Bertemes LUX Luxembourg 04/08/19
22.22 Rajindra Campbell JAM Madrid 22/07/23
22.21A Dylan Armstrong CAN Calgary 25/06/11
22.20 John Godina USA Carson 22/05/05
22.20 David Storl GER Lausanne 09/07/15
22.17i Tomaš Stanek CZE Dusseldorf 06/02/18; OB: 22.01 Schonebeck 02/06/17
22.12 Jacko Gill (NZL) Auckland 16/03/23; 23.00WJ (6kg) Auckland 18/08/13; 20.38WY(7.26kg) Auckland 05/12/11; 22.31WY (6kg) Auckland 05/12/11;
24.45WY (5kg) Auckland 19/12/11
22.11UR Rolf Oesterreich GDR Zschopau 12/09/76 (anulled by national federation due to political issue); RB: N/A
22.11 Payton Otterdahl USA Banska Bystrica 20/07/23
22.10 Sergey Gavryushin USSR Tbilisi 31/08/86
22.10 Cory Martin USA Tucson 23/05/10
22.09 Sergey Kasnauskas USSR Minsk 23/08/84
22.09i Mika Halvari FIN Tampere 07/02/00; OB: 21.50 Hameenkyro 09/07/95
22.08 Roger Steen USA Tucson 19/05/23
22.06i Zane Weir ITA Istanbul 03/03/23; OB: 21.99 Leiria 13/03/22
22.02i George Woods USA Inglewood 08/02/74; OB: 21.63 Modesto 22/05/76
22.02 Dave Laut USA Koblenz 25/08/82
22.00+ Alex Baryshnikov USSR Colombes 10/07/76
22.00 Josh Awotunde USA Padova 05/09/21
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
21.97AR Janus Robberts RSA Eugene 02/06/01
21.77AR Tajinderpal Singh Toor IND Bhubaneshwar 23/06/23
MET DISKA (2 kg; >69.99); U20: 1.75 kg; U18: 1 kg
|
WR 74.08 Jurgen Schult GDR Neubrandenburg 06/06/86 1314 pts; (67.20, x, x, 74.08+, x, p)
SR 71.86 Kristjan Čeh (PT) Johvi 16/06/23
74.08WR+ AR Jurgen Schult (1) GDR Neubrandenburg 06/06/86
73.88 Virgilius Alekhna (1) LTU Kaunas 03/08/00; 69.89OR Athens 23/08/04; 71.56W35 Kaunas 25/07/07
73.38 Gerd Kanter (4) EST Helsingborg 04/09/06
73.08UR Jay Silvester USA Lancaster 16/05/71 (alleged faulty throw); RB: 70.04 Ystad 10/06/71
73.01UR Robert Fazekas HUN Szombathely 14/07/02 (alleged faulty throw); RB: 71.70 Szombathely 14/07/02
72.32UR Mac Wilkins USA Reykjavik 14/08/78 (throw landed outside sector); RB: 70.98 Helsinki 09/07/80
72.18UR Rickard Bruch SWE Pitea 23/07/74 (exhibition); RB: 71.26 Malmo 15/11/84
71.86+ Yuriy Dumchev (1) USSR Moscow 29/05/83
71.86 Daniel Stahl (1) SWE Bottnaryd 29/06/19; 71.46CR Budapest 21/08/23
71.86*SR Kristjan Čeh (1) SLO Johvi 16/06/23; 69.52 SLO AC Ptuj 27/05/21
71.84 Piotr Malachowski (1) POL Hengelo 08/06/13
71.50 Lars Riedel GER Wiesbaden 03/05/97
71.32AR Ben Plucknett USA Eugene 04/06/83; 72.34DP Stockholm 07/07/81 (ratified by national federation as AR)
71.26 John Powell USA San Jose 09/06/84; 72.08a Klagshamn 11/09/87
71.26 Imrich Bugar TCH San Jose 25/05/85
71.18 Art Burns USA San Jose 19/07/83
71.16+ Wolfgang Schmidt GDR Berlin 09/08/78
71.14 Tony Washington USA Salinas 22/05/96
71.06 Luis Mariano Delis CUB Havana 21/05/83
71.00 Mykolas Alekna LIT Berkeley 29/04/23
70.82 Aleks Tammert EST Denton 15/04/06
70.78 Fedrick Dacres JAM Rabat 16/06/19
70.68 Lukas Weisshaidinger AUT Schwechat 19/05/23
70.66 Robert Harting GER Turnov 22/05/12
70.54 Dmitriy Shevchenko RUS Krasnodar 07/05/02
70.42 Simon Petterson SWE Norkkoping 06/08/22
70.39AR Alex Rose SAM Ramona 16/04/23
70.32AR Frantz Kruger RSA Salon de Provence 26/05/02
70.29AR Mauricio Ortega COL Lovelhe 22/07/20
70.06 Romas Ubartas USSR Smolininkay 08/05/88
70.00 Juan Martinez CUB Havana 21/05/83
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
69.32AR Ehsan Hadadi IRI Tallinn 03/06/08
65.31WJ (2kg) WY (2kg) Mykita Nesterenko UKR Talinn 03/06/08; 70.13WY (1.75kg) Halle 24/05/08; 77.50WY (1.5kg) Koncha 19/05/08
71.37WJ (1.75kg) Mika Sosna GER Schonebeck 10/06/22
SR 71.86 Kristjan Čeh (PT) Johvi 16/06/23
74.08WR+ AR Jurgen Schult (1) GDR Neubrandenburg 06/06/86
73.88 Virgilius Alekhna (1) LTU Kaunas 03/08/00; 69.89OR Athens 23/08/04; 71.56W35 Kaunas 25/07/07
73.38 Gerd Kanter (4) EST Helsingborg 04/09/06
73.08UR Jay Silvester USA Lancaster 16/05/71 (alleged faulty throw); RB: 70.04 Ystad 10/06/71
73.01UR Robert Fazekas HUN Szombathely 14/07/02 (alleged faulty throw); RB: 71.70 Szombathely 14/07/02
72.32UR Mac Wilkins USA Reykjavik 14/08/78 (throw landed outside sector); RB: 70.98 Helsinki 09/07/80
72.18UR Rickard Bruch SWE Pitea 23/07/74 (exhibition); RB: 71.26 Malmo 15/11/84
71.86+ Yuriy Dumchev (1) USSR Moscow 29/05/83
71.86 Daniel Stahl (1) SWE Bottnaryd 29/06/19; 71.46CR Budapest 21/08/23
71.86*SR Kristjan Čeh (1) SLO Johvi 16/06/23; 69.52 SLO AC Ptuj 27/05/21
71.84 Piotr Malachowski (1) POL Hengelo 08/06/13
71.50 Lars Riedel GER Wiesbaden 03/05/97
71.32AR Ben Plucknett USA Eugene 04/06/83; 72.34DP Stockholm 07/07/81 (ratified by national federation as AR)
71.26 John Powell USA San Jose 09/06/84; 72.08a Klagshamn 11/09/87
71.26 Imrich Bugar TCH San Jose 25/05/85
71.18 Art Burns USA San Jose 19/07/83
71.16+ Wolfgang Schmidt GDR Berlin 09/08/78
71.14 Tony Washington USA Salinas 22/05/96
71.06 Luis Mariano Delis CUB Havana 21/05/83
71.00 Mykolas Alekna LIT Berkeley 29/04/23
70.82 Aleks Tammert EST Denton 15/04/06
70.78 Fedrick Dacres JAM Rabat 16/06/19
70.68 Lukas Weisshaidinger AUT Schwechat 19/05/23
70.66 Robert Harting GER Turnov 22/05/12
70.54 Dmitriy Shevchenko RUS Krasnodar 07/05/02
70.42 Simon Petterson SWE Norkkoping 06/08/22
70.39AR Alex Rose SAM Ramona 16/04/23
70.32AR Frantz Kruger RSA Salon de Provence 26/05/02
70.29AR Mauricio Ortega COL Lovelhe 22/07/20
70.06 Romas Ubartas USSR Smolininkay 08/05/88
70.00 Juan Martinez CUB Havana 21/05/83
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
69.32AR Ehsan Hadadi IRI Tallinn 03/06/08
65.31WJ (2kg) WY (2kg) Mykita Nesterenko UKR Talinn 03/06/08; 70.13WY (1.75kg) Halle 24/05/08; 77.50WY (1.5kg) Koncha 19/05/08
71.37WJ (1.75kg) Mika Sosna GER Schonebeck 10/06/22
MET KLADIVA (7.26 kg; >82.50); U20: 6 kg; U18: 5 kg
|
WR 86.74 Yuriy Sedykh USSR Stuttgart 30/08/86 1287 pts; (83.94, 85.28, 85.46, 86.74+, 86.68, 86.62)
SR 82.58 SLO AC Primož Kozmus (FIT) SLO Celje 03/09/09
86.74WR+ AR Yuriy Sedykh (7) USSR Stuttgart 30/08/86
86.04 Sergey Litvinov (4) USSR Dresden 03/07/86; 84.80OR Seoul 26/09/88
84.90 Vadim Devyatovski BLR Minsk 21/07/05
84.86AR Koji Murofushi JPN Prague 29/06/03
84.62 Igor Astapkovich BLR Seville 06/06/92; 83.62W35 Staiki 20/06/98
84.48 Igor Nikulin USSR Lausanne 12/07/90
84.40 Juri Tamm USSR Banska Bystrica 09/09/84
84.32 Ivan Tikhon BLR Minsk 08/08/03; 86.73DP Brest 03/07/05
84.19 Adrian Annus HUN Szombathely 10/08/03
83.93 Pawel Fajdek POL Sczeczin 09/08/15
83.68 Tibor Gecsek HUN Zalaegerszeg 19/09/98
83.46 Andrey Abduvaliyev USSR Sochi 26/05/90
83.43 Aleksey Zagornyi RUS Adler 10/02/02
83.40 Ralf Haber GDR Athens 16/05/88
83.38CR Symon Ziolkowski POL Edmonton 05/08/01
83.30 Olli-Peka Karjalainen FIN Lahti 14/07/04; 78.33WJ (7.26kg) Seinajoki 05/08/99
83.04 Heinz Weis GER Frankfurt 29/06/97
83.00 Balazs Kiss HUN Paris 04/06/98
82.71*AR Rudy Winkler USA Eugene 20/06/21
82.78 Karsten Kobs GER Dortmund 26/06/99
82.69 Krisztian Pars HUN Zurich 16/08/14
82.64 Gunther Rodehau GDR Dresden 03/08/85
82.62 Sergey Kirmasov RUS Bryansk 30/05/98
82.62 Andriy Skvaruk UKR Koncha Zaspa 27/04/02
82.58SR SLO AC Primoz Kozmus SLO Celje 03/09/09
82.52 Wojciech Nowicki POL Tokyo 04/08/21 OG
82.54 Vasiliy Sidorenko EUN Krasnodar 13/05/92
82.52 Lance Deal USA Milan 07/09/96
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
81.27AR Mostafa Al-Gamel EGY Cairo 21/03/14
79.29AR Stuart Rendell AUS Varazdin 06/07/02
78.63AR Wagner Domingos BRA Celje 19/06/16
85.57WJ (6kg) WY (6kg) Ashraf Amgad Elseify QAT Barcelona 14/07/12
74.03WY (7.26kg) Yevgeniy Aldamirov RUS Moscow 16/05/03
87.82WY (5kg) Mykhailo Kokhan UKR Gyor 08/07/18
SR 82.58 SLO AC Primož Kozmus (FIT) SLO Celje 03/09/09
86.74WR+ AR Yuriy Sedykh (7) USSR Stuttgart 30/08/86
86.04 Sergey Litvinov (4) USSR Dresden 03/07/86; 84.80OR Seoul 26/09/88
84.90 Vadim Devyatovski BLR Minsk 21/07/05
84.86AR Koji Murofushi JPN Prague 29/06/03
84.62 Igor Astapkovich BLR Seville 06/06/92; 83.62W35 Staiki 20/06/98
84.48 Igor Nikulin USSR Lausanne 12/07/90
84.40 Juri Tamm USSR Banska Bystrica 09/09/84
84.32 Ivan Tikhon BLR Minsk 08/08/03; 86.73DP Brest 03/07/05
84.19 Adrian Annus HUN Szombathely 10/08/03
83.93 Pawel Fajdek POL Sczeczin 09/08/15
83.68 Tibor Gecsek HUN Zalaegerszeg 19/09/98
83.46 Andrey Abduvaliyev USSR Sochi 26/05/90
83.43 Aleksey Zagornyi RUS Adler 10/02/02
83.40 Ralf Haber GDR Athens 16/05/88
83.38CR Symon Ziolkowski POL Edmonton 05/08/01
83.30 Olli-Peka Karjalainen FIN Lahti 14/07/04; 78.33WJ (7.26kg) Seinajoki 05/08/99
83.04 Heinz Weis GER Frankfurt 29/06/97
83.00 Balazs Kiss HUN Paris 04/06/98
82.71*AR Rudy Winkler USA Eugene 20/06/21
82.78 Karsten Kobs GER Dortmund 26/06/99
82.69 Krisztian Pars HUN Zurich 16/08/14
82.64 Gunther Rodehau GDR Dresden 03/08/85
82.62 Sergey Kirmasov RUS Bryansk 30/05/98
82.62 Andriy Skvaruk UKR Koncha Zaspa 27/04/02
82.58SR SLO AC Primoz Kozmus SLO Celje 03/09/09
82.52 Wojciech Nowicki POL Tokyo 04/08/21 OG
82.54 Vasiliy Sidorenko EUN Krasnodar 13/05/92
82.52 Lance Deal USA Milan 07/09/96
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
81.27AR Mostafa Al-Gamel EGY Cairo 21/03/14
79.29AR Stuart Rendell AUS Varazdin 06/07/02
78.63AR Wagner Domingos BRA Celje 19/06/16
85.57WJ (6kg) WY (6kg) Ashraf Amgad Elseify QAT Barcelona 14/07/12
74.03WY (7.26kg) Yevgeniy Aldamirov RUS Moscow 16/05/03
87.82WY (5kg) Mykhailo Kokhan UKR Gyor 08/07/18
MET KOPJA (2.6-2.7 m; >800 g; >88.99); U18: 700 g
|
WR 98.48 Jan Zelezny CZE Jena 25/05/96 1347 pts; (87.76, 92.88+, 98.48+, 91.44, x, 87.88)
SR 81.13 SLO AC Matija Kranjc (MASS) Brežice 23/06/16
98.48WR+ AR Jan Zelezny (5) CZE Jena 25/05/96; 92.80W35 CR Edmonton 12/08/01
97.76* Jonannes Vetter (4) GER Chorzow 06/09/20
93.90 Thomas Rohler (1) GER Doha 05/05/17
93.09 Aki Parviainen FIN Kuortane 26/06/99; 79.96WY (800g) Pyhaselka 12/09/91
93.07AR Anderson Peters GRN Doha 13/05/22
92.72AR Julius Yego KEN Beijing 26/08/15 WC
92.61 Sergey Makarov RUS Sheffield 30/06/02
92.60 Raymond Hecht GER Oslo 21/07/95
92.06 Andreas Hofmann GER Offenburg 02/06/18
91.69 Konstadinos Gatsioudis GRE Kuortane 24/06/00
91.59 Andreas Thorkildsen NOR Oslo 02/06/06; 90.57OR Beijing 23/08/08
91.53 Tero Pitkaemaeki FIN Kuortane 26/06/05
91.46+ Steve Backley GBR Auckland 25/01/92
91.36AR Chao-Tsun Cheng TPE Taipei City 26/08/17
91.29 Breaux Greer USA Indianapolis 21/06/07
90.88 Jakub Vadlejch CZE Doha 13/05/22
90.73 Vadims Vasilevskis LAT Tallinn 22/07/07
90.61 Magnus Kirt EST Kuortane 22/06/19
90.60 Seppo Raty FIN Nurmijarvi 20/07/92; 96.96UR Punkalaidun 02/06/91 (javelin with serrated tail)
90.44 Boris Henry GER Linz 09/07/97
90.20WL Max Dehning GER Halle 25/02/24
90.18 Arshad Nadeem PAK Birmingham 07/08/22
90.16 Keshorn Walcott TTO Lausanne 09/07/15
89.94 Neeraj Chopra IND Stockholm 30/06/22; 86.48WJ Bydgoszcz 23/07/16
89.83 Oliver Helander FIN Turku 14/06/22
89.55 Marcin Krukowski POL Turku 08/06/21
89.54 Julian Weber Hengelo 06/06/22
89.21 Ihab Abdelrahman El Sayed EGY Shanghai 18/05/14
89.17 Edis Matusevičius LIT Palanga 27/07/19
89.16A Tom Petranoff USA Potchefstroom 01/03/91
89.15 Qinggang Zhao CHN Incheon 02/10/14
89.10+ Patrik Boden SWE Austin 24/03/90 (novo kopje)
89.06 Bernhard Seifert GER Offenburg 26/05/19
89.02AR Jarrod Bannister AUS Brisbane 29/02/08
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
84.70AR Edgar Baumann PAR San Marcos 17/10/99
89.34WY (700g) Braian Toledo ARG Mar del Plata 06/03/10
43.48W12 (800g) Matevž Majcen SLO Celje 21/07/04; 49.01W12 (700g) Ravne 17/07/04
SR 81.13 SLO AC Matija Kranjc (MASS) Brežice 23/06/16
98.48WR+ AR Jan Zelezny (5) CZE Jena 25/05/96; 92.80W35 CR Edmonton 12/08/01
97.76* Jonannes Vetter (4) GER Chorzow 06/09/20
93.90 Thomas Rohler (1) GER Doha 05/05/17
93.09 Aki Parviainen FIN Kuortane 26/06/99; 79.96WY (800g) Pyhaselka 12/09/91
93.07AR Anderson Peters GRN Doha 13/05/22
92.72AR Julius Yego KEN Beijing 26/08/15 WC
92.61 Sergey Makarov RUS Sheffield 30/06/02
92.60 Raymond Hecht GER Oslo 21/07/95
92.06 Andreas Hofmann GER Offenburg 02/06/18
91.69 Konstadinos Gatsioudis GRE Kuortane 24/06/00
91.59 Andreas Thorkildsen NOR Oslo 02/06/06; 90.57OR Beijing 23/08/08
91.53 Tero Pitkaemaeki FIN Kuortane 26/06/05
91.46+ Steve Backley GBR Auckland 25/01/92
91.36AR Chao-Tsun Cheng TPE Taipei City 26/08/17
91.29 Breaux Greer USA Indianapolis 21/06/07
90.88 Jakub Vadlejch CZE Doha 13/05/22
90.73 Vadims Vasilevskis LAT Tallinn 22/07/07
90.61 Magnus Kirt EST Kuortane 22/06/19
90.60 Seppo Raty FIN Nurmijarvi 20/07/92; 96.96UR Punkalaidun 02/06/91 (javelin with serrated tail)
90.44 Boris Henry GER Linz 09/07/97
90.20WL Max Dehning GER Halle 25/02/24
90.18 Arshad Nadeem PAK Birmingham 07/08/22
90.16 Keshorn Walcott TTO Lausanne 09/07/15
89.94 Neeraj Chopra IND Stockholm 30/06/22; 86.48WJ Bydgoszcz 23/07/16
89.83 Oliver Helander FIN Turku 14/06/22
89.55 Marcin Krukowski POL Turku 08/06/21
89.54 Julian Weber Hengelo 06/06/22
89.21 Ihab Abdelrahman El Sayed EGY Shanghai 18/05/14
89.17 Edis Matusevičius LIT Palanga 27/07/19
89.16A Tom Petranoff USA Potchefstroom 01/03/91
89.15 Qinggang Zhao CHN Incheon 02/10/14
89.10+ Patrik Boden SWE Austin 24/03/90 (novo kopje)
89.06 Bernhard Seifert GER Offenburg 26/05/19
89.02AR Jarrod Bannister AUS Brisbane 29/02/08
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
84.70AR Edgar Baumann PAR San Marcos 17/10/99
89.34WY (700g) Braian Toledo ARG Mar del Plata 06/03/10
43.48W12 (800g) Matevž Majcen SLO Celje 21/07/04; 49.01W12 (700g) Ravne 17/07/04
DESETEROBOJ (po tablicah 1984; >8648)
|
WR 9126 Kevin Mayer FRA Talence 16/09/18 1302 pts; (Pts progress: 963 - 1973 - 2824 - 3674 - 4563 / 5570 - 6452 - 7503 - 8421 - 9126; Day 1: 4563; Day 2: 4563)
SR 7698 Damjan Sitar (ASB) Maribor 28/05/06 7718UR Damjan Sitar (ASB) Maribor 01/06/08 (no doping control)
9126WR AR Kevin Mayer (1) FRA Talence 16/09/18 (10.55 - 7.80 - 16.00 - 2.05 - 48.42 / 13.75 - 50.54 - 5.45 - 71.90 - 4:36.11)
9045+ AR CR Ashton Eaton (3) USA Beijing 29/08/15 WC (10.23 - 7.88 - 14.52 - 2.01 - 45.00WDB / 13.69 - 43.34 - 5.20 - 63.63 - 4:17.52);
Heptathlon Wi Ci 6645 Istanbul 10/03/12 (6.79 - 8.16 - 14.56 - 2.03 / 7.68 - 5.20 - 2:32.77)
9026+ Roman Sebrle (1) CZE Gotzis 27/05/01 (10.64 - 8.11 - 15.33 - 2.12 - 47.79 / 13.92 - 47.92 - 4.80 - 70.16 - 4:21.98)
9018*OR Damian Warner (2) CAN Tokyo 05/08/21 (10.12 - 8.24 - 14.80 - 2.02 - 47.48 / 13.46 - 48.67 - 4.90 - 63.44 - 4:31.08)
8994+ Tomas Dvorak (3) CZE Prague 04/07/99 (10.54 - 7.90 - 16.78 - 2.04 - 48.08 / 13.73 - 48.33 - 4.90 - 72.32 - 4:37.20)
8909 Pierce Lepage (1) CAN Budapest 26/08/23 WC (10.45 - 7.59 - 15.81 - 2.08 - 47.08 / 14.10w - 50.98 - 5.20 - 60.90 - 4:39.88)
8891+ Dan O'Brien USA Talence 05/09/92 (10.43w - 8.08 - 16.69 - 2.07 - 48.51 / 13.98 - 48.56 - 5.00 - 62.58 - 4:42.10)
8867 Garrett Scantling USA Fayetteville 07/05/22 (10.68 - 7.68 - 16.12 - 2.04 - 48.38 / 13.59 - 51.04 - 5.15 - 67.16 - 4:46.37)
8847+ Daley Thompson GBR Los Angeles 09/08/84 OG (10.44 - 8.01 - 15.72 - 2.03 - 46.97 / 14.33 - 46.56 - 5.00 - 65.24 - 4:35.00)
8836 Leo Neugebauer GER Austin 08/06/23 (10.61 - 7.68 - 16.27 - 2.04 - 47.08 / 14.10 - 55.06 - 5.21 - 57.45 - 4:48.00)
8832+ Jurgen Hingsen GER Mannheim 09/06/84 (10.70w - 7.76 - 16.42 - 2.07 - 48.05 / 14.07 - 49.36 - 4.90 - 59.86 - 4:19.75)
8832 Bryan Clay USA Eugene 30/06/08 (10.39w - 7.39 - 15.17 - 2.08 - 48.41 / 13.75 - 52.74 - 5.00 - 70.55 - 4:50.97)
8815 Erki Nool EST Edmonton 07/08/01 WC (10.60 - 7.63 - 14.90 - 2.03 - 46.23 / 14.40 - 43.40 - 5.40 - 67.01 - 4:29.58)
8792 Uwe Freimuth GDR Potsdam 21/07/84 (11.06 - 7.79 - 16.30 - 2.03 - 48.43 / 14.66 - 46.58 - 5.15 - 72.42 - 4:25.19)
8790 Trey Hardee USA Berlin 20/05/10 WC (10.45 - 7.83 - 15.33 - 1.99 - 48.13 / 13.86 - 48.08 - 5.20 - 68.00 - 4:48.91)
8784 Tom Pappas USA Palo Alto 22/06/03 (10.78 - 7.96 - 16.28 - 2.17 - 48.22 / 14.13 - 45.84 - 5.20 - 60.77 - 4:48.12)
8762 Siegfried Wentz FRG Filderstadt 05/06/83 (10.89 - 7.49 - 15.35 - 2.09 - 47.38 / 14.00 - 46.90 - 4.80 - 70.68 - 4:24.90)
8756 Lindon Victor GRN Budapest 26/08/23 WC (10.60 - 7.55 - 15.94 - 2.02 - 48.05 / 14.47 - 54.97 - 4.80 - 68.05 - 4:39.67)
8735 Eduard Hamalainen BLR Gotzis 29/05/94 (10.50w - 7.26 - 16.05 - 2.11 - 47.63 / 13.82 - 49.70 - 4.90 - 60.32 - 4:35.09)
8727 Dave Johnson USA Azusa 24/04/92 (10.96 - 7.52w - 14.61 - 2.04 - 48.19 / 14.17 - 49.88 - 5.28 - 66.96 - 4:29.38)
8725AR Dmitriy Karpov KAZ Athens 24/08/04 OG (10.50w - 7.81 - 15.93 - 2.09 - 46.81 / 13.97 - 51.65 - 4.60 - 55.54 - 4:38.11)
8720 Kyle Garland USA Fayettevile 07/05/22 (10.63 - 7.86 - 16.44 - 2.16 - 49.04 / 13.71 - 46.16 - 4.85 - 59.63 - 4:43.21)
8709 Aleksandr Apaychev USSR Neubrandenburg 03/06/84 (10.96 - 7.57 - 16.00 - 1.97 - 48.72 / 13.93 - 48.00 - 4.90 - 72.24 - 4:26.51)
8706 Frank Busemann GER Atlanta 01/08/96 OG (10.60 - 8.07 - 13.47DB - 2.04 - 48.34 / 13.47WDB - 45.04 - 4.80 - 66.86 - 4:31.41)
8698 Grigoriy Degtyaryev USSR Kiev 22/06/84 (10.87 - 7.42 - 16.03 - 2.10 - 49.75 / 14.53 - 51.20 - 4.90 - 67.08 - 4:23.09)
8694w Chris Huffins USA New Orleans 20/06/98 (10.31w - 7.76w - 15.43 - 2.18 - 49.02 / 14.02 - 53.22 - 4.60 - 61.59 - 4:59.43); LB: 8595 Sydney 28/09/00 OG
8691 Niklas Kaul GER Doha 03/10/19 WC (11.27 - 7.19 - 15.10 - 2.02 - 48.48 /14.64 - 49.20 - 5.00 - 79.05 - 4:15.70); 8435WJ (JI) Grosetto 23/07/17; 8002WY(YI) Cali 16/07/15
8681 Karel Tilga EST Budapest 26/08/23 WC (10.84 - 7.58 - 15.75 - 2.05 - 48.58 / 14.68 - 50.57 - 4.80 - 66.42 - 4:20.73)
8680 Torsten Voss GDR Rome 04/09/87 WC (10.69 - 7.88 - 14.98 - 2.10 - 47.96 / 14.13 - 43.96 - 5.10 - 58.02 - 4:25.93); 8397WJ (SI) Erfurt 07/07/82
8676 Zachary Ziemek USA Eugene 24/07/22 WC (10.57 - 7.70 - 15.37 - 2.08 - 49.46 / 14.47 - 48.80 - 5.40 - 62.18 - 4:44.97)
8670 Michael Schrader GER Moscow 11/08/13 WC (10.73 - 7.85 - 14.56 - 1.99 - 46.66 / 14.29 - 46.44 - 5.00 - 65.67 - 4.25.38)
8654 Leonel Suarez CUB Havana 04/07/09 (11.07 - 7.42 - 14.39 - 2.09 - 47.65 / 14.15 - 46.07 - 4.70 - 77.47 - 4:27.29)
8649AR Ashley Moloney AUS Tokyo 05/08/21OG (10.34 - 7.64 - 14.49 - 2.11 - 46.29 / 14.08 - 44.38 - 5.00 - 57.12 - 4:39.19)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8521AR Larbi Bourrada ALG Rio de Janeiro 18/08/16 OG (10.75 - 7.52 - 13.78 - 2.10 - 47.98 / 14.15 - 42.39 - 4.60 - 66.49 - 4:14.60)
8393AR Carlos Chichin BRA Sao Paolo 08/06/13 (10.85 - 7.55 - 15.28 - 2.04 - 48.18 / 14.08 - 42.46 - 4.90 - 59.58 - 4:34.77)
8104h WY(SI) Valter Kulvet USSR Viimsi 23/08/81 (10.7h- 7.26- 13.86 - 2.09 - 48.5h / 14.8h - 47.92 - 4.50 - 60.34 - 4:37.8h)
8500W35 Lev Lobodin RUS Gotzis 29/05/04 (10.98 - 7.35 - 15.21 - 2.03 - 49.59 / 14.20 - 46.03 - 5.20 - 53.43 - 4:43.28)
8290 SLO AC Sebastian Chmara POL Maribor 06/09/97
SR 7698 Damjan Sitar (ASB) Maribor 28/05/06 7718UR Damjan Sitar (ASB) Maribor 01/06/08 (no doping control)
9126WR AR Kevin Mayer (1) FRA Talence 16/09/18 (10.55 - 7.80 - 16.00 - 2.05 - 48.42 / 13.75 - 50.54 - 5.45 - 71.90 - 4:36.11)
9045+ AR CR Ashton Eaton (3) USA Beijing 29/08/15 WC (10.23 - 7.88 - 14.52 - 2.01 - 45.00WDB / 13.69 - 43.34 - 5.20 - 63.63 - 4:17.52);
Heptathlon Wi Ci 6645 Istanbul 10/03/12 (6.79 - 8.16 - 14.56 - 2.03 / 7.68 - 5.20 - 2:32.77)
9026+ Roman Sebrle (1) CZE Gotzis 27/05/01 (10.64 - 8.11 - 15.33 - 2.12 - 47.79 / 13.92 - 47.92 - 4.80 - 70.16 - 4:21.98)
9018*OR Damian Warner (2) CAN Tokyo 05/08/21 (10.12 - 8.24 - 14.80 - 2.02 - 47.48 / 13.46 - 48.67 - 4.90 - 63.44 - 4:31.08)
8994+ Tomas Dvorak (3) CZE Prague 04/07/99 (10.54 - 7.90 - 16.78 - 2.04 - 48.08 / 13.73 - 48.33 - 4.90 - 72.32 - 4:37.20)
8909 Pierce Lepage (1) CAN Budapest 26/08/23 WC (10.45 - 7.59 - 15.81 - 2.08 - 47.08 / 14.10w - 50.98 - 5.20 - 60.90 - 4:39.88)
8891+ Dan O'Brien USA Talence 05/09/92 (10.43w - 8.08 - 16.69 - 2.07 - 48.51 / 13.98 - 48.56 - 5.00 - 62.58 - 4:42.10)
8867 Garrett Scantling USA Fayetteville 07/05/22 (10.68 - 7.68 - 16.12 - 2.04 - 48.38 / 13.59 - 51.04 - 5.15 - 67.16 - 4:46.37)
8847+ Daley Thompson GBR Los Angeles 09/08/84 OG (10.44 - 8.01 - 15.72 - 2.03 - 46.97 / 14.33 - 46.56 - 5.00 - 65.24 - 4:35.00)
8836 Leo Neugebauer GER Austin 08/06/23 (10.61 - 7.68 - 16.27 - 2.04 - 47.08 / 14.10 - 55.06 - 5.21 - 57.45 - 4:48.00)
8832+ Jurgen Hingsen GER Mannheim 09/06/84 (10.70w - 7.76 - 16.42 - 2.07 - 48.05 / 14.07 - 49.36 - 4.90 - 59.86 - 4:19.75)
8832 Bryan Clay USA Eugene 30/06/08 (10.39w - 7.39 - 15.17 - 2.08 - 48.41 / 13.75 - 52.74 - 5.00 - 70.55 - 4:50.97)
8815 Erki Nool EST Edmonton 07/08/01 WC (10.60 - 7.63 - 14.90 - 2.03 - 46.23 / 14.40 - 43.40 - 5.40 - 67.01 - 4:29.58)
8792 Uwe Freimuth GDR Potsdam 21/07/84 (11.06 - 7.79 - 16.30 - 2.03 - 48.43 / 14.66 - 46.58 - 5.15 - 72.42 - 4:25.19)
8790 Trey Hardee USA Berlin 20/05/10 WC (10.45 - 7.83 - 15.33 - 1.99 - 48.13 / 13.86 - 48.08 - 5.20 - 68.00 - 4:48.91)
8784 Tom Pappas USA Palo Alto 22/06/03 (10.78 - 7.96 - 16.28 - 2.17 - 48.22 / 14.13 - 45.84 - 5.20 - 60.77 - 4:48.12)
8762 Siegfried Wentz FRG Filderstadt 05/06/83 (10.89 - 7.49 - 15.35 - 2.09 - 47.38 / 14.00 - 46.90 - 4.80 - 70.68 - 4:24.90)
8756 Lindon Victor GRN Budapest 26/08/23 WC (10.60 - 7.55 - 15.94 - 2.02 - 48.05 / 14.47 - 54.97 - 4.80 - 68.05 - 4:39.67)
8735 Eduard Hamalainen BLR Gotzis 29/05/94 (10.50w - 7.26 - 16.05 - 2.11 - 47.63 / 13.82 - 49.70 - 4.90 - 60.32 - 4:35.09)
8727 Dave Johnson USA Azusa 24/04/92 (10.96 - 7.52w - 14.61 - 2.04 - 48.19 / 14.17 - 49.88 - 5.28 - 66.96 - 4:29.38)
8725AR Dmitriy Karpov KAZ Athens 24/08/04 OG (10.50w - 7.81 - 15.93 - 2.09 - 46.81 / 13.97 - 51.65 - 4.60 - 55.54 - 4:38.11)
8720 Kyle Garland USA Fayettevile 07/05/22 (10.63 - 7.86 - 16.44 - 2.16 - 49.04 / 13.71 - 46.16 - 4.85 - 59.63 - 4:43.21)
8709 Aleksandr Apaychev USSR Neubrandenburg 03/06/84 (10.96 - 7.57 - 16.00 - 1.97 - 48.72 / 13.93 - 48.00 - 4.90 - 72.24 - 4:26.51)
8706 Frank Busemann GER Atlanta 01/08/96 OG (10.60 - 8.07 - 13.47DB - 2.04 - 48.34 / 13.47WDB - 45.04 - 4.80 - 66.86 - 4:31.41)
8698 Grigoriy Degtyaryev USSR Kiev 22/06/84 (10.87 - 7.42 - 16.03 - 2.10 - 49.75 / 14.53 - 51.20 - 4.90 - 67.08 - 4:23.09)
8694w Chris Huffins USA New Orleans 20/06/98 (10.31w - 7.76w - 15.43 - 2.18 - 49.02 / 14.02 - 53.22 - 4.60 - 61.59 - 4:59.43); LB: 8595 Sydney 28/09/00 OG
8691 Niklas Kaul GER Doha 03/10/19 WC (11.27 - 7.19 - 15.10 - 2.02 - 48.48 /14.64 - 49.20 - 5.00 - 79.05 - 4:15.70); 8435WJ (JI) Grosetto 23/07/17; 8002WY(YI) Cali 16/07/15
8681 Karel Tilga EST Budapest 26/08/23 WC (10.84 - 7.58 - 15.75 - 2.05 - 48.58 / 14.68 - 50.57 - 4.80 - 66.42 - 4:20.73)
8680 Torsten Voss GDR Rome 04/09/87 WC (10.69 - 7.88 - 14.98 - 2.10 - 47.96 / 14.13 - 43.96 - 5.10 - 58.02 - 4:25.93); 8397WJ (SI) Erfurt 07/07/82
8676 Zachary Ziemek USA Eugene 24/07/22 WC (10.57 - 7.70 - 15.37 - 2.08 - 49.46 / 14.47 - 48.80 - 5.40 - 62.18 - 4:44.97)
8670 Michael Schrader GER Moscow 11/08/13 WC (10.73 - 7.85 - 14.56 - 1.99 - 46.66 / 14.29 - 46.44 - 5.00 - 65.67 - 4.25.38)
8654 Leonel Suarez CUB Havana 04/07/09 (11.07 - 7.42 - 14.39 - 2.09 - 47.65 / 14.15 - 46.07 - 4.70 - 77.47 - 4:27.29)
8649AR Ashley Moloney AUS Tokyo 05/08/21OG (10.34 - 7.64 - 14.49 - 2.11 - 46.29 / 14.08 - 44.38 - 5.00 - 57.12 - 4:39.19)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8521AR Larbi Bourrada ALG Rio de Janeiro 18/08/16 OG (10.75 - 7.52 - 13.78 - 2.10 - 47.98 / 14.15 - 42.39 - 4.60 - 66.49 - 4:14.60)
8393AR Carlos Chichin BRA Sao Paolo 08/06/13 (10.85 - 7.55 - 15.28 - 2.04 - 48.18 / 14.08 - 42.46 - 4.90 - 59.58 - 4:34.77)
8104h WY(SI) Valter Kulvet USSR Viimsi 23/08/81 (10.7h- 7.26- 13.86 - 2.09 - 48.5h / 14.8h - 47.92 - 4.50 - 60.34 - 4:37.8h)
8500W35 Lev Lobodin RUS Gotzis 29/05/04 (10.98 - 7.35 - 15.21 - 2.03 - 49.59 / 14.20 - 46.03 - 5.20 - 53.43 - 4:43.28)
8290 SLO AC Sebastian Chmara POL Maribor 06/09/97
100 m (<10.86)
|
WR 10.49 0.0 Florence Griffith-Joyner USA Indianapolis 16/07/88 1296 pts; (v: 34.32 km/h)
SR 11.09 2.0 Merlene Ottey (MASS) Naimette-Xhovemont 03/08/04
10.49WR+ AR 0.0 Florence Griffith-Joyner (3) USA Indianapolis 16/07/88
10.54* 0.9 Elaine Thompson-Herah (3) JAM Eugene 21/08/21; 10.61OR -0.6 Tokyo 31/07/21
10.60 1.7 Shelly-Ann Fraser-Price (3) JAM Lausanne 26/08/21; 10.62W35 0.4 Monaco 10/08/22; 60m WR 6.83#
10.64 1.2 Carmelita Jeter (1) USA Shanghai 20/09/09
10.65A 1.1 Marion Jones USA Johannesburg 12/09/98; 50m WR 5.93#
10.65 1.0 Shericka Jackson JAM Kingston 07/07/23
10.65CR -0.2 Sha`Carri Richardson USA Budapest 21/08/23; ; 10.57w 4.1 Miramar 08/04/23
10.72AR 0.4 Marie-Josee Ta Lou CIV Monaco 10/08/22
10.73AR 2.0 Christine Arron FRA Budapest 19/08/98
10.74 1.3 Merlene Ottey JAM Milan 07/09/96; 11.09SR 2.0 Naimette-Chauvent 03/08/04; 11.00 SLO AC 1.3 Ljubljana 14/08/00
10.74 1.0 English Gardner USA Eugene 03/07/16
10.75 0.4 Kerron Stewart JAM Rome 10/07/09
10.76+ 1.7 Evelyn Ashford USA Zurich 22/08/84
10.76 1.1 Veronica Campbell-Brown JAM Ostrava 31/05/11; 100y WR 9.91# Ostrava 31/05/11
10.77 0.9 Irina Privalova RUS Lausanne 06/07/94; 50m Wi 5.96# & 60m Wi 6.92 Madrid 05/02/95; 300m Wi= 35.45 Moscow 17/01/93
10.77 0.7 Ivet Lalova-Collio BUL Plovdiv 19/06/04
10.78A 1.0 Dawn Sowell USA Provo 03/06/89
10.78 1.8 Torri Edwards USA Eugene 28/06/08
10.78 1.6 Murielle Ahoure CIV Montverde 11/06/16
10.78 1.0 Tori Bowie USA Eugene 03/07/16; 10.72w 3.2 Eugene 26/06/15
10.78 1.0 Tianna Bartoletta Eugene 03/07/16
10.79AR 0.0 Xuemei Li CHN Shanghai 18/10/97
10.79 -0.1 Inger Miller USA Seville 22/08/99 WC
10.79 1.1 Blessing Okakbare NGR London 27/07/13; 10.63w 2.7 Lagos 17/06/21
10.81+ 1.7 Marlies Olsner-Gohr GDR Berlin 08/06/83; 10.88WJ 2.0 Dresden 01/07/77; 50m WJi 6.24 Berlin 05/03/77; 10.79w 3.3 Cottbus 16/07/80
10.81 -0.3 Dafne Schippers NET Beijing 24/08/15
10.81 1.7 Julien Alfred LCA Lubbock 14/05/22; 10.72 2.4 Gainesville 14/04/23
10.81 0.5 Aleia Hobbs USA Eugene 24/06/22; 10.72w 2.9 Eugene 24/06/22
10.82 -1.0 Gail Devers USA Barcelona 01/08/92 OG; 60m Ci 6.95 Toronto 12/03/93; 10.77w 2.3 San Jose 28/05/94
10.82 0.4 Gwen Torrence USA Paris 03/09/94; 10.78w 5.0 Indianapolis 16/07/88
10.82 0.3 Zhanna Pintushevich-Block UKR Edmonton 06/08/01 WC
10.82 -0.7 Sherone Simpson JAM Kingston 24/06/06
10.82 0.9 Michelle-Lee Ahye TTO Port of Spain 24/06/17
10.82 0.5 Melissa Jefferson USA Eugene 24/06/22; 10.69w 2.9 Eugene 24/06/22
10.82 0.6 Twanisha Terry USA Memphis 30/07/22; 10.74w 2.9 Eugene 24/06/22
10.83 1.7 Marita Koch GDR Berlin 08/06/83
10.83 0.0 Sheila Echols USA Indianapolis 16/07/88
10.83 -1.0 Juliet Cuthbert JAM Barcelona 01/08/92 OG
10.83 0.1 Ekaterini Thanou GRE Seville 22/08/99 WC; 10.77w 2.3 Rethymno 28/05/99
10.83 1.6 Kelly-Ann Baptiste TTO Port of Spain 22/06/13
10.83 0.1 Dina Asher-Smith GBR Doha 29/09/19 WC
10.83 0.9 Teahna Daniels USA Eugene 21/08/21
10.83 0.6 Tamari Davis USA Memphis 30/07/22; 10.78w Eugene 24/06/22
10.84 1.9 Chandra Sturrup BAH Lausanne 05/07/05
10.85 2.0 Anelia Nuneva BUL Sofia 02/09/88
10.85 1.0 Muna Lee USA Eugene 28/06/08; 10.78w 3.3 Eugene 26/06/09
10.85 1.5 Tianna Madison-Bartoletta USA London 04/08/12 OG
10.85 2.0 Barbara Pierre USA Des Moines 21/06/13
10.85 0.8 Natasha Morrison USA Eugene 16/09/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10.91AR -0.2 Rosangela Santos BRA London 06/08/17 WC
10.96AR 2.0 Zoe Hobbs NZL Le Chaux-de-Fonds 02/07/23
10.98WY 2.0 Candace Hill USA Shoreline 20/06/15
SR 11.09 2.0 Merlene Ottey (MASS) Naimette-Xhovemont 03/08/04
10.49WR+ AR 0.0 Florence Griffith-Joyner (3) USA Indianapolis 16/07/88
10.54* 0.9 Elaine Thompson-Herah (3) JAM Eugene 21/08/21; 10.61OR -0.6 Tokyo 31/07/21
10.60 1.7 Shelly-Ann Fraser-Price (3) JAM Lausanne 26/08/21; 10.62W35 0.4 Monaco 10/08/22; 60m WR 6.83#
10.64 1.2 Carmelita Jeter (1) USA Shanghai 20/09/09
10.65A 1.1 Marion Jones USA Johannesburg 12/09/98; 50m WR 5.93#
10.65 1.0 Shericka Jackson JAM Kingston 07/07/23
10.65CR -0.2 Sha`Carri Richardson USA Budapest 21/08/23; ; 10.57w 4.1 Miramar 08/04/23
10.72AR 0.4 Marie-Josee Ta Lou CIV Monaco 10/08/22
10.73AR 2.0 Christine Arron FRA Budapest 19/08/98
10.74 1.3 Merlene Ottey JAM Milan 07/09/96; 11.09SR 2.0 Naimette-Chauvent 03/08/04; 11.00 SLO AC 1.3 Ljubljana 14/08/00
10.74 1.0 English Gardner USA Eugene 03/07/16
10.75 0.4 Kerron Stewart JAM Rome 10/07/09
10.76+ 1.7 Evelyn Ashford USA Zurich 22/08/84
10.76 1.1 Veronica Campbell-Brown JAM Ostrava 31/05/11; 100y WR 9.91# Ostrava 31/05/11
10.77 0.9 Irina Privalova RUS Lausanne 06/07/94; 50m Wi 5.96# & 60m Wi 6.92 Madrid 05/02/95; 300m Wi= 35.45 Moscow 17/01/93
10.77 0.7 Ivet Lalova-Collio BUL Plovdiv 19/06/04
10.78A 1.0 Dawn Sowell USA Provo 03/06/89
10.78 1.8 Torri Edwards USA Eugene 28/06/08
10.78 1.6 Murielle Ahoure CIV Montverde 11/06/16
10.78 1.0 Tori Bowie USA Eugene 03/07/16; 10.72w 3.2 Eugene 26/06/15
10.78 1.0 Tianna Bartoletta Eugene 03/07/16
10.79AR 0.0 Xuemei Li CHN Shanghai 18/10/97
10.79 -0.1 Inger Miller USA Seville 22/08/99 WC
10.79 1.1 Blessing Okakbare NGR London 27/07/13; 10.63w 2.7 Lagos 17/06/21
10.81+ 1.7 Marlies Olsner-Gohr GDR Berlin 08/06/83; 10.88WJ 2.0 Dresden 01/07/77; 50m WJi 6.24 Berlin 05/03/77; 10.79w 3.3 Cottbus 16/07/80
10.81 -0.3 Dafne Schippers NET Beijing 24/08/15
10.81 1.7 Julien Alfred LCA Lubbock 14/05/22; 10.72 2.4 Gainesville 14/04/23
10.81 0.5 Aleia Hobbs USA Eugene 24/06/22; 10.72w 2.9 Eugene 24/06/22
10.82 -1.0 Gail Devers USA Barcelona 01/08/92 OG; 60m Ci 6.95 Toronto 12/03/93; 10.77w 2.3 San Jose 28/05/94
10.82 0.4 Gwen Torrence USA Paris 03/09/94; 10.78w 5.0 Indianapolis 16/07/88
10.82 0.3 Zhanna Pintushevich-Block UKR Edmonton 06/08/01 WC
10.82 -0.7 Sherone Simpson JAM Kingston 24/06/06
10.82 0.9 Michelle-Lee Ahye TTO Port of Spain 24/06/17
10.82 0.5 Melissa Jefferson USA Eugene 24/06/22; 10.69w 2.9 Eugene 24/06/22
10.82 0.6 Twanisha Terry USA Memphis 30/07/22; 10.74w 2.9 Eugene 24/06/22
10.83 1.7 Marita Koch GDR Berlin 08/06/83
10.83 0.0 Sheila Echols USA Indianapolis 16/07/88
10.83 -1.0 Juliet Cuthbert JAM Barcelona 01/08/92 OG
10.83 0.1 Ekaterini Thanou GRE Seville 22/08/99 WC; 10.77w 2.3 Rethymno 28/05/99
10.83 1.6 Kelly-Ann Baptiste TTO Port of Spain 22/06/13
10.83 0.1 Dina Asher-Smith GBR Doha 29/09/19 WC
10.83 0.9 Teahna Daniels USA Eugene 21/08/21
10.83 0.6 Tamari Davis USA Memphis 30/07/22; 10.78w Eugene 24/06/22
10.84 1.9 Chandra Sturrup BAH Lausanne 05/07/05
10.85 2.0 Anelia Nuneva BUL Sofia 02/09/88
10.85 1.0 Muna Lee USA Eugene 28/06/08; 10.78w 3.3 Eugene 26/06/09
10.85 1.5 Tianna Madison-Bartoletta USA London 04/08/12 OG
10.85 2.0 Barbara Pierre USA Des Moines 21/06/13
10.85 0.8 Natasha Morrison USA Eugene 16/09/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10.91AR -0.2 Rosangela Santos BRA London 06/08/17 WC
10.96AR 2.0 Zoe Hobbs NZL Le Chaux-de-Fonds 02/07/23
10.98WY 2.0 Candace Hill USA Shoreline 20/06/15
200 m (<22.00)
|
WR 21.34 1.3 Florence Griffith-Joyner USA Seoul 29/09/88 1290 pts (v: 33.74 km/h)
SR 22.72 1.4 Merlene Ottey (MASS) Athens 23/08/04
21.34WR+ AR OR 1.3 Florence Griffith-Joyner (2) USA Seoul 29/09/88 OG; 150m WR 16.10# in same race
21.41*CR 0.1 Shericka Jackson (3) JAM Budapest 25/08/23
21.53 0.8 Elaine Thompson-Herrah (1) JAM Tokyo 03/08/21 OG
21.60 -0.4 Gabrielle Thomas (2) USA Eugene 09/07/23
21.62A -0.6 Marion Jones (1) USA Johannesburg 11/09/98
21.63AR 0.2 Daphne Schippers (1) NET Beijing 28/08/15 WC
21.64 0.8 Merlene Ottey JAM Brussels 13/09/91; 21.87Wi Lievin 13/02/97; 22.72SR W40 1.4 Athens 23/08/04
21.69 1.0 Allyson Felix USA Eugene 30/06/12
21.71+ 0.3 Marita Koch GDR Potsdam 21/07/84
21.71+= -0.8 Heike Daute - Drechsler GDR Stuttgart 29/08/86
21.72 1.3 Grace Jackson-Small JAM Seoul 29/09/88 OG
21.72 0.1 Gwen Torrence USA Barcelona 05/08/92 OG
21.74 0.4 Marlies Olsner-Gohr GDR Erfurt 03/06/84
21.74 1.2 Silke Gladisch-Moller GDR Rome 03/09/87
21.74 0.6 Veronica Campbell-Brown JAM Beijing 21/08/08 OG
21.74 -0.4 Shaunae Miller-Uibo BAH Zurich 29/08/19
21.75 -0.1 Juliet Cuthbert JAM Barcelona 05/08/92 OG
21.77 0.6 Inger Miller USA Seville 27/08/99 WC
21.77 1.5 Tori Bowie USA Eugene 27/05/17
21.77 -0.3 Abby Steiner USA Eugene 26/06/22
21.79 0.8 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM Kingston 27/07/21; 21.81W35 0.6 Eugene 21/07/22 WC
21.81 -0.1 Valerie Brisco-Hooks USA Los Angeles 09/08/84 OG
21.81AR WJ 0.8 Christine Mboma NAM Tokyo 03/08/21 OG; 21.78UR Zurich 09/09/21
21.83 -0.2 Evelyn Ashford USA Montreal 24/08/79
21.85 0.3 Barbel Wockel GDR Potsdam 21/07/84
21.87 0.0 Irina Privalova RUS Monaco 25/07/95; 22.15Ci Toronto 14/03/93; 21.82w 3.1 Lausanne 06/07/94
21.88 0.9 Dina Asher-Smith GBR Doha 02/10/19 WC
21.89 1.3 Jenna Prandini USA Eugene 26/06/21
21.91 1.8 Julian Alfred LCU Gainesville 14/04/23; 21.73w 2.5 Austin 10/06/23
21.92 -0.3 Tamara Clark USA Eugene 26/06/22; 21.72w 3.1 Austin 26/03/22
21.92 0.1 Sha`Carri Richardson USA Budapest 25/08/23 WC
21.93 1.3 Pam Marshall USA Indianapolis 23/07/88; 21.6h w 2.5 San Jose 26/06/87
21.94 -0.4 Sha`Carry Richardson USA Eugene 09/07/23
21.95 0.3 Katrin Krabbe GDR Split 30/08/90
21.95 1.3 Anavia Battle USA Eugene 26/06/21
21.96 1.3 Favour Ofili NGR Gainesville 15/04/22
21.97 1.9 Jarmila Kratochvilova TCH Bratislava 06/06/81
21.98 1.1 Aminatou Seyni NIG Eugene 18/07/22
21.99 0.9 Chandra Cheeseborough USA Indianapolis 19/06/83
21.99 1.1 Marie-Jose Perec FRA Villeneuve 02/07/93
21.99 1.1 Kerron Stewart JAM Kingston 29/06/08
21.99 0.5 Brittany Brown USA Nashville 05/06/22
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22.01AR 0.0 Xuemei Li CHN Shanghai 22/10/97
22.23AR 0.8 Melinda Gainsford-Taylor AUS Stuttgart 13/07/97
22.47AR 1.4 Victoria Cristina Rosa BRA Eugene 19/07/22 WC
22.33WJi Adaejah Hodge IVB Boston 12/03/23
22.42WY 1.7 Amy Hunt GBR Mannheim 30/06/19
22.58 SLO AC -0.4 Amelia Nuneva Ljubljana 07/09/86
SR 22.72 1.4 Merlene Ottey (MASS) Athens 23/08/04
21.34WR+ AR OR 1.3 Florence Griffith-Joyner (2) USA Seoul 29/09/88 OG; 150m WR 16.10# in same race
21.41*CR 0.1 Shericka Jackson (3) JAM Budapest 25/08/23
21.53 0.8 Elaine Thompson-Herrah (1) JAM Tokyo 03/08/21 OG
21.60 -0.4 Gabrielle Thomas (2) USA Eugene 09/07/23
21.62A -0.6 Marion Jones (1) USA Johannesburg 11/09/98
21.63AR 0.2 Daphne Schippers (1) NET Beijing 28/08/15 WC
21.64 0.8 Merlene Ottey JAM Brussels 13/09/91; 21.87Wi Lievin 13/02/97; 22.72SR W40 1.4 Athens 23/08/04
21.69 1.0 Allyson Felix USA Eugene 30/06/12
21.71+ 0.3 Marita Koch GDR Potsdam 21/07/84
21.71+= -0.8 Heike Daute - Drechsler GDR Stuttgart 29/08/86
21.72 1.3 Grace Jackson-Small JAM Seoul 29/09/88 OG
21.72 0.1 Gwen Torrence USA Barcelona 05/08/92 OG
21.74 0.4 Marlies Olsner-Gohr GDR Erfurt 03/06/84
21.74 1.2 Silke Gladisch-Moller GDR Rome 03/09/87
21.74 0.6 Veronica Campbell-Brown JAM Beijing 21/08/08 OG
21.74 -0.4 Shaunae Miller-Uibo BAH Zurich 29/08/19
21.75 -0.1 Juliet Cuthbert JAM Barcelona 05/08/92 OG
21.77 0.6 Inger Miller USA Seville 27/08/99 WC
21.77 1.5 Tori Bowie USA Eugene 27/05/17
21.77 -0.3 Abby Steiner USA Eugene 26/06/22
21.79 0.8 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM Kingston 27/07/21; 21.81W35 0.6 Eugene 21/07/22 WC
21.81 -0.1 Valerie Brisco-Hooks USA Los Angeles 09/08/84 OG
21.81AR WJ 0.8 Christine Mboma NAM Tokyo 03/08/21 OG; 21.78UR Zurich 09/09/21
21.83 -0.2 Evelyn Ashford USA Montreal 24/08/79
21.85 0.3 Barbel Wockel GDR Potsdam 21/07/84
21.87 0.0 Irina Privalova RUS Monaco 25/07/95; 22.15Ci Toronto 14/03/93; 21.82w 3.1 Lausanne 06/07/94
21.88 0.9 Dina Asher-Smith GBR Doha 02/10/19 WC
21.89 1.3 Jenna Prandini USA Eugene 26/06/21
21.91 1.8 Julian Alfred LCU Gainesville 14/04/23; 21.73w 2.5 Austin 10/06/23
21.92 -0.3 Tamara Clark USA Eugene 26/06/22; 21.72w 3.1 Austin 26/03/22
21.92 0.1 Sha`Carri Richardson USA Budapest 25/08/23 WC
21.93 1.3 Pam Marshall USA Indianapolis 23/07/88; 21.6h w 2.5 San Jose 26/06/87
21.94 -0.4 Sha`Carry Richardson USA Eugene 09/07/23
21.95 0.3 Katrin Krabbe GDR Split 30/08/90
21.95 1.3 Anavia Battle USA Eugene 26/06/21
21.96 1.3 Favour Ofili NGR Gainesville 15/04/22
21.97 1.9 Jarmila Kratochvilova TCH Bratislava 06/06/81
21.98 1.1 Aminatou Seyni NIG Eugene 18/07/22
21.99 0.9 Chandra Cheeseborough USA Indianapolis 19/06/83
21.99 1.1 Marie-Jose Perec FRA Villeneuve 02/07/93
21.99 1.1 Kerron Stewart JAM Kingston 29/06/08
21.99 0.5 Brittany Brown USA Nashville 05/06/22
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22.01AR 0.0 Xuemei Li CHN Shanghai 22/10/97
22.23AR 0.8 Melinda Gainsford-Taylor AUS Stuttgart 13/07/97
22.47AR 1.4 Victoria Cristina Rosa BRA Eugene 19/07/22 WC
22.33WJi Adaejah Hodge IVB Boston 12/03/23
22.42WY 1.7 Amy Hunt GBR Mannheim 30/06/19
22.58 SLO AC -0.4 Amelia Nuneva Ljubljana 07/09/86
400 m (<49.65)
|
WR 47.60 Marita Koch GDR Canberra 06/10/85 1291 pts; (200m: 22.4; v: 30.25 km/h)
SR 51.22 Anita Horvat (VEL) Monaco 20/07/18
47.60WR+ AR Marita Koch (5) GDR Canberra 06/10/85
47.99+ CR Jarmila Kratochvilova (1) TCH Helsinki 10/08/83 WC; 49.59Wi Milan 07/03/82
48.14AR Salwa Eid Nasser (1) BRN Doha 03/10/19 WC
48.25OR Marie-Jose Perec (1) FRA Atlanta 29/07/96 OG
48.27 Olga Vladykina-Bryzgina (1) USSR Canberra 06/10/85
48.36*AR Shaunae Miller-Uibo (1) BAH Tokyo 06/08/21 OG; 300m WR 34.41 Ostrava 20/06/19; 300m Wi= 35.45 New York 03/02/18
48.54UR Christine Mboma NAM Windhoek 17/04/21(inadequate doping control); RB: N/A
48.59 Tatiana Kocembova-Slaninova TCH Helsinki 10/08/83 WC; 500m WR 1:05.9h Ostrava 02/08/84
48.63AR Cathy Freeman AUS Atlanta 29/07/96 OG
48.70 Sanya Richards-Ross USA Athens 16/09/06; 50.82WJi Fayetteville 13/03/04
48.74 Sydney McLaughlin-Levrone USA Eugene 08/07/23
48.76 Marileidy Paulino DOM Budapest 23/08/23 WC
48.83 Valerie Brisco-Hooks USA Los Angeles 06/08/84 OG
48.89 Ana Guevara MEX Paris 27/08/03 WC; 50.59 SLO AC Ljubljana 25/07/00
48.9h Olga Nazarova USSR Vladivostok 13/09/88; EB: 49.11 Seoul 25/09/88 OG
49.05 Chandra Cheeseborough USA Los Angeles 06/08/84 OG
49.07 Tonique Williams-Darling BAH Berlin 12/09/04
49.10AR Falilat Ogunkoya-Osheku NGR Atlanta 29/07/96 OG
49.13 Britton Wilson USA Baton Rouge 13/05/23
49.16 Antonina Krivoshapka RUS Cheboksary 05/07/12
49.17Wi WL Ci Femke Bol NET Glasgow 02/03/24; OB:49.44 Munich 17/07/22
49.19 Mariya Pinigina USSR Helsinki 10/08/83 WC
49.19 Aminatou Seyni NIG Lausanne 05/07/19
49.2h A Ana Fidelia Quirot CUB Bogota 13/08/89; EB: 49.61 Havana 05/08/91
49.20 Rhasidat Adeleke IRL Austin 10/06/23
49.24 Sabine Busch GDR Erfurt 02/06/84
49.26 Allyson Felix USA Beijing 27/08/15 WC; 49.46W35 Tokyo 06/08/21
49.28+ Irena Szewinska POL Montreal 29/07/76 OG
49.28 Pauline Davis-Thompson BAH Atlanta 29/07/96 OG
49.28 Yuliya Gushchina Cheboksary RUS 05/07/12
49.29 Charity Opara NGR Rome 14/07/98
49.30 Petra Schersing GDR Jena 03/06/88
49.30 Lorraine Fenton JAM Monaco 19/07/02
49.32 Shericka Williams JAM Berlin 18/08/09 WC
49.33 Amantle Montsho BOT Monaco 19/07/13
49.34 Stephenie Ann McPherson JAM Tokyo 04/08/21 OG
49.35 Anastasiya Kapachinskaya RUS Cheboksary 23/07/11
49.40 Jearl Miles-Clark USA Indianapolis 14/06/97
49.41 Christine Ohuruogu GBR Moscow 12/08/13 WC
49.42WJ Gritt Breuer GER Tokyo 27/08/91 WC
49.43 Kathy Smallwood-Cook GBR Los Angeles 06/08/84 OG
49.43A Fatima Yusuf NGR Harare 15/09/95
49.47 Aelita Yurchenko USSR Moscow 04/09/88
49.48 Francena McCorory USA Sacramento 29/07/14
49.48 Natalia Kazmarek POL Chorzow 16/07/23
49.49 Olga Zaytseva RUS Tula 16/07/06
49.51 Candice McLeod JAM Tokyo 04/08/21 OG
49.52 Shakima Wimbley USA Des Moines 23/06/18
49.53 Vania Stambolova BUL Rieti 27/08/06
49.53 Beatrice Masilingi NAM Lusaka 11/04/21
49.56 Barbel Wockel GDR Erfurt 30/05/82
49.56 Monique Hennagan USA Sacramento 17/07/04
49.57 Grace Jackson JAM Nice 10/07/88
49.57 Athing Mu USA Eugene 12/06/21
49.58 Dagmar Rubsam-Neubauer GDR Erfurt 02/06/84
49.58 Sada Williams BAR Budapest 21/08/23 WC
49.59 Marion Jones USA Walnut 16/04/00
49.59 Katharine Merry GBR Athens 11/06/01
49.60 Wadeline Jonathas USA Doha 03/10/19 WC
49.61 Phyllis Francis USA Doha 03/10/19 WC
49.62 Caster Semenya RSA Ostrava 09/09/18
49.63 Novlene Williams-Mills JAM Shanghai 23/09/06
49.64 Gwen Torrence USA Nice 15/07/92
49.64AR Ximena Restrepo COL Barcelona 05/08/92 OG
49.64 Deedee Trotter USA Indianapolis 23/06/07
49.64 Debbie Dunn USA Des Moines 26/06/10
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
50.01WY Li Jing CHN Shanghai 18/10/97
50.04Ci Olesya Krasnomovets RUS Moscow 12/03/06
SR 51.22 Anita Horvat (VEL) Monaco 20/07/18
47.60WR+ AR Marita Koch (5) GDR Canberra 06/10/85
47.99+ CR Jarmila Kratochvilova (1) TCH Helsinki 10/08/83 WC; 49.59Wi Milan 07/03/82
48.14AR Salwa Eid Nasser (1) BRN Doha 03/10/19 WC
48.25OR Marie-Jose Perec (1) FRA Atlanta 29/07/96 OG
48.27 Olga Vladykina-Bryzgina (1) USSR Canberra 06/10/85
48.36*AR Shaunae Miller-Uibo (1) BAH Tokyo 06/08/21 OG; 300m WR 34.41 Ostrava 20/06/19; 300m Wi= 35.45 New York 03/02/18
48.54UR Christine Mboma NAM Windhoek 17/04/21(inadequate doping control); RB: N/A
48.59 Tatiana Kocembova-Slaninova TCH Helsinki 10/08/83 WC; 500m WR 1:05.9h Ostrava 02/08/84
48.63AR Cathy Freeman AUS Atlanta 29/07/96 OG
48.70 Sanya Richards-Ross USA Athens 16/09/06; 50.82WJi Fayetteville 13/03/04
48.74 Sydney McLaughlin-Levrone USA Eugene 08/07/23
48.76 Marileidy Paulino DOM Budapest 23/08/23 WC
48.83 Valerie Brisco-Hooks USA Los Angeles 06/08/84 OG
48.89 Ana Guevara MEX Paris 27/08/03 WC; 50.59 SLO AC Ljubljana 25/07/00
48.9h Olga Nazarova USSR Vladivostok 13/09/88; EB: 49.11 Seoul 25/09/88 OG
49.05 Chandra Cheeseborough USA Los Angeles 06/08/84 OG
49.07 Tonique Williams-Darling BAH Berlin 12/09/04
49.10AR Falilat Ogunkoya-Osheku NGR Atlanta 29/07/96 OG
49.13 Britton Wilson USA Baton Rouge 13/05/23
49.16 Antonina Krivoshapka RUS Cheboksary 05/07/12
49.17Wi WL Ci Femke Bol NET Glasgow 02/03/24; OB:49.44 Munich 17/07/22
49.19 Mariya Pinigina USSR Helsinki 10/08/83 WC
49.19 Aminatou Seyni NIG Lausanne 05/07/19
49.2h A Ana Fidelia Quirot CUB Bogota 13/08/89; EB: 49.61 Havana 05/08/91
49.20 Rhasidat Adeleke IRL Austin 10/06/23
49.24 Sabine Busch GDR Erfurt 02/06/84
49.26 Allyson Felix USA Beijing 27/08/15 WC; 49.46W35 Tokyo 06/08/21
49.28+ Irena Szewinska POL Montreal 29/07/76 OG
49.28 Pauline Davis-Thompson BAH Atlanta 29/07/96 OG
49.28 Yuliya Gushchina Cheboksary RUS 05/07/12
49.29 Charity Opara NGR Rome 14/07/98
49.30 Petra Schersing GDR Jena 03/06/88
49.30 Lorraine Fenton JAM Monaco 19/07/02
49.32 Shericka Williams JAM Berlin 18/08/09 WC
49.33 Amantle Montsho BOT Monaco 19/07/13
49.34 Stephenie Ann McPherson JAM Tokyo 04/08/21 OG
49.35 Anastasiya Kapachinskaya RUS Cheboksary 23/07/11
49.40 Jearl Miles-Clark USA Indianapolis 14/06/97
49.41 Christine Ohuruogu GBR Moscow 12/08/13 WC
49.42WJ Gritt Breuer GER Tokyo 27/08/91 WC
49.43 Kathy Smallwood-Cook GBR Los Angeles 06/08/84 OG
49.43A Fatima Yusuf NGR Harare 15/09/95
49.47 Aelita Yurchenko USSR Moscow 04/09/88
49.48 Francena McCorory USA Sacramento 29/07/14
49.48 Natalia Kazmarek POL Chorzow 16/07/23
49.49 Olga Zaytseva RUS Tula 16/07/06
49.51 Candice McLeod JAM Tokyo 04/08/21 OG
49.52 Shakima Wimbley USA Des Moines 23/06/18
49.53 Vania Stambolova BUL Rieti 27/08/06
49.53 Beatrice Masilingi NAM Lusaka 11/04/21
49.56 Barbel Wockel GDR Erfurt 30/05/82
49.56 Monique Hennagan USA Sacramento 17/07/04
49.57 Grace Jackson JAM Nice 10/07/88
49.57 Athing Mu USA Eugene 12/06/21
49.58 Dagmar Rubsam-Neubauer GDR Erfurt 02/06/84
49.58 Sada Williams BAR Budapest 21/08/23 WC
49.59 Marion Jones USA Walnut 16/04/00
49.59 Katharine Merry GBR Athens 11/06/01
49.60 Wadeline Jonathas USA Doha 03/10/19 WC
49.61 Phyllis Francis USA Doha 03/10/19 WC
49.62 Caster Semenya RSA Ostrava 09/09/18
49.63 Novlene Williams-Mills JAM Shanghai 23/09/06
49.64 Gwen Torrence USA Nice 15/07/92
49.64AR Ximena Restrepo COL Barcelona 05/08/92 OG
49.64 Deedee Trotter USA Indianapolis 23/06/07
49.64 Debbie Dunn USA Des Moines 26/06/10
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
50.01WY Li Jing CHN Shanghai 18/10/97
50.04Ci Olesya Krasnomovets RUS Moscow 12/03/06
800 m (<1:56.00)
|
WR 1:53.28 Jarmila Kratochvilova TCH Munich 26/07/83 1276 pts; (400m: 56.1; 600m: 1:25.0)
SR 1:55.19 Jolanda Čeplak-Batagelj (VEL) Heusden-Zolder 20/07/02
1:53.28WR+ AR Jarmila Kratochvilova (2) TCH Munich 26/07/83; 1:54.68CR Helsinki 09/08/83
1:53.43+ OR Nadezhda Olizarenko (1) USSR Moscow 27/07/80
1:54.01AR WJ Pamela Jelimo (1) KEN Zurich 29/08/08
1:54.25 Caster Semenya RSA (3) Paris 30/06/18; 600m WR 1:21.77 Berlin 27/08/17
1:54.44AR Ana-Fidelia Quirot (2) CUB Barcelona 09/09/89; 1:57.58 SLO AC Celje 16/06/89
1:54.81 Olga Mineyeva (1) USSR Moscow 27/07/80 OG
1:54.94+ Tatyana Kazankina USSR Montreal 26/07/76 OG
1:54.97* Athing Mu USA Eugene 17/09/23; 1:58.40WJi Fayetteville 27/02/21; 600m WJi 1:23.57 New York 24/02/19
1:55.05 Doina Melinte ROM Bucharest 01/08/82
1:55.19 Maria de Lurdes Mutola MOZ Zurich 17/08/94; 1000m Wi 2:30.94 Stockholm 25/02/99
1:55.19SR Jolanda Čeplak-Batagelj SLO Heusden-Zolder 20/07/02; 1:55.82Wi Si Viennna 03/03/02
1:55.19 Keely Hodgkinson GBR Eugene 17/09/23; 600m Wi 1:23.41 Manchester 28/01/23
1:55.26 Sigrun Wodars-Grau GDR Rome 31/08/87 WC
1:55.32 Christine Wachtel GDR Rome 31/08/87 WC
1:55.42 Nikolina Shtereva BUL Montreal 26/07/76 OG
1:55.46 Tatyana Providokhina USSR Moscow 27/07/80 OG
1:55.47 Francine Niyonsaba BDI Monaco 21/07/17; 2000m WR 5:21.56 Zagreb 14/09/21
1:55.54 Ellen van Langen NED Barcelona 03/08/92
1:55.54AR Dong Liu CHN Beijing 09/09/93
1:55.56 Lyubov Gurina USSR Rome 31/08/87; 1:56.53W35 Hetchtel 30/07/94
1:55.60 Elfi Zinn GDR Montreal 26/07/76 OG
1:55.61 Ajee Wilson USA Monaco 21/07/17
1:55.68 Ella Kovacs ROM Bucharest 02/06/85
1:55.69 Irina Podyalovskaya USSR Kyev 22/06/84
1:55.74 Anita Weiss GDR Montreal 26/07/76 OG
1:55.85i Stephanie Graf AUT Vienna 03/03/02; OB: 1:56.54 Sydney 25/09/00 OG
1:55.87 Svetlana Masterkova RUS Moscow 18/06/99; 1000m WR 2:28.98 Brussels 23/08/96
1:55.87 Mariya Savinova RUS Daegu 04/09/11 WC
1:55.96 Lyudmila Veselkova USSR Athens 08/09/82
1:55.96 Yekaterina Podkopayeva USSR St. Peterburg 27/07/83
1:55.96 Natoya Goule-Toppin JAM Eugene 17/09/23
1:55.99 Liliya Nurutdinova EUN Barcelona 03/08/92 OG
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1:56.68AR Letitia Vriesde SUR Gothenburg 13/08/95
1:57.78AR Catriona Bisset AUS London 23/07/23
1:57.18WY Wang Yuan CHN Beijing 08/09/93
1:56.90Ci Ludmila Formanova CZE Maebashi 07/03/99
SR 1:55.19 Jolanda Čeplak-Batagelj (VEL) Heusden-Zolder 20/07/02
1:53.28WR+ AR Jarmila Kratochvilova (2) TCH Munich 26/07/83; 1:54.68CR Helsinki 09/08/83
1:53.43+ OR Nadezhda Olizarenko (1) USSR Moscow 27/07/80
1:54.01AR WJ Pamela Jelimo (1) KEN Zurich 29/08/08
1:54.25 Caster Semenya RSA (3) Paris 30/06/18; 600m WR 1:21.77 Berlin 27/08/17
1:54.44AR Ana-Fidelia Quirot (2) CUB Barcelona 09/09/89; 1:57.58 SLO AC Celje 16/06/89
1:54.81 Olga Mineyeva (1) USSR Moscow 27/07/80 OG
1:54.94+ Tatyana Kazankina USSR Montreal 26/07/76 OG
1:54.97* Athing Mu USA Eugene 17/09/23; 1:58.40WJi Fayetteville 27/02/21; 600m WJi 1:23.57 New York 24/02/19
1:55.05 Doina Melinte ROM Bucharest 01/08/82
1:55.19 Maria de Lurdes Mutola MOZ Zurich 17/08/94; 1000m Wi 2:30.94 Stockholm 25/02/99
1:55.19SR Jolanda Čeplak-Batagelj SLO Heusden-Zolder 20/07/02; 1:55.82Wi Si Viennna 03/03/02
1:55.19 Keely Hodgkinson GBR Eugene 17/09/23; 600m Wi 1:23.41 Manchester 28/01/23
1:55.26 Sigrun Wodars-Grau GDR Rome 31/08/87 WC
1:55.32 Christine Wachtel GDR Rome 31/08/87 WC
1:55.42 Nikolina Shtereva BUL Montreal 26/07/76 OG
1:55.46 Tatyana Providokhina USSR Moscow 27/07/80 OG
1:55.47 Francine Niyonsaba BDI Monaco 21/07/17; 2000m WR 5:21.56 Zagreb 14/09/21
1:55.54 Ellen van Langen NED Barcelona 03/08/92
1:55.54AR Dong Liu CHN Beijing 09/09/93
1:55.56 Lyubov Gurina USSR Rome 31/08/87; 1:56.53W35 Hetchtel 30/07/94
1:55.60 Elfi Zinn GDR Montreal 26/07/76 OG
1:55.61 Ajee Wilson USA Monaco 21/07/17
1:55.68 Ella Kovacs ROM Bucharest 02/06/85
1:55.69 Irina Podyalovskaya USSR Kyev 22/06/84
1:55.74 Anita Weiss GDR Montreal 26/07/76 OG
1:55.85i Stephanie Graf AUT Vienna 03/03/02; OB: 1:56.54 Sydney 25/09/00 OG
1:55.87 Svetlana Masterkova RUS Moscow 18/06/99; 1000m WR 2:28.98 Brussels 23/08/96
1:55.87 Mariya Savinova RUS Daegu 04/09/11 WC
1:55.96 Lyudmila Veselkova USSR Athens 08/09/82
1:55.96 Yekaterina Podkopayeva USSR St. Peterburg 27/07/83
1:55.96 Natoya Goule-Toppin JAM Eugene 17/09/23
1:55.99 Liliya Nurutdinova EUN Barcelona 03/08/92 OG
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1:56.68AR Letitia Vriesde SUR Gothenburg 13/08/95
1:57.78AR Catriona Bisset AUS London 23/07/23
1:57.18WY Wang Yuan CHN Beijing 08/09/93
1:56.90Ci Ludmila Formanova CZE Maebashi 07/03/99
1500 m (<3:56.00)
|
WR 3:49.11 Faith Kipyegon KEN Florence 02/06/23 1295 pts; (400m: 1:02.37; 800m: 2:04.00; 1200m: 3:05.28; LL: 58.81)
SR 4:02.13 Sonja Roman (STA) Rome 10/07/09
3:49.11*WR+ AR Faith Kipyegon (5) KEN Florence 02/06/23; 3:53.11OR Tokyo 06/08/21; 1milja WR 4:07.64 Monaco 21/07/23
3:50.07+ Genzebe Dibaba (1) ETH Monaco 17/07/15; 3000m Wi 8:16.60 Stockholm 06/02/14; 1milja Wi 4:13.13 Stockholm 17/02/16
3:50.46+ AR Yunxia Qu (1) CHN Beijing 11/09/93
3:50.98 Bo Jiang (1) CHN Shanghai 18/10/97
3:51.34WJ Yinglai Lang (1) CHN Shanghai 18/10/97
3:51.92 Junxia Wang (1) CHN Beijing 11/09/93; 3000m WR 8:06.11 Beijing 13/09/93
3:51.95AR CR Sifan Hassan NET Doha 05/10/19
3:52.47+ Tatyana Kazankina USSR Zurich 13/08/80
3:53.09Wi Gudaf Tsegay (ETH) Lievin 09/02/21; OB: 3:54.01 Chorzow 20/06/21; 3:57.19Ci Belgrade 19/03/22
3:53.91 Lili Yin CHN Shanghai 18/10/97
3:53.95 Diribe Welteji ETH Eugene 16/09/23
3:53.96 Paula Ivan ROM Seoul 01/10/88 OG
3:53.97 Lixin Lan CHN Shanghai 18/10/97
3:54.22 Faith Chepngetich Kipyegon KEN Doha 05/10/19 WC
3:54.23 Olga Dvirna USSR Kyev 27/07/82
3:55.28i WL Freweyni Hailu ETH Torun 06/02/24; OB: 3:55.68 Eugene 16/09/23
3:54.52WY Ling Zhang CHN Shanghai 18/10/97
3:54.50 Laura Muir GBR Tokyo 06/08/21 OG
3:54.87 Hirut Meshesha ETH Chorzow 16/07/23
3:54.97 Birke Haylom ETH Chorzow 16/07/23; 3:58.43WJi Boston 04/02/24; 1milja WR 4:17.13 Oslo 15/06/23
3:54.99AR Shelby Houlihan USA Doha 05/10/19 WC
3:55.07 Yanmei Dong CHN Shanghai 18/10/97
3:55.30 Hassiba Boulmerka ALG Barcelona 08/08/92 OG
3:55.33 Sureyya Ayhan TUR Brussels 05/09/03
3:55.68 Yuliya Fomenko RUS Paris 08/07/06
3:55.87 Ciara Mageean IRL Brussels 08/09/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3:56.92AR Linden Hall AUS Eugene 16/09/23
4:05.67AR Letitia Vriesde SUR Tokyo 31/08/91 WC
3:57.73W35 Maricica Puica ROM Brussels 30/08/85; 1milja W35 4:17.33 Zurich 21/08/85
4:02.91 SLO AC Tamara Sorokhina USSR Celje 18/08/81
SR 4:02.13 Sonja Roman (STA) Rome 10/07/09
3:49.11*WR+ AR Faith Kipyegon (5) KEN Florence 02/06/23; 3:53.11OR Tokyo 06/08/21; 1milja WR 4:07.64 Monaco 21/07/23
3:50.07+ Genzebe Dibaba (1) ETH Monaco 17/07/15; 3000m Wi 8:16.60 Stockholm 06/02/14; 1milja Wi 4:13.13 Stockholm 17/02/16
3:50.46+ AR Yunxia Qu (1) CHN Beijing 11/09/93
3:50.98 Bo Jiang (1) CHN Shanghai 18/10/97
3:51.34WJ Yinglai Lang (1) CHN Shanghai 18/10/97
3:51.92 Junxia Wang (1) CHN Beijing 11/09/93; 3000m WR 8:06.11 Beijing 13/09/93
3:51.95AR CR Sifan Hassan NET Doha 05/10/19
3:52.47+ Tatyana Kazankina USSR Zurich 13/08/80
3:53.09Wi Gudaf Tsegay (ETH) Lievin 09/02/21; OB: 3:54.01 Chorzow 20/06/21; 3:57.19Ci Belgrade 19/03/22
3:53.91 Lili Yin CHN Shanghai 18/10/97
3:53.95 Diribe Welteji ETH Eugene 16/09/23
3:53.96 Paula Ivan ROM Seoul 01/10/88 OG
3:53.97 Lixin Lan CHN Shanghai 18/10/97
3:54.22 Faith Chepngetich Kipyegon KEN Doha 05/10/19 WC
3:54.23 Olga Dvirna USSR Kyev 27/07/82
3:55.28i WL Freweyni Hailu ETH Torun 06/02/24; OB: 3:55.68 Eugene 16/09/23
3:54.52WY Ling Zhang CHN Shanghai 18/10/97
3:54.50 Laura Muir GBR Tokyo 06/08/21 OG
3:54.87 Hirut Meshesha ETH Chorzow 16/07/23
3:54.97 Birke Haylom ETH Chorzow 16/07/23; 3:58.43WJi Boston 04/02/24; 1milja WR 4:17.13 Oslo 15/06/23
3:54.99AR Shelby Houlihan USA Doha 05/10/19 WC
3:55.07 Yanmei Dong CHN Shanghai 18/10/97
3:55.30 Hassiba Boulmerka ALG Barcelona 08/08/92 OG
3:55.33 Sureyya Ayhan TUR Brussels 05/09/03
3:55.68 Yuliya Fomenko RUS Paris 08/07/06
3:55.87 Ciara Mageean IRL Brussels 08/09/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3:56.92AR Linden Hall AUS Eugene 16/09/23
4:05.67AR Letitia Vriesde SUR Tokyo 31/08/91 WC
3:57.73W35 Maricica Puica ROM Brussels 30/08/85; 1milja W35 4:17.33 Zurich 21/08/85
4:02.91 SLO AC Tamara Sorokhina USSR Celje 18/08/81
5000 m (<14:35.00)
|
WR 14:00.21 Gudaf Tsegay ETH Eugene 17/09/23 1282 pts; (1000m: 2:48.08; 2000m: 5:37.24; 3000m: 8:26.03; 4000m: 11:16.89; LL: 1:04.55)
SR 15:08.12 Maruša Zrimše-Mišmaš (MASS) Karlsruhe 20/05/23
14:00.21*WR+ AR Gudaf Tsegay (2) ETH Eugene 17/09/23
14:05.20+ Faith Kipyegon (1) KEN Paris 09/06/23
14:05.92 Beatrice Chebet (1) KEN Eugene 17/09/23; 5Km WR 14:13 Barcelona 31/12/23
14:06.92+ Letesenbet Gidey (3) ETH Valencia 07/10/20
14:11.15+ Tirunesh Dibaba (1) ETH Oslo 06/06/08
14:12.59 Almaz Ayana (1) ETH Rome 02/06/15
14:12.88 Meseret Defar (1) ETH Stockholm 22/07/08
14:12.98 Ejgayehu Taye ETH Eugene 27/05/22
14:13.42AR Sifan Hassan NET London 23/07/23; 1h WR 18,930km Brussels 04/09/20
14:15.24 Senbere Teferi ETH Hengelo 08/06/21
14:15.41 Genzebe Dibaba ETH Paris 04/07/15; 14:18.86Wi Stockholm 19/02/15; 2milji Wi 9:00.48 Birmingham 15/0/14;
14:16.54WJ Medina Eisa ETH London 23/07/23
14:18.37 Helen Onsando Obiri KEN Rome 08/06/17; 14:26.72CR Doha 05/10/19
14:19.45AR Alicia Monson USA London 23/07/23
14:20.68 Agnes Jebet Tirop KEN London 21/07/19
14:20.87 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN Stockholm 29/07/11; 14:26.17OR Rio de Janeiro 19/08/16
14:23.05 Lillian Kasait Rengeruk KEN Paris 09/06/23
14:23.45 Freweyni Hailu ETH Paris 09/06/23
14:23.67 Margaret Chelimo Kipkemboi KEN Paris 09/06/23
14:23.75 Liliya Shobukhova RUS Kazan 19/07/08
14:23.92 Shelby Houlihan USA Portland 10/07/20
14:24.68+ Elvan Abeylegesse TUR Bergen 11/06/04
14:25.34 Francine Nyonsaba BDI Brussels 03/09/21
14:25.84 Dawit Seyaum ETH Oslo 16/06/22
14:26.34 Karissa Schweizer USA Portland 10/07/20
14:26.76 Konstanze Klosterhalfen GER 03/08/16
14:26.80 Fantu Worku ETH Oslo 01/07/21
14:27.55 Caroline Chepkoech Kipkirui KEN Brussels 01/09/17
14:28.09+ AR Bo Jiang CHN Shanghai 23/10/97
14:28.39 Sentayehu Ejigu ETH Paris 16/07/10
14:28.55 Eilish McColgan GBR Oslo 01/07/21
14:29.11 Paula Radcliffe GBR Bydgoszcz 20/06/04
14:29.18 Nozomi Tanaka JAP Brussels 08/09/23
14:29.32 Olga Yegorova RUS Berlin 31/08/01
14:29.32 Berhane Adere ETH Oslo 27/06/03
14:29.50 Viola Jelagat Kibiwot KEN Rabat 22/05/16
14:29.55 Pauline Kaweke Kamulu KEN Nobeoka 10/05/14
14:29.82 Yanmei Dong CHN Shanghai 23/10/97
14:30.32 Lilian Kasait Rengeruk KEN Brussels 03/09/21
14:30.42 Sally Jepkosgei Kipyego KEN Zurich 08/09/11
14:30.77 Eva Cherono KEN Brussels 03/09/21
14:30.88 Gete Wami ETH Heusden 05/08/00
14:31.07 Karoline Bjerkeli Groevdal NOR Oslo 16/06/22
14:31.14 Linet Masai KEN Shanghai 23/05/10
14:31.20 Gelete Burka ETH Ostrava 27/06/07; 1500m Ci 3:59.75 Valencia 09/03/08; 1milja WY 4:30.81 Heusden-Zolder 02/08/03
14:31.38i AR Gabriela Debuis-Stafford CAN Boston 11/02/22; OB: 14:44.12 Bruxelles 06/09/19
14:31.48 Gabriela Szabo ROM Berlin 01/09/98
14:31.91 Meselech Melkamu ETH Shanghai 23/05/10
14:31.91 Sylvia Kibet KEN Shanghai 23/05/10
14:32.08 Zahra Ouaziz MOR Berlin 01/09/98
14:32.33 Shixiang Liu CHN Shanghai 21/10/97
14:32.74 Ejegayehu Dibaba ETH Bergen 11/06/04
14:33.04 Werknesh Kidane ETH Oslo 27/06/03
14:33.13 Gulnara Galkina RUS Kazan 19/07/08
14:33.17i Elise Cranny USA Boston 11/02/22; OB: 14:48.02 Portland 30/06/20
14:33.30 Etenesh Diro ETH Brussels 09/09/16
14:33.49 Lucy Kabuu KEN Oslo 06/06/08
14:33.66 Feysa Hawi ETH Oslo 16/06/22
14:33.84W35 Edith Masai KEN Oslo 02/06/06; 3000m W35 8:23.23 Monaco 19/07/02
14:33.95 Mercy Cherono KEN Rome 02/06/16
14:34.53 Lemlem Hailu ETH Paris 09/06/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14:39.89i AR Kimberley Smith NZL New York 27/02/09
14:47.76AR Joselyn Daniely Brea VEN Walnut 06/05/23
14:42.94WJi Senayet Getachew ETH Boston 27/01/24
14:37.94WY Birke Haylom ETH London 23/07/23
15:38.33 SLO AC Maruša Mišmaš-Zrimšek SLO Slovenska Bistrica 13/06/20
SR 15:08.12 Maruša Zrimše-Mišmaš (MASS) Karlsruhe 20/05/23
14:00.21*WR+ AR Gudaf Tsegay (2) ETH Eugene 17/09/23
14:05.20+ Faith Kipyegon (1) KEN Paris 09/06/23
14:05.92 Beatrice Chebet (1) KEN Eugene 17/09/23; 5Km WR 14:13 Barcelona 31/12/23
14:06.92+ Letesenbet Gidey (3) ETH Valencia 07/10/20
14:11.15+ Tirunesh Dibaba (1) ETH Oslo 06/06/08
14:12.59 Almaz Ayana (1) ETH Rome 02/06/15
14:12.88 Meseret Defar (1) ETH Stockholm 22/07/08
14:12.98 Ejgayehu Taye ETH Eugene 27/05/22
14:13.42AR Sifan Hassan NET London 23/07/23; 1h WR 18,930km Brussels 04/09/20
14:15.24 Senbere Teferi ETH Hengelo 08/06/21
14:15.41 Genzebe Dibaba ETH Paris 04/07/15; 14:18.86Wi Stockholm 19/02/15; 2milji Wi 9:00.48 Birmingham 15/0/14;
14:16.54WJ Medina Eisa ETH London 23/07/23
14:18.37 Helen Onsando Obiri KEN Rome 08/06/17; 14:26.72CR Doha 05/10/19
14:19.45AR Alicia Monson USA London 23/07/23
14:20.68 Agnes Jebet Tirop KEN London 21/07/19
14:20.87 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN Stockholm 29/07/11; 14:26.17OR Rio de Janeiro 19/08/16
14:23.05 Lillian Kasait Rengeruk KEN Paris 09/06/23
14:23.45 Freweyni Hailu ETH Paris 09/06/23
14:23.67 Margaret Chelimo Kipkemboi KEN Paris 09/06/23
14:23.75 Liliya Shobukhova RUS Kazan 19/07/08
14:23.92 Shelby Houlihan USA Portland 10/07/20
14:24.68+ Elvan Abeylegesse TUR Bergen 11/06/04
14:25.34 Francine Nyonsaba BDI Brussels 03/09/21
14:25.84 Dawit Seyaum ETH Oslo 16/06/22
14:26.34 Karissa Schweizer USA Portland 10/07/20
14:26.76 Konstanze Klosterhalfen GER 03/08/16
14:26.80 Fantu Worku ETH Oslo 01/07/21
14:27.55 Caroline Chepkoech Kipkirui KEN Brussels 01/09/17
14:28.09+ AR Bo Jiang CHN Shanghai 23/10/97
14:28.39 Sentayehu Ejigu ETH Paris 16/07/10
14:28.55 Eilish McColgan GBR Oslo 01/07/21
14:29.11 Paula Radcliffe GBR Bydgoszcz 20/06/04
14:29.18 Nozomi Tanaka JAP Brussels 08/09/23
14:29.32 Olga Yegorova RUS Berlin 31/08/01
14:29.32 Berhane Adere ETH Oslo 27/06/03
14:29.50 Viola Jelagat Kibiwot KEN Rabat 22/05/16
14:29.55 Pauline Kaweke Kamulu KEN Nobeoka 10/05/14
14:29.82 Yanmei Dong CHN Shanghai 23/10/97
14:30.32 Lilian Kasait Rengeruk KEN Brussels 03/09/21
14:30.42 Sally Jepkosgei Kipyego KEN Zurich 08/09/11
14:30.77 Eva Cherono KEN Brussels 03/09/21
14:30.88 Gete Wami ETH Heusden 05/08/00
14:31.07 Karoline Bjerkeli Groevdal NOR Oslo 16/06/22
14:31.14 Linet Masai KEN Shanghai 23/05/10
14:31.20 Gelete Burka ETH Ostrava 27/06/07; 1500m Ci 3:59.75 Valencia 09/03/08; 1milja WY 4:30.81 Heusden-Zolder 02/08/03
14:31.38i AR Gabriela Debuis-Stafford CAN Boston 11/02/22; OB: 14:44.12 Bruxelles 06/09/19
14:31.48 Gabriela Szabo ROM Berlin 01/09/98
14:31.91 Meselech Melkamu ETH Shanghai 23/05/10
14:31.91 Sylvia Kibet KEN Shanghai 23/05/10
14:32.08 Zahra Ouaziz MOR Berlin 01/09/98
14:32.33 Shixiang Liu CHN Shanghai 21/10/97
14:32.74 Ejegayehu Dibaba ETH Bergen 11/06/04
14:33.04 Werknesh Kidane ETH Oslo 27/06/03
14:33.13 Gulnara Galkina RUS Kazan 19/07/08
14:33.17i Elise Cranny USA Boston 11/02/22; OB: 14:48.02 Portland 30/06/20
14:33.30 Etenesh Diro ETH Brussels 09/09/16
14:33.49 Lucy Kabuu KEN Oslo 06/06/08
14:33.66 Feysa Hawi ETH Oslo 16/06/22
14:33.84W35 Edith Masai KEN Oslo 02/06/06; 3000m W35 8:23.23 Monaco 19/07/02
14:33.95 Mercy Cherono KEN Rome 02/06/16
14:34.53 Lemlem Hailu ETH Paris 09/06/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14:39.89i AR Kimberley Smith NZL New York 27/02/09
14:47.76AR Joselyn Daniely Brea VEN Walnut 06/05/23
14:42.94WJi Senayet Getachew ETH Boston 27/01/24
14:37.94WY Birke Haylom ETH London 23/07/23
15:38.33 SLO AC Maruša Mišmaš-Zrimšek SLO Slovenska Bistrica 13/06/20
10000 m (<30:31.00)
|
WR 29:01.03 Letesenbet Gidey ETH Hengelo 08/06/21 1303pts (1000m: 2:57.0; 3000m: 8:51.0; 5000m: 14:42.2;6000m: 17:36.8; 7000m: 20:32.8; 9000m: 26:17.5)
SR 31:06.63 Helena Javornik (ZRE) Athens 27/08/00
29:01.03*WR+ AR Letesenbet Gidey (1) ETH Hengelo 08/06/21; 15Km WR 44:20 Nijmegen 17/11/19; Half Marathon WR 1:02:52 Valencia 24/10/21
29:06.82+ AR Sifan Hassan (3) NET Hengelo 06/06/21
29:17.45+ OR Almaz Ayana (1) ETH Rio de Janeiro 12/08/16 OG
29:29.73 Gudaf Tsegay (2) ETH Nerja 23/06/23
29:31.78+ AR Junxia Wang (1) CHN Beijing 08/09/93
29:32.53 Vivian Jepkemoi Cheruiyot (1) KEN Rio de Janeiro 12/08/16 OG
29:38.77 Kalkidan Gezahegne (1) BHR Geneve 03/10/21; 1 milja WJi 4:24.10 Birmingham 20/02/10
29:42.56 Tirunesh Dibaba ETH Rio de Janeiro 12/08/16 OG
29:47.42 Grace Loibach Nawowuna KEN Hengelo 03/06/23
29:48.34WL Tsigie Gebreselama ETH San Juan Capistrano 16/03/24; 15Km WJ 47:29 Heerenberg 01/12/19
29:53.51 Alice Aprot Nawowuna Rio de Janeiro 12/08/16 OG
29:53.80 Meselech Melkamu ETH Utrecht 14/06/09
29:57.45 Eygayehu Taye ETH Nerja 23/06/23
29:59.03 Mizan Alem (ETH) London 20/05/23
29:59.15 Lemlem Hailu ETH Nerja 23/06/23
29:59.20 Meseret Defar ETH Birmingham 11/07/09; 2milji WR 8:58.58 Brussels 14/09/07
30:00.86 Eilish McColgan GBR San Juan Capistrano 04/03/23
30:01.09 Paula Radcliffe GBR Munich 06/08/02; 10 milj WR 50:01# Newcastle 21/09/03
30:03.82AR Alicia Monson USA San Juan Capistrano 04/03/23
30:04.18CR Berhane Adere ETH Paris 23/08/03
30:07.15 Werknesh Kidane ETH Paris 23/08/03 WC
30:07.20 Yingjie Sun CHN Paris 23/08/03 WC
30:07.78 Betsy Saina KEN Rio de Janeiro 12/08/16 OG
30:10.02 Hellen Obiri KEN Eugene 16/07/22 WC
30:10.07 Margaret Chelimo Kipkemboi KEN Eugene 16/07/22 WC
30:11.53 Florence Jebet Kiplagat KEN Utrecht 14/06/09
30:11.87 Wude Ayalew ETH Utrecht 14/06/09
30:12.15 Rahel Daniel ERI Eugene 16/07/22 WC
30:12.53 Lornah Kiplagat NED Paris 23/08/03 WC
30:13.17 Molly Huddle USA Rio de Janeiro 12/08/16 OG
30:13.37 Huandi Zhong CHN Beijing 08/09/93
30:13.74+ Ingrid Kristiansen NOR Oslo 05/07/86
30:14.66 Elise Cranny USA San Juan Capistrano 06/03/22
30:17.49 Derartu Tulu ETH Sydney 30/09/00 OG
30:17.64 Caroline Chepkoech Kipkirui KAZ Eugene 16/07/22 WC
30:17.77 Bosena Mulatie ETH Eugene 16/07/22 WC
30:18.05 Karissa Schweizer USA Eugene 16/07/22 WC
30:18.39 Ejegayehu Dibaba ETH Sollentuna 28/06/05
30:19.29 Tsehay Gemechu ETH Hengelo 08/06/21
30:20.77 Yalemzerf Yehualaw ETH Hengelo 08/06/21; 10Km WR 29:14 Castellon 27/02/22
30:22.22 Shalane Flanagan USA Beijing 15/08/08 OG
30:22.48 Gete Wami ETH Sydney 30/09/00 OG
30:22.88 Fernanda Ribeiro POR Sydney 30/09/00 OG
30:23.07 Alla Zhilyaeva RUS Paris 23/08/03 WC
30:24.36 Huina Xing CHN Athens 27/08/04 OG
30:25.20 Agnes Jebet Tirop KEN Doha 28/09/19 WC
30:26.20 Galina Bogomolova RUS Paris 23/08/03 WC
30:26.37 Sally Jepkosgei Kipyego KEN London 03/08/12 OG
30:26.40 Selah Busienei KEN 03/06/23
30:26.41 Yasemin Can TUR Rio de Janeiro 12/08/16 OG
30:26.50WJ Linet Masai KEN Beijing 15/08/08 OG
30:26.66 Gelete Burka ETH Rio de Janeiro 12/08/16 OG
30:26.70 Belaynesh Oljira ETH Eugene 01/06/12
30:27.94 Betty Chelangat KEN Hengelo 03/06/23
30:29.23 Gladys Cherono KEN Ostrava 27/06/13
30:29.36 Liliya Shobukhova RUS Cheboksary 23/07/09
30:30.26W35 Edith Masai KEN Helsinki 06/08/05
30:30.44 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN London 03/08/12 OG
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30:35.54AR Kimberley Smith NZL Palo Alto 04/05/08
31:47.76AR Carmen de Oliveira BRA Stuttgart 21/08/93
31:11.26WY Song Liqing CHN Shanghai 19/10/97
32:01.01 SLO AC Margaret Maury FRA Maribor 03/04/04
SR 31:06.63 Helena Javornik (ZRE) Athens 27/08/00
29:01.03*WR+ AR Letesenbet Gidey (1) ETH Hengelo 08/06/21; 15Km WR 44:20 Nijmegen 17/11/19; Half Marathon WR 1:02:52 Valencia 24/10/21
29:06.82+ AR Sifan Hassan (3) NET Hengelo 06/06/21
29:17.45+ OR Almaz Ayana (1) ETH Rio de Janeiro 12/08/16 OG
29:29.73 Gudaf Tsegay (2) ETH Nerja 23/06/23
29:31.78+ AR Junxia Wang (1) CHN Beijing 08/09/93
29:32.53 Vivian Jepkemoi Cheruiyot (1) KEN Rio de Janeiro 12/08/16 OG
29:38.77 Kalkidan Gezahegne (1) BHR Geneve 03/10/21; 1 milja WJi 4:24.10 Birmingham 20/02/10
29:42.56 Tirunesh Dibaba ETH Rio de Janeiro 12/08/16 OG
29:47.42 Grace Loibach Nawowuna KEN Hengelo 03/06/23
29:48.34WL Tsigie Gebreselama ETH San Juan Capistrano 16/03/24; 15Km WJ 47:29 Heerenberg 01/12/19
29:53.51 Alice Aprot Nawowuna Rio de Janeiro 12/08/16 OG
29:53.80 Meselech Melkamu ETH Utrecht 14/06/09
29:57.45 Eygayehu Taye ETH Nerja 23/06/23
29:59.03 Mizan Alem (ETH) London 20/05/23
29:59.15 Lemlem Hailu ETH Nerja 23/06/23
29:59.20 Meseret Defar ETH Birmingham 11/07/09; 2milji WR 8:58.58 Brussels 14/09/07
30:00.86 Eilish McColgan GBR San Juan Capistrano 04/03/23
30:01.09 Paula Radcliffe GBR Munich 06/08/02; 10 milj WR 50:01# Newcastle 21/09/03
30:03.82AR Alicia Monson USA San Juan Capistrano 04/03/23
30:04.18CR Berhane Adere ETH Paris 23/08/03
30:07.15 Werknesh Kidane ETH Paris 23/08/03 WC
30:07.20 Yingjie Sun CHN Paris 23/08/03 WC
30:07.78 Betsy Saina KEN Rio de Janeiro 12/08/16 OG
30:10.02 Hellen Obiri KEN Eugene 16/07/22 WC
30:10.07 Margaret Chelimo Kipkemboi KEN Eugene 16/07/22 WC
30:11.53 Florence Jebet Kiplagat KEN Utrecht 14/06/09
30:11.87 Wude Ayalew ETH Utrecht 14/06/09
30:12.15 Rahel Daniel ERI Eugene 16/07/22 WC
30:12.53 Lornah Kiplagat NED Paris 23/08/03 WC
30:13.17 Molly Huddle USA Rio de Janeiro 12/08/16 OG
30:13.37 Huandi Zhong CHN Beijing 08/09/93
30:13.74+ Ingrid Kristiansen NOR Oslo 05/07/86
30:14.66 Elise Cranny USA San Juan Capistrano 06/03/22
30:17.49 Derartu Tulu ETH Sydney 30/09/00 OG
30:17.64 Caroline Chepkoech Kipkirui KAZ Eugene 16/07/22 WC
30:17.77 Bosena Mulatie ETH Eugene 16/07/22 WC
30:18.05 Karissa Schweizer USA Eugene 16/07/22 WC
30:18.39 Ejegayehu Dibaba ETH Sollentuna 28/06/05
30:19.29 Tsehay Gemechu ETH Hengelo 08/06/21
30:20.77 Yalemzerf Yehualaw ETH Hengelo 08/06/21; 10Km WR 29:14 Castellon 27/02/22
30:22.22 Shalane Flanagan USA Beijing 15/08/08 OG
30:22.48 Gete Wami ETH Sydney 30/09/00 OG
30:22.88 Fernanda Ribeiro POR Sydney 30/09/00 OG
30:23.07 Alla Zhilyaeva RUS Paris 23/08/03 WC
30:24.36 Huina Xing CHN Athens 27/08/04 OG
30:25.20 Agnes Jebet Tirop KEN Doha 28/09/19 WC
30:26.20 Galina Bogomolova RUS Paris 23/08/03 WC
30:26.37 Sally Jepkosgei Kipyego KEN London 03/08/12 OG
30:26.40 Selah Busienei KEN 03/06/23
30:26.41 Yasemin Can TUR Rio de Janeiro 12/08/16 OG
30:26.50WJ Linet Masai KEN Beijing 15/08/08 OG
30:26.66 Gelete Burka ETH Rio de Janeiro 12/08/16 OG
30:26.70 Belaynesh Oljira ETH Eugene 01/06/12
30:27.94 Betty Chelangat KEN Hengelo 03/06/23
30:29.23 Gladys Cherono KEN Ostrava 27/06/13
30:29.36 Liliya Shobukhova RUS Cheboksary 23/07/09
30:30.26W35 Edith Masai KEN Helsinki 06/08/05
30:30.44 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN London 03/08/12 OG
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30:35.54AR Kimberley Smith NZL Palo Alto 04/05/08
31:47.76AR Carmen de Oliveira BRA Stuttgart 21/08/93
31:11.26WY Song Liqing CHN Shanghai 19/10/97
32:01.01 SLO AC Margaret Maury FRA Maribor 03/04/04
MARATON (42195 m; <2:19:00)
|
WR 2:11:53 Tigist Asefa ETH Berlin 24/09/23 1318 pts; (10Km: 31:45; 1/2: 1:06:20; 25Km: 1:19:33; 30Km: 1:34:12; 40Km: 2:05:13)
SR 2:27:33 Helena Javornik (ZRE) Amsterdam 17/10/04
2:11:53*WR+ AR Tigist Asefa (2) ETH Berlin 24/09/23
2:13:44AR Sifan Hassan (1) NET Chicago 08/10/23
2:14:04+ Brigid Kosgei (2) KEN Chicago 13/10/19
2:14:18 Ruth Chepngetich (2) KEN Chicago 09/10/22
2:14:58 Amane Beriso Shankule (1) ETH Valencia 04/12/22
2:15:25+ Paula Radcliffe (1) GBR London 13/04/03
2:15:51 Worknesh Degefa (1) ETH Valencia 03/12/23
2:15:55WL Sutuma Asefa Kebede ETH Tokyo 03/03/24
2:16:07 Tigist Ketema (ETH) Dubai 07/01/24
2:16:14 Rosemary Wanjiru KEN Tokyo 03/03/24
2:16:22 Almaz Ayana ETH Valencia 03/12/23
2:16:49 Letesenbet GiDey ETH Valencia 04/12/22
2:16:56 Tsehay Gemechu ETH Tokyo 05/03/23
2:17:01 Wo W35 Mary Jepkosgei Keitany (1) KEN London 23/04/17; 30km WR 1:36:05# in same race; 25km WR 1:19:53 Berlin 09/05/10
2:17:09 Megertu Alemu ETH Chicago 08/10/23
2:17:16 Peres Jepchirchir KEN Valencia 06/12/20
2:17:23 Yalemzerf Yeahualaw ETH Hamburg 24/04/22
2:17:23 Joyciline Jepkosgei KEN Chicago 08/10/23; 20Km WR 1:01:25 Prague 01/04/17
2:17:29 Sheila Chepkirui KEN Valencia 04/12/22
2:17:36 Tadu Teshome ETH Valencia 04/12/22
2:17:45 Lonah Chemtai Salpeter ISR Tokyo 01/03/20
2:17:56 Tirunesh Dibaba ETH London 23/04/17
2:17:57 Angela Tanui KEN Amsterdam 17/10/21
2:17:58 Degitu Azimeraw ETH London 03/10/21; Polmaraton WJ 1:06.47 Ras El Khaymah 09/02/18
2:17:58 Ashete Bekere ETH Tokyo 06/03/22
2:17:59 Hiwot Gebrekidan ETH Valencia 03/12/23
2:18:03 Tigist Abayechew ETH Berlin 25/09/22
2:18:04 Joan Chelimo Melly ROM Seoul 17/04/22
2:18:05 Genzebe Dibaba ETH Amsterdam 16/10/22
2:18:09 Ruti Aga ETH Dongying 22/10/23
2:18:11 Gladys Cherono Kiprono KEN Berlin 16/09/18
2:18:11CR Gathitom Gebreslase ETH Eugene 18/07/22
2:18:11 Fancy Chenutai KEN Valencia 04/12/22
2:18:20 Judith Jeptum Korir KEN Eugene 18/07/22 WC
2:18:21 Meseret Belete ETH Amsterdam 15/10/23; 20Km WJ 1:04.15# Kobenhavn 16/09/18
2:18:29AR Emily Sisson USA Chicago 09/10/22
2:18:30 Rosa Dereje ETH Valencia 01/12/19
2:18:31 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN London 22/04/18
2:18:33 Azmera Abreha ETH Valencia 01/12/19
2:18:35 Birhane Dibaba ETH Tokyo 01/03/20
2:18:37 Alemu Megertu ETH London 23/04/23
2:18:41 Magdalena Shauri TAN Berlin 24/09/23
2:18:47+ Catherine Ndereba KEN Chicago 07/10/01
2:18:47 Tirue Mesfin ETH Valencia 04/12/22
2:18:51 Workenesh Edesa ETH Berlin 25/09/22
2:18:52 Tigist Girma ETH Valencia 04/12/22
2:18:58 Tiki Gelana ETH Rotterdam 15/04/12; 2:23:07OR London 05/08/12
2:18:59 Tsehay Gemechu ETH Amsterdam 16/10/22
2:18:59AR Honami Maeda JPN Osaka 28/01/24
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:21:34AR Sinead Diver AUS Valencia 04/12/22
2:25:35AR Angie Orjuela COL Berlin 24/09/23
2:25:15WY Sun Weiwei CHN Beijing 20/10/02
2:21:05 SLO AC Zinash Gerado Sengeta ETH Ljubljana 22/10/23
SR 2:27:33 Helena Javornik (ZRE) Amsterdam 17/10/04
2:11:53*WR+ AR Tigist Asefa (2) ETH Berlin 24/09/23
2:13:44AR Sifan Hassan (1) NET Chicago 08/10/23
2:14:04+ Brigid Kosgei (2) KEN Chicago 13/10/19
2:14:18 Ruth Chepngetich (2) KEN Chicago 09/10/22
2:14:58 Amane Beriso Shankule (1) ETH Valencia 04/12/22
2:15:25+ Paula Radcliffe (1) GBR London 13/04/03
2:15:51 Worknesh Degefa (1) ETH Valencia 03/12/23
2:15:55WL Sutuma Asefa Kebede ETH Tokyo 03/03/24
2:16:07 Tigist Ketema (ETH) Dubai 07/01/24
2:16:14 Rosemary Wanjiru KEN Tokyo 03/03/24
2:16:22 Almaz Ayana ETH Valencia 03/12/23
2:16:49 Letesenbet GiDey ETH Valencia 04/12/22
2:16:56 Tsehay Gemechu ETH Tokyo 05/03/23
2:17:01 Wo W35 Mary Jepkosgei Keitany (1) KEN London 23/04/17; 30km WR 1:36:05# in same race; 25km WR 1:19:53 Berlin 09/05/10
2:17:09 Megertu Alemu ETH Chicago 08/10/23
2:17:16 Peres Jepchirchir KEN Valencia 06/12/20
2:17:23 Yalemzerf Yeahualaw ETH Hamburg 24/04/22
2:17:23 Joyciline Jepkosgei KEN Chicago 08/10/23; 20Km WR 1:01:25 Prague 01/04/17
2:17:29 Sheila Chepkirui KEN Valencia 04/12/22
2:17:36 Tadu Teshome ETH Valencia 04/12/22
2:17:45 Lonah Chemtai Salpeter ISR Tokyo 01/03/20
2:17:56 Tirunesh Dibaba ETH London 23/04/17
2:17:57 Angela Tanui KEN Amsterdam 17/10/21
2:17:58 Degitu Azimeraw ETH London 03/10/21; Polmaraton WJ 1:06.47 Ras El Khaymah 09/02/18
2:17:58 Ashete Bekere ETH Tokyo 06/03/22
2:17:59 Hiwot Gebrekidan ETH Valencia 03/12/23
2:18:03 Tigist Abayechew ETH Berlin 25/09/22
2:18:04 Joan Chelimo Melly ROM Seoul 17/04/22
2:18:05 Genzebe Dibaba ETH Amsterdam 16/10/22
2:18:09 Ruti Aga ETH Dongying 22/10/23
2:18:11 Gladys Cherono Kiprono KEN Berlin 16/09/18
2:18:11CR Gathitom Gebreslase ETH Eugene 18/07/22
2:18:11 Fancy Chenutai KEN Valencia 04/12/22
2:18:20 Judith Jeptum Korir KEN Eugene 18/07/22 WC
2:18:21 Meseret Belete ETH Amsterdam 15/10/23; 20Km WJ 1:04.15# Kobenhavn 16/09/18
2:18:29AR Emily Sisson USA Chicago 09/10/22
2:18:30 Rosa Dereje ETH Valencia 01/12/19
2:18:31 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN London 22/04/18
2:18:33 Azmera Abreha ETH Valencia 01/12/19
2:18:35 Birhane Dibaba ETH Tokyo 01/03/20
2:18:37 Alemu Megertu ETH London 23/04/23
2:18:41 Magdalena Shauri TAN Berlin 24/09/23
2:18:47+ Catherine Ndereba KEN Chicago 07/10/01
2:18:47 Tirue Mesfin ETH Valencia 04/12/22
2:18:51 Workenesh Edesa ETH Berlin 25/09/22
2:18:52 Tigist Girma ETH Valencia 04/12/22
2:18:58 Tiki Gelana ETH Rotterdam 15/04/12; 2:23:07OR London 05/08/12
2:18:59 Tsehay Gemechu ETH Amsterdam 16/10/22
2:18:59AR Honami Maeda JPN Osaka 28/01/24
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:21:34AR Sinead Diver AUS Valencia 04/12/22
2:25:35AR Angie Orjuela COL Berlin 24/09/23
2:25:15WY Sun Weiwei CHN Beijing 20/10/02
2:21:05 SLO AC Zinash Gerado Sengeta ETH Ljubljana 22/10/23
100 m OVIRE (10x83.8 cm; <12.50); U18: 76.2 cm
|
WR 12.12 0.9 Toby Amusan NGR Eugene 24/07/22 WC 1272 pts; (1/1000: 12.194; Start reaction: 0.149); 12.06w 2.5 Toby Amusan NGR Eugene 24/07/22 WC
SR 12.59 0.2 Brigita Bukovec (OLI) Atlanta 31/07/96 OG
12.12*WR+ AR CR 0.9 Toby Amusan (1) NGR Eugene 24/07/22 WC; 12.06w 2.5 Eugene 24/07/22 WC
12.20+ AR 0.3 Kendra Harrison USA (2) London 22/07/16; 60m/o Ci 7.70 Birmingham 03/03/18
12.21+ AR 0.7 Yordanka Donkova (3) BUL Stara Zagora 20/08/88; 12.26+ SLO AC 1.5 Ljubljana 07/09/86; 12.0h w 2.1 Sofia 03/08/86
12.25 1.4 Ginka Zagorcheva (1) BUL Drama 08/08/87; 12.1h w 2.1 Sofia 03/08/86
12.26 1.7 Lyudmila Narozhilenko-Enquist (1) RUS Seville 06/06/92
12.26 1.2 Brianna Rollins-McNeal (1) USA Des Moines 22/06/13
12.26 OR -0.2 Jasmine Camacho-Quinn (1) PUR Tokyo 01/08/21; 12.17w 3.5 Devonshire 21/05/23
12.28AR 1.1 Sally Pearson AUS Daegu 03/09/11 WC
12.30 0.6 Nia Ali USA Monaco 21/07/23
12.31 0.3 Britany Anderson JAM Eugene 22/07/22 WC; 12.71WJ 1.3 Joensuu 24/07/19; 12.23w 2.5 Eugene 24/07/22 WC
12.32 0.8 Danielle Williams JAM London 20/07/19
12.33 -0.3 Gail Devers USA Sacramento 23/07/00; 12.40W35 1.2 Lausanne 02/07/02; 12.29w 2.7 Eugene 26/05/02
12.34 1.9 Sharika Nelvis USA Eugene 26/06/15
12.35 0.9 Jasmin Stowers USA Doha 15/05/15
12.35 -1.4 Alaysha Johnson USA Eugene 25/06/22; 12.30w 2.8 New York 24/06/23
12.36+ 1.9 Grazyna Rabsztyn POL Warszawa 13/06/80
12.36UR 0.7 Svetla Dimitrova BUL Stara Zagora 09/07/97 (doubtful timing); RB: 12.53 -0.4 Stara Zagora 16/07/94
12.36WL 2.0 Masai Russel USA Austin 01/04/23; 12.32w 3.8 Austin 10/06/23
12.37 1.5 Joanna Hayes USA Athens 24/08/04
12.37 -0.2 Dawn Harper-Nelson USA London 07/08/12 OG; 12.36w 2.2 Eugene 28/06/09
12.38 0.1 Tia Jones USA Brussels 02/09/22
12.39 1.5 Vera Komisova USSR Rome 05/08/80
12.39 1.8 Natalya Grigoryeva USSR Kyev 11/07/91
12.40 0.6 Janeek Brown JAM Austin 08/06/19
12.40 0.4 Alia Armstrong USA Baton Rouge 13/05/23; 12.31w 2.5 Eugene 24/07/22 WC
12.41 0.5 Alina Talay BLR St.Polten 31/05/18
12.42 1.8 Bettine Jahn GDR Berlin 08/06/83; 12.35w 2.4 Helsinki 13/08/83 WC
12.42 2.0 Anette Kirkland USA Edmonton 11/08/01 OG
12.43 0.9 Lucyna Kalek-Langer POL Hannover 19/08/84
12.43 -0.3 Michelle Perry USA Carson 26/06/05
12.43 0.2 Lolo Jones USA Beijing 18/08/08 OG; 12.29w 3.8 Eugene 06/07/08
12.43 1.2 Queen Harrison USA Des Moines 22/06/13
12.43 0.4 Ackera Nugent JAM Baton Rouge 13/05/23; 60m/o WJi 7.92 Fayetteville 13/03/21; 12.25w 3.8 Austin 10/06/23
12.44 -0.5 Gloria Siebert GDR Rome 04/09/87 WC; 12.37w 2.7 Berlin 25/08/87
12.44AR -0.8 Olga Shishigina KAZ Luzern 27/06/95; 12.41w 2.2 Lausanne 05/07/95
12.44 0.0 Glory Alozie NGR Brussels 28/08/98
12.44 0.6 Damu Cherry USA Lausanne 11/07/06
12.44 0.8 Tonea Marshall USA Jacksonville 29/05/21; 12.36w 2.1 Waco 23/04/22
12.44 1.5 Demisha Roswell USA Lubbock 15/05/22
12.44 0.6 Megan Tapper JAM Kingston 08/07/23
12.44 0.1 Devynne Charlton BAH Budapest 22/08/23 WC; 60m/o Wi 7.65 Glasgow 03/03/24
12.45 1.3 Cornelia Oschkenat GDR Neubrandenburg 11/06/87; 50m/o Wi 6.58 Berlin 20/02/88; 12.28w 2.7 Berlin 25/08/87
12.45 1.4 Brigitte Foster-Hylton JAM Eugene 24/05/03
12.45 1.5 Olena Krasovska UKR Athens 24/08/04 OG
12.45 1.4 Virginia Powell USA New York 02/06/07
12.46 0.7 Perdita Felicien CAN Eugene 19/06/04; 12.45w 2.1 Victoria 10/07/04
12.47 1.1 Marina Azyabina RUS Moscow 19/06/93
12.47 1.1 Danielle Carruthers USA Daegu 03/09/11 WC; 12.37w 3.4 Eugene 26/06/11
12.48 -0.2 Kelly Wells USA London 07/08/12 OG; 12.35w 3.7 Gainesville 16/04/11
12.49 0.9 Susanna Kallur SWE Berlin 16/09/07
12.49 1.0 Priscilla Lopes-Schliep CAN Brussels 04/09/09
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.71AR 0.1 Maurren Higa Maggi BRA Manaus 19/05/01
12.77WY (83.8cm) Kerrica Hill JAM 0.2 Cali 06/08/22; 12.71WY (76.2cm) 0.8 Kingston 09/04/22
SR 12.59 0.2 Brigita Bukovec (OLI) Atlanta 31/07/96 OG
12.12*WR+ AR CR 0.9 Toby Amusan (1) NGR Eugene 24/07/22 WC; 12.06w 2.5 Eugene 24/07/22 WC
12.20+ AR 0.3 Kendra Harrison USA (2) London 22/07/16; 60m/o Ci 7.70 Birmingham 03/03/18
12.21+ AR 0.7 Yordanka Donkova (3) BUL Stara Zagora 20/08/88; 12.26+ SLO AC 1.5 Ljubljana 07/09/86; 12.0h w 2.1 Sofia 03/08/86
12.25 1.4 Ginka Zagorcheva (1) BUL Drama 08/08/87; 12.1h w 2.1 Sofia 03/08/86
12.26 1.7 Lyudmila Narozhilenko-Enquist (1) RUS Seville 06/06/92
12.26 1.2 Brianna Rollins-McNeal (1) USA Des Moines 22/06/13
12.26 OR -0.2 Jasmine Camacho-Quinn (1) PUR Tokyo 01/08/21; 12.17w 3.5 Devonshire 21/05/23
12.28AR 1.1 Sally Pearson AUS Daegu 03/09/11 WC
12.30 0.6 Nia Ali USA Monaco 21/07/23
12.31 0.3 Britany Anderson JAM Eugene 22/07/22 WC; 12.71WJ 1.3 Joensuu 24/07/19; 12.23w 2.5 Eugene 24/07/22 WC
12.32 0.8 Danielle Williams JAM London 20/07/19
12.33 -0.3 Gail Devers USA Sacramento 23/07/00; 12.40W35 1.2 Lausanne 02/07/02; 12.29w 2.7 Eugene 26/05/02
12.34 1.9 Sharika Nelvis USA Eugene 26/06/15
12.35 0.9 Jasmin Stowers USA Doha 15/05/15
12.35 -1.4 Alaysha Johnson USA Eugene 25/06/22; 12.30w 2.8 New York 24/06/23
12.36+ 1.9 Grazyna Rabsztyn POL Warszawa 13/06/80
12.36UR 0.7 Svetla Dimitrova BUL Stara Zagora 09/07/97 (doubtful timing); RB: 12.53 -0.4 Stara Zagora 16/07/94
12.36WL 2.0 Masai Russel USA Austin 01/04/23; 12.32w 3.8 Austin 10/06/23
12.37 1.5 Joanna Hayes USA Athens 24/08/04
12.37 -0.2 Dawn Harper-Nelson USA London 07/08/12 OG; 12.36w 2.2 Eugene 28/06/09
12.38 0.1 Tia Jones USA Brussels 02/09/22
12.39 1.5 Vera Komisova USSR Rome 05/08/80
12.39 1.8 Natalya Grigoryeva USSR Kyev 11/07/91
12.40 0.6 Janeek Brown JAM Austin 08/06/19
12.40 0.4 Alia Armstrong USA Baton Rouge 13/05/23; 12.31w 2.5 Eugene 24/07/22 WC
12.41 0.5 Alina Talay BLR St.Polten 31/05/18
12.42 1.8 Bettine Jahn GDR Berlin 08/06/83; 12.35w 2.4 Helsinki 13/08/83 WC
12.42 2.0 Anette Kirkland USA Edmonton 11/08/01 OG
12.43 0.9 Lucyna Kalek-Langer POL Hannover 19/08/84
12.43 -0.3 Michelle Perry USA Carson 26/06/05
12.43 0.2 Lolo Jones USA Beijing 18/08/08 OG; 12.29w 3.8 Eugene 06/07/08
12.43 1.2 Queen Harrison USA Des Moines 22/06/13
12.43 0.4 Ackera Nugent JAM Baton Rouge 13/05/23; 60m/o WJi 7.92 Fayetteville 13/03/21; 12.25w 3.8 Austin 10/06/23
12.44 -0.5 Gloria Siebert GDR Rome 04/09/87 WC; 12.37w 2.7 Berlin 25/08/87
12.44AR -0.8 Olga Shishigina KAZ Luzern 27/06/95; 12.41w 2.2 Lausanne 05/07/95
12.44 0.0 Glory Alozie NGR Brussels 28/08/98
12.44 0.6 Damu Cherry USA Lausanne 11/07/06
12.44 0.8 Tonea Marshall USA Jacksonville 29/05/21; 12.36w 2.1 Waco 23/04/22
12.44 1.5 Demisha Roswell USA Lubbock 15/05/22
12.44 0.6 Megan Tapper JAM Kingston 08/07/23
12.44 0.1 Devynne Charlton BAH Budapest 22/08/23 WC; 60m/o Wi 7.65 Glasgow 03/03/24
12.45 1.3 Cornelia Oschkenat GDR Neubrandenburg 11/06/87; 50m/o Wi 6.58 Berlin 20/02/88; 12.28w 2.7 Berlin 25/08/87
12.45 1.4 Brigitte Foster-Hylton JAM Eugene 24/05/03
12.45 1.5 Olena Krasovska UKR Athens 24/08/04 OG
12.45 1.4 Virginia Powell USA New York 02/06/07
12.46 0.7 Perdita Felicien CAN Eugene 19/06/04; 12.45w 2.1 Victoria 10/07/04
12.47 1.1 Marina Azyabina RUS Moscow 19/06/93
12.47 1.1 Danielle Carruthers USA Daegu 03/09/11 WC; 12.37w 3.4 Eugene 26/06/11
12.48 -0.2 Kelly Wells USA London 07/08/12 OG; 12.35w 3.7 Gainesville 16/04/11
12.49 0.9 Susanna Kallur SWE Berlin 16/09/07
12.49 1.0 Priscilla Lopes-Schliep CAN Brussels 04/09/09
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.71AR 0.1 Maurren Higa Maggi BRA Manaus 19/05/01
12.77WY (83.8cm) Kerrica Hill JAM 0.2 Cali 06/08/22; 12.71WY (76.2cm) 0.8 Kingston 09/04/22
400 m OVIRE (10x76.2 cm; <53.50)
|
WR 50.68 Sydney McLaughlin USA Eugene 22/07/22 1312 pts
SR 55.96 Agata Zupin (KAM) Grosseto 23/07/17
50.68*WR+ AR CR Sydney McLaughlin (6) USA Eugene 22/07/22; 51.46+OR Tokyo 04/08/21; 53.60WJ Fayetteville 27/04/18; 54.15WY Eugene 10/07/16
51.58 Dalilah Muhammad (2) USA Tokyo 04/08/21 OG
51.45AR Femke Bol (2) NET London 23/07/23; 300m/o WR 36.86 Ostrava 31/05/22
52.34+ Yuliya Nosova - Pechonkina RUS Tula 08/08/03
52.39 Shamier Little USA Stockholm 04/07/21
52.42 Melaine Walker JAM Berlin 20/08/09 WC
52.47 Lashinda Demus USA Daegu 01/09/11 WC
52.61+ Kim Batten USA Gothenburg 11/08/95 WC
52.62 Tonja Buford-Bailey USA Gothenburg 11/08/95 WC
52.70 Natalya Antyukh RUS London 08/08/12 OG
52.74+ Sally Gunnell GBR Stuttgart 19/08/93 WC
52.77 Fani Halkia GRE Athens 22/08/04 OG
52.79 Sandra Farmer-Patrick USA Stuttgart 19/08/93 WC
52.79 Kaliese Spencer JAM London 05/08/11
52.81 Rushell Clayton JAM Budapest 24/08/23 WC
52.82 Deon Hemmings JAM Atlanta 31/07/96 OG
52.83 Zuzana Hejnova CZE Moscow 15/08/13 WC
52.89 Daimi Pernia CUB Seville 25/08/99 WC
52.90AR Nezha Bidouane MOR Seville 25/08/99 WC
52.94+ W35 Marina Stepanova USSR Tashkent 17/09/86
52.95 Sheena Tosta USA Sacramento 11/07/04
52.95 Kori Carter USA Sacramento 25/06/17
52.96 Ana Ryzhykova RUS Stockholm 04/07/21
53.02 Irina Privalova RUS Sydney 27/09/00 OG
53.08 Janieve Russell JAM Tokyo 04/08/21 OG
53.08 Britton Wilson USA Eugene 25/06/22
53.09AR Kemi Adekoya BRN Budapest 24/08/23 WC
53.11 Tatyana Ledovskaya USSR Tokyo 29/08/91 WC
53.11 Ashley Spencer USA Sacramento 25/06/17
53.14 Georganne Moline USA Sacramento 25/06/17
53.17AR Debbie Flintoff-King AUS Seoul 28/09/88 OG
53.20 Josanne Lucas TRI Berlin 20/05/10
53.21 Marie-Jose Perec FRA Zurich 16/08/95
53.22 Jana Pittman-Rawlinson AUS Paris 28/08/03 WC
53.24 Sabine Busch GDR Potsdam 21/08/87
53.25 Ionela Tirlea ROM Rome 07/07/99
53.26 Andrenette Knight JAM Szekesfehervar 18/07/23
53.28 Tiffany Williams USA Indianapolis 24/06/07
53.32 Sandra Glover USA Helsinki 13/08/05 WC
53.34 Anna Cockrell USA Budapest 24/08/23 WC
53.36 Andrea Blackett BAR Seville 25/08/99 WC
53.36 Brenda Taylor USA Sacramento 11/07/04
53.37 Tetiana Tereschuk UKR Athens 22/08/04 OG
53.47 Janeene Vickers USA Tokyo 29/08/91 WC
53.48 Margarita Ponomaryova RUS Stuttgart 19/08/93 WC
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
53.69AR Gianna Woodruff PAN Eugene 20/07/22 WC
55.30 SLO AC Birgit Uebel GDR Celje 05/05/84
SR 55.96 Agata Zupin (KAM) Grosseto 23/07/17
50.68*WR+ AR CR Sydney McLaughlin (6) USA Eugene 22/07/22; 51.46+OR Tokyo 04/08/21; 53.60WJ Fayetteville 27/04/18; 54.15WY Eugene 10/07/16
51.58 Dalilah Muhammad (2) USA Tokyo 04/08/21 OG
51.45AR Femke Bol (2) NET London 23/07/23; 300m/o WR 36.86 Ostrava 31/05/22
52.34+ Yuliya Nosova - Pechonkina RUS Tula 08/08/03
52.39 Shamier Little USA Stockholm 04/07/21
52.42 Melaine Walker JAM Berlin 20/08/09 WC
52.47 Lashinda Demus USA Daegu 01/09/11 WC
52.61+ Kim Batten USA Gothenburg 11/08/95 WC
52.62 Tonja Buford-Bailey USA Gothenburg 11/08/95 WC
52.70 Natalya Antyukh RUS London 08/08/12 OG
52.74+ Sally Gunnell GBR Stuttgart 19/08/93 WC
52.77 Fani Halkia GRE Athens 22/08/04 OG
52.79 Sandra Farmer-Patrick USA Stuttgart 19/08/93 WC
52.79 Kaliese Spencer JAM London 05/08/11
52.81 Rushell Clayton JAM Budapest 24/08/23 WC
52.82 Deon Hemmings JAM Atlanta 31/07/96 OG
52.83 Zuzana Hejnova CZE Moscow 15/08/13 WC
52.89 Daimi Pernia CUB Seville 25/08/99 WC
52.90AR Nezha Bidouane MOR Seville 25/08/99 WC
52.94+ W35 Marina Stepanova USSR Tashkent 17/09/86
52.95 Sheena Tosta USA Sacramento 11/07/04
52.95 Kori Carter USA Sacramento 25/06/17
52.96 Ana Ryzhykova RUS Stockholm 04/07/21
53.02 Irina Privalova RUS Sydney 27/09/00 OG
53.08 Janieve Russell JAM Tokyo 04/08/21 OG
53.08 Britton Wilson USA Eugene 25/06/22
53.09AR Kemi Adekoya BRN Budapest 24/08/23 WC
53.11 Tatyana Ledovskaya USSR Tokyo 29/08/91 WC
53.11 Ashley Spencer USA Sacramento 25/06/17
53.14 Georganne Moline USA Sacramento 25/06/17
53.17AR Debbie Flintoff-King AUS Seoul 28/09/88 OG
53.20 Josanne Lucas TRI Berlin 20/05/10
53.21 Marie-Jose Perec FRA Zurich 16/08/95
53.22 Jana Pittman-Rawlinson AUS Paris 28/08/03 WC
53.24 Sabine Busch GDR Potsdam 21/08/87
53.25 Ionela Tirlea ROM Rome 07/07/99
53.26 Andrenette Knight JAM Szekesfehervar 18/07/23
53.28 Tiffany Williams USA Indianapolis 24/06/07
53.32 Sandra Glover USA Helsinki 13/08/05 WC
53.34 Anna Cockrell USA Budapest 24/08/23 WC
53.36 Andrea Blackett BAR Seville 25/08/99 WC
53.36 Brenda Taylor USA Sacramento 11/07/04
53.37 Tetiana Tereschuk UKR Athens 22/08/04 OG
53.47 Janeene Vickers USA Tokyo 29/08/91 WC
53.48 Margarita Ponomaryova RUS Stuttgart 19/08/93 WC
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
53.69AR Gianna Woodruff PAN Eugene 20/07/22 WC
55.30 SLO AC Birgit Uebel GDR Celje 05/05/84
3000 m ZAPREKE (35x76.2 cm; <9:15.00)
|
WR 8:44.32 Beatrice Chepkoech (KEN) Monaco 20/07/18 1285 pts; (1000m: 2:55.23; 2000m: 5:49.81; LL: 1:09.51)
SR 9:06.37 Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Budapest 27/08/23 WC
8:44.32WR+ AR Beatrice Chepkoech (3) KEN Monaco 20/07/18; 2000m/z WR 5:47.42 Zagreb 10/09/23; 5Km WR 14:43 Monaco 14/02/21
8:50.66*AR Winfred Mutile Yavi (2) BRN Eugene 16/09/23
8:52.78+ Ruth Jebet (2) BRN Paris 27/08/16
8:53.02CR Norah Jeruto (2) KAZ (ex KEN) Eugene 20/07/22
8:54.61 Werkuta Getachew (1) ETH Eugene 20/07/22 WC
8:56.08 Mekides Abebe ETH Eugene 20/07/22 WC
8:57.35 Jackline Chepkoech KEN London 23/07/23
8:57.75AR Courtney Frerichs USA Eugene 21/08/21
8:58.78WJ Celliphine Chepteek Chespol KEN Eugene 26/05/17
8:58.81+ AR OR Gulnara Galkina-Samitova RUS Beijing 17/08/08 OG
8:59.65 Faith Cherotich KEN Eugene 16/09/23
9:00.01 Hyvin Kiyeng Jepkemoi KEN Eugene 28/05/16
9:00.71 Sembo Alemayew ETH Florence 02/06/23; 9:09.19WY Paris 18/06/22
9:01.45 Peruth Chemutai UGA Tokyo 04/08/21 OG
9:02.35 Emma Coburn USA Doha 30/09/19 WC
9:03.30 Geza Felicitas Krause GER Doha 30/09/19 WC
9:04:61 Zerfe Wondemagegn ETH Florence 02/06/23
9:05.36 Habiba Ghribi TUN Brussels 11/09/15
9:06.15 Alice Finot FRA Budapest 27/08/23 WC
9:06.37SR Maruša Mišmaš-Zrimšek SLO Budapest 27/08/23 WC; 9:44.4h SLO AC Novo Mesto 16/05/14
9:06.57+ Ekaterina Volkova RUS Osaka 27/08/07 WC
9:06.66 Daisy Jepkemei KEN Zurich 29/08/19
9:07.06 Sofia Assefa ETH Hengelo 11/06/17
9:07.14 Milcah Chemos Cheywa KEN Oslo 07/06/12
9:07.41 Eunice Jepkorir Kertich KEN Beijing 17/08/08 OG
9:07.87 Elizabeth Bird GBR Monaco 10/08/22
9:08.23 Roseline Chepngetich KEN Monaco 20/07/18
9:08.39 Yuliya Zaripova RUS Berlin 17/08/09 WC; 9:05.02DP Stockholm 17/08/12
9:09.19 Tatyana Petrova-Arkhipova RUS Osaka 27/08/07 WC
9:09.29 Olga Vovk RUS Cheboksary 03/08/22
9:09.39 Marta Dominguez SPA Barcelona 25/07/09; 9:07.32DP Berlin 17/08/09 WC
9:09.61 Hiwot Ayalew ETH Oslo 07/06/12
9:09.64 Luiza Gega ALB Zurich 31/08/23
9:09.91 Courtney Wayment USA Monaco 10/08/22
9:10.27 Coleen Quigley USA Berlin 02/09/18
9:11.39 Yekaterina Ivonina RUS Cheboksary 03/08/22
9:11.76 Marwa Bouzayani TUN Florence 02/06/23
9:12.50 Jenny Barringer-Simpson USA Berlin 17/08/09 WC
9:12.55 Lydia Chepkurui KEN Moscow 13/08/13 WC
9:12.81 Kristlin Gear USA Eugene 08/07/23
9:13.16 Ruth Nyangau KEN Berlin 17/08/09 WC
9:13.22 Gladys Kipkemoi KEN Rome 10/06/10
9:13.25 Etenesh Diro ETH Paris 01/07/17
9:13.35 Karoline Bjerkeli Grovdal NOR Sandnes 26/08/17
9:13.46 Anna Emilie Moller DEN Doha 30/09/19 WC
9:13.53 Gulcan Mingir TUR Sofia 09/06/12
9:13.76 Yekaterina Ivonina RUS Cheboksary 24/06/21
9:13.85 Virginia Nyambura Nganga KEN Monaco 17/07/15
9:14.03 Lomi Muleta ETH Hengelo 08/06/21
9:14.09 Aisha Praught JAM Brussels 31/08/18
9:14.28AR Genevieve Lacaze-Gregson AUS Paris 27/08/16
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9:24.38AR Tatiane Raquel da Silva BRA Watford 11/06/22
9:33.93W35 Minori Hayakari JAP Heusden-Zoelder 20/07/08
SR 9:06.37 Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Budapest 27/08/23 WC
8:44.32WR+ AR Beatrice Chepkoech (3) KEN Monaco 20/07/18; 2000m/z WR 5:47.42 Zagreb 10/09/23; 5Km WR 14:43 Monaco 14/02/21
8:50.66*AR Winfred Mutile Yavi (2) BRN Eugene 16/09/23
8:52.78+ Ruth Jebet (2) BRN Paris 27/08/16
8:53.02CR Norah Jeruto (2) KAZ (ex KEN) Eugene 20/07/22
8:54.61 Werkuta Getachew (1) ETH Eugene 20/07/22 WC
8:56.08 Mekides Abebe ETH Eugene 20/07/22 WC
8:57.35 Jackline Chepkoech KEN London 23/07/23
8:57.75AR Courtney Frerichs USA Eugene 21/08/21
8:58.78WJ Celliphine Chepteek Chespol KEN Eugene 26/05/17
8:58.81+ AR OR Gulnara Galkina-Samitova RUS Beijing 17/08/08 OG
8:59.65 Faith Cherotich KEN Eugene 16/09/23
9:00.01 Hyvin Kiyeng Jepkemoi KEN Eugene 28/05/16
9:00.71 Sembo Alemayew ETH Florence 02/06/23; 9:09.19WY Paris 18/06/22
9:01.45 Peruth Chemutai UGA Tokyo 04/08/21 OG
9:02.35 Emma Coburn USA Doha 30/09/19 WC
9:03.30 Geza Felicitas Krause GER Doha 30/09/19 WC
9:04:61 Zerfe Wondemagegn ETH Florence 02/06/23
9:05.36 Habiba Ghribi TUN Brussels 11/09/15
9:06.15 Alice Finot FRA Budapest 27/08/23 WC
9:06.37SR Maruša Mišmaš-Zrimšek SLO Budapest 27/08/23 WC; 9:44.4h SLO AC Novo Mesto 16/05/14
9:06.57+ Ekaterina Volkova RUS Osaka 27/08/07 WC
9:06.66 Daisy Jepkemei KEN Zurich 29/08/19
9:07.06 Sofia Assefa ETH Hengelo 11/06/17
9:07.14 Milcah Chemos Cheywa KEN Oslo 07/06/12
9:07.41 Eunice Jepkorir Kertich KEN Beijing 17/08/08 OG
9:07.87 Elizabeth Bird GBR Monaco 10/08/22
9:08.23 Roseline Chepngetich KEN Monaco 20/07/18
9:08.39 Yuliya Zaripova RUS Berlin 17/08/09 WC; 9:05.02DP Stockholm 17/08/12
9:09.19 Tatyana Petrova-Arkhipova RUS Osaka 27/08/07 WC
9:09.29 Olga Vovk RUS Cheboksary 03/08/22
9:09.39 Marta Dominguez SPA Barcelona 25/07/09; 9:07.32DP Berlin 17/08/09 WC
9:09.61 Hiwot Ayalew ETH Oslo 07/06/12
9:09.64 Luiza Gega ALB Zurich 31/08/23
9:09.91 Courtney Wayment USA Monaco 10/08/22
9:10.27 Coleen Quigley USA Berlin 02/09/18
9:11.39 Yekaterina Ivonina RUS Cheboksary 03/08/22
9:11.76 Marwa Bouzayani TUN Florence 02/06/23
9:12.50 Jenny Barringer-Simpson USA Berlin 17/08/09 WC
9:12.55 Lydia Chepkurui KEN Moscow 13/08/13 WC
9:12.81 Kristlin Gear USA Eugene 08/07/23
9:13.16 Ruth Nyangau KEN Berlin 17/08/09 WC
9:13.22 Gladys Kipkemoi KEN Rome 10/06/10
9:13.25 Etenesh Diro ETH Paris 01/07/17
9:13.35 Karoline Bjerkeli Grovdal NOR Sandnes 26/08/17
9:13.46 Anna Emilie Moller DEN Doha 30/09/19 WC
9:13.53 Gulcan Mingir TUR Sofia 09/06/12
9:13.76 Yekaterina Ivonina RUS Cheboksary 24/06/21
9:13.85 Virginia Nyambura Nganga KEN Monaco 17/07/15
9:14.03 Lomi Muleta ETH Hengelo 08/06/21
9:14.09 Aisha Praught JAM Brussels 31/08/18
9:14.28AR Genevieve Lacaze-Gregson AUS Paris 27/08/16
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9:24.38AR Tatiane Raquel da Silva BRA Watford 11/06/22
9:33.93W35 Minori Hayakari JAP Heusden-Zoelder 20/07/08
4x100 m ŠTAFETA (<42.61)
|
WR 40.82 USA (Madison-Bartoletta 11.12, Felix 9.97, Knight 10.33, Jeter 9.70) London 10/08/12 1284 pts; (100m: 11.12; 200m: 21.09; 300m: 31.42)
SR 43.91 Slovenia (Bikar, Žumer, Nose, Ottey) Pergine Valsugana 25/07/03
40.82WR+ AR OR United States (4) USA London 10/08/12 OG; 41.03CR Budapest 26/08/23; 4x200m WR 1:27:46 Philadelphia 29/04/00
41.02* Jamaica (5) JAM Tokyo 06/08/21 OG; 42.59WJ Cali 05/08/22
41.37+ AR Germany xx (1) GDR Canberra 06/10/85; 44.05WY Athens 24/08/75
41.49 Russian Federation RUS Stuttgart 22/08/93 WC; 4x200m Wi 1:32.48 Glasgow 29/01/05
41.55 Great Britain & Northern Ireland GBR Tokyo 05/08/21 OG
41.55 Texas INT Austin 08/06/23
41.62 Germany xx GER Mannheim 29/07/16
41.78 France FRA Paris 30/08/03 WC
41.79 Team Jet INT Walnut 12/04/13
41.90AR Ivory Coast CIV Budapest 25/08/23 WC
41.91 Americas AME Madrid 20/09/02
41.92 Bahamas BAH Seville 29/08/99 WC
42.00 Soviet Union USSR Moscow 17/08/85
42.03 Trinidad and Tobago TTO Beijing 29/08/15 WC; 47.65W35 Lyon 16/08/15
42.04 Ukraine UKR London 10/08/12 OG
42.04 Netherlands NET Amsterdam 10/07/16
42.05 Switzerland SUI Tokyo 05/08/21 OG
42.08UR Bulgaria BULSofia 08/08/84 (mixed race m+w); RB: 42.29 Sofia 26/06/88
42.10 Nigeria NGR Birmingham 07/08/22
42.16 Unified Team EUN Barcelona 08/08/92 OG
42.14 Italy ITA Budapest 25/08/23
42.19 Europe EUR Montreal 26/08/79
42.22 Tumbleweed Track Club INT Gainesville 22/04/16
42.23AR People`s Republic of China (Sichuan Province) CHN Shanghai 23/10/97
42.28 South Florida Elite INT Austin 08/04/06
42.29 Invitational Team INT Stockholm 22/07/08
42.29AR Brasil BRA Moscow 18/08/13 WC
42.30 University of Kentucky INT Knoxville 13/05/18
42.41 England GBR Birmingham 07/08/22
42.45 All Stars INT Lignano Sabbiadoro 19/07/11
42.50 Democratic Republic of Congo COD Lausanne 05/07/19
42.51 Adidas INT Philadelphia 25/04/98
42.52 Louisiana State University INT College Station 15/05/21
42.54 Belgium BEL Beijing 22/08/08 OG
42.55 Vector Sports Management INT Walnut 19/04/98
42.55 Europe EUR Ostrava 08/09/18
42.56 Belarus BLR Helsinki 13/08/05 WC
42.59 Germany xx FRG Montreal 31/07/76 OG
42.60 Canada CAN Beijing 29/08/15 WC(q); 44.1h SLO AC Celje 04/05/82
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42.99A AR Australia AUS Pietersburg 18/03/00
SR 43.91 Slovenia (Bikar, Žumer, Nose, Ottey) Pergine Valsugana 25/07/03
40.82WR+ AR OR United States (4) USA London 10/08/12 OG; 41.03CR Budapest 26/08/23; 4x200m WR 1:27:46 Philadelphia 29/04/00
41.02* Jamaica (5) JAM Tokyo 06/08/21 OG; 42.59WJ Cali 05/08/22
41.37+ AR Germany xx (1) GDR Canberra 06/10/85; 44.05WY Athens 24/08/75
41.49 Russian Federation RUS Stuttgart 22/08/93 WC; 4x200m Wi 1:32.48 Glasgow 29/01/05
41.55 Great Britain & Northern Ireland GBR Tokyo 05/08/21 OG
41.55 Texas INT Austin 08/06/23
41.62 Germany xx GER Mannheim 29/07/16
41.78 France FRA Paris 30/08/03 WC
41.79 Team Jet INT Walnut 12/04/13
41.90AR Ivory Coast CIV Budapest 25/08/23 WC
41.91 Americas AME Madrid 20/09/02
41.92 Bahamas BAH Seville 29/08/99 WC
42.00 Soviet Union USSR Moscow 17/08/85
42.03 Trinidad and Tobago TTO Beijing 29/08/15 WC; 47.65W35 Lyon 16/08/15
42.04 Ukraine UKR London 10/08/12 OG
42.04 Netherlands NET Amsterdam 10/07/16
42.05 Switzerland SUI Tokyo 05/08/21 OG
42.08UR Bulgaria BULSofia 08/08/84 (mixed race m+w); RB: 42.29 Sofia 26/06/88
42.10 Nigeria NGR Birmingham 07/08/22
42.16 Unified Team EUN Barcelona 08/08/92 OG
42.14 Italy ITA Budapest 25/08/23
42.19 Europe EUR Montreal 26/08/79
42.22 Tumbleweed Track Club INT Gainesville 22/04/16
42.23AR People`s Republic of China (Sichuan Province) CHN Shanghai 23/10/97
42.28 South Florida Elite INT Austin 08/04/06
42.29 Invitational Team INT Stockholm 22/07/08
42.29AR Brasil BRA Moscow 18/08/13 WC
42.30 University of Kentucky INT Knoxville 13/05/18
42.41 England GBR Birmingham 07/08/22
42.45 All Stars INT Lignano Sabbiadoro 19/07/11
42.50 Democratic Republic of Congo COD Lausanne 05/07/19
42.51 Adidas INT Philadelphia 25/04/98
42.52 Louisiana State University INT College Station 15/05/21
42.54 Belgium BEL Beijing 22/08/08 OG
42.55 Vector Sports Management INT Walnut 19/04/98
42.55 Europe EUR Ostrava 08/09/18
42.56 Belarus BLR Helsinki 13/08/05 WC
42.59 Germany xx FRG Montreal 31/07/76 OG
42.60 Canada CAN Beijing 29/08/15 WC(q); 44.1h SLO AC Celje 04/05/82
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42.99A AR Australia AUS Pietersburg 18/03/00
4x400 m ŠTAFETA (<3:25.00)
|
WR 3:15.17 USSR (Ledovskaya 50.12, Nazarova 47.82, Pinigina 49.43, Brizgina 47.80) Seoul 01/10/88 1267 pts
SR 3:30.90 Slovenia (Zupin, Smonkar, Pogorevc, Horvat) Stara Zagora 20/06/21
3:15.17WR+ AR OR Soviet Union (1) USSR Seoul 01/10/88 OG; 4x800m WR 7:50.17 Moscow 05/08/84
3:15.51AR United States (7) USA Seoul 01/10/88 OG; 3:16.71CR Stuttgart 22/08/93; 3:24.04WJ San Jose 21/07/19; 3:38.91WJi New York 14/03/04 3:23.85Ci Birmingham 04/03/18; 4x800m Wi 8:05.89 New York 03/02/18; 4x1500m WR 16:27.02 Portland 31/07/20
3:15.92+ Germany xx (3) GDR Erfurt 03/06/84
3:18.38 Russian Federation (1) RUS Stuttgart 22/08/93 WC; 3.23.37Wi Glasgow 28/01/06
3:18.71 Jamaica JAM Daegu 03/09/11 WC; Mešana štafeta WY 2:03.42 Lille 10/07/11
3:19.84 Americas AME Athens 17/09/06
3:20.04 Great Britain & Northern Ireland GBR Osaka 02/09/07 WC; 3:36.98WY Duisburg 26/08/73; 3:50.80W35 Gateshead 08/08/99
3:20.20 Unified Team EUN Barcelona 08/08/92 OG
3:20.32 Czechoslovakia TCH Helsinki 14/08/83 WC
3:20.53* Poland POL Tokyo 07/08/21 OG
3:20.72 Netherlands NET Budapest 27/08/23 WC
3:20.92 Germany xx GER Athens 10/08/97 WC
3:21.04AR Nigeria NGR Atlanta 03/08/96 OG
3:21.21 Canada CAN Los Angeles 11/08/84 OG
3:21.75i Arkansas INT Albuquerque 11/03/23
3:21.88 Belarus BLR Osaka 02/09/07; 3:21.85DP Beijing 23/08/08 OG
3:21.94 Ukraine xx USSR Kyev 17/07/86
3:22.34 France FRA Helsinki 14/08/94
3:22.01 Texas A&M INT Oxford 14/05/22
3:22.12 Belgium BEL Munich 20/08/22
3:22.35 Europe EUR Athens 17/09/06
3:22.49 Germany xx FRG Seoul 01/10/88 OG
3:23.21 Cuba CUB Beijing 23/08/08 OG
3:23.35 University of Southern California INT Eugene 10/06/17
3:23.57 Ukraine xx UKR Daegu 03/09/11 WC
3:23.81AR Australia AUS Sydney 30/09/00 OG
3:23.86 Italy ITA Budapest 26/08/23 WC
3:24.01 Netherlands NET Tokyo 05/08/21 OG
3:24.05 Arkansas INT Austin 10/06/23
3:24.14 One Goal Athletics INT Gainesville 07/04/12
3:24.28AR People`s Republic of China (Xebei Province) CHN Beijing 13/09/93; Road relay WR 2:11:41 Beijing 28/02/98
3:24.59 Louisiana State INT Des Moines 09/06/12
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3:26.68AR Brasil (BM&F Bovespa) BRA Sao Paulo 07/08/11
SR 3:30.90 Slovenia (Zupin, Smonkar, Pogorevc, Horvat) Stara Zagora 20/06/21
3:15.17WR+ AR OR Soviet Union (1) USSR Seoul 01/10/88 OG; 4x800m WR 7:50.17 Moscow 05/08/84
3:15.51AR United States (7) USA Seoul 01/10/88 OG; 3:16.71CR Stuttgart 22/08/93; 3:24.04WJ San Jose 21/07/19; 3:38.91WJi New York 14/03/04 3:23.85Ci Birmingham 04/03/18; 4x800m Wi 8:05.89 New York 03/02/18; 4x1500m WR 16:27.02 Portland 31/07/20
3:15.92+ Germany xx (3) GDR Erfurt 03/06/84
3:18.38 Russian Federation (1) RUS Stuttgart 22/08/93 WC; 3.23.37Wi Glasgow 28/01/06
3:18.71 Jamaica JAM Daegu 03/09/11 WC; Mešana štafeta WY 2:03.42 Lille 10/07/11
3:19.84 Americas AME Athens 17/09/06
3:20.04 Great Britain & Northern Ireland GBR Osaka 02/09/07 WC; 3:36.98WY Duisburg 26/08/73; 3:50.80W35 Gateshead 08/08/99
3:20.20 Unified Team EUN Barcelona 08/08/92 OG
3:20.32 Czechoslovakia TCH Helsinki 14/08/83 WC
3:20.53* Poland POL Tokyo 07/08/21 OG
3:20.72 Netherlands NET Budapest 27/08/23 WC
3:20.92 Germany xx GER Athens 10/08/97 WC
3:21.04AR Nigeria NGR Atlanta 03/08/96 OG
3:21.21 Canada CAN Los Angeles 11/08/84 OG
3:21.75i Arkansas INT Albuquerque 11/03/23
3:21.88 Belarus BLR Osaka 02/09/07; 3:21.85DP Beijing 23/08/08 OG
3:21.94 Ukraine xx USSR Kyev 17/07/86
3:22.34 France FRA Helsinki 14/08/94
3:22.01 Texas A&M INT Oxford 14/05/22
3:22.12 Belgium BEL Munich 20/08/22
3:22.35 Europe EUR Athens 17/09/06
3:22.49 Germany xx FRG Seoul 01/10/88 OG
3:23.21 Cuba CUB Beijing 23/08/08 OG
3:23.35 University of Southern California INT Eugene 10/06/17
3:23.57 Ukraine xx UKR Daegu 03/09/11 WC
3:23.81AR Australia AUS Sydney 30/09/00 OG
3:23.86 Italy ITA Budapest 26/08/23 WC
3:24.01 Netherlands NET Tokyo 05/08/21 OG
3:24.05 Arkansas INT Austin 10/06/23
3:24.14 One Goal Athletics INT Gainesville 07/04/12
3:24.28AR People`s Republic of China (Xebei Province) CHN Beijing 13/09/93; Road relay WR 2:11:41 Beijing 28/02/98
3:24.59 Louisiana State INT Des Moines 09/06/12
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3:26.68AR Brasil (BM&F Bovespa) BRA Sao Paulo 07/08/11
20 km HOJA (cesta; <1:27:00)
|
WR 1:23:49 Jiayu Yang CHN Huangshan 20/03/21 1248 pts; (5Km: 20:55; 10Km: 41:52; 15Km: 1:02:44) 1:23:39UR Yelena Lashmanova RUS Cheboksary 09/06/18
SR 1:54:23 Eva Čanadi (KP) Dunaj 06/10/18
1:23:39UR Yelena Lashmanova (3) RUS Cheboksary 09/06/18 (no int. judges); RB: 1:25:02+ AR OR London 11/08/12
1:23:49*WR+ AR Jiau Yang (1) CHN Huangshan 20/03/21
1:24:27 Hong Liu (2) CHN Huangshan 20/03/21
1:24:45 Shenjie Qieyang (1) CHN Huangshan 20/03/21
1:24:47UR Elmira Alembekova (1) (RUS) Sochi 27/02/15 (too few int. judges); RB: 1:25:27 Sochi 18/02/12
1:24:50UR Olimpiada Ivanova (1) RUS Adler 04/03/01 (too few int. judges); RB: 1:25:41W35 CR Helsinki 07/08/05; 20000m WR 1:26.52.3tr Brisbane 06/09/01
1:24:56UR Olga Kaniskina (1) RUS Adler 28/02/09 (too few int. judges); RB: 1:25:09 London 11/08/12 OG
1:25:03UR Marina Pandakova-Novikova RUS Sochi 27/02/15 (too few int. judges); RB: 1:26:57 Murcia 17/05/15
1:25:04UR Svetlana Vasilyeva RUS Sochi 27/02/15 (too few int. judges); RB: 1:26:31 Murcia 17/05/15
1:25:08+ Vera Sokolova RUS Sochi 26/02/11; 5000m Wi 20:10.3h Saransk 30/12/10; 5000m WJi 21:30.1tr Chelyabinsk 06/01/05
1:25:09 Anisya Kirdyapkina RUS Sochi 26/02/11
1:25:12 Xiuzhi Lu CHN Beijing 20/03/15
1:25:18+ Tatyana Gudkova RUS Moskva 19/05/00
1:25:20 Olga Polyakova RUS Moskva 19/05/00
1:25:22 Ekaterina Medvedeva RUS Sochi 18/02/17
1:25:29 Irina Stankina RUS Moskva 19/05/00
1:25:29AR WJ Glenda Morejon ECU La Coruna 08/06/19
1:25:30 Maria Perez SPA Cordoba 26/03/23
1:25:32 Olena Shumkina RUS Adler 28/02/09
1:25:46 Tatyana Shemyakina RUS Adler 23/02/08
1:25:52 Larisa Emelyanova RUS Adler 28/02/09
1:25:52 Tatiana Sibileva RUS Sochi 20/02/10
1:25:59 Tamara Kovalenko RUS Moskva 19/05/00
1:25:59 Liujing Yang CHN Huanshan 20/03/21
1:26:07WL Zhenxia Ma CHN Taicang 03/03/24
1:26:11 Ryta Turava BLR Nesvizh 15/04/06
1:26:12 Elvira Khasanova-Chepareva RUS Chelyabinsk 27/08/22; 10.000m WR Wi 41:22.5h i Saransk 24/09/23
1:26:14 Irina Petrova RUS Adler 19/02/06
1:26:16 Liudmila Arkhipova RUS Adler 23/02/08
1:26:17 Eleonora Anna Giorgi ITA Murcia 17/05/15; 5000m WR 20:01.80 Misterbianco 18/05/14
1:26:17AR Maria Guadalupe Gonzalez MEX Rome 07/05/16
1:26:22 Yan Wang CHN Guangzhou 19/11/01
1:26:22 Yelena Nikolayeva RUS Cheboksary 18/05/03; 10km WR 41:04 Sochi 20/04/96
1:26:23 Liping Wang CHN Guangzhou 19/11/01
1:26:27 Sofia Brodatskaya RUS Sochi 18/02/17
1:26:28 Irina Pudovkina RUS Adler 12/03/05
1:26:29 Na Wang CHN Huangshan 04/03/17
1:26:35 Hongyu Liu CHN Guangzhou 19/11/01
1:26:36 Tatyana Kalmykova RUS Saransk 08/06/08; 5000m WJ WY 20:28.05 Ostrava 12/07/07
1:26:36 Antonella Palmisano London 13/08/17 WC
1:26:40 Ekaterina Medvedeva Sochi 27/02/16
1:26:40 Kimberly Garcia Leon PER La Coruna 03/06/23
1:26:45 Reykhan Kagramanova RUS Sochi 19/02/21
1:26:46 Hongjuan Song CHN Guangzhou 20/03/04; 20000m WJ 1:29:32.4tr Changsha 24/10/03
1:26:47 Irina Yumanova RUS Sochi 18/02/12
1:26:48 Quanming Wu CHN La Coruna 03/06/23
1:26:50 Natalya Fedoskina RUS Dudince 19/05/01
1:26:53 Anezhka Drahotova CZE Murcia 17/05/15; 10000m WJ 42:47.25tr Eugene 23/07/14
1:26:57 Lyudmila Yefimkina RUS Adler 19/02/06; 3000m WJi 12:05.6tr Insar 01/03/98
1:26:59 Erica Rocha De Sena BRA London 13/08/17 WC
1:26:59 Alegna Gonzales MEX La Coruna 03/06/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1:27:09AR Jemima Montag AUS Adelaide 11/02/23
1:30:40# AR Grace Wanjiru Njue KEN Nairobi 06/06/18
1:30:35WY Zhu Tongmei CHN Cixi 23/04/05
SR 1:54:23 Eva Čanadi (KP) Dunaj 06/10/18
1:23:39UR Yelena Lashmanova (3) RUS Cheboksary 09/06/18 (no int. judges); RB: 1:25:02+ AR OR London 11/08/12
1:23:49*WR+ AR Jiau Yang (1) CHN Huangshan 20/03/21
1:24:27 Hong Liu (2) CHN Huangshan 20/03/21
1:24:45 Shenjie Qieyang (1) CHN Huangshan 20/03/21
1:24:47UR Elmira Alembekova (1) (RUS) Sochi 27/02/15 (too few int. judges); RB: 1:25:27 Sochi 18/02/12
1:24:50UR Olimpiada Ivanova (1) RUS Adler 04/03/01 (too few int. judges); RB: 1:25:41W35 CR Helsinki 07/08/05; 20000m WR 1:26.52.3tr Brisbane 06/09/01
1:24:56UR Olga Kaniskina (1) RUS Adler 28/02/09 (too few int. judges); RB: 1:25:09 London 11/08/12 OG
1:25:03UR Marina Pandakova-Novikova RUS Sochi 27/02/15 (too few int. judges); RB: 1:26:57 Murcia 17/05/15
1:25:04UR Svetlana Vasilyeva RUS Sochi 27/02/15 (too few int. judges); RB: 1:26:31 Murcia 17/05/15
1:25:08+ Vera Sokolova RUS Sochi 26/02/11; 5000m Wi 20:10.3h Saransk 30/12/10; 5000m WJi 21:30.1tr Chelyabinsk 06/01/05
1:25:09 Anisya Kirdyapkina RUS Sochi 26/02/11
1:25:12 Xiuzhi Lu CHN Beijing 20/03/15
1:25:18+ Tatyana Gudkova RUS Moskva 19/05/00
1:25:20 Olga Polyakova RUS Moskva 19/05/00
1:25:22 Ekaterina Medvedeva RUS Sochi 18/02/17
1:25:29 Irina Stankina RUS Moskva 19/05/00
1:25:29AR WJ Glenda Morejon ECU La Coruna 08/06/19
1:25:30 Maria Perez SPA Cordoba 26/03/23
1:25:32 Olena Shumkina RUS Adler 28/02/09
1:25:46 Tatyana Shemyakina RUS Adler 23/02/08
1:25:52 Larisa Emelyanova RUS Adler 28/02/09
1:25:52 Tatiana Sibileva RUS Sochi 20/02/10
1:25:59 Tamara Kovalenko RUS Moskva 19/05/00
1:25:59 Liujing Yang CHN Huanshan 20/03/21
1:26:07WL Zhenxia Ma CHN Taicang 03/03/24
1:26:11 Ryta Turava BLR Nesvizh 15/04/06
1:26:12 Elvira Khasanova-Chepareva RUS Chelyabinsk 27/08/22; 10.000m WR Wi 41:22.5h i Saransk 24/09/23
1:26:14 Irina Petrova RUS Adler 19/02/06
1:26:16 Liudmila Arkhipova RUS Adler 23/02/08
1:26:17 Eleonora Anna Giorgi ITA Murcia 17/05/15; 5000m WR 20:01.80 Misterbianco 18/05/14
1:26:17AR Maria Guadalupe Gonzalez MEX Rome 07/05/16
1:26:22 Yan Wang CHN Guangzhou 19/11/01
1:26:22 Yelena Nikolayeva RUS Cheboksary 18/05/03; 10km WR 41:04 Sochi 20/04/96
1:26:23 Liping Wang CHN Guangzhou 19/11/01
1:26:27 Sofia Brodatskaya RUS Sochi 18/02/17
1:26:28 Irina Pudovkina RUS Adler 12/03/05
1:26:29 Na Wang CHN Huangshan 04/03/17
1:26:35 Hongyu Liu CHN Guangzhou 19/11/01
1:26:36 Tatyana Kalmykova RUS Saransk 08/06/08; 5000m WJ WY 20:28.05 Ostrava 12/07/07
1:26:36 Antonella Palmisano London 13/08/17 WC
1:26:40 Ekaterina Medvedeva Sochi 27/02/16
1:26:40 Kimberly Garcia Leon PER La Coruna 03/06/23
1:26:45 Reykhan Kagramanova RUS Sochi 19/02/21
1:26:46 Hongjuan Song CHN Guangzhou 20/03/04; 20000m WJ 1:29:32.4tr Changsha 24/10/03
1:26:47 Irina Yumanova RUS Sochi 18/02/12
1:26:48 Quanming Wu CHN La Coruna 03/06/23
1:26:50 Natalya Fedoskina RUS Dudince 19/05/01
1:26:53 Anezhka Drahotova CZE Murcia 17/05/15; 10000m WJ 42:47.25tr Eugene 23/07/14
1:26:57 Lyudmila Yefimkina RUS Adler 19/02/06; 3000m WJi 12:05.6tr Insar 01/03/98
1:26:59 Erica Rocha De Sena BRA London 13/08/17 WC
1:26:59 Alegna Gonzales MEX La Coruna 03/06/23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1:27:09AR Jemima Montag AUS Adelaide 11/02/23
1:30:40# AR Grace Wanjiru Njue KEN Nairobi 06/06/18
1:30:35WY Zhu Tongmei CHN Cixi 23/04/05
35 km HOJA (cesta; <2:45:00)
|
WR 2:37:11 Klavdiya Afanasyeva RUS Saransk 20/05/23 1263pts
SR N/A
2:37:11* WR+ AR Klavdiya Afanasyeva (2) RUS Saransk 20/05/23
2:37:15 Maria Perez (3) SPA Podebrady 21/05/23; 2:38:40 CR Budapest 24/08/23
2:37:44+ AR Kimberly Garcia Leon (1) PER Dudince 25/03/23
2:37:46+ Margarita Nikiforova (2) RUS Chelyabinsk 27/08/22
2:38:42AR Hong Liu CHN (2) Wajima 16/04/23
2:39:51+ Darya Golubechkova (1) RUS Voronovo 05/09/21
2:40:03 Katarzyna Zdieblo POL (1) Eugene 22/07/22 WC
2:40:37 Shie Qiyang CHN Eugene 23/07/22 WC
2:40:59 Xuejing Bai CHN Huangshan 04/03/23
2:41:00 Li Ma CHN Xian 24/09/22
2:41:58W35 Antigoni Ntrismpioti GRE Eugene 22/07/22 WC
2:42:27 Raquel Gonzales SPA Eugene 22/07/22
2:42:39 Maocuo Li CHN Huangshan 04/03/23
2:42:45 Laura Garcia-Caro SPA Eugene 22/07/22
2:42:55 Lamei Yin CHN Huangshan 04/03/23
2:43:25 Quanming Wu CHN Nanjing 22/01/22
2:43:43 Eleonora Anna Giorgi ITA Grosseto 26/01/20
2:43:59 Yelena Lashmanova RUS Sochi 31/01/22
2:44:11 Kumiko Okada JPN Wajima 16/04/23
2:44:25 Serena Sonoda JPN Wajima 16/04/23
2:44:40 Viviane Lyra BRA Budapest 24/08/23 WC
2:45:00 Elmira Alembekova RUS Sochi 19/02/21
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:49:29AR Robyn Stevens USA Dudince 23/04/22
2:47:54 AR Rebecca Henderson AUS Melbourne 21/05/23
3:20:25# AR Natalie Le Roux RSA Taicang 05/05/18
3:25:08WJ Jana Zikmundova CZE Banska Bistrica 17/10/21
SR N/A
2:37:11* WR+ AR Klavdiya Afanasyeva (2) RUS Saransk 20/05/23
2:37:15 Maria Perez (3) SPA Podebrady 21/05/23; 2:38:40 CR Budapest 24/08/23
2:37:44+ AR Kimberly Garcia Leon (1) PER Dudince 25/03/23
2:37:46+ Margarita Nikiforova (2) RUS Chelyabinsk 27/08/22
2:38:42AR Hong Liu CHN (2) Wajima 16/04/23
2:39:51+ Darya Golubechkova (1) RUS Voronovo 05/09/21
2:40:03 Katarzyna Zdieblo POL (1) Eugene 22/07/22 WC
2:40:37 Shie Qiyang CHN Eugene 23/07/22 WC
2:40:59 Xuejing Bai CHN Huangshan 04/03/23
2:41:00 Li Ma CHN Xian 24/09/22
2:41:58W35 Antigoni Ntrismpioti GRE Eugene 22/07/22 WC
2:42:27 Raquel Gonzales SPA Eugene 22/07/22
2:42:39 Maocuo Li CHN Huangshan 04/03/23
2:42:45 Laura Garcia-Caro SPA Eugene 22/07/22
2:42:55 Lamei Yin CHN Huangshan 04/03/23
2:43:25 Quanming Wu CHN Nanjing 22/01/22
2:43:43 Eleonora Anna Giorgi ITA Grosseto 26/01/20
2:43:59 Yelena Lashmanova RUS Sochi 31/01/22
2:44:11 Kumiko Okada JPN Wajima 16/04/23
2:44:25 Serena Sonoda JPN Wajima 16/04/23
2:44:40 Viviane Lyra BRA Budapest 24/08/23 WC
2:45:00 Elmira Alembekova RUS Sochi 19/02/21
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2:49:29AR Robyn Stevens USA Dudince 23/04/22
2:47:54 AR Rebecca Henderson AUS Melbourne 21/05/23
3:20:25# AR Natalie Le Roux RSA Taicang 05/05/18
3:25:08WJ Jana Zikmundova CZE Banska Bistrica 17/10/21
SKOK V VIŠINO (>2.01)
|
WR 2.09 Stefka Kostadinova BUL Rome 30/08/87 1293 pts; (1.85o, 1.90o, 1.96o, 1.99o, 2.02o, 2.04xxo, 2.06xo, 2.09+ xo)
SR 2.00 Britta Bilač (IBL) Helsinki 14/08/94
2.09WR+ AR CR Stefka Kostadinova (5) BUL Rome 30/08/87 WC; 2.05Ci Indianapolis 08/03/87
2.08Wi Kajsa Bergqvist (1) SWE Arnstadt 04/02/06; OB: 2.06 Eberstadt 26/07/03
2.08 Blanka Vlašić (2) CRO Zagreb 31/08/09; 2.03 SLO AC Ljubljana 10/08/04
2.07+ Lyudmila Andonova (1) BUL Berlin 20/07/84
2.07i Heike Henkel (1) GER Karlsruhe 08/02/92; OB: 2.05 Tokyo 31/08/91 WC
2.07 Anna Chicherova (1) RUS Cheboksary 22/07/11; 2.02i W35 Moscow 15/02/19
2.06AR Hestrie Cloete RSA Paris 31/08/03 WC
2.06OR Yelena Slesarenko RUS Athens 28/08/04 OG
2.06 Ariane Friedrich GER Berlin 14/06/09
2.06 Mariya Kuchina - Lasitskene ANA (RUS) Lausanne 06/07/17
2.06i* Yaroslava Mahuchikh UKR Banska Bystrica 02/02/21; OB: 2.04WJ Doha 30/09/19 WC; 2.02WJi Karlsruhe 31/01/20; 1.96i WY= Minsk 18/12/18; 2.04WL Cottbus 31/01/24
2.05+ Tamara Bykova USSR Kyev 22/06/84
2.05 Inga Babakova UKR Tokyo 15/09/95; 2.01W35o= Oslo 27/06/03
2.05 Tia Hellebaut BEL Beijing 23/08/08 OG
2.05AR Chaunte Howard-Lowe USA Des Moines 26/06/10
2.04 Silvia Costa CUB Barcelona 09/09/89
2.04i Alina Astafei GER Berlin 03/03/95; OB: 2.01 Worrstadt 27/05/95
2.04 Venelina Veneva-Mateeva BUL Kalamata 02/06/01
2.04i Antonietta Di Martino ITA Banska Bystra 09/02/11; OB: 2.03 Milan 24/06/07
2.04 Irina Gordeeva RUS Eberstadt 19/08/12
2.04 Brigetta Barrett USA Des Moines 22/06/13
2.03+ Ulrike Meyfarth FRG London 21/08/83
2.03 Louise Ritter USA Austin 08/07/88
2.03 Tatyana Babashkina RUS Bratislava 30/05/95
2.03 Niki Bakoyianni GRE Atlanta 03/08/96 OG
2.03i Monica Iagar-Dinescu ROM Bucharest 23/01/99; OB: 2.02 Budapest 06/06/98
2.03i Marina Kuptsova RUS Vienna 02/03/02; OB: 2.02 Madrid 21/09/02
2.03 Svetlana Shkolina RUS London 11/08/12 OG
2.03AR Nicola McDermott-Olyslagers AUS Eugene 17/09/23
2.02i Susanne Beyer GDR Indianapolis 08/03/87; OB: 1.99 Rome 30/08/87
2.02 Yelena Yelesina USSR Seattle 23/07/90
2.02 Vita Styopina UKR Athens 28/08/04 OG
2.02 Ruth Beitia ESP San Sebastian 04/08/07; 2.01W35o= Zurich 17/08/14
2.02i Kamila Licwinko POL Torun 22/02/15; OB: 1.99 Szczecin 18/06/16
2.02 Elena Vallortigara ITA London 22/07/18
2.02WHB Nafisathou Thiam BEL Talence 22/06/19
2.02 Yuliya Levchenko BLR Minsk 09/09/19
2.02 Vashti Cunningham USA Chula Vista 29/05/21; 1.96WY= Edmonton 01/08/15
2.02 Eleanor Patterson AUS Eugene 19/07/22WC; 1.96WY= Townsville 07/12/13
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.00AR Nadezhda Dubovitskaya KAZ Almaty 08/06/21
1.96AR Solange Witteveen ARG Oristano 08/09/97
1.96WY= Olga Turchak USSR Donetsk 07/09/84
1.96A WY= Charmaine Gale-Weavers RSA Bloemfontein 04/04/81
1.96WY= Angelina Topić SRB Kruševac 26/06/22
1.96WY= Karmen Bruus EST Eugene 19/07/22 WC
SR 2.00 Britta Bilač (IBL) Helsinki 14/08/94
2.09WR+ AR CR Stefka Kostadinova (5) BUL Rome 30/08/87 WC; 2.05Ci Indianapolis 08/03/87
2.08Wi Kajsa Bergqvist (1) SWE Arnstadt 04/02/06; OB: 2.06 Eberstadt 26/07/03
2.08 Blanka Vlašić (2) CRO Zagreb 31/08/09; 2.03 SLO AC Ljubljana 10/08/04
2.07+ Lyudmila Andonova (1) BUL Berlin 20/07/84
2.07i Heike Henkel (1) GER Karlsruhe 08/02/92; OB: 2.05 Tokyo 31/08/91 WC
2.07 Anna Chicherova (1) RUS Cheboksary 22/07/11; 2.02i W35 Moscow 15/02/19
2.06AR Hestrie Cloete RSA Paris 31/08/03 WC
2.06OR Yelena Slesarenko RUS Athens 28/08/04 OG
2.06 Ariane Friedrich GER Berlin 14/06/09
2.06 Mariya Kuchina - Lasitskene ANA (RUS) Lausanne 06/07/17
2.06i* Yaroslava Mahuchikh UKR Banska Bystrica 02/02/21; OB: 2.04WJ Doha 30/09/19 WC; 2.02WJi Karlsruhe 31/01/20; 1.96i WY= Minsk 18/12/18; 2.04WL Cottbus 31/01/24
2.05+ Tamara Bykova USSR Kyev 22/06/84
2.05 Inga Babakova UKR Tokyo 15/09/95; 2.01W35o= Oslo 27/06/03
2.05 Tia Hellebaut BEL Beijing 23/08/08 OG
2.05AR Chaunte Howard-Lowe USA Des Moines 26/06/10
2.04 Silvia Costa CUB Barcelona 09/09/89
2.04i Alina Astafei GER Berlin 03/03/95; OB: 2.01 Worrstadt 27/05/95
2.04 Venelina Veneva-Mateeva BUL Kalamata 02/06/01
2.04i Antonietta Di Martino ITA Banska Bystra 09/02/11; OB: 2.03 Milan 24/06/07
2.04 Irina Gordeeva RUS Eberstadt 19/08/12
2.04 Brigetta Barrett USA Des Moines 22/06/13
2.03+ Ulrike Meyfarth FRG London 21/08/83
2.03 Louise Ritter USA Austin 08/07/88
2.03 Tatyana Babashkina RUS Bratislava 30/05/95
2.03 Niki Bakoyianni GRE Atlanta 03/08/96 OG
2.03i Monica Iagar-Dinescu ROM Bucharest 23/01/99; OB: 2.02 Budapest 06/06/98
2.03i Marina Kuptsova RUS Vienna 02/03/02; OB: 2.02 Madrid 21/09/02
2.03 Svetlana Shkolina RUS London 11/08/12 OG
2.03AR Nicola McDermott-Olyslagers AUS Eugene 17/09/23
2.02i Susanne Beyer GDR Indianapolis 08/03/87; OB: 1.99 Rome 30/08/87
2.02 Yelena Yelesina USSR Seattle 23/07/90
2.02 Vita Styopina UKR Athens 28/08/04 OG
2.02 Ruth Beitia ESP San Sebastian 04/08/07; 2.01W35o= Zurich 17/08/14
2.02i Kamila Licwinko POL Torun 22/02/15; OB: 1.99 Szczecin 18/06/16
2.02 Elena Vallortigara ITA London 22/07/18
2.02WHB Nafisathou Thiam BEL Talence 22/06/19
2.02 Yuliya Levchenko BLR Minsk 09/09/19
2.02 Vashti Cunningham USA Chula Vista 29/05/21; 1.96WY= Edmonton 01/08/15
2.02 Eleanor Patterson AUS Eugene 19/07/22WC; 1.96WY= Townsville 07/12/13
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.00AR Nadezhda Dubovitskaya KAZ Almaty 08/06/21
1.96AR Solange Witteveen ARG Oristano 08/09/97
1.96WY= Olga Turchak USSR Donetsk 07/09/84
1.96A WY= Charmaine Gale-Weavers RSA Bloemfontein 04/04/81
1.96WY= Angelina Topić SRB Kruševac 26/06/22
1.96WY= Karmen Bruus EST Eugene 19/07/22 WC
SKOK OB PALICI (>4.80)
|
WR 5.06 Yelena Isinbaeva RUS Zurich 28/08/09 1274 pts; (4.71o, 4.81o, 5.06+ o)
SR 4.82i Tina Šutej (MASS) Ostrava 02/02/23; SRo: 4.81 Eugene 16/09/23
5.06WR+ AR Yelena Isinbaeva (6) RUS Zurich 28/08/09; 5.05OR Beijing 18/08/08; 5.01CR Helsinki 12/08/05
5.02Wi AR Jennifer Stuczinsky - Suhr (2) USA Albuquerque 02/03/13; OB: 4.93W35 Austin 14/04/18; 5.03i UR Brockport 30/01/16 (NDC)
5.01* Anzhelika Sidorova (1) RUS Zurich 09/09/21
5.00 ARo Sandi Morris USA Brussels 09/09/16; 4.95Ci Birmingham 03/03/18
4.95 Katie Nageotte-Moon USA Eugene 26/06/21
4.94 AR Eliza McCartney NZL Jockgrim 17/07/18; 4.64 WJo Auckland 19/12/15
4.91 Yarisley Silva CUB Beckum 02/08/15
4.91 Aikaterini Stefanidi GRE London 06/08/17 WC
4.91i Nina Kennedy AUS Zurich 30/08/23; OB: 4.90 Budapest 23/08/23 WC
4.90i Demi Payne USA New York 20/02/16; OB: 4.71 Hammond 08/05/15
4.90 Holly Bleasdale-Bradshaw GBR Manchester 26/06/21
4.88+ Svetlana Feofanova RUS Heraklion 04/07/04
4.87AR Fabiana Murer BRA Sao Bernardo do Campo 03/07/16
4.85i Anna Rogowska POL Paris 06/03/11; OB: 4.83 Brussels 26/08/05
4.85 Wilma Murto FIN Munich 17/07/22; 4.71i WJ WJi Zweibrucken 31/01/16
4.86i WL Molly Caudery GBR Rouen 24/02/24; OB: 4.75 Budapest 23/08/23 WC
4.83+ Stacy Dragila USA Ostrava 08/06/04
4.83 Nikoleta Kiryakopoulou GRE Paris 04/07/15
4.83 Michaela Meijer SWE Norkopping 01/08/20
4.83i Alysha Newman CAN Clermont-Ferrand 22/02/24; OB: 4.82 Paris 24/08/19
4.83i Bridget Williams USA Clermont-Ferrand 22/02/24; OB: 4.71 Luzern 20/07/23
4.82 Monika Pyrek POL Stuttgart 22/09/07
4.82 Silke Spiegelburg GER Monaco 20/07/12
4.82i SR Si Tina Šutej SLO Ostrava 02/02/23; OB: 4.81SRo Eugene 16/09/23; 4.76 SLO AC Ljubljana 11/09/21
4.81 Alana Boyd AUS Sippy Downs 02/07/16
4.81i Angelica Bengtsson SWE Clermont-Ferrand 24/02/19; OB: 4.80 Doha 29/09/19 WC
4.81i Polina Knoroz RUS Clermont Ferrand 19/02/22; OB:4.75 Moscow 29/05/21
4.80 Martina Strutz GER Daegu 30/08/11 WC
4.80i Nicole Buchler SUI Portland 17/03/16; OB: 4.78 Doha 06/05/16
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.72AR Ling Li CHN Shanghai 18/05/19
4.42AR Elmarie Gerryts RSA Wesel 12/06/00
4.51WY Amanda Moll USA Austin 25/03/22
4.10+ Daniela Bartova CZE Ljubljana 21/05/95
SR 4.82i Tina Šutej (MASS) Ostrava 02/02/23; SRo: 4.81 Eugene 16/09/23
5.06WR+ AR Yelena Isinbaeva (6) RUS Zurich 28/08/09; 5.05OR Beijing 18/08/08; 5.01CR Helsinki 12/08/05
5.02Wi AR Jennifer Stuczinsky - Suhr (2) USA Albuquerque 02/03/13; OB: 4.93W35 Austin 14/04/18; 5.03i UR Brockport 30/01/16 (NDC)
5.01* Anzhelika Sidorova (1) RUS Zurich 09/09/21
5.00 ARo Sandi Morris USA Brussels 09/09/16; 4.95Ci Birmingham 03/03/18
4.95 Katie Nageotte-Moon USA Eugene 26/06/21
4.94 AR Eliza McCartney NZL Jockgrim 17/07/18; 4.64 WJo Auckland 19/12/15
4.91 Yarisley Silva CUB Beckum 02/08/15
4.91 Aikaterini Stefanidi GRE London 06/08/17 WC
4.91i Nina Kennedy AUS Zurich 30/08/23; OB: 4.90 Budapest 23/08/23 WC
4.90i Demi Payne USA New York 20/02/16; OB: 4.71 Hammond 08/05/15
4.90 Holly Bleasdale-Bradshaw GBR Manchester 26/06/21
4.88+ Svetlana Feofanova RUS Heraklion 04/07/04
4.87AR Fabiana Murer BRA Sao Bernardo do Campo 03/07/16
4.85i Anna Rogowska POL Paris 06/03/11; OB: 4.83 Brussels 26/08/05
4.85 Wilma Murto FIN Munich 17/07/22; 4.71i WJ WJi Zweibrucken 31/01/16
4.86i WL Molly Caudery GBR Rouen 24/02/24; OB: 4.75 Budapest 23/08/23 WC
4.83+ Stacy Dragila USA Ostrava 08/06/04
4.83 Nikoleta Kiryakopoulou GRE Paris 04/07/15
4.83 Michaela Meijer SWE Norkopping 01/08/20
4.83i Alysha Newman CAN Clermont-Ferrand 22/02/24; OB: 4.82 Paris 24/08/19
4.83i Bridget Williams USA Clermont-Ferrand 22/02/24; OB: 4.71 Luzern 20/07/23
4.82 Monika Pyrek POL Stuttgart 22/09/07
4.82 Silke Spiegelburg GER Monaco 20/07/12
4.82i SR Si Tina Šutej SLO Ostrava 02/02/23; OB: 4.81SRo Eugene 16/09/23; 4.76 SLO AC Ljubljana 11/09/21
4.81 Alana Boyd AUS Sippy Downs 02/07/16
4.81i Angelica Bengtsson SWE Clermont-Ferrand 24/02/19; OB: 4.80 Doha 29/09/19 WC
4.81i Polina Knoroz RUS Clermont Ferrand 19/02/22; OB:4.75 Moscow 29/05/21
4.80 Martina Strutz GER Daegu 30/08/11 WC
4.80i Nicole Buchler SUI Portland 17/03/16; OB: 4.78 Doha 06/05/16
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.72AR Ling Li CHN Shanghai 18/05/19
4.42AR Elmarie Gerryts RSA Wesel 12/06/00
4.51WY Amanda Moll USA Austin 25/03/22
4.10+ Daniela Bartova CZE Ljubljana 21/05/95
SKOK V DALJAVO (>7.04)
|
WR 7.52 1.4 Galina Chistyakova USSR Leningrad 11/06/88 1318 pts; (7.21, 7.38w, 7.21, 7.45+, x, 7.52+); 7.63A w 2.1 Heike Drechsler GER Sestriere 21/07/92
SR 6.78 1.8 Nina Kolarič (PT) Ptuj 29/06/08
7.52WR+ AR 1.4 Galina Chistyakova (3) USSR St. Peterburg 11/06/88; 6.96 SLO AC 0.6 Celje 16/06/89
7.49AR 1.3 Jackie Joyner-Kersee (3) USA New York 22/05/94; 7.40OR 0.9 Seoul 29/09/88; 7.36CR 0.4 Rome 04/09/87
7.48 1.2 Heike Daute-Drechsler (4) GDR Neubrandenburg 09/07/88; 7.37Wi Vienna 13/02/88; 7.14WJ 1.1 Bratislava 04/06/83; 6.91WY 1.0 Jena 09/08/81
6.99W35 1.9 Sydney 29/09/00 OG; 7.63A w 2.1 Sestriere 21/07/92
7.43+ 1.4 Anisoara Cusmir-Stanciu ROM Bucharest 04/06/83
7.42 2.0 Tatyana Kotova RUS Annecy 23/06/02
7.39 0.5 Yelena Belevskaya USSR Bryansk 18/07/87
7.37 N/A Inessa Kravets EUN Kyev 13/06/92
7.33 0.4 Tatyana Lebedeva RUS Tula 31/07/04
7.31 1.5 Yelena Khlopotnova USSR Alma Ata 12/09/85
7.31 1.9 Marion Jones USA Eugene 31/05/98
7.31 1.7 Brittney Reese USA Eugene 02/07/16; 7.23Ci Istanbul 11/03/12
7.30 -0.8 Malaika Mihambo GER Doha 06/10/19 WC
7.27 -0.4 Irina Meleshina RUS Tula 31/07/04
7.26A AR 1.8 Maurren Higa-Maggi BRA Bogota 26/06/99
7.24 1.0 Larisa Berezhnaya USSR Granada 25/05/91
7.24i Ivana Španović-Vuleta SRB Belgrade 05/03/17; OB: 7.14* 1.2 Budapest 20/08/23
7.21 1.6 Helga Radtke GDR Dresden 26/07/84
7.21 1.9 Lyudmila Kolchanova RUS Sochi 27/05/07
7.20+ -0.5 Vali Ionescu ROM Bucharest 01/08/82
7.20 2.0 Irena Ozenko USSR Budapest 12/09/86
7.20 0.8 Yelena Sinchukova USSR Budapest 20/06/91
7.20 0.7 Irina Mushailova RUS St. Peterburg 14/07/94
7.18i WL Tara Davis-Woodhall USA Albuquerque 16/02/24; OB: 7.14 1.0 Austin 26/03/21; 7.24w 2.8 Chula Vista 09/07/22
7.17 1.8 Irina Valyukevich USSR Bryansk 18/07/87
7.17 0.6 Tianna Bartoletta USA Rio de Janeiro 17/08/16 OG
7.17AR 1.1 Ese Brume NGR Chula Vista 29/05/21
7.16 N/A Iolanda Chen USSR Moscow 30/07/88
7.16A -0.1 Elva Goulbourne JAM Mexico City 22/05/04
7.16 1.6 Sosthene Moguenara GER Weinheim 28/05/16
7.14 1.8 Nikole Medvedeva USSR Riga 04/06/88
7.14 1.2 Mirela Dulgheru-Renda ROM Sofia 05/07/92
7.13 2.0 Olga Kucherenko RUS Sochi 27/05/10
7.13AR 1.8 Brooke Stratton-Buschkuehl AUS Chula Vista 09/07/22
7.12 1.6 Sabine John GDR Dresden 19/05/84
7.12 0.9 Chioma Ajunwa NGR Atlanta 02/08/96 OG
7.12 1.3 Naide Gomes POR Monaco 29/07/08
7.11 0.8 Fiona May ITA Budapest 22/08/98; 7.23A w 4.3 Sestriere 29/07/95
7.11 1.3 Anna Nazarova RUS Moscow 20/06/12
7.10 1.6 Chelsea Hayes USA Eugene 01/07/12
7.09+ 0.0 Vilma Bardauskiene USSR Prague 29/08/78
7.09 1.6 Ljudmila Ninova-Rudolf AUT Sevilla 05/06/94
7.08 0.5 Marieta Ilcu ROM Pitesti 25/06/89
7.08 1.9 Nastassia Mironchyk-Ivanova BLR Minsk 12/06/12; 7.22w 4.3 Grodno 06/07/12
7.08 1.4 Chantel Malone IVB Hollywood 27/03/21; 7.10w 4.7 Chula Vista 24/04/21
7.08 1.9 Ackelia Smith JAM Norman 13/05/23
7.07 0.0 Svetlana Zorina USSR Krasnodar 15/08/87
7.07 0.5 Elena Sokolova RUS London 08/08/12 OG
7.07 0.4 Shara Proctor GBR Beijing 28/08/15 WC
7.06 0.4 Tatyana Kolpakova USSR Moscow 31/07/80 OG
7.06 -0.1 Niurka Montalvo SPA Sevilla 23/08/99
7.06 N/A Tatyana Ter-Mesrobyan RUS Sankt-Peterburg 22/05/02
7.05 0.6 Lyudmila Galkina RUS Athens 09/08/97
7.05 -0.4 Eunice Barber FRA Monaco 14/09/03
7.05 1.1 Darya Klishina RUS Ostrava 17/07/11
7.05 1.2 Lorraine Ugen GBR Birmingham 01/07/18
7.05 0.9 Ese Brume NGR Bursa 04/08/19; 7.08w 2.5 Baton Rouge 23/04/22
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7.01AR 1.4 Weili Yao CHN Jinan 05/06/93
6.91WJi Larisa Iapichino ITA Ancona 20/02/21
SR 6.78 1.8 Nina Kolarič (PT) Ptuj 29/06/08
7.52WR+ AR 1.4 Galina Chistyakova (3) USSR St. Peterburg 11/06/88; 6.96 SLO AC 0.6 Celje 16/06/89
7.49AR 1.3 Jackie Joyner-Kersee (3) USA New York 22/05/94; 7.40OR 0.9 Seoul 29/09/88; 7.36CR 0.4 Rome 04/09/87
7.48 1.2 Heike Daute-Drechsler (4) GDR Neubrandenburg 09/07/88; 7.37Wi Vienna 13/02/88; 7.14WJ 1.1 Bratislava 04/06/83; 6.91WY 1.0 Jena 09/08/81
6.99W35 1.9 Sydney 29/09/00 OG; 7.63A w 2.1 Sestriere 21/07/92
7.43+ 1.4 Anisoara Cusmir-Stanciu ROM Bucharest 04/06/83
7.42 2.0 Tatyana Kotova RUS Annecy 23/06/02
7.39 0.5 Yelena Belevskaya USSR Bryansk 18/07/87
7.37 N/A Inessa Kravets EUN Kyev 13/06/92
7.33 0.4 Tatyana Lebedeva RUS Tula 31/07/04
7.31 1.5 Yelena Khlopotnova USSR Alma Ata 12/09/85
7.31 1.9 Marion Jones USA Eugene 31/05/98
7.31 1.7 Brittney Reese USA Eugene 02/07/16; 7.23Ci Istanbul 11/03/12
7.30 -0.8 Malaika Mihambo GER Doha 06/10/19 WC
7.27 -0.4 Irina Meleshina RUS Tula 31/07/04
7.26A AR 1.8 Maurren Higa-Maggi BRA Bogota 26/06/99
7.24 1.0 Larisa Berezhnaya USSR Granada 25/05/91
7.24i Ivana Španović-Vuleta SRB Belgrade 05/03/17; OB: 7.14* 1.2 Budapest 20/08/23
7.21 1.6 Helga Radtke GDR Dresden 26/07/84
7.21 1.9 Lyudmila Kolchanova RUS Sochi 27/05/07
7.20+ -0.5 Vali Ionescu ROM Bucharest 01/08/82
7.20 2.0 Irena Ozenko USSR Budapest 12/09/86
7.20 0.8 Yelena Sinchukova USSR Budapest 20/06/91
7.20 0.7 Irina Mushailova RUS St. Peterburg 14/07/94
7.18i WL Tara Davis-Woodhall USA Albuquerque 16/02/24; OB: 7.14 1.0 Austin 26/03/21; 7.24w 2.8 Chula Vista 09/07/22
7.17 1.8 Irina Valyukevich USSR Bryansk 18/07/87
7.17 0.6 Tianna Bartoletta USA Rio de Janeiro 17/08/16 OG
7.17AR 1.1 Ese Brume NGR Chula Vista 29/05/21
7.16 N/A Iolanda Chen USSR Moscow 30/07/88
7.16A -0.1 Elva Goulbourne JAM Mexico City 22/05/04
7.16 1.6 Sosthene Moguenara GER Weinheim 28/05/16
7.14 1.8 Nikole Medvedeva USSR Riga 04/06/88
7.14 1.2 Mirela Dulgheru-Renda ROM Sofia 05/07/92
7.13 2.0 Olga Kucherenko RUS Sochi 27/05/10
7.13AR 1.8 Brooke Stratton-Buschkuehl AUS Chula Vista 09/07/22
7.12 1.6 Sabine John GDR Dresden 19/05/84
7.12 0.9 Chioma Ajunwa NGR Atlanta 02/08/96 OG
7.12 1.3 Naide Gomes POR Monaco 29/07/08
7.11 0.8 Fiona May ITA Budapest 22/08/98; 7.23A w 4.3 Sestriere 29/07/95
7.11 1.3 Anna Nazarova RUS Moscow 20/06/12
7.10 1.6 Chelsea Hayes USA Eugene 01/07/12
7.09+ 0.0 Vilma Bardauskiene USSR Prague 29/08/78
7.09 1.6 Ljudmila Ninova-Rudolf AUT Sevilla 05/06/94
7.08 0.5 Marieta Ilcu ROM Pitesti 25/06/89
7.08 1.9 Nastassia Mironchyk-Ivanova BLR Minsk 12/06/12; 7.22w 4.3 Grodno 06/07/12
7.08 1.4 Chantel Malone IVB Hollywood 27/03/21; 7.10w 4.7 Chula Vista 24/04/21
7.08 1.9 Ackelia Smith JAM Norman 13/05/23
7.07 0.0 Svetlana Zorina USSR Krasnodar 15/08/87
7.07 0.5 Elena Sokolova RUS London 08/08/12 OG
7.07 0.4 Shara Proctor GBR Beijing 28/08/15 WC
7.06 0.4 Tatyana Kolpakova USSR Moscow 31/07/80 OG
7.06 -0.1 Niurka Montalvo SPA Sevilla 23/08/99
7.06 N/A Tatyana Ter-Mesrobyan RUS Sankt-Peterburg 22/05/02
7.05 0.6 Lyudmila Galkina RUS Athens 09/08/97
7.05 -0.4 Eunice Barber FRA Monaco 14/09/03
7.05 1.1 Darya Klishina RUS Ostrava 17/07/11
7.05 1.2 Lorraine Ugen GBR Birmingham 01/07/18
7.05 0.9 Ese Brume NGR Bursa 04/08/19; 7.08w 2.5 Baton Rouge 23/04/22
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7.01AR 1.4 Weili Yao CHN Jinan 05/06/93
6.91WJi Larisa Iapichino ITA Ancona 20/02/21
TROSKOK (>14.99)
|
WR 15.74i Yulimar Rojas VEN Belgrade 20/03/22 1297 pts; (15.19, x, 15.04, x, 15.36, 15.74+); 15.67WRo 0.7 Yulimar Rojas VEN Tokyo 01/08/21 OG
SR 15.08i Marija Šestak (MASS) SLO Athens 13/02/08; SRo: 15.03 1.1 Marija Šestak (MASS) Beijing 17/08/08
15.74i*+ WR Wi AR Ci Yulimar Rojas (9) VEN Belgrade 20/03/22; OB: 15.67+ WRo ARo OR 0.7 Tokyo 01/08/21 OG
15.50+ AR CR 0.9 Inessa Kravets (1) UKR Gothenburg 10/08/95 WC
15.39 AR 0.5 Francoise Mbango-Etone CMR Beijing 17/08/08 OG
15.36i Ci Tatyana Lebedeva RUS Budapest 06/03/04; OB: 15.34 -0.5 Iraklio 04/07/04
15.32 0.9 Hrysopiyi Devetzi GRE Athens 21/08/04 OG
15.31 0.0 Caterine Ibarguen COL Monaco 18/07/14; 14.89W35 0.0 Lausanne 05/07/19
15.29AR 0.3 Yamile Aldama CUB Rome 11/07/03
15.28AR 0.9 Yargelys Savigne CUB Osaka 31/08/07 WC
15.25AR 1.7 Olga Rypakova KAZ Split 04/09/10
15.20 0.0 Sarka Kasparkova CZE Athens 04/08/97 WC
15.20 -0.3 Tereza Marinova BUL Sydney 24/09/00 OG; 14.62WJ 1.0 Sydney 25/08/96
15.18 0.3 Iva Prandzheva BUL Gothenburg 10/08/95 WC
15.16 0.1 Rodica Mateescu ROM Athens 04/08/97 WC
15.16 0.7 Trecia Smith JAM Linz 02/08/04
15.16i Ashia Hansen GBR Valencia 28/02/98; OB: 15.15 1.7 Fukuoka 13/09/97
15.14 1.9 Nadezhda Alekhina RUS Cheboksary 26/07/09
15.12i Jasmine Moore USA Albuquerque 11/03/22; OB: 14.78 1.3 Austin 10/06/23
15.09+ 0.5 Anna Biryukova RUS Stuttgart 21/08/93 WC
15.09 0.5 Inna Lasovskaya RUS Valencia 31/05/97
15.08i SR Si Marija Šestak SLO Athens 13/02/08; 14.92 SLO AC 1.3 Ljubljana 03/06/07 OB: 15.03SRo 1.1 Beijing 17/08/08 OG
15.07 0.6 Paraskevi Tsiamita GRE Seville 22/08/99 WC
15.04 Ekaterina Koneva RUS Eugene 30/05/15
15.03i Iolanda Chen RUS Barcelona 11/03/95; OB: 14.97 0.9 Moscow 18/06/93
15.03 1.9 Magdelin Martinez ITA Rome 26/06/04; 15.24A w 4.2 Sestriere 01/08/04
15.03 0.0 Shanieka Ricketts JAM Eugene 16/09/23
15.02 0.9 Anna Pyatykh RUS Goteborg 09/08/06; 15.17w 2.4 Athens 03/07/06
15.02 1.9 Maryna Bekh-Romanchuk UKR Munich 19/08/22
15.01 1.0 Patricia Mamona POR Tokyo 01/08/21 OG
15.01i WL Thea Lafond DMA Glasgow 03/03/24; OB: 14.90 -0.2 Budapest 25/08/23 WC
15.00 1.2 Kene Ndoye SEN Heraklion 04/07/04
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14.04AR 2.0 Nicole Mladenis AUS Hobart 09/03/02
14.37WJi Ruiping Ren CHN Barcelona 11/03/1995
14.57WY 0.2 Qiuyan Huang CHN Shanghai 19/10/97
SR 15.08i Marija Šestak (MASS) SLO Athens 13/02/08; SRo: 15.03 1.1 Marija Šestak (MASS) Beijing 17/08/08
15.74i*+ WR Wi AR Ci Yulimar Rojas (9) VEN Belgrade 20/03/22; OB: 15.67+ WRo ARo OR 0.7 Tokyo 01/08/21 OG
15.50+ AR CR 0.9 Inessa Kravets (1) UKR Gothenburg 10/08/95 WC
15.39 AR 0.5 Francoise Mbango-Etone CMR Beijing 17/08/08 OG
15.36i Ci Tatyana Lebedeva RUS Budapest 06/03/04; OB: 15.34 -0.5 Iraklio 04/07/04
15.32 0.9 Hrysopiyi Devetzi GRE Athens 21/08/04 OG
15.31 0.0 Caterine Ibarguen COL Monaco 18/07/14; 14.89W35 0.0 Lausanne 05/07/19
15.29AR 0.3 Yamile Aldama CUB Rome 11/07/03
15.28AR 0.9 Yargelys Savigne CUB Osaka 31/08/07 WC
15.25AR 1.7 Olga Rypakova KAZ Split 04/09/10
15.20 0.0 Sarka Kasparkova CZE Athens 04/08/97 WC
15.20 -0.3 Tereza Marinova BUL Sydney 24/09/00 OG; 14.62WJ 1.0 Sydney 25/08/96
15.18 0.3 Iva Prandzheva BUL Gothenburg 10/08/95 WC
15.16 0.1 Rodica Mateescu ROM Athens 04/08/97 WC
15.16 0.7 Trecia Smith JAM Linz 02/08/04
15.16i Ashia Hansen GBR Valencia 28/02/98; OB: 15.15 1.7 Fukuoka 13/09/97
15.14 1.9 Nadezhda Alekhina RUS Cheboksary 26/07/09
15.12i Jasmine Moore USA Albuquerque 11/03/22; OB: 14.78 1.3 Austin 10/06/23
15.09+ 0.5 Anna Biryukova RUS Stuttgart 21/08/93 WC
15.09 0.5 Inna Lasovskaya RUS Valencia 31/05/97
15.08i SR Si Marija Šestak SLO Athens 13/02/08; 14.92 SLO AC 1.3 Ljubljana 03/06/07 OB: 15.03SRo 1.1 Beijing 17/08/08 OG
15.07 0.6 Paraskevi Tsiamita GRE Seville 22/08/99 WC
15.04 Ekaterina Koneva RUS Eugene 30/05/15
15.03i Iolanda Chen RUS Barcelona 11/03/95; OB: 14.97 0.9 Moscow 18/06/93
15.03 1.9 Magdelin Martinez ITA Rome 26/06/04; 15.24A w 4.2 Sestriere 01/08/04
15.03 0.0 Shanieka Ricketts JAM Eugene 16/09/23
15.02 0.9 Anna Pyatykh RUS Goteborg 09/08/06; 15.17w 2.4 Athens 03/07/06
15.02 1.9 Maryna Bekh-Romanchuk UKR Munich 19/08/22
15.01 1.0 Patricia Mamona POR Tokyo 01/08/21 OG
15.01i WL Thea Lafond DMA Glasgow 03/03/24; OB: 14.90 -0.2 Budapest 25/08/23 WC
15.00 1.2 Kene Ndoye SEN Heraklion 04/07/04
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14.04AR 2.0 Nicole Mladenis AUS Hobart 09/03/02
14.37WJi Ruiping Ren CHN Barcelona 11/03/1995
14.57WY 0.2 Qiuyan Huang CHN Shanghai 19/10/97
SUVANJE KROGLE (4 kg; >20.99); U18: 3 kg
|
WR 22.63 Natalya Lisovskaya USSR Moscow 07/06/87 1336 pts; (22.60+, 21.51, 21.28, 22.63+, p, 20.63)
SR 18.10 Nataša Erjavec (IBL) Nova Gorica 14/05/94
22.63WR+ AR Natalya Lisovskaya (5) USSR Moscow 07/06/87; 21.24CR= Rome 05/09/87
22.50Wi Helena Fibingerova (1) TCH Jablonec 19/02/77; OB: 22.32+ Nitra 20/08/77; 21.47i W35 Jablonec 09/02/85
22.45+ Ilona Slupianek (4) GDR Potsdam 11/05/80; 22.41OR Moscow 24/07/80; 22.36+ SLO AC Celje 02/05/80
22.19 Claudia Losch FRG Hainfeld 23/08/87
21.89+ Ivanka Khristova BUL Belmeken 04/07/76
21.86 Marianne Adam GDR Leipzig 23/06/79
21.76AR Meisu Li CHN Shijiazhuang 23/04/88
21.73 Natalya Akhrimenko USSR Leselidze 21/05/88
21.70i Nadzeya Ostapchuk BLR Mogilyov 12/02/10; OB: 21.58 Minsk 18/07/12
21.69 Vita Pavlysh UKR Budapest 20/08/98
21.66 Xinmei Sui CHN Beijing 09/06/90
21.61 Verzhinia Veselinova BUL Sofia 21/08/82
21.60i Valentina Fedyushina USSR Simferopol 28/12/91; OB: 21.08 Leselidze 15/05/88
21.58 Margitta Pufe GDR Erfurt 28/05/78
21.57 Ines Muller GDR Athens 16/05/88
21.53 Nunu Abashidze USSR Kyev 20/06/84
21.52 Zhihong Huang CHN Beijing 27/06/90
21.46W35o Larisa Peleshenko RUS Moscow 26/08/00
21.45+ Nadezhda Chizhova USSR Varna 29/09/73
21.43 Eva Wilms FRG Munich 17/06/77
21.42 Svetlana Krachevskaya USSR Moscow 24/07/80 OG
21.31 Heike Hartwig GDR Athens 16/05/88
21.27 Liane Schmuhl GDR Cottbus 26/06/82
21.24AR CR= Valerie Adams NZL Daegu 29/08/11 WC; 20.67 Ci Sopot 08/03/14
21.22 Astrid Kumbernuss GER Gothenburg 05/08/95; 20.54WJ Orimattila 01/07/89
21.21 Kathrin Neimke GDR Rome 05/09/87
21.19 Helma Knorscheidt GDR Berlin 24/05/84
21.15i Irina Korzhanenko RUS Moscow 18/02/99; OB: 20.82 Rostov 30/05/98
21.10 Heidi Krieger GDR Stuttgart 26/08/86; 20.51WJi Budapest 08/02/84
21.06 Svetlana Krivelyova EUN Barcelona 07/08/92 OG
21.05 Zdenka Silhava TCH Prague 23/07/83
21.01 Ivanka Petrova-Stoycheva BUL Sofia 28/07/79
21.00 Mihaela Loghin ROM Formia 30/06/84
21.00 Cordula Schulze GDR Potsdam 21/07/84
20.96A AR Belsy Laza CUB Mexico City 02/05/92
.............................................................................................................................................................................................................................................................
> 20.00 po letu 2000
20.77 Christina Schwanitz GER Beijing 20/05/15
20.76* Chase Ealey-Jackson USA Eugene 16/09/23
20.70 Natalya Mikhnevich BLR Grodno 08/07/08
20.63 Michelle Carter USA Rio de Janeiro 12/08/16 OG
20.61 Yanina Korolchik-Provalinskaya BLR Edmonton 05/08/01 WC
20.58 Lijiao Gong CHN Tokyo 01/08/21 OG
20.45 Maggie Ewen CAN Los Angeles 27/05/23
20.43i Auriol Dongmo POR Beograd 18/03/22 Ci; OB: 19.82 Munich 15/08/22
20.33 Sarah Mitton CAN Langley 25/07/22
20.31i WL Jessica Schilder NET Apeldoorn 17/02/24; OB: 20.24 Munich 15/08/22
20.22 Yevgeniya Kolodko RUS Sochi 27/05/12
20.20 Nadine Kleinert GER Berlin 16/08/09 WC
20.20 Jiayuan Song CHN Shanghai 28/05/22
20.19i Yemisi Ogunleye GER Glasgow 01/03/24 Ci; OB: 19.44 Budapest 26/08/23 WC
20.18 Jillian Camarena-Williams USA Paris 08/07/11
20.12 Jessica Ramsey USA Eugene 24/06/21
20.07 Anna Avdeeva RUS Cheboksary 24/07/09
20.04 Petra Lammert GER Zeven 26/05/07
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20.96A AR Belsy Laza CUB Mexico City 02/05/92
19.30A AR Elisangela Maria Adriano BRA Tunja 14/07/01
18.43AR Vivian Peters-Chukwuemeka NGR Walnut 19/04/03
19.08WY (4kg) Ilke Wyludda GDR Chemnitz 08/08/86
20.52WY (3kg) Corrie de Bruin NED Assen 13/06/93
SR 18.10 Nataša Erjavec (IBL) Nova Gorica 14/05/94
22.63WR+ AR Natalya Lisovskaya (5) USSR Moscow 07/06/87; 21.24CR= Rome 05/09/87
22.50Wi Helena Fibingerova (1) TCH Jablonec 19/02/77; OB: 22.32+ Nitra 20/08/77; 21.47i W35 Jablonec 09/02/85
22.45+ Ilona Slupianek (4) GDR Potsdam 11/05/80; 22.41OR Moscow 24/07/80; 22.36+ SLO AC Celje 02/05/80
22.19 Claudia Losch FRG Hainfeld 23/08/87
21.89+ Ivanka Khristova BUL Belmeken 04/07/76
21.86 Marianne Adam GDR Leipzig 23/06/79
21.76AR Meisu Li CHN Shijiazhuang 23/04/88
21.73 Natalya Akhrimenko USSR Leselidze 21/05/88
21.70i Nadzeya Ostapchuk BLR Mogilyov 12/02/10; OB: 21.58 Minsk 18/07/12
21.69 Vita Pavlysh UKR Budapest 20/08/98
21.66 Xinmei Sui CHN Beijing 09/06/90
21.61 Verzhinia Veselinova BUL Sofia 21/08/82
21.60i Valentina Fedyushina USSR Simferopol 28/12/91; OB: 21.08 Leselidze 15/05/88
21.58 Margitta Pufe GDR Erfurt 28/05/78
21.57 Ines Muller GDR Athens 16/05/88
21.53 Nunu Abashidze USSR Kyev 20/06/84
21.52 Zhihong Huang CHN Beijing 27/06/90
21.46W35o Larisa Peleshenko RUS Moscow 26/08/00
21.45+ Nadezhda Chizhova USSR Varna 29/09/73
21.43 Eva Wilms FRG Munich 17/06/77
21.42 Svetlana Krachevskaya USSR Moscow 24/07/80 OG
21.31 Heike Hartwig GDR Athens 16/05/88
21.27 Liane Schmuhl GDR Cottbus 26/06/82
21.24AR CR= Valerie Adams NZL Daegu 29/08/11 WC; 20.67 Ci Sopot 08/03/14
21.22 Astrid Kumbernuss GER Gothenburg 05/08/95; 20.54WJ Orimattila 01/07/89
21.21 Kathrin Neimke GDR Rome 05/09/87
21.19 Helma Knorscheidt GDR Berlin 24/05/84
21.15i Irina Korzhanenko RUS Moscow 18/02/99; OB: 20.82 Rostov 30/05/98
21.10 Heidi Krieger GDR Stuttgart 26/08/86; 20.51WJi Budapest 08/02/84
21.06 Svetlana Krivelyova EUN Barcelona 07/08/92 OG
21.05 Zdenka Silhava TCH Prague 23/07/83
21.01 Ivanka Petrova-Stoycheva BUL Sofia 28/07/79
21.00 Mihaela Loghin ROM Formia 30/06/84
21.00 Cordula Schulze GDR Potsdam 21/07/84
20.96A AR Belsy Laza CUB Mexico City 02/05/92
.............................................................................................................................................................................................................................................................
> 20.00 po letu 2000
20.77 Christina Schwanitz GER Beijing 20/05/15
20.76* Chase Ealey-Jackson USA Eugene 16/09/23
20.70 Natalya Mikhnevich BLR Grodno 08/07/08
20.63 Michelle Carter USA Rio de Janeiro 12/08/16 OG
20.61 Yanina Korolchik-Provalinskaya BLR Edmonton 05/08/01 WC
20.58 Lijiao Gong CHN Tokyo 01/08/21 OG
20.45 Maggie Ewen CAN Los Angeles 27/05/23
20.43i Auriol Dongmo POR Beograd 18/03/22 Ci; OB: 19.82 Munich 15/08/22
20.33 Sarah Mitton CAN Langley 25/07/22
20.31i WL Jessica Schilder NET Apeldoorn 17/02/24; OB: 20.24 Munich 15/08/22
20.22 Yevgeniya Kolodko RUS Sochi 27/05/12
20.20 Nadine Kleinert GER Berlin 16/08/09 WC
20.20 Jiayuan Song CHN Shanghai 28/05/22
20.19i Yemisi Ogunleye GER Glasgow 01/03/24 Ci; OB: 19.44 Budapest 26/08/23 WC
20.18 Jillian Camarena-Williams USA Paris 08/07/11
20.12 Jessica Ramsey USA Eugene 24/06/21
20.07 Anna Avdeeva RUS Cheboksary 24/07/09
20.04 Petra Lammert GER Zeven 26/05/07
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20.96A AR Belsy Laza CUB Mexico City 02/05/92
19.30A AR Elisangela Maria Adriano BRA Tunja 14/07/01
18.43AR Vivian Peters-Chukwuemeka NGR Walnut 19/04/03
19.08WY (4kg) Ilke Wyludda GDR Chemnitz 08/08/86
20.52WY (3kg) Corrie de Bruin NED Assen 13/06/93
MET DISKA (1 kg; >68.99)
|
WR 76.80 Gabriele Reinsch GDR Neubrandenburg 09/07/88 1382 pts; (76.80+, 73.10, x, 70.56, 70.06, 71.98) 78.14UR Martina Opitz GDR Berlin 06/09/88 (UM)
SR 60.11 Veronika Domjan (PT) Amsterdam 06/07/16
76.80WR+AR Gabriele Reinsch (3) GDR Neubrandenburg 09/07/88
74.56+ Zdenka Silhava (1) TCH Nitra 26/08/84
74.56 Ilke Wyludda (2) GDR Neubrandenburg 23/07/89; 74.40WJ Berlin 13/09/88; 65.86WY Neubrandenburg 01/08/86; 75.36UR Berlin 06/09/88(UM)
74.08 Diana Sachse-Gansky(3) GDR Chemnitz 20/06/87
73.36+ Irina Meszynski (1) GDR Prague 17/08/84
73.28 Galina Savinkova USSR Donetsk 08/09/84
73.22 Tsvetanka Khristova BUL Kazanlak 19/04/87
73.10+ Gisela Beyer GDR Berlin 20/07/84; 70.24 SLO AC Celje 05/05/84
72.92 Martina Hellmann-Opitz GDR Potsdam 20/08/87; 72.30OR Seoul 29/09/88; 71.62CR Rome 31/08/87; 78.14UR Berlin 06/09/88 (UM)
72.14 Galina Murashova USSR Prague 17/08/84
71.80+ Maria Vergova-Petkova BUL Sofia 13/07/80
71.68AR Yanling Xiao CHN Beijing 14/03/92
71.58 Ellina Zvereva USSR St. Peterburg 12/06/88
71.50+ Evelin Jahl GDR Potsdam 10/05/80
71.46*AR Valarie Allman USA La Jolla 08/04/22
71.41 Sandra Perković CRO Bellinzona 18/07/17
71.30 Larisa Korotkevich EUN Sochi 29/05/92
71.22 Ria Stalman NED Walnut 15/07/84
70.88 Hilda Elisa Ramos CUB Havana 08/05/92
70.80 Larisa Mikhalchenko USSR Kharkov 18/06/88
70.68 Maritza Marten CUB Seville 18/07/92
70.65 Denia Caballero CUB Bilbao 20/06/15
70.50+ Faina Melnik USSR Sochi 24/04/76; 69.60W35 Donetsk 09/09/80
70.34 Silvia Madetzky GDR Athens 16/05/88
70.22 Jorinde Van Klinken NET Tucson 22/05/21
70.02 Natalya Sadova RUS Thessaloniki 23/06/99
69.86 Valentina Kharchenko USSR Feodosiya 16/05/81
69.72 Svetla Mitkova-Sinirtas Sofia 15/08/87
69.68 Mette Bergmann NOR Floro 27/05/95
69.66 Daniela Costian ROM Pitesti 19/07/86; 73.84DP Bucharest 30/04/88
69.64AR Dani Stevens AUS London 13/08/17 WC
69.51 Franka Dietzsch GER Wiesbaden 08/05/99
69.50 Florenta Craciunescu ROM Stara Zagora 02/08/85
69.49 Laulauga Tausaga USA Budapest 22/08/23 WC
69.39 Yaime Perez CUB Sotteville 16/07/19
69.17 Gia Lewis-Smallwood USA Angers 30/08/14
69.14 Irina Yatchenko BLR Minsk 31/07/04
69.12 Bin Feng CHN Eugene 20/07/22 WC
69.08 Carmen Romero CUB Havana 17/04/76
69.08 Mariana Lengyel ROM Constanta 19/04/86
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65.34AR Andressa de Morais BRA Leiria 26/06/19
64.96AR Chioma Onyekwere NGR Ramona 15/04/23
SR 60.11 Veronika Domjan (PT) Amsterdam 06/07/16
76.80WR+AR Gabriele Reinsch (3) GDR Neubrandenburg 09/07/88
74.56+ Zdenka Silhava (1) TCH Nitra 26/08/84
74.56 Ilke Wyludda (2) GDR Neubrandenburg 23/07/89; 74.40WJ Berlin 13/09/88; 65.86WY Neubrandenburg 01/08/86; 75.36UR Berlin 06/09/88(UM)
74.08 Diana Sachse-Gansky(3) GDR Chemnitz 20/06/87
73.36+ Irina Meszynski (1) GDR Prague 17/08/84
73.28 Galina Savinkova USSR Donetsk 08/09/84
73.22 Tsvetanka Khristova BUL Kazanlak 19/04/87
73.10+ Gisela Beyer GDR Berlin 20/07/84; 70.24 SLO AC Celje 05/05/84
72.92 Martina Hellmann-Opitz GDR Potsdam 20/08/87; 72.30OR Seoul 29/09/88; 71.62CR Rome 31/08/87; 78.14UR Berlin 06/09/88 (UM)
72.14 Galina Murashova USSR Prague 17/08/84
71.80+ Maria Vergova-Petkova BUL Sofia 13/07/80
71.68AR Yanling Xiao CHN Beijing 14/03/92
71.58 Ellina Zvereva USSR St. Peterburg 12/06/88
71.50+ Evelin Jahl GDR Potsdam 10/05/80
71.46*AR Valarie Allman USA La Jolla 08/04/22
71.41 Sandra Perković CRO Bellinzona 18/07/17
71.30 Larisa Korotkevich EUN Sochi 29/05/92
71.22 Ria Stalman NED Walnut 15/07/84
70.88 Hilda Elisa Ramos CUB Havana 08/05/92
70.80 Larisa Mikhalchenko USSR Kharkov 18/06/88
70.68 Maritza Marten CUB Seville 18/07/92
70.65 Denia Caballero CUB Bilbao 20/06/15
70.50+ Faina Melnik USSR Sochi 24/04/76; 69.60W35 Donetsk 09/09/80
70.34 Silvia Madetzky GDR Athens 16/05/88
70.22 Jorinde Van Klinken NET Tucson 22/05/21
70.02 Natalya Sadova RUS Thessaloniki 23/06/99
69.86 Valentina Kharchenko USSR Feodosiya 16/05/81
69.72 Svetla Mitkova-Sinirtas Sofia 15/08/87
69.68 Mette Bergmann NOR Floro 27/05/95
69.66 Daniela Costian ROM Pitesti 19/07/86; 73.84DP Bucharest 30/04/88
69.64AR Dani Stevens AUS London 13/08/17 WC
69.51 Franka Dietzsch GER Wiesbaden 08/05/99
69.50 Florenta Craciunescu ROM Stara Zagora 02/08/85
69.49 Laulauga Tausaga USA Budapest 22/08/23 WC
69.39 Yaime Perez CUB Sotteville 16/07/19
69.17 Gia Lewis-Smallwood USA Angers 30/08/14
69.14 Irina Yatchenko BLR Minsk 31/07/04
69.12 Bin Feng CHN Eugene 20/07/22 WC
69.08 Carmen Romero CUB Havana 17/04/76
69.08 Mariana Lengyel ROM Constanta 19/04/86
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65.34AR Andressa de Morais BRA Leiria 26/06/19
64.96AR Chioma Onyekwere NGR Ramona 15/04/23
MET KLADIVA (4 kg; >74.99); U18: 3 kg
|
WR 82.98 Anita Wlodarczyk POL Warsaw 28/08/16 1303 pts; (79.68, 80.31, 81.77, 82.98+, 81.27, x)
SR 71.25 Barbara Špiler (FIT) Cakovec 05/05/12
82.98WR+ AR Anita Wlodarczyk (9) POL Warsaw 28/08/16; 82.29+ OR Rio de Janeiro 15/08/16; 80.85CR Beijing 27/08/15; 78.48W35 Tokyo 03/08/21OG
80.31*AR DeAnna Price (1) USA Eugene 26/06/21
80.17 Brooke Andersen USA Tucson 20/05/23
79.42+ Betty Heidler GER Halle 21/05/11
78.80 Tatyana Lysenko-Beloborodova RUS Moscow 16/08/13
78.69 Aksana Miankova BLR Minsk 18/07/12
78.62 Camryn Rogers CAN Los Angeles 26/05/23
78.00 Janee Kassanavoid USA Tucson 21/05/22
77.78 Gwen Berry USA Chorzow 08/06/18
77.68AR Zheng Wang CHN Chengdu 29/03/14
77.33 Wenxiu Zhang CHN Incheon 02/10/14; 70.60WY (4kg) Nanjing 05/04/03
77.26+ Gulfiya Khanafeyeva-Agafonova RUS Tula 12/06/06; 77.36DP Sochi 26/05/07
77.13 Oksana Kondratyeva RUS Zhukovskiy 30/06/13
77.10 Hanna Skydan ASE Budapest 23/08/23 WC
76.85 Malwina Kopron POL Taipei 26/08/17
76.83 Kamila Skolimowska POL Doha 11/05/07
76.82 Martina Hrasnova CZE Reims 06/07/08
76.72 Mariya Bespalova RUS Zhukovskiy 23/06/12
76.66 Volha Tsander BLR Minsk 21/07/05
76.63 Ekaterina Khoroshikh RUS Zhukovskiy 24/06/06
76.62 Yipsi Moreno CUB Zagreb 09/09/08
76.56 Alena Matoshka BLR Minsk 12/06/12
76.35 Joanna Fiodorow POL Doha 28/09/19 WC
76.33 Darya Pchelnik BLR Minsk 29/06/08
76.26 Hanna Malyshik BLR Brest 27/04/18
76.21 Yelena Konevtseva RUS Sochi 26/05/07
76.17 Anna Bulgakova RUS Moscow 24/07/13
76.07+ Mihaela Melinte ROM Rudlingen 29/08/99
76.05 Kathrin Klaas GER London 10/08/12 OG
75.77 Sara Fantini ITA Madrid 18/06/22
75.73 Amanda Bingson USA Des Moines 22/06/13
75.73 Sultana Frizell CAN Tucson 22/05/14
75.68 Olga Kuzenkova RUS Tula 04/06/00
75.49AR Anette Nneka Echikunwoke NGR Tucson 22/05/21
75.43 Janeah Stewart USA Bloomington 22/06/19
75.38 Alexandra Tavernier FRA Salon-de-Provence 21/02/21
75.10 Maggie Ewen USA Tucson 18/05/23
75.09 Elena Rigert RUS Moscow 15/07/13
75.08 Ivana Brkljacic CRO Warszawa 17/06/07
75.02 Na Luo CHN Halle 26/05/18
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
74.61AR Lauren Bruce NZL Tucson 20/05/21
73.74AR Jennifer Dahlgren ARG Buenos Aires 10/04/10
73.43WJ Silja Kosonen FIN Vaasa 28/06/21
76.04WY (3kg) Reka Gyuratz HUN Zalaegerszeg 23/06/13
73.60 SLO AC Rosa Rodrigues-Pargas VEN Celje 16/05/21
SR 71.25 Barbara Špiler (FIT) Cakovec 05/05/12
82.98WR+ AR Anita Wlodarczyk (9) POL Warsaw 28/08/16; 82.29+ OR Rio de Janeiro 15/08/16; 80.85CR Beijing 27/08/15; 78.48W35 Tokyo 03/08/21OG
80.31*AR DeAnna Price (1) USA Eugene 26/06/21
80.17 Brooke Andersen USA Tucson 20/05/23
79.42+ Betty Heidler GER Halle 21/05/11
78.80 Tatyana Lysenko-Beloborodova RUS Moscow 16/08/13
78.69 Aksana Miankova BLR Minsk 18/07/12
78.62 Camryn Rogers CAN Los Angeles 26/05/23
78.00 Janee Kassanavoid USA Tucson 21/05/22
77.78 Gwen Berry USA Chorzow 08/06/18
77.68AR Zheng Wang CHN Chengdu 29/03/14
77.33 Wenxiu Zhang CHN Incheon 02/10/14; 70.60WY (4kg) Nanjing 05/04/03
77.26+ Gulfiya Khanafeyeva-Agafonova RUS Tula 12/06/06; 77.36DP Sochi 26/05/07
77.13 Oksana Kondratyeva RUS Zhukovskiy 30/06/13
77.10 Hanna Skydan ASE Budapest 23/08/23 WC
76.85 Malwina Kopron POL Taipei 26/08/17
76.83 Kamila Skolimowska POL Doha 11/05/07
76.82 Martina Hrasnova CZE Reims 06/07/08
76.72 Mariya Bespalova RUS Zhukovskiy 23/06/12
76.66 Volha Tsander BLR Minsk 21/07/05
76.63 Ekaterina Khoroshikh RUS Zhukovskiy 24/06/06
76.62 Yipsi Moreno CUB Zagreb 09/09/08
76.56 Alena Matoshka BLR Minsk 12/06/12
76.35 Joanna Fiodorow POL Doha 28/09/19 WC
76.33 Darya Pchelnik BLR Minsk 29/06/08
76.26 Hanna Malyshik BLR Brest 27/04/18
76.21 Yelena Konevtseva RUS Sochi 26/05/07
76.17 Anna Bulgakova RUS Moscow 24/07/13
76.07+ Mihaela Melinte ROM Rudlingen 29/08/99
76.05 Kathrin Klaas GER London 10/08/12 OG
75.77 Sara Fantini ITA Madrid 18/06/22
75.73 Amanda Bingson USA Des Moines 22/06/13
75.73 Sultana Frizell CAN Tucson 22/05/14
75.68 Olga Kuzenkova RUS Tula 04/06/00
75.49AR Anette Nneka Echikunwoke NGR Tucson 22/05/21
75.43 Janeah Stewart USA Bloomington 22/06/19
75.38 Alexandra Tavernier FRA Salon-de-Provence 21/02/21
75.10 Maggie Ewen USA Tucson 18/05/23
75.09 Elena Rigert RUS Moscow 15/07/13
75.08 Ivana Brkljacic CRO Warszawa 17/06/07
75.02 Na Luo CHN Halle 26/05/18
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
74.61AR Lauren Bruce NZL Tucson 20/05/21
73.74AR Jennifer Dahlgren ARG Buenos Aires 10/04/10
73.43WJ Silja Kosonen FIN Vaasa 28/06/21
76.04WY (3kg) Reka Gyuratz HUN Zalaegerszeg 23/06/13
73.60 SLO AC Rosa Rodrigues-Pargas VEN Celje 16/05/21
MET KOPJA (2.2-2.3 m; >600 g; >65.99); U18: 500 g
|
WR 72.28 Barbora Spotakova CZE Stuttgart 13/09/08 1282 pts; (72.28+, p, p, 58.39,p,p)
SR 67.16 Martina Ratej (AKS) SLO Doha 15/05/10
72.28WR+ AR Barbora Spotakova (3) CZE Stuttgart 13/09/08
71.70+AR Olisdeilys Menendez (3) CUB Helsinki 14/08/05; 71.53OR Athens 27/08/04
71.40* Maria Andrejczyk (1) POL Zagreb 09/05/21
70.53 Maria Abakumova (1) RUS Berlin 01/09/13; 67.98 SLO AC Velenje 28/06/11; 71.99DP Daegu 02/09/11
70.20 Christina Obergfoll (2) GER Munich 23/06/07
69.48+ Trine Hattestad NOR Oslo 28/07/00
69.35AR Sunette Viljoen RSA New York 09/06/12
69.19 Christin Hussong GER Chorzow 30/05/21
68.92AR W35 Kathryn Mitchell AUS Gold Coast 11/04/18
68.43 Sara Kolak CRO Lausanne 06/07/17
68.34 Steffi Nerius GER Elstal 31/08/08
68.11 Kara Patterson-Winger USA Brussels 02/09/22
67.98AR Huihui Lyu CHN Shenyang 02/08/19
67.70 Kelsey-Lee Barber AUS Lucerne 09/07/18
67.69 Katharina Molitor GER Beijing 30/08/15 WC
67.67 Sonia Bisset CUB Salamanca 06/07/05
67.51 Mirela Manjani-Tzelilli GRE Sydney 30/09/00 OG
67.47 Tatsiana Khaladovich BLR Oslo 07/06/18
67.40 Nikola Ogrodnikova CZE Offenburg 26/05/19
67.40 Maggie Malone USA East Stroudsburg 17/07/21
67.38 Haruka Kitaguchi JPN Brussels 08/09/23
67.32 Linda Stahl GER New York 14/06/14
67.30 Vira Rebryk RUS Adler 19/02/16 (ARAF susp.); RB:66.86 Helsinki 29/06/12
67.29 Hanna Hatsko-Fedusova UKR Krivohrad 26/07/14
67.29 Shying Liu CHN Shaoxing 15/09/20
67.21 Eda Tugsuz TUR Baku 18/05/17
67.20Tatyana Shikolenko RUS Monaco 18/08/00
67.16SR Martina Ratej SLO Doha 15/05/10
66.91+ Tanja Damaske GER Erfurt 04/07/99
66.91 Kelsey-Lee Barber AUS Eugene 22/07/22 WC
66.85 Nikola Lomnicka SVK Nove Zamky 02/08/14
66.83 Kimberley Mickle AUS Melbourne 22/03/14
66.80 Louise Currey AUS Runaway Bay 05/08/00
66.53 Marcelina Witek POL Bialogard 05/05/18
66.50 Sigrid Borge NOR Halle 20/05/23
66.25 Lingwei Li CHN London 08/08/17 WC
66.18 Madara Palameika LAT Brussels 09/009/16
66.17 Goldie Sayers GBR London 14/07/12
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65.47AR Flor Denis Ruiz-Hurtado COL Budapest 25/08/23 WC
63.86WJ Yulenmis Aguilar CUB Edmonton 02/08/15
62.93WY (600g) Xue Juan CHN Changsha 27/10/03
70.10WY (500g) Adriana Vilagoš SRB Kraljevo 14/08/21
SR 67.16 Martina Ratej (AKS) SLO Doha 15/05/10
72.28WR+ AR Barbora Spotakova (3) CZE Stuttgart 13/09/08
71.70+AR Olisdeilys Menendez (3) CUB Helsinki 14/08/05; 71.53OR Athens 27/08/04
71.40* Maria Andrejczyk (1) POL Zagreb 09/05/21
70.53 Maria Abakumova (1) RUS Berlin 01/09/13; 67.98 SLO AC Velenje 28/06/11; 71.99DP Daegu 02/09/11
70.20 Christina Obergfoll (2) GER Munich 23/06/07
69.48+ Trine Hattestad NOR Oslo 28/07/00
69.35AR Sunette Viljoen RSA New York 09/06/12
69.19 Christin Hussong GER Chorzow 30/05/21
68.92AR W35 Kathryn Mitchell AUS Gold Coast 11/04/18
68.43 Sara Kolak CRO Lausanne 06/07/17
68.34 Steffi Nerius GER Elstal 31/08/08
68.11 Kara Patterson-Winger USA Brussels 02/09/22
67.98AR Huihui Lyu CHN Shenyang 02/08/19
67.70 Kelsey-Lee Barber AUS Lucerne 09/07/18
67.69 Katharina Molitor GER Beijing 30/08/15 WC
67.67 Sonia Bisset CUB Salamanca 06/07/05
67.51 Mirela Manjani-Tzelilli GRE Sydney 30/09/00 OG
67.47 Tatsiana Khaladovich BLR Oslo 07/06/18
67.40 Nikola Ogrodnikova CZE Offenburg 26/05/19
67.40 Maggie Malone USA East Stroudsburg 17/07/21
67.38 Haruka Kitaguchi JPN Brussels 08/09/23
67.32 Linda Stahl GER New York 14/06/14
67.30 Vira Rebryk RUS Adler 19/02/16 (ARAF susp.); RB:66.86 Helsinki 29/06/12
67.29 Hanna Hatsko-Fedusova UKR Krivohrad 26/07/14
67.29 Shying Liu CHN Shaoxing 15/09/20
67.21 Eda Tugsuz TUR Baku 18/05/17
67.20Tatyana Shikolenko RUS Monaco 18/08/00
67.16SR Martina Ratej SLO Doha 15/05/10
66.91+ Tanja Damaske GER Erfurt 04/07/99
66.91 Kelsey-Lee Barber AUS Eugene 22/07/22 WC
66.85 Nikola Lomnicka SVK Nove Zamky 02/08/14
66.83 Kimberley Mickle AUS Melbourne 22/03/14
66.80 Louise Currey AUS Runaway Bay 05/08/00
66.53 Marcelina Witek POL Bialogard 05/05/18
66.50 Sigrid Borge NOR Halle 20/05/23
66.25 Lingwei Li CHN London 08/08/17 WC
66.18 Madara Palameika LAT Brussels 09/009/16
66.17 Goldie Sayers GBR London 14/07/12
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65.47AR Flor Denis Ruiz-Hurtado COL Budapest 25/08/23 WC
63.86WJ Yulenmis Aguilar CUB Edmonton 02/08/15
62.93WY (600g) Xue Juan CHN Changsha 27/10/03
70.10WY (500g) Adriana Vilagoš SRB Kraljevo 14/08/21
SEDMEROBOJ (>6650)
|
WR 7291 Jackie Joyner-Kersee USA Seoul 24/09/88 1349 pts; (1172 - 2226 - 3141 - 4264 / 5528 - 6304 - 7291; Day 1: 4264; Day 2: 3027)
SR 5698 Desanka Čalasan (KLC) Maribor 30/05/99 5740UR Vladka Lopatič (BRE) Brescia 17/05/92 (w N/A)
7291WR+ AR OR Jackie Joyner-Kersee (6) USA Seoul 24/09/88 OG (12.69 - 1.86 - 15.80 - 22.56 / 7.27WHB - 45.66 - 2:08.51); 7128CR Rome 01/09/87
7032AR Carolina Kluft (2) SWE Osaka 26/08/07 WC (13.15 - 1.95 - 14.81 - 23.38 / 6.85 - 47.98 - 2:12.56); 6542WJ Munich 10/08/02
7013 Nafissatou Thiam (1) BEL Gotzis 28/05/17 (13.34 - 1.98WHB= - 14.51 - 24.40 / 6.56 - 59.32 - 2:15.24); Pentathlon Wi 5055 Istanbul 03/03/23 (8.23 - 1.92 - 15.54 - 6.59 - 2:13.60)
7007w Larisa Nikitina-Turchinskaya (1) USSR Bryansk 11/06/89 (13.40/1.4 - 1.89 - 16.45 - 23.97/1.1 / 6.73w/4.0 - 53.94 - 2:15.31); LB: 6895 Helmond 16/07/89
6988* Anna Hall USA Gotzis 28/05/23 (12.75 - 1.92 - 13.90 - 22.88 / 6.54 - 43.08 - 2:02.97)
6985 Sabine Braun GER Gotzis 31/05/92 (13.11 - 1.93 - 14.84 - 23.65 / 6.63w - 51.62 - 2:12.67); 6622W35 Munich 10/08/02 (13.58-1.80 - 14.56 - 24.69 / 6.50 - 51.23 - 2:23.24)
6981 Katarina Johnson-Thompson GBR Doha 03/10/19 WC (13.09 - 1.95 - 13.96 - 23.08 / 6.77 - 43.93 - 2:07.26)
6955 Jessica Ennis GBR London 04/08/12 OG (12.54WHB - 1.86 - 14.28 - 22.83 / 6.48 - 47.49 - 2:08.65 )
6946 Sabine Paetz-John GDR Potsdam 06/05/84 (12.64 - 1.80 - 15.37 - 23.37 / 6.86 - 44.62 - 2:08.93)
6942AR Ghada Shouaa SYR Gotzis 26/05/96 (13.78 - 1.87 - 15.64 - 23.78 / 6.77 - 54.74 - 2:13.61)
6935 Ramona Neubert GDR Moscow 19/06/83 (13.42 - 1.82 - 15.25 - 23.49 / 6.79 - 49.94 - 2:07.51)
6889w Eunice Barber FRA Arles 05/06/05 (12.62/2.9 - 1.91 - 12.61 - 24.12/1.2 / 6.78/3.4 - 53.07 - 2:14.66); LB: 6861 Sevilla 22/08/99 WC
6880 Tatyana Chernova RUS Daegu 30/08/11 WC (13.32 - 1.83 - 14.17 - 23.50 / 6.61 - 52.95 - 2:08.04)
6867 Anouk Vetter NET Eugene 18/07/22 WC (13.30 - 1.80 - 16.25 - 23.73 / 6.52 - 58.29 - 2:20.09)
6859 Natalya Shubenkova USSR Kyev 21/06/84 (12.93 - 1.83 - 13.66 - 23.57 / 6.73 - 46.26 - 2:04.60)
6858 Anke Vater-Behmer GDR Seoul 24/09/88 OG (13.20 - 1.83 - 14.20 - 23.10 / 6.68 - 44.54 - 2:04.20)
6845 Irina Belova EUN Barcelona 02/08/92 OG (13.25 - 1.88 - 13.77 - 23.34 / 6.82 - 41.90 - 2:05.08)
6836 Carolin Schafer GER Gotzis 28/05/17 (13.09 - 1.86 - 14.76 - 23.36 / 6.57 - 49.80 - 2:14.73)
6832 Lyudmyla Blonska UKR Osaka 26/08/07 WC (13.25 - 1.92 - 14.44 - 24.09 / 6.88 - 47.77 - 2:16.68)
6831 Denise Lewis GBR Talence 30/07/00 (13.13 - 1.84 - 15.07 - 24.01w / 6.69 - 49.42 - 2:12.20)
6815 Laura Ikauniece-Admidina LAT Gotzis 28/05/17 (13.10 - 1.77 - 13.53 - 23.49 / 6.64 - 56.17 - 2:11.76)
6808 Brianne Theisen-Eaton CAN Gotzis 31/05/15 (13.05 - 1.89 - 13.73 - 23.34 / 6.72 - 42.96 - 2:09.37)
6803 Jane Frederick USA Talence 16/09/84 (13.27 - 1.87 - 15.49 - 24.15 / 6.43 - 51.74 - 2:13.55)
6778 Natalya Dobrynska UKR Barcelona 31/07/10 (13.59 - 1.86 - 15.88 - 24.23 / 6.56 - 49.25 - 2:12.06)
6765 Elena Prokhorova RUS Tula 23/07/00 (13.54 - 1.82 - 14.30 - 23.37 / 6.72 - 43.40 - 2:04.27)
6755 Anna Hall USA Eugene 18/07/22 WC (13.20 - 1.86 - 13.67 - 23.08 / 6.39 - 45.75 - 2:06.67)
6750 Miaolan Ma CHN Beijing 12/09/93 (13.28 - 1.89 - 14.98 - 23.86 / 6.64 - 45.82 - 2:15.33)
6742 Yorgelis Rodriguez CUB Gotzis 27/05/18 (13.48 - 1.86 - 14.95 - 23.96/ 6.58 - 48.65 - 2:12.73 )
6741 Heike Drechsler GER Talence 11/09/94 (13.34 - 1.84 - 13.58 - 22.84 / 6.95 - 40.64 - 2:11.53)
6735w Hyleas Fountain USA Des Moines 26/06/10 (12.93/2.6 - 1.90 - 13.73 - 23.28/3.3 / 6.79/2.7 - 42.26 - 2:17.80); LB: 6667 Eugene 28/06/08
6725 Erica Bougard USA Gotzis 27/05/18 (12.80 - 1.86 - 13.02 - 23.31/ 6.62 - 41.97 - 2:08.42 )
6703 Tatyana Blokhina RUS Talence 11/09/93 (13.69 - 1.91 - 14.94 - 23.95 / 5.99 - 52.16 - 2:09.65)
6703 Annie Kunz USA Eugene 27/06/21 (12.95 - 1.81 - 15.73 - 23.77 / 6.50 - 45.06 - 2:15.24)
6702 Chantal Beaugeant FRA Gotzis 19/06/88 (13.10 - 1.78 - 13.74 - 23.96w / 6.45 - 50.96 - 2:07.09)
6695AR Jane Flemming AUS Auckland 28/07/90 (13.21 - 1.82 - 13.76 - 23.62 / 6.57 - 49.28 - 2:12.53)
6683 Jennifer Oeser GER Barcelona 31/07/10 (13.37 - 1.83 - 13.82 - 24.07 / 6.68 - 49.17 - 2:12.28)
6683 Kendell Williams USA Eugene 27/06/21 (12.95 - 1.84 - 13.12 - 23.51 / 6.73 - 47.41 - 2:16.83)
6681 Kristina Savitskaya RUS Cheboksary 03/06/12 (13.52 - 1.88 - 15.27 - 24.61 / 6.65 - 46.83 - 2:14.73)
6672 Adrianna Sulek POL Eugene 18/07/22 (13.28 - 1.89 - 14.13 - 23.77 / 6.43 - 41.63 - 2:07.18)
6660 Ines Schulz-Krause GDR Gotzis 19/06/88 (13.56 - 1.84 - 13.95 - 23.93 / 6.70 - 42.82 - 2:06.31)
6658 Svetla Dimitrova-Pishtikova BUL Gotzis 31/05/92 (13.41 - 1.75 - 14.72 - 23.06 / 6.64 - 43.84 - 2:09.60)
6651 Xenia Kriszan HUN Gotzis 30/05/21 (13.31 - 1.80 - 14.47 - 24.32 / 6.41 - 52.02 - 2:11.51)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6423AR Margaret Simpson GHA Gotzis 29/05/05 ( 13.41/-0.8 - 1.85 - 13.01 - 24.55/+1.0 / 6.32/+0.7 - 52.71 - 2:21.71 )
6346AR Evelis Jazmin Aguilar COL Ibague 14/03/21 (13.88 - 1.71 - 14.31 - 23.75 / 6.51 - 43.92 - 2:13.71)
6185WY (SI) Jana Koščak CRO Gotzis 28/05/23 (13.26 - 1.92 - 12.42 - 24.13 / 6.24 - 41.03 - 2:21.20)
6301WY (YI) Henriette Jaeger NOR Moss 13/09/20 (13.21 - 1.69 - 14.69 - 24.23 / 6.33 - 35.71 - 2:11.37)
6331 SLO AC Larisa Netseporuk EST Maribor 28/05/00
SR 5698 Desanka Čalasan (KLC) Maribor 30/05/99 5740UR Vladka Lopatič (BRE) Brescia 17/05/92 (w N/A)
7291WR+ AR OR Jackie Joyner-Kersee (6) USA Seoul 24/09/88 OG (12.69 - 1.86 - 15.80 - 22.56 / 7.27WHB - 45.66 - 2:08.51); 7128CR Rome 01/09/87
7032AR Carolina Kluft (2) SWE Osaka 26/08/07 WC (13.15 - 1.95 - 14.81 - 23.38 / 6.85 - 47.98 - 2:12.56); 6542WJ Munich 10/08/02
7013 Nafissatou Thiam (1) BEL Gotzis 28/05/17 (13.34 - 1.98WHB= - 14.51 - 24.40 / 6.56 - 59.32 - 2:15.24); Pentathlon Wi 5055 Istanbul 03/03/23 (8.23 - 1.92 - 15.54 - 6.59 - 2:13.60)
7007w Larisa Nikitina-Turchinskaya (1) USSR Bryansk 11/06/89 (13.40/1.4 - 1.89 - 16.45 - 23.97/1.1 / 6.73w/4.0 - 53.94 - 2:15.31); LB: 6895 Helmond 16/07/89
6988* Anna Hall USA Gotzis 28/05/23 (12.75 - 1.92 - 13.90 - 22.88 / 6.54 - 43.08 - 2:02.97)
6985 Sabine Braun GER Gotzis 31/05/92 (13.11 - 1.93 - 14.84 - 23.65 / 6.63w - 51.62 - 2:12.67); 6622W35 Munich 10/08/02 (13.58-1.80 - 14.56 - 24.69 / 6.50 - 51.23 - 2:23.24)
6981 Katarina Johnson-Thompson GBR Doha 03/10/19 WC (13.09 - 1.95 - 13.96 - 23.08 / 6.77 - 43.93 - 2:07.26)
6955 Jessica Ennis GBR London 04/08/12 OG (12.54WHB - 1.86 - 14.28 - 22.83 / 6.48 - 47.49 - 2:08.65 )
6946 Sabine Paetz-John GDR Potsdam 06/05/84 (12.64 - 1.80 - 15.37 - 23.37 / 6.86 - 44.62 - 2:08.93)
6942AR Ghada Shouaa SYR Gotzis 26/05/96 (13.78 - 1.87 - 15.64 - 23.78 / 6.77 - 54.74 - 2:13.61)
6935 Ramona Neubert GDR Moscow 19/06/83 (13.42 - 1.82 - 15.25 - 23.49 / 6.79 - 49.94 - 2:07.51)
6889w Eunice Barber FRA Arles 05/06/05 (12.62/2.9 - 1.91 - 12.61 - 24.12/1.2 / 6.78/3.4 - 53.07 - 2:14.66); LB: 6861 Sevilla 22/08/99 WC
6880 Tatyana Chernova RUS Daegu 30/08/11 WC (13.32 - 1.83 - 14.17 - 23.50 / 6.61 - 52.95 - 2:08.04)
6867 Anouk Vetter NET Eugene 18/07/22 WC (13.30 - 1.80 - 16.25 - 23.73 / 6.52 - 58.29 - 2:20.09)
6859 Natalya Shubenkova USSR Kyev 21/06/84 (12.93 - 1.83 - 13.66 - 23.57 / 6.73 - 46.26 - 2:04.60)
6858 Anke Vater-Behmer GDR Seoul 24/09/88 OG (13.20 - 1.83 - 14.20 - 23.10 / 6.68 - 44.54 - 2:04.20)
6845 Irina Belova EUN Barcelona 02/08/92 OG (13.25 - 1.88 - 13.77 - 23.34 / 6.82 - 41.90 - 2:05.08)
6836 Carolin Schafer GER Gotzis 28/05/17 (13.09 - 1.86 - 14.76 - 23.36 / 6.57 - 49.80 - 2:14.73)
6832 Lyudmyla Blonska UKR Osaka 26/08/07 WC (13.25 - 1.92 - 14.44 - 24.09 / 6.88 - 47.77 - 2:16.68)
6831 Denise Lewis GBR Talence 30/07/00 (13.13 - 1.84 - 15.07 - 24.01w / 6.69 - 49.42 - 2:12.20)
6815 Laura Ikauniece-Admidina LAT Gotzis 28/05/17 (13.10 - 1.77 - 13.53 - 23.49 / 6.64 - 56.17 - 2:11.76)
6808 Brianne Theisen-Eaton CAN Gotzis 31/05/15 (13.05 - 1.89 - 13.73 - 23.34 / 6.72 - 42.96 - 2:09.37)
6803 Jane Frederick USA Talence 16/09/84 (13.27 - 1.87 - 15.49 - 24.15 / 6.43 - 51.74 - 2:13.55)
6778 Natalya Dobrynska UKR Barcelona 31/07/10 (13.59 - 1.86 - 15.88 - 24.23 / 6.56 - 49.25 - 2:12.06)
6765 Elena Prokhorova RUS Tula 23/07/00 (13.54 - 1.82 - 14.30 - 23.37 / 6.72 - 43.40 - 2:04.27)
6755 Anna Hall USA Eugene 18/07/22 WC (13.20 - 1.86 - 13.67 - 23.08 / 6.39 - 45.75 - 2:06.67)
6750 Miaolan Ma CHN Beijing 12/09/93 (13.28 - 1.89 - 14.98 - 23.86 / 6.64 - 45.82 - 2:15.33)
6742 Yorgelis Rodriguez CUB Gotzis 27/05/18 (13.48 - 1.86 - 14.95 - 23.96/ 6.58 - 48.65 - 2:12.73 )
6741 Heike Drechsler GER Talence 11/09/94 (13.34 - 1.84 - 13.58 - 22.84 / 6.95 - 40.64 - 2:11.53)
6735w Hyleas Fountain USA Des Moines 26/06/10 (12.93/2.6 - 1.90 - 13.73 - 23.28/3.3 / 6.79/2.7 - 42.26 - 2:17.80); LB: 6667 Eugene 28/06/08
6725 Erica Bougard USA Gotzis 27/05/18 (12.80 - 1.86 - 13.02 - 23.31/ 6.62 - 41.97 - 2:08.42 )
6703 Tatyana Blokhina RUS Talence 11/09/93 (13.69 - 1.91 - 14.94 - 23.95 / 5.99 - 52.16 - 2:09.65)
6703 Annie Kunz USA Eugene 27/06/21 (12.95 - 1.81 - 15.73 - 23.77 / 6.50 - 45.06 - 2:15.24)
6702 Chantal Beaugeant FRA Gotzis 19/06/88 (13.10 - 1.78 - 13.74 - 23.96w / 6.45 - 50.96 - 2:07.09)
6695AR Jane Flemming AUS Auckland 28/07/90 (13.21 - 1.82 - 13.76 - 23.62 / 6.57 - 49.28 - 2:12.53)
6683 Jennifer Oeser GER Barcelona 31/07/10 (13.37 - 1.83 - 13.82 - 24.07 / 6.68 - 49.17 - 2:12.28)
6683 Kendell Williams USA Eugene 27/06/21 (12.95 - 1.84 - 13.12 - 23.51 / 6.73 - 47.41 - 2:16.83)
6681 Kristina Savitskaya RUS Cheboksary 03/06/12 (13.52 - 1.88 - 15.27 - 24.61 / 6.65 - 46.83 - 2:14.73)
6672 Adrianna Sulek POL Eugene 18/07/22 (13.28 - 1.89 - 14.13 - 23.77 / 6.43 - 41.63 - 2:07.18)
6660 Ines Schulz-Krause GDR Gotzis 19/06/88 (13.56 - 1.84 - 13.95 - 23.93 / 6.70 - 42.82 - 2:06.31)
6658 Svetla Dimitrova-Pishtikova BUL Gotzis 31/05/92 (13.41 - 1.75 - 14.72 - 23.06 / 6.64 - 43.84 - 2:09.60)
6651 Xenia Kriszan HUN Gotzis 30/05/21 (13.31 - 1.80 - 14.47 - 24.32 / 6.41 - 52.02 - 2:11.51)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6423AR Margaret Simpson GHA Gotzis 29/05/05 ( 13.41/-0.8 - 1.85 - 13.01 - 24.55/+1.0 / 6.32/+0.7 - 52.71 - 2:21.71 )
6346AR Evelis Jazmin Aguilar COL Ibague 14/03/21 (13.88 - 1.71 - 14.31 - 23.75 / 6.51 - 43.92 - 2:13.71)
6185WY (SI) Jana Koščak CRO Gotzis 28/05/23 (13.26 - 1.92 - 12.42 - 24.13 / 6.24 - 41.03 - 2:21.20)
6301WY (YI) Henriette Jaeger NOR Moss 13/09/20 (13.21 - 1.69 - 14.69 - 24.23 / 6.33 - 35.71 - 2:11.37)
6331 SLO AC Larisa Netseporuk EST Maribor 28/05/00
4x400 m MEŠANA ŠTAFETA m+ž (<3:17.01)
|
WR 3:08.80 United States of America USA (Robinson 44.47, Effiong 50.38, Boling 45.13, Holmes 48.88) Budapest 19/08/23
SR 3:14.72 Slovenia SLO (Mesec-Košir, Zupin, Ferlan, Horvat) Chorzow 22/06/23
3:08.80*WR+ AR CR United States of America (5) USA Budapest 19/08/23; 3:17.69WJ Cali 02/08/22; 3:19.54WY Cali 19/07/15
3:09.82 Dominican Republic (2) DOM Eugene 15/07/22 WC
3:09.87AR OR Poland (1) POL Tokyo 31/07/21
3:09.90 Netherlands (2) NET Eugene 15/07/22 WC
3:11.06 Great Britain & Northern Ireland GBR Budapest 19/08/23 WC
3:11.51 Belgium BEL Tokyo 31/07/21 OG
3:11.76 Jamaica JAM Tokyo 30/07/21 OG
3:11.82AR Bahrain BRN Doha 29/09/19 WC
3:11.98 Czech Republic CZE Budapest 19/08/23 WC
3:12.25 France FRA Budapest 19/08/23 WC
3:12.88 Ireland IRL Tokyo 30/07/OG
3:12.94 Germany GER Tokyo 30/07/21 OG
3:13.01 Americas AME Ostrava 09/09/18
3:13.29 Spain SPA Tokyo 30/07/21 OG; 3:15.42Wi (Club Playas de Castellon) Zaragoza 13/01/2024
3:13.51 Italy ITA Tokyo 30/07/21 OG
3:13.60AR Nigeria NGR Tokyo 30/07/21 OG
3:13.94 New York Empire INT New York 06/07/17
3:14.06 Ukraine UKR Erzurum 27/06/21
3:14.06 Portugal POR Chorzow 25/06/23
3:14.08 Hungary HUN Budapest 19/08/23 WC
3:14.22 Suisse SUI Chorzow 25/06/23
3:14.34 India IND Hangzhou 02/10/23
3:14.42 Bahamas BAH Nassau 23/04/17
3:14.64 San Francisco Surge INT Eugene 29/07/16
3:14.64 Kenya KEN Nairobi 24/06/23
3:14.72SR Slovenia SLO Chorzow 22/06/23
3:14.80 Turkey TUR Erzurum 17/06/21
3:14.83 Romania ROM Chorzow 22/06/23
3:14.79AR Colombia COL Sao Paolo 28/07/23
3:15.41 Sri Lanka SRL Bangkok 15/07/23
3:15.67 Norway NOR Chorzow 25/06/23
3:15.71 Japan JPN Bangkok 15/07/23
3:15.89 Brazil BRA Tokyo 30/07/21 OG
3:15.95 Lithuania LIT Chorzow 22/06/23
3:16.19 Africa Ostrava 09/09/18
3:16.23 Botswana BOT Nairobi 24/06/23
3:16.26 OEH INT Bruxelles 07/05/23
3:16.65 Belarus BLR Erzurum 17/06/21
3:16.76 Canada CAN Doha 28/09/19 WC
3:16.91 Cuba CUB Havana 20/05/23
3:17.00AR Australia AUS Gold Coast 12/06/21
SR 3:14.72 Slovenia SLO (Mesec-Košir, Zupin, Ferlan, Horvat) Chorzow 22/06/23
3:08.80*WR+ AR CR United States of America (5) USA Budapest 19/08/23; 3:17.69WJ Cali 02/08/22; 3:19.54WY Cali 19/07/15
3:09.82 Dominican Republic (2) DOM Eugene 15/07/22 WC
3:09.87AR OR Poland (1) POL Tokyo 31/07/21
3:09.90 Netherlands (2) NET Eugene 15/07/22 WC
3:11.06 Great Britain & Northern Ireland GBR Budapest 19/08/23 WC
3:11.51 Belgium BEL Tokyo 31/07/21 OG
3:11.76 Jamaica JAM Tokyo 30/07/21 OG
3:11.82AR Bahrain BRN Doha 29/09/19 WC
3:11.98 Czech Republic CZE Budapest 19/08/23 WC
3:12.25 France FRA Budapest 19/08/23 WC
3:12.88 Ireland IRL Tokyo 30/07/OG
3:12.94 Germany GER Tokyo 30/07/21 OG
3:13.01 Americas AME Ostrava 09/09/18
3:13.29 Spain SPA Tokyo 30/07/21 OG; 3:15.42Wi (Club Playas de Castellon) Zaragoza 13/01/2024
3:13.51 Italy ITA Tokyo 30/07/21 OG
3:13.60AR Nigeria NGR Tokyo 30/07/21 OG
3:13.94 New York Empire INT New York 06/07/17
3:14.06 Ukraine UKR Erzurum 27/06/21
3:14.06 Portugal POR Chorzow 25/06/23
3:14.08 Hungary HUN Budapest 19/08/23 WC
3:14.22 Suisse SUI Chorzow 25/06/23
3:14.34 India IND Hangzhou 02/10/23
3:14.42 Bahamas BAH Nassau 23/04/17
3:14.64 San Francisco Surge INT Eugene 29/07/16
3:14.64 Kenya KEN Nairobi 24/06/23
3:14.72SR Slovenia SLO Chorzow 22/06/23
3:14.80 Turkey TUR Erzurum 17/06/21
3:14.83 Romania ROM Chorzow 22/06/23
3:14.79AR Colombia COL Sao Paolo 28/07/23
3:15.41 Sri Lanka SRL Bangkok 15/07/23
3:15.67 Norway NOR Chorzow 25/06/23
3:15.71 Japan JPN Bangkok 15/07/23
3:15.89 Brazil BRA Tokyo 30/07/21 OG
3:15.95 Lithuania LIT Chorzow 22/06/23
3:16.19 Africa Ostrava 09/09/18
3:16.23 Botswana BOT Nairobi 24/06/23
3:16.26 OEH INT Bruxelles 07/05/23
3:16.65 Belarus BLR Erzurum 17/06/21
3:16.76 Canada CAN Doha 28/09/19 WC
3:16.91 Cuba CUB Havana 20/05/23
3:17.00AR Australia AUS Gold Coast 12/06/21
RAZVOJ SVETOVNEGA REKORDA
(SEDANJE IN BIVŠE OLIMPIJSKE DISCIPLINE)
(SEDANJE IN BIVŠE OLIMPIJSKE DISCIPLINE)
- Dvoranski dosežki pred 01.04.1998 niso ratificirani kot svetovni rekordi (Pravilo IAAF 148.6a)
- Od 1977 se v šprintih priznavajo samo elektronsko izmerjeni rekordi
- Od 1977 se v šprintih priznavajo samo elektronsko izmerjeni rekordi
-
MOŠKI
-
ŽENSKE
-
MEŠANO
<
>
100 m (hist. & <10.00)
11.0h N/A William MacLaren GBR Haslingden 27.07.1867
10.8h N/A Luther Cary USA Paris 18.07.1891
...
10.2h 1.2 Jesse Owens USA Chicago 20.06.1936
...
10.0h 0.9 Armin Hary FRG Zurich 21.06.1960 (el. 10.25)
...
9.95A 0.3 Jim Hines USA Mexico City 14.10.1968 OG; 9.93w 7.5 Pablo Montes CUB Panama City 01.03.1970; 9.87w 11.2 Will Snoddy USA Dallas 01.04.1978;
9.88w 2.3 James Sanford USA Westwood 03.05.1980; 9.91w 2.1 Calvin Smith USA Chemnitz 09.07.1982;
9.93w 2.3 Carl Lewis USA Walnut 24.04.83
9.93A 1.4 Calvin Smith USA Colorado Springs 03.07.1983; 9.91w 4.5 Carl Lewis USA Eugene 20.06.1986; 9.92Aw 4.4 Chidi Imoh NGR Nairobi 08.08.1987;
9.89w 4.2 Ray Stewart JAM & 9.91w 4.2 Mark Witherspoon USA Indianapolis 09.08.1987;
9.93= 1.0 Carl Lewis USA Rome 30.08.1987 WC; 9.83DP 1.0 Ben Johnson CAN Rome 30.08.1987 WC; 9.78w 5.2 Carl Lewis USA & 9.86w 5.2 Dennis Mitchell USA &
9.87w 5.2 Calvin Smith USA & 9.88w 5.2 Albert Robinson USA & 9.90w 5.2 Joe DeLoach USA Indianapolis 16.07.1988
9.93= 1.1 Carl Lewis USA Zurich 17.08.1988
9.92 1.1 Carl Lewis USA Seoul 24.09.1988 OG; 9.79DP 1.1 Ben Johnson CAN Seoul 24.09.1988 OG
9.90 1.9 Leroy Burrell USA New York 14.06.1991; 9.80w 4.3 Carl Lewis USA & 9.89w 4.1 Frank Fredericks NAM Tokyo 24.08.1991 WC
9.86 1.0 Carl Lewis USA Tokyo 25.08.1991 WC; 9.79w 4.5 Andre Cason USA & 9.85w 5.3 Leroy Burrell USA Eugene 16.06.1993; 9.85w 4.8 Andre Cason USA &
9.85w 4.8 Dennis Mitchell USA Eugene 17.06.1993
9.85 1.2 Leroy Burrell USA Lausanne 06.07.1994; 9.69Aw 5.7 Obadele Thompson BAR El Paso 13.04.1996
9.84 0.7 Donovan Bailey CAN Atlanta 27.07.1996 OG
9.79 0.1 Maurice Greene USA Athens 16.06.1999; 9.78DP 2.0 Tim Montgomery USA Paris 14.09.2002
9.77 1.6 Asafa Powell JAM Athens 14.06.2005; 9.77=DP 1.7 Justin Gatlin USA Doha 12.05.2006; 9.76Aw 6.1 Churandy Martina AHO El Paso 13.05.2006
9.77= 1.5 Asafa Powell JAM Gateshead 11.06.2006
9.77= 1.0 Asafa Powell JAM Zurich 18.08.2006; 9.76w 2.2 Tyson Gay USA New York 02.06.2007
9.74 1.7 Asafa Powell JAM Rieti 09.09.2007
9.72 1.7 Usain Bolt JAM New York 31.05.2008; 9.68w 4.1 Tyson Gay USA Eugene 29.06.2008
9.69 0.0 Usain Bolt JAM Beijing 16.08.2008 OG
9.58 0.9 Usain Bolt JAM Berlin 16.08.2009 WC
200 m (hist. & <20.00)
24.0h N/A Percy Thornton GBR London 24.02.1866 (220y = 201.17m)
...
21.8h N/A Harry Hutchens GBR London 11.05.1885 (220y = 201.17m; straight track)
...
20.8h N/A Charles Paddock USA Berkeley 26.05.1921 (220y = 201.17m; straight track)
...
20.7h N/A Jesse Owens USA Berlin 05.08.1936 OG
...
19.92A 1.9 John Carlos USA Echo Summit 12.09.1968
19.83A 0.9 Tommie Smith USA Mexico City 16.10.1968 OG
19.72A 1.8 Pietro Mennea ITA Mexico City 12.09.1979; 19.61w 4.0 Leroy Burrell USA Station 19.05.1990; 19.70w 2.7 Michael Johnson USA Atlanta 22.06.1996
19.66 0.4 Michael Johnson USA Atlanta 23.06.1996
19.32 0.4 Michael Johnson USA Atlanta 01.08.1996 OG
19.30 -0.9 Usain Bolt JAM Beijing 20.08.2008 OG
19.19 -0.3 Usain Bolt JAM Berlin 20.08.2009 WC
400 m (hist. & <45.00)
53.5h Edward Hunt GBR Dublin 17.05.1865 (440y = 402.34m)
...
49.6h Robert Phillpot GBR Cambridge 07.03.1871 (440y = 402.34m)
...
47.6h Eric Liddell GBR Paris 11.07.1924 OG
...
45.9h Herbert McKenley JAM Milwaukee 02.07.1948
...
44.9h Otis Davis USA Rome 06.09.1960 OG
44.9h= Adolph Plummer USA Tempe 25.05.1963 (440y = 402.34m)
44.9h= Mike Larrabee USA Los Angeles 12.09.1964
44.5h# Tommie Smith USA San Jose 20.05.1967; 44.4UR Vince Matthews USA Echo Summit 31.08.1968
44.19A Larry James USA Echo Summit 14.09.1968; 44.06UR Lee Evans USA in same race
43.86A Lee Evans USA Mexico City 18.10.68 OG
43.29 Harry-Butch Reynolds USA Zurich 17.08.1988
43.18 Michael Johnson USA Seville 26.08.1999 WC
43.03 Wayde Van Niekerk RSA Rio de Janeiro 14.08.2016 OG
800 m (hist. & <1:45.00)
2:06.0h A. Wood GBR 1830 (880y = 804.67m)
...
1:59.8h Arthur Pelham GBR Cambridge 26.03.1873 (880y = 804.67m)
...
1:49.8h Tommy Hampson GBR Los Angeles 02.08.1932 OG
...
1:44.3h# Peter Snell NZL Christchurch 03.02.1962
1:44.3h= Ralph Doubell AUS Mexico City 15.10.1968 OG
1:44.3h= Dave Wottle USA Eugene 01.07.1972
1:43.7h Marcello Fiasconaro ITA Milan 27.06.1973
1:43.5h Alberto Juantorena CUB Montreal 25.07.1976 OG
1:43.44 Alberto Juantorena CUB Sofia 21.08.1977
1:42.33 Sebastian Coe GBR Oslo 05.07.1979
1:41.73 Sebastian Coe GBR Florence 10.06.1981
1:41.73= Wilson Kipketer DEN Stockholm 07.07.1997
1:41.24 Wilson Kipketer DEN Zurich 13.08.1997
1:41.11 Wilson Kipketer DEN Koln 24.08.1997
1:41.09 David Lekuta Rudisha KEN Berlin 22.08.2010
1:41.01 David Lekuta Rudisha KEN Rieti 29.08.2010
1:40.91 David Lekuta Rudisha KEN London 09.08.2012 OG
1500 m (hist. & <3:35.00)
4:24.6h J. Borel FRA 1892
...
3:59.8h Harold Wilson GBR London 30.05.1908
...
3:49.2h Jules Ladoumegue FRA Paris 10.05.1930
...
3:38.1h Stanislaw Jungwirth TCH Stara Boleslav 12.07.1957
...
3:33.1h Jim Ryan USA Los Angeles 08.07.1967
3:32.16 Filbert Bayi TAN Christchurch 02.02.1974
3:32.03 Sebastian Coe GBR Zurich 15.08.1979
3:31.36 Steve Ovett GBR Koblenz 27.08.1980
3:31.24 Sydney Maree USA Koln 28.08.1983
3:30.77 Steve Ovett GBR Rieti 04.09.1983
3:29.67 Steve Cram GBR Nice 16.07.1985
3:29.46 Said Aouita MOR Berlin 23.08.1985
3:28.86 Noureddine Morceli ALG Rieti 06.09.1992
3:27.37 Noureddine Morceli ALG Nice 12.07.1995
3:26.00 Hicham El-Guerrouj MOR Rome 14.07.1998
5000 m (hist. & <13:10.00)
15:12.0h# Walter George GBR London 17.05.1884
...
14:36.6h Hannes Kolehmainen FIN Stockholm 10.07.1912 OG
...
14:28.2h Paavo Nurmi FIN Helsinki 19.06.1924
...
13:58.2h Gunder Hagg SWE Gothenburg 20.09.1942
13:57.2h Emil Zatopek TCH Paris 30.05.1954
...
13:08.4h Henry Rono KEN Berkeley 08.04.1978
13:06.20 Henry Rono KEN Knarvik 13.09.1981
13:00.41 Dave Moorcroft GBR Oslo 07.07.1982
13:00.40 Said Aouita MOR Oslo 27.07.1985
12:58.39 Said Aouita MOR Rome 22.07.1987
12:56.96 Haile Gebrselassie ETH Hengelo 04.06.1994
12:55.30 Moses Kiptanui KEN Rome 08.06.1995
12:44.39 Haile Gebrselassie ETH Zurich 16.08.1995
12:41.86 Haile Gebrselassie ETH Zurich 13.08.1997
12:39.74 Daniel Komen KEN Brussels 22.08.1997
12:39.36 Haile Gebrselassie ETH Helsinki 13.06.1998
12:37.35 Kenenisa Bekele ETH Hengelo 31.05.2004
12:35.36 Joshua Cheptegei UGA Monaco 14.08.2020
10000 m (hist. & <27:40.00)
32:35.0h William Howitt-Jackson GBR Peckham 05.04.1847
...
30:58.8h Jean Bouin FRA Paris 16.11.1911
...
30:06.2h Paavo Nurmi FIN Kuopio 31.08.1924
...
29:52.6h Taisto Maki FIN Helsinki 17.09.1939
...
28:54.2h Emil Zatopek TCH Brussels 01.06.1954
...
27:39.89 Ron Clarke AUS Oslo 14.07.1965
27:38.35 Lasse Viren FIN Munich 03.09.1972 OG
27:30.80 David Bedford GBR London 13.07.1973
27:30.47 Samson Kimobwa KEN Helsinki 30.06.1977
27:22.47 Henry Rono KEN Vienna 11.06.1978
27:13.81 Fernando Mamede POR Stockholm 02.07.1984
27:08.23 Arturo Barrios MEX Berlin 18.08.1989
27:07.91 Richard Chelimo KEN Stockholm 05.07.1993
26:58.38 Yobes Ondieki KEN Oslo 10.07.1993
26:52.23 William Sigei KEN Oslo 22.07.1994
26:43.53 Haile Gebrselassie ETH Hengelo 05.06.1995
26:38.08 Salah Hissou MOR Brussels 23.08.1996
26:31.32 Haile Gebrselassie ETH Oslo 04.07.1997
26:27.85 Paul Tergat KEN Brussels 22.08.1997
26:22.75 Haile Gebrselassie ETH Hengelo 01.06.1998
26:20.31 Kenenisa Bekele ETH Ostrava 08.06.2004
26:17.53 Kenenisa Bekele ETH Brussels 26.08.2005
26:11.00 Joshua Cheptegei UGA Valencia 07.10.2020
MARATON (hist. & <2:10:00)
2:58:50 Spiridon Louis GRE Athens 10.04.1896 OG
...
2:29:02 Albert Michelsen USA Port Chester 12.10.1925
...
2:15:16 Abebe Bikila ETH Rome 10.09.1960 OG
...
2:12:11 Abebe Bikila ETH Tokyo 21.10.1964 OG
...
2:09:36 Derek Clayton AUS Fukuoka 03.12.1967
2:08:34 Derek Clayton AUS Antwerpen 30.05.1969
2:08:18 Rob de Castella AUS Fukuoka 06.12.1981
2:08:05 Steve Jones GBR Chicago 21.10.1984
2:07:12 Carlos Lopes POR Rotterdam 20.04.1985
2:06:50 Belayneh Dinsamo ETH Rotterdam 17.04.1988
2:06:05 Ronaldo da Costa BRA Berlin 20.09.1998
2:05:42 Khalid Khannouchi MOR Chicago 24.10.1999
2:05:38 Khalid Khannouchi USA London 14.04.2002
2:04:55 Paul Tergat KEN Berlin 28.09.2003
2:04:26 Haile Gebrselassie ETH Berlin 30.09.2007
2:03:59 Haile Gebrselassie ETH Berlin 28.09.2008; 2:03:02a Geoffrey Mutai KEN Boston 18.04.2011 (-136,29m)
2:03:38 Patrick Makau Musyoki KEN Berlin 25.09.2011
2:03:23 Wilson Kipsang Kiprotich KEN Berlin 29.09.2013
2:02:57 Dennis Kipruto Kimetto KEN Berlin 28.09.2014; 2:00:25UR Eliud Kipchoge KEN Monza 06/05/17 (irregular pacemaking)
2:01:39 Eliud Kipchoge KEN Berlin 16.09.2018; 1:59:40UR Eliud Kipchoge KEN Vienna 12.10.19 (irregular pacemaking)
2:01:09 Eliud Kipchoge KEN Berlin 25.09.2022
2:00:35 Kelvin Kiptum KEN Chicago 08.10.2023
110 m OVIRE (hist. & <13.01)
18.0h N/A Philip Norman GBR Eton 29.11.1859 (120y = 109.73m)
15.0h N/A Forrest Smithson USA London 25.08.1908 OG
...
13.7h 0.0 Forrest Towns USA Oslo 27.08.1936
...
13.56 1.9 Martin Lauer FRG Zurich 07.07.1959
...
13.00 0.9 Renaldo Nehemiah USA Los Angeles 06.05.1979; 12.91w 3.5 Renaldo Nehemiah USA Champaign 01.06.1979
12.93 -0.2 Renaldo Nehemiah USA Zurich 19.08.1981
12.92 -0.1 Roger Kingdom USA Zurich 16.08.1989; 12.87w 2.6 Roger Kingdom USA Barcelona 10.09.1989
12.91 0.5 Colin Jackson GBR Stuttgart 20.08.1993 WC
12.91= 0.3 Liu Xiang CHN Athens 27.08.2004 OG
12.88 1.1 Liu Xiang CHN Lausanne 11.07.1906
12.87 0.9 Dayron Robles CUB Ostrava 12.06.1908
12.80 0.3 Aries Merritt USA Brussels 07.09.2012
400 m OVIRE (hist. & <49.00)
1:07.0h N.Patterson GBR Eltham 27.04.1867 (440y = 402.34m)
...
59.8h Samuel Morris GBR Radcliffe 05.07.1886 (440y = 402.34m)
...
49.5h Glenn Davis USA Los Angeles 29.06.1956
...
48.94 Geoff Vanderstock USA Echo Summit 11.09.1968
48.12 David Hemery GBR Mexico City 15.10.1968 OG
47.82 John Akii-Bua UGA Munich 02.09.1972 OG
47.64 Edwin Moses USA Montreal 25.07.1976 OG
47.45 Edwin Moses USA Los Angeles 11.06.1977
47.13 Edwin Moses USA Milan 03.07.1980
47.02 Edwin Moses USA Koblenz 31.08.1983
46.78 Kevin Young USA Barcelona 06.08.1992 OG
46.70 Carsten Warholm NOR Oslo 01.07.2021
45.94 Carsten Warholm NOR Tokyo 03.08.2021 OG
3000 m ZAPREKE (hist. & <8:10.00)
10:27.4h Paul Seyffert GER Frankfurt 28.08.1910
...
9:49.8h Josef Ternstrom SWE Malmo 04.07.1914
...
8:59.6h Erik Elmsater SWE Stockholm 04.08.1944
...
8:29.6h Gaston Roelants BEL Leuven 07.09.1963
...
8:09.8h Anders Garderud SWE Stockholm 01.07.1975
8:08.02 Anders Garderud SWE Montreal 28.07.1976 OG
8:05.4h Henry Rono KEN Seattle 13.05.1978
8:05.35 Peter Koech KEN Stockholm 03.07.1989
8:02.08 Moses Kiptanui KEN Zurich 19.08.1992
7:59.18 Moses Kiptanui KEN Zurich 16.08.1995
7:59.08 Wilson Boit Kipketer KEN Zurich 13.08.1997
7:55.72 Bernard Barmasai KEN Koln 24.08.1997
7:55.28 Brahim Boulami MOR Brussels 24.08.2001; 7:53.17DP Brahim Boulami MOR Zurich 16.08.2002
7:53.63 Saif Saaeed Shaheen QAT Brussels 03.09.2004
7:52.10 Lamecha Girma ETH Paris 09.06.2023
4x100 m ŠTAFETA (hist. & <39.00)
48.2h AC Sparta Praha BOH (Pohl, Schepp, Malecek, Havel) Prague 26.06.1897
...
39.8h USA (Owens, Metcalfe, Draper, Wykoff) Berlin 09.08.1936 OG
...
38.6h A USA - University of South Carolina (McCullouch, Kuller, Simpson, Miller (JAM)) Provo 17.07.1967 (4x110y = 402.34m)
38.65A JAMAICA (Stewart, Fray , Forbes, Miller) Mexico City 19.10.1968 OG
38.39A JAMAICA (Stewart, Fray, Forbes, Miller) Mexico City 19.10.1968 OG
38.24A USA (Greene, Pender, Smith, Hines) Mexico City 20.10.1968 OG
38.19 USA (Black, Taylor, Tinker, Hart) Munich 10.09.1972 OG
38.03 USA (Collins, Riddick, Wiley, Williams) Dusseldorf 03.09.1977
37.86 USA (King, Gault, Smith, Lewis 8.98) Helsinki 10.08.1983 WC
37.83 USA (Graddy 10.29, Brown 9.19, Smith 9.41, Lewis 8.94) Los Angeles 11.08.1984 OG
37.79 FRANCE (Moriniere 10.58, Sangouma 8.90, Trouabal 9.21, Marie-Rose 9.10) Split 01.09.1990
37.79= Santa Monica Track Club USA (Marsh , Burrell, Heard, Lewis) Monaco 03.08.1991
37.67 USA (Marsh , Burrell , Mitchell , Lewis) Zurich 07.08.1991
37.50 USA (Cason 10.30, Burrell 8.91, Mitchell 9.22, Lewis 9.07) Tokyo 01.09.1991 WC
37.40 USA (Marsh, Burrell 10.00, Mitchell, Lewis 8.85) Barcelona 08.08.1992 OG
37.40= USA (Drummond 10.44, Cason 8.96, Mitchell 9.43, Burrell 8.92) Stuttgart 21.08.1993 WC
37.10 JAMAICA (Carter 10.41, Frater 9.01, Bolt 8.98, Powell 8.70RB) Beijing 22.08.2008 OG
37.04 JAMAICA (Carter, Frater, Blake, Bolt) Daegu 04.09.2011 WC
36.84 JAMAICA (Carter 10.28, Frater 9.07, Blake 9.09, Bolt 8.70) London 11.08.2012 OG
4x400 m ŠTAFETA (hist. & <3:00.00) NAJBOLJŠI POSAMIČNI ČASI
3:34.2h Princeton University USA (Chapman, Mc Campbell, Brokaw, Turner) Philadelphia 13.05.1893 (4x440y = 1609.34m)
...
3:18.2h Irish - American AC USA (Schaaf, Sheppard, Gissing, Rosenberger) Celtic Park 04.09.1911
...
3:08.2h USA (Fuqua 47.1h, Ablowich 47.6h, Warner 47.3h, Carr 49.0h) Los Angeles 07.08.1932 OG
...
2:59.6h USA (Frey 46.3h, Evans 44.5h, Smith 43.8h, Lewis 45.0h) Los Angeles 24.07.1966
2:56.16A USA (Matthews 45.0h, Freeman 43.2h, James 43.9h, Evans 44.1h) Mexico City 20.10.1968 OG
2:56.16= USA (Everett 43.79, Lewis 43.69, Robinzine 44.74, Reynolds 43.94) Seoul 01.10.1988 OG
2:55.74 USA (Valmon 44.4h, Watts 43.1h, Johnson 44.7h, Lewis 43.5h) Barcelona 08.08.1992 OG
2:54.29 USA (Valmon 44.43, Watts 43.59, Reynolds 43.23, Johnson 42.94) Stuttgart 22.08.1993 WC; 2:54.20DP USA Uniondale 22.07.1998
20 km HOJA (hist. & <1:20:00)
2:07:04 Franz Stage GER Berlin 09.12.1894
1:56:50 Johannes Boge GER Berlin 16.05.1895
...
1:28:39 Vladimir Guk USSR Kiev 13.04.1957
...
1:19:35 Domingo Colin MEX Cherkassy 27.04.1980
1:19:30 Josef Pribilinec TCH Bergen 24.09.1983
1:18:40 Ernesto Canto MEX Bergen 05.05.1984
1:18:20 Andrey Perlov USSR Moscow 26.05.1990
1:18:13 Pavol Blazek TCH Hildesheim 16.09.1990;
1:17:25tr Bernardo Segura MEX Bergen 07.05.1994
1:17:22 Francisco Fernandez SPA Turku 28.04.2002
1:17:21 Jefferson Perez ECU Saint-Denis 23.08.2003
1:17:16 Vladimir Kanaykin RUS Saransk 29.09.2007; 1:16:43UR Sergey Morozov RUS Saransk 08.06.2008 (too few int. judges)
1:17:02 Yohan Diniz FRA Arles 08.03.2015
1:16:36 Yusuke Suzuki JAP Nomi 15.03.2015
35 km HOJA (<2:22:00)
2:21:31 Vladimir Kanaykin RUS Sochi 19.02.2006
50 km HOJA (hist. & <4:00:00) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1928-2021
5:48:39 Franz Stage GER Berlin 17.03.1895
...
4:57:40 Wilhelm Schmidt GER Nurnberg 16.10.1910
...
4:26:41 Edgar Bruun NOR Oslo 28.06.1936
...
3:55:36 Gennadiy Agapov USSR Alma-Ata 17.10.1965
3:52:45 Bernd Kannenberg GER Bremen 27.05.1972
3:45:52 Raul Gonzalez MEX Mixhuca 23.04.1978
3:41:20 Raul Gonzalez MEX Podebrady 11.06.1978
3:40:46 Jose Marin SPA Valencia 13.03.1983
3:38:31 Ronald Weigel GDR Berlin 20.07.1984
3:38:17 Ronald Weigel GDR Potsdam 25.05.1986
3:37:41 Andrey Perlov USSR Leningrad 05.08.1989; 3:33:22sc Valeriy Spitsyn RUS Moscow 23.04.1992
3:37:26 Valeriy Spitsyn RUS Moscow 21.05.2000
3:36:39 Robert Korzeniowski POL Munich 08.08.2002
3:36:03 Robert Korzeniowski POL Saint-Denis 27.08.2003; 3:35:29UR Denis Nizhegorodov RUS Cheboksary 14.06.2004 (NDC)
3:35:47 Nathan Deakes AUS Geelong 02.12.2006
3:34:14 Denis Nizhegorodov RUS Cheboksary 11.05.2008
3:32:33 Yohan Diniz FRA Zurich 15.08.2014
SKOK V VIŠINO (hist. & >2.29)
1.57 Adam Wilson GBR Innerleithen 26.09.1827 (scissors style)
...
2.00 George Horine USA Stanford 18.05.1912 (first WR western roll style)
...
2.10 Lester Steers USA Seattle 26.04.1941 (first WR straddle style)
...
2.12 Walt Davis (USA) Dayton 27.06.1953 (last WR western roll style)
...
2.22 John Thomas USA Stanford 01.07.1960
...
2.28 Valeriy Brumel USSR Moscow 21.07.1963
2.29 Pat Matzdorf USA Berkeley 03.07.1971
2.30 Dwight Stones USA Munich 11.07.1973 (first WR flop style)
2.31 Dwight Stones USA Philadelphia 05.06.1976
2.32 Dwight Stones USA Philadelphia 04.08.1976
2.33 Vladimir Yashchenko USSR Richmond 03.07.1977
2.34 Vladimir Yashchenko USSR Tbilisi 16.06.1978 (last WR straddle style); 2.35i Vladimir Yaschenko USSR Milano 12.03.1978 (straddle)
2.35 Jacek Wszola POL Eberstadt 25.05.1980
2.35= Dietmar Mogenburg FRG Rehlingen 26.05.1980
2.36 Gerd Wessig GDR Moscow 01.08.1980 OG
2.37 Zhu Jianhua CHN Beijing 11.06.1983
2.38 Zhu Jianhua CHN Shanghai 22.09.1983
2.39 Zhu Jianhua CHN Eberstadt 10.06.1984; 2.39i= Dietmar Mogenburg FRG Cologne 24.02.1985
2.40 Rudolf Povarnitsyn USSR Donetsk 11.08.1985
2.41 Igor Paklin USSR Kobe 04.09.1985; 2.41i= Patrick Sjoberg SWE Piraeus 01.02.1987
2.42 Patrik Sjoberg SWE Stockholm 30.06.1987; 2.42i= Carlo Tranhardt FRG Berlin 26.02.1988
2.43 Javier Sotomayor CUB Salamanca 08.09.1988; 2.43i= Javier Sotomayor CUB Budapest 04.03.1989
2.44 Javier Sotomayor CUB San Juan 29.07.1989
2.45 Javier Sotomayor CUB Salamanca 27.07.1993
SKOK OB PALICI (hist. & >5.79)
2.44 John Roper GBR Penrith 17.04.1843
...
3.15 Francis Temple GBR Woolwich 06.10.1849
...
4.02 Marc Wright USA Cambridge 08.06.1912
...
4.77 Corneliu Warmerdam USA Modesto 23.05.1942 (last WR bamboo pole)
4.78 Bob Gutowski USA Stanford 27.04.1954 (only WR aluminium pole)
4.80 Don Bragg USA Stanford 02.07.1960 (only WR steel pole)
4.83 George Davis USA Boulder 20.05.1961 (first WR synthetic fibreglass pole)
...
5.00 Brian Sternberg USA Philadelphia 27.04.1963
...
5.51 Kjell Isaksson SWE Austin 08.04.1972
...
5.78 Wladislaw Kozakiewicz POL Moscow 30.07.1980 OG
5.80 Thierry Vigneron FRA Macon 20.06.1981
5.81 Vladimir Polyakov USSR Tbilisi 26.06.1981
5.82 Pierre Quinon FRA Koln 28.08.1983
5.83 Thierry Vigneron FRA Rome 01.09.1983
5.85 Sergey Bubka USSR Bratislava 26.05.1984
5.88 Sergey Bubka USSR Paris 02.06.1984
5.90 Sergey Bubka USSR London 13.07.1984
5.91 Thierry Vigneron FRA Rome 31.08.1984
5.94 Sergey Bubka USSR Rome 31.08.1984
6.00 Sergey Bubka USSR Paris 13.07.1985
6.01 Sergey Bubka USSR Moscow 08.07.1986
6.03 Sergey Bubka USSR Prague 23.06.1987
6.05 Sergey Bubka USSR Bratislava 09.06.1988
6.06 Sergey Bubka USSR Nice 10.07.1988; 6.08i Sergey Bubka USSR Volgograd 09.02.1991; 6.10i Sergey Bubka USSR San Sebastian 15.03.1991;
6.11i Sergey Bubka USSR Donyetsk 19.03.1991; 6.12i Sergey Bubka USSR Grenoble 23.03.1991
6.07 Sergey Bubka USSR Shizuoka 06.05.1991
6.08 Sergey Bubka USSR Moscow 09.06.1991
6.09 Sergey Bubka USSR Formia 08.07.1991
6.10 Sergey Bubka USSR Malmo 05.08.1991; 6.13i Sergey Bubka UKR Berlin 21.02.1992
6.11 Sergey Bubka UKR Dijon 13.06.1992
6.12 Sergey Bubka UKR Padova 30.08.1992
6.13 Sergey Bubka UKR Tokyo 19.09.1992; 6.14i Sergey Bubka UKR Monaco 13.02.1993; 6.15i Sergey Bubka UKR Donetsk 21.02.1993
6.14A Sergey Bubka UKR Sestriere 31.07.1994
6.16i Renaud Lavillenie FRA Donetsk 15.02.2014
6.17i Armand Duplantis SWE Torun 08.02.2020
6.18i Armand Duplantis SWE Glasgow 15.02.2020
6.19i Armand Duplantis SWE Belgrade 07.03.2022
6.20i Armand Duplantis SWE Belgrade 20.03.2022
6.21 Armand Duplantis SWE Eugene 24.07.2022
6.22i Armand Duplantis SWE Clermont-Ferrand 25.02.2023
6.23 Armand Duplantis SWE Eugene 17.09.2023
SKOK V DALJAVO (hist. & >8.00)
5.41 N/A Adam Wilson GBR Innerleithen 26.09.1827
...
6.20 N/A Robert Douglas GBR Newcastleton 04.06.1839
...
7.05 N/A John Lane IRL Dublin 11.06.1874
...
8.13 1.5 Jesse Owens USA Ann Arbor 25.05.1935
8.21 0.0 Ralph Boston USA Walnut 12.08.1960
8.24 1.8 Ralph Boston USA Modesto 27.05.1961
8.28 1.2 Ralph Boston USA Moscow 16.07.1961
8.31 -0.1 Igor Ter-Ovanesyan USSR Erevan 10.06.1962
8.31= 0.0 Ralph Boston USA Kingston 15.08.1964
8.34 1.0 Ralph Boston USA Los Angeles 12.09.1964; 8.49w 2.6 Ralph Boston USA Los Angeles 12.09.1964
8.35 0.0 Ralph Boston USA Modesto 29.05.1965
8.35A= 0.0 Igor Ter-Ovanesyan USSR Mexico City 19.10.1967
8.90A 2.0 Bob Beamon USA Mexico City 18.10.1968 OG
8.95 0.3 Mike Powell USA Tokyo 30.08.1991 WC; 8.99Aw 4.4 Mike Powell USA Sestriere 21.07.1992; 8.96A UR 1.2 Ivan Pedroso CUB Sestriere 29.07.1995
TROSKOK (hist. & >17.00)
12.95 N/A Andrew Beattie GBR Mount Benger 17.03.1826
...
15.62 N/A Daniel Ahearn GBR New York 17.08.1910
...
16.00 0.6 Naoto Tajima JAP Berlin 06.08.1936 OG
...
17.03 1.0 Jozef Schmidt POL Olsztyn 05.08.1960
17.10 0.0 Giuseppe Gentile ITA Mexico City 16.10.1968 OG
17.22 0.0 Giuseppe Gentile ITA Mexico City 17.10.1968 OG
17.23 2.0 Viktor Sanyeyev USSR Mexico City 17.10.1968 OG
17.27 2.0 Nelson Prudencio BRA Mexico City 17.10.1968 OG
17.39 2.0 Viktor Sanyeyev USSR Mexico City 17.10.1968 OG
17.40A 0.4 Pedro Perez CUB Cali 05.08.1971
17.44 -0.5 Viktor Sanyeyev USSR Sukhumi 17.10.1972
17.89A 0.0 Joao Carlos de Oliveira BRA Mexico City 15.10.1975
17.97 1.5 Willie Banks USA Indianapolis 16.06.1985; 18.20w 5.2 Willie Banks USA Indianpolis 16.07.1988; 18.17w 2.1 Mike Conley USA Barcelona 03.08.1992
18.43w 2.4 Jonathan Edwards GBR Villeneuve 25.06.1995
17.98 1.8 Jonathan Edwards GBR Salamanca 18.07.1995
18.16 1.3 Jonathan Edwards GBR Gothenburg 07.08.1995 WC
18.29 1.3 Jonathan Edwards GBR Gothenburg 07.08.1995 WC
SUVANJE KROGLE (hist. & >20.00)
11.43 William Goodfellow GBR Innerleithen 26.09.1827
...
15.08 Wesley Coe USA Portland 05.08.1905
...
19.06 Parry O`Brien USA Eugene 03.09.1956
...
20.06 Bill Nieder USA Walnut 12.08.1960
20.08 Dallas Long USA Los Angeles 18.05.1962
20.10 Dallas Long USA Los Angeles 04.04.1964
20.20 Dallas Long USA Los Angeles 29.05.1964
20.68 Dallas Long USA Los Angeles 25.07.1964; 20.70UR Randy Matson USA College Station 09.04.1965; 21.05UR Randy Matson USA Austin 30.04.1965
21.52 Randy Matson USA College Station 08.05.1965
21.78 Randy Matson USA College Station 22.04.1967
21.82 Al Feuerbach USA San Jose 05.05.1973; 22.02i George Woods USA Inglewood 08.02.1974; 21.87i Brian Oldfield USA Salt Lake 21.02.1975;
22.11i Brian Oldfield USA Daly City 04.04.1975; 22.86A UR Brian Oldfield USA El Paso 10.05.1975
21.85 Terry Albritton USA Honolulu 21.02.1976; 22.78UR Terry Albritton USA Honolulu 21.02.1976
22.00 Aleksandr Baryshnikov USSR Colombes 10.07.1976 (first WR rotation technique); 22.11UR Rolf Oesterreich GDR Zschopau 12.09.1976
22.15 Udo Beyer GDR Gothenburg 06.07.1978
22.22 Udo Beyer GDR Los Angeles 25.06.1983
22.62 Ulf Timmermann GDR Berlin 22.09.1985
22.64 Udo Beyer GDR Berlin 20.08.1986
22.72 Alessandro Andrei ITA Viareggio 12.08.1987
22.84 Alessandro Andrei ITA Viareggio 12.08.1987
22.91 Alessandro Andrei ITA Viareggio 12.08.1987
23.06 Ulf Timmermann GDR Hania 22.05.1988
23.12 Randy Barnes USA Los Angeles 20.05.1990
23.37 Ryan Crouser USA Eugene 18.06.2021; 23.38i UR Ryan Crouser USA Pocatello 18.02.2023
23.56 Ryan Crouser USA Los Angeles 27.05.2023
MET DISKA (hist. & >68.00)
24.99 Charles Hayden Kip USA Cambridge 22.05.1882
...
51.03 Eric Krenz USA Palo Alto 17.05.1930
...
60.56 Jay Silvester USA Frankfurt 11.08.1961
...
68.40 Jay Silvester USA Reno 18.09.1968; 73.08UR Jay Silvester USA Lancaster 16.05.1971
68.40= Rickard Bruch SWE Stockholm 05.07.1972; 72.18UR Rickard Bruch SWE Pitea 23.07.1974
68.48 John van Reenen RSA Stellenbosch 14.03.1975
69.08 John Powell USA Long Beach 04.05.1975
69.18 Mac Wilkins USA Walnut 24.04.1976
69.80 Mac Wilkins USA San Jose 01.05.1976
70.24 Mac Wilkins USA San Jose 01.05.1976
70.86 Mac Wilkins USA San Jose 01.05.1976
71.16 Wolfgang Schmidt GDR Berlin 09.08.1978; 72.32UR Mac Wilkins USA Reykjavik 14.08.1978; 72.34DP Ben Plucknett USA Stockholm 07.07.1981
71.86 Yuriy Dumchev USSR Moscow 29.05.1983
74.08 Jurgen Schult GDR Neubrandenburg 06.06.1986
MET KLADIVA (hist. & >80.00)
27.74 Adam Wilson GBR Hunter`s Tryst 10.05.1828
...
50.01 John Flanagan IRL New York 30.07.1899
...
60.34 Jozsef Czermak HUN Helsinki 24.07.1952 OG
...
70.33 Hal Connolly USA Walnut 12.08.1960
...
80.14 Boris Zaychuk USSR Moscow 09.07.1978
80.32 Karl-Hans Riehm FRG Heidenheim 06.08.1978
80.38 Yuriy Sedykh USSR Leselidze 16.05.1980
80.46 Juri Tamm USSR Leselidze 16.05.1980
80.64 Yuriy Sedykh USSR Leselidze 16.05.1980
81.66 Sergey Litvinov USSR Sochi 24.05.1980
81.80 Yuriy Sedykh USSR Moscow 31.07.1980 OG
83.98 Sergey Litvinov USSR Moscow 04.06.1982
84.14 Sergey Litvinov USSR Moscow 21.06.1983
86.34 Yuriy Sedykh USSR Cork 03.07.1984
86.66 Yuriy Sedykh USSR Tallinn 22.06.1986
86.74 Yuriy Sedykh USSR Stuttgart 30.08.1986
MET KOPJA (hist. & >90.00)
1. STARO KOPJE do 01.04.1986
29.67 Juha Karhu FIN Kuopio 07.09.1884
...
50.70 Hannes Kivisto-Karlsson FIN Teisko 01.07.1900
...
80.41 Bud Held USA Pasadena 08.08.1953
...
91.72 Terje Pedersen NOR Oslo 02.09.1964
91.98 Janis Lusis USSR Saarijarvi 23.06.1968
92.70 Jorma Kinnunen FIN Tampere 18.06.1969
93.80 Janis Lusis USSR Stockholm 06.07.1972
94.08 Klaus Wolfermann FRG Leverkusen 05.05.1973
94.58 Miklos Nemeth HUN Montreal 26.07.1976 OG
96.72 Ferenc Paragi HUN Tata 23.04.1980
99.72 Tom Petranoff USA Los Angeles 15.05.1983
104.80 Uwe Hohn GDR Berlin 20.07.1984
2. NOVO KOPJE - specifikacije I od 01.04.1986 do 18.11.1991
90.98 Steve Backley GBR London 20.07.1990
91.98 Seppo Raty FIN Shizuoka 06.05.1991
96.96 Seppo Raty FIN Punkalaidun 02.06.1991
3. NOVO KOPJE - specifikacije II od 18.11.1991:
91.46 Steve Backley GBR North Shore City 25.01.1992
95.54 Jan Zelezny CZE Pietersburg 06.04.1993
95.66 Jan Zelezny CZE Sheffield 29.08.1993
98.48 Jan Zelezny CZE Jena 25.05.1996
DESETEROBOJ (hist. & >8600; po tablicah iz 1985, prejšnji izidi preračunani)
5386 Hugo Wieslander SWE Gothenburg 15.10.1911 (11.5h - 6.15 - 11.25 - 1.67 - 55.6h / 18.2h - 29.74 - 3.00 - 48.89 - 4:59.4h)
...
6564 Jim Thorpe USA Stockholm 15.07.1912 OG (11.2h - 6.79 - 12.89 - 1.87 - 52.2h / 15.6h - 36.98 - 3.25 - 45.70 - 4:40.1h)
...
7147 Hans Heinrich Sievert GER Hamburg 08.07.1934 (11.1h - 7.48 - 15.31 - 1.80 - 52.2h / 15.8h - 47.23 - 3.43+ - 58.32 - 4:58.8h)
...
8050 Phil Mulkey USA Memphis 17.06.1961 (10.7h - 7.34 - 15.32 - 1.99 - 51.0h / 14.6h - 47.03 - 4.39 - 67.45 - 4:43.8h)
...
8634 Bruce Jenner USA Montreal 30.07.1976 OG (10.94 - 7.22 - 15.35 - 2.03 - 47.51 / 14.84 - 50.04 - 4.80 - 68.52 - 4:12.61)
8648 Daley Thompson GBR Gotzis 18.05.1980 (10.55 - 7.22 - 14.46 - 2.11 - 48.04 / 14.37 - 42.98 - 4.90 - 65.38 - 4.25.49)
8667 Guido Kratschmer FRG Filderstadt 15.06.1980 (10.58w - 7.80 - 15.47 - 2.00 - 48.04 / 13.92 - 45.52 - 4.60 - 66.50 - 4:24.15)
8730 Daley Thompson GBR Gotzis 23.05.1982 (10.50 - 7.95 - 15.31 - 2.08 - 46.86 / 14.31 - 44.34 - 4.90 - 60.52 - 4:30.55)
8741 Jurgen Hingsen FRG Ulm 15.08.1982 (10.74 - 7.85 - 16.00 - 2.15 - 47.65 / 14.64 - 44.92 - 4.60 - 63.10 - 4:15.13)
8774 Daley Thompson GBR Athens 08.09.1982 (10.51 - 7.80 - 15.44 - 2.03 - 47.11 / 14.39 - 45.48 - 5.00 - 63.56 - 4:23.71)
8825 Jurgen Hingsen FRG Filderstadt 05.06.1983 (10.92 - 7.74 - 15.94 - 2.15 - 47.89 / 14.10 - 46.80 - 4.70 - 67.26 - 4:19.74)
8832 Jurgen Hingsen FRG Mannheim 09.06.1984 (10.70w - 7.76 - 16.42 - 2.07 - 48.05 / 14.07 - 49.36 - 4.90 - 59.86 - 4:19.75)
8847 Daley Thompson GBR Los Angeles 09.08.1984 OG (10.44 - 8.01 - 15.72 - 2.03 - 46.97 / 14.33 - 46.56 - 5.00 - 65.24 - 4:35.00)
8891 Dan O'Brien USA Talence 05.09.1992 (10.43 - 8.08 - 16.69 - 2.07 - 48.51 / 13.98 - 48.56 - 5.00 - 62.58 - 4:42.10)
8994 Tomas Dvorak CZE Prague 04.07.1999 (10.54 - 7.90 - 16.78 - 2.04 - 48.08 / 13.73 - 48.33 - 4.90 - 72.32 - 4:37.20)
9026 Roman Sebrle CZE Gotzis 27.05.2001 (10.64 - 8.11 - 15.33 - 2.12 - 47.79 / 13.92 - 47.92 - 4.80 - 70.16 - 4:21.98)
9039 Ashton Eaton USA Eugene 25.06.2011 (10.21 - 8.23WDB - 14.20 - 2.05 - 46.70 / 13.70 - 42.81 - 5.30 - 58.87 - 4:14.48)
9045 Ashton Eaton USA Beijing 29.08.2015 WC (10.23 - 7.88 - 14.52 - 2.01 - 45.00WDB / 13.69 - 43.34 - 5.20 - 63.63 - 4:17.52)
9126 Kevin Mayer FRA Talence 16.09.2018 (10.55 - 7.80 - 16.00 - 2.05 - 48.42 / 13.75 - 50.54 - 5.45 - 71.90 - 4:36.11)
11.0h N/A William MacLaren GBR Haslingden 27.07.1867
10.8h N/A Luther Cary USA Paris 18.07.1891
...
10.2h 1.2 Jesse Owens USA Chicago 20.06.1936
...
10.0h 0.9 Armin Hary FRG Zurich 21.06.1960 (el. 10.25)
...
9.95A 0.3 Jim Hines USA Mexico City 14.10.1968 OG; 9.93w 7.5 Pablo Montes CUB Panama City 01.03.1970; 9.87w 11.2 Will Snoddy USA Dallas 01.04.1978;
9.88w 2.3 James Sanford USA Westwood 03.05.1980; 9.91w 2.1 Calvin Smith USA Chemnitz 09.07.1982;
9.93w 2.3 Carl Lewis USA Walnut 24.04.83
9.93A 1.4 Calvin Smith USA Colorado Springs 03.07.1983; 9.91w 4.5 Carl Lewis USA Eugene 20.06.1986; 9.92Aw 4.4 Chidi Imoh NGR Nairobi 08.08.1987;
9.89w 4.2 Ray Stewart JAM & 9.91w 4.2 Mark Witherspoon USA Indianapolis 09.08.1987;
9.93= 1.0 Carl Lewis USA Rome 30.08.1987 WC; 9.83DP 1.0 Ben Johnson CAN Rome 30.08.1987 WC; 9.78w 5.2 Carl Lewis USA & 9.86w 5.2 Dennis Mitchell USA &
9.87w 5.2 Calvin Smith USA & 9.88w 5.2 Albert Robinson USA & 9.90w 5.2 Joe DeLoach USA Indianapolis 16.07.1988
9.93= 1.1 Carl Lewis USA Zurich 17.08.1988
9.92 1.1 Carl Lewis USA Seoul 24.09.1988 OG; 9.79DP 1.1 Ben Johnson CAN Seoul 24.09.1988 OG
9.90 1.9 Leroy Burrell USA New York 14.06.1991; 9.80w 4.3 Carl Lewis USA & 9.89w 4.1 Frank Fredericks NAM Tokyo 24.08.1991 WC
9.86 1.0 Carl Lewis USA Tokyo 25.08.1991 WC; 9.79w 4.5 Andre Cason USA & 9.85w 5.3 Leroy Burrell USA Eugene 16.06.1993; 9.85w 4.8 Andre Cason USA &
9.85w 4.8 Dennis Mitchell USA Eugene 17.06.1993
9.85 1.2 Leroy Burrell USA Lausanne 06.07.1994; 9.69Aw 5.7 Obadele Thompson BAR El Paso 13.04.1996
9.84 0.7 Donovan Bailey CAN Atlanta 27.07.1996 OG
9.79 0.1 Maurice Greene USA Athens 16.06.1999; 9.78DP 2.0 Tim Montgomery USA Paris 14.09.2002
9.77 1.6 Asafa Powell JAM Athens 14.06.2005; 9.77=DP 1.7 Justin Gatlin USA Doha 12.05.2006; 9.76Aw 6.1 Churandy Martina AHO El Paso 13.05.2006
9.77= 1.5 Asafa Powell JAM Gateshead 11.06.2006
9.77= 1.0 Asafa Powell JAM Zurich 18.08.2006; 9.76w 2.2 Tyson Gay USA New York 02.06.2007
9.74 1.7 Asafa Powell JAM Rieti 09.09.2007
9.72 1.7 Usain Bolt JAM New York 31.05.2008; 9.68w 4.1 Tyson Gay USA Eugene 29.06.2008
9.69 0.0 Usain Bolt JAM Beijing 16.08.2008 OG
9.58 0.9 Usain Bolt JAM Berlin 16.08.2009 WC
200 m (hist. & <20.00)
24.0h N/A Percy Thornton GBR London 24.02.1866 (220y = 201.17m)
...
21.8h N/A Harry Hutchens GBR London 11.05.1885 (220y = 201.17m; straight track)
...
20.8h N/A Charles Paddock USA Berkeley 26.05.1921 (220y = 201.17m; straight track)
...
20.7h N/A Jesse Owens USA Berlin 05.08.1936 OG
...
19.92A 1.9 John Carlos USA Echo Summit 12.09.1968
19.83A 0.9 Tommie Smith USA Mexico City 16.10.1968 OG
19.72A 1.8 Pietro Mennea ITA Mexico City 12.09.1979; 19.61w 4.0 Leroy Burrell USA Station 19.05.1990; 19.70w 2.7 Michael Johnson USA Atlanta 22.06.1996
19.66 0.4 Michael Johnson USA Atlanta 23.06.1996
19.32 0.4 Michael Johnson USA Atlanta 01.08.1996 OG
19.30 -0.9 Usain Bolt JAM Beijing 20.08.2008 OG
19.19 -0.3 Usain Bolt JAM Berlin 20.08.2009 WC
400 m (hist. & <45.00)
53.5h Edward Hunt GBR Dublin 17.05.1865 (440y = 402.34m)
...
49.6h Robert Phillpot GBR Cambridge 07.03.1871 (440y = 402.34m)
...
47.6h Eric Liddell GBR Paris 11.07.1924 OG
...
45.9h Herbert McKenley JAM Milwaukee 02.07.1948
...
44.9h Otis Davis USA Rome 06.09.1960 OG
44.9h= Adolph Plummer USA Tempe 25.05.1963 (440y = 402.34m)
44.9h= Mike Larrabee USA Los Angeles 12.09.1964
44.5h# Tommie Smith USA San Jose 20.05.1967; 44.4UR Vince Matthews USA Echo Summit 31.08.1968
44.19A Larry James USA Echo Summit 14.09.1968; 44.06UR Lee Evans USA in same race
43.86A Lee Evans USA Mexico City 18.10.68 OG
43.29 Harry-Butch Reynolds USA Zurich 17.08.1988
43.18 Michael Johnson USA Seville 26.08.1999 WC
43.03 Wayde Van Niekerk RSA Rio de Janeiro 14.08.2016 OG
800 m (hist. & <1:45.00)
2:06.0h A. Wood GBR 1830 (880y = 804.67m)
...
1:59.8h Arthur Pelham GBR Cambridge 26.03.1873 (880y = 804.67m)
...
1:49.8h Tommy Hampson GBR Los Angeles 02.08.1932 OG
...
1:44.3h# Peter Snell NZL Christchurch 03.02.1962
1:44.3h= Ralph Doubell AUS Mexico City 15.10.1968 OG
1:44.3h= Dave Wottle USA Eugene 01.07.1972
1:43.7h Marcello Fiasconaro ITA Milan 27.06.1973
1:43.5h Alberto Juantorena CUB Montreal 25.07.1976 OG
1:43.44 Alberto Juantorena CUB Sofia 21.08.1977
1:42.33 Sebastian Coe GBR Oslo 05.07.1979
1:41.73 Sebastian Coe GBR Florence 10.06.1981
1:41.73= Wilson Kipketer DEN Stockholm 07.07.1997
1:41.24 Wilson Kipketer DEN Zurich 13.08.1997
1:41.11 Wilson Kipketer DEN Koln 24.08.1997
1:41.09 David Lekuta Rudisha KEN Berlin 22.08.2010
1:41.01 David Lekuta Rudisha KEN Rieti 29.08.2010
1:40.91 David Lekuta Rudisha KEN London 09.08.2012 OG
1500 m (hist. & <3:35.00)
4:24.6h J. Borel FRA 1892
...
3:59.8h Harold Wilson GBR London 30.05.1908
...
3:49.2h Jules Ladoumegue FRA Paris 10.05.1930
...
3:38.1h Stanislaw Jungwirth TCH Stara Boleslav 12.07.1957
...
3:33.1h Jim Ryan USA Los Angeles 08.07.1967
3:32.16 Filbert Bayi TAN Christchurch 02.02.1974
3:32.03 Sebastian Coe GBR Zurich 15.08.1979
3:31.36 Steve Ovett GBR Koblenz 27.08.1980
3:31.24 Sydney Maree USA Koln 28.08.1983
3:30.77 Steve Ovett GBR Rieti 04.09.1983
3:29.67 Steve Cram GBR Nice 16.07.1985
3:29.46 Said Aouita MOR Berlin 23.08.1985
3:28.86 Noureddine Morceli ALG Rieti 06.09.1992
3:27.37 Noureddine Morceli ALG Nice 12.07.1995
3:26.00 Hicham El-Guerrouj MOR Rome 14.07.1998
5000 m (hist. & <13:10.00)
15:12.0h# Walter George GBR London 17.05.1884
...
14:36.6h Hannes Kolehmainen FIN Stockholm 10.07.1912 OG
...
14:28.2h Paavo Nurmi FIN Helsinki 19.06.1924
...
13:58.2h Gunder Hagg SWE Gothenburg 20.09.1942
13:57.2h Emil Zatopek TCH Paris 30.05.1954
...
13:08.4h Henry Rono KEN Berkeley 08.04.1978
13:06.20 Henry Rono KEN Knarvik 13.09.1981
13:00.41 Dave Moorcroft GBR Oslo 07.07.1982
13:00.40 Said Aouita MOR Oslo 27.07.1985
12:58.39 Said Aouita MOR Rome 22.07.1987
12:56.96 Haile Gebrselassie ETH Hengelo 04.06.1994
12:55.30 Moses Kiptanui KEN Rome 08.06.1995
12:44.39 Haile Gebrselassie ETH Zurich 16.08.1995
12:41.86 Haile Gebrselassie ETH Zurich 13.08.1997
12:39.74 Daniel Komen KEN Brussels 22.08.1997
12:39.36 Haile Gebrselassie ETH Helsinki 13.06.1998
12:37.35 Kenenisa Bekele ETH Hengelo 31.05.2004
12:35.36 Joshua Cheptegei UGA Monaco 14.08.2020
10000 m (hist. & <27:40.00)
32:35.0h William Howitt-Jackson GBR Peckham 05.04.1847
...
30:58.8h Jean Bouin FRA Paris 16.11.1911
...
30:06.2h Paavo Nurmi FIN Kuopio 31.08.1924
...
29:52.6h Taisto Maki FIN Helsinki 17.09.1939
...
28:54.2h Emil Zatopek TCH Brussels 01.06.1954
...
27:39.89 Ron Clarke AUS Oslo 14.07.1965
27:38.35 Lasse Viren FIN Munich 03.09.1972 OG
27:30.80 David Bedford GBR London 13.07.1973
27:30.47 Samson Kimobwa KEN Helsinki 30.06.1977
27:22.47 Henry Rono KEN Vienna 11.06.1978
27:13.81 Fernando Mamede POR Stockholm 02.07.1984
27:08.23 Arturo Barrios MEX Berlin 18.08.1989
27:07.91 Richard Chelimo KEN Stockholm 05.07.1993
26:58.38 Yobes Ondieki KEN Oslo 10.07.1993
26:52.23 William Sigei KEN Oslo 22.07.1994
26:43.53 Haile Gebrselassie ETH Hengelo 05.06.1995
26:38.08 Salah Hissou MOR Brussels 23.08.1996
26:31.32 Haile Gebrselassie ETH Oslo 04.07.1997
26:27.85 Paul Tergat KEN Brussels 22.08.1997
26:22.75 Haile Gebrselassie ETH Hengelo 01.06.1998
26:20.31 Kenenisa Bekele ETH Ostrava 08.06.2004
26:17.53 Kenenisa Bekele ETH Brussels 26.08.2005
26:11.00 Joshua Cheptegei UGA Valencia 07.10.2020
MARATON (hist. & <2:10:00)
2:58:50 Spiridon Louis GRE Athens 10.04.1896 OG
...
2:29:02 Albert Michelsen USA Port Chester 12.10.1925
...
2:15:16 Abebe Bikila ETH Rome 10.09.1960 OG
...
2:12:11 Abebe Bikila ETH Tokyo 21.10.1964 OG
...
2:09:36 Derek Clayton AUS Fukuoka 03.12.1967
2:08:34 Derek Clayton AUS Antwerpen 30.05.1969
2:08:18 Rob de Castella AUS Fukuoka 06.12.1981
2:08:05 Steve Jones GBR Chicago 21.10.1984
2:07:12 Carlos Lopes POR Rotterdam 20.04.1985
2:06:50 Belayneh Dinsamo ETH Rotterdam 17.04.1988
2:06:05 Ronaldo da Costa BRA Berlin 20.09.1998
2:05:42 Khalid Khannouchi MOR Chicago 24.10.1999
2:05:38 Khalid Khannouchi USA London 14.04.2002
2:04:55 Paul Tergat KEN Berlin 28.09.2003
2:04:26 Haile Gebrselassie ETH Berlin 30.09.2007
2:03:59 Haile Gebrselassie ETH Berlin 28.09.2008; 2:03:02a Geoffrey Mutai KEN Boston 18.04.2011 (-136,29m)
2:03:38 Patrick Makau Musyoki KEN Berlin 25.09.2011
2:03:23 Wilson Kipsang Kiprotich KEN Berlin 29.09.2013
2:02:57 Dennis Kipruto Kimetto KEN Berlin 28.09.2014; 2:00:25UR Eliud Kipchoge KEN Monza 06/05/17 (irregular pacemaking)
2:01:39 Eliud Kipchoge KEN Berlin 16.09.2018; 1:59:40UR Eliud Kipchoge KEN Vienna 12.10.19 (irregular pacemaking)
2:01:09 Eliud Kipchoge KEN Berlin 25.09.2022
2:00:35 Kelvin Kiptum KEN Chicago 08.10.2023
110 m OVIRE (hist. & <13.01)
18.0h N/A Philip Norman GBR Eton 29.11.1859 (120y = 109.73m)
15.0h N/A Forrest Smithson USA London 25.08.1908 OG
...
13.7h 0.0 Forrest Towns USA Oslo 27.08.1936
...
13.56 1.9 Martin Lauer FRG Zurich 07.07.1959
...
13.00 0.9 Renaldo Nehemiah USA Los Angeles 06.05.1979; 12.91w 3.5 Renaldo Nehemiah USA Champaign 01.06.1979
12.93 -0.2 Renaldo Nehemiah USA Zurich 19.08.1981
12.92 -0.1 Roger Kingdom USA Zurich 16.08.1989; 12.87w 2.6 Roger Kingdom USA Barcelona 10.09.1989
12.91 0.5 Colin Jackson GBR Stuttgart 20.08.1993 WC
12.91= 0.3 Liu Xiang CHN Athens 27.08.2004 OG
12.88 1.1 Liu Xiang CHN Lausanne 11.07.1906
12.87 0.9 Dayron Robles CUB Ostrava 12.06.1908
12.80 0.3 Aries Merritt USA Brussels 07.09.2012
400 m OVIRE (hist. & <49.00)
1:07.0h N.Patterson GBR Eltham 27.04.1867 (440y = 402.34m)
...
59.8h Samuel Morris GBR Radcliffe 05.07.1886 (440y = 402.34m)
...
49.5h Glenn Davis USA Los Angeles 29.06.1956
...
48.94 Geoff Vanderstock USA Echo Summit 11.09.1968
48.12 David Hemery GBR Mexico City 15.10.1968 OG
47.82 John Akii-Bua UGA Munich 02.09.1972 OG
47.64 Edwin Moses USA Montreal 25.07.1976 OG
47.45 Edwin Moses USA Los Angeles 11.06.1977
47.13 Edwin Moses USA Milan 03.07.1980
47.02 Edwin Moses USA Koblenz 31.08.1983
46.78 Kevin Young USA Barcelona 06.08.1992 OG
46.70 Carsten Warholm NOR Oslo 01.07.2021
45.94 Carsten Warholm NOR Tokyo 03.08.2021 OG
3000 m ZAPREKE (hist. & <8:10.00)
10:27.4h Paul Seyffert GER Frankfurt 28.08.1910
...
9:49.8h Josef Ternstrom SWE Malmo 04.07.1914
...
8:59.6h Erik Elmsater SWE Stockholm 04.08.1944
...
8:29.6h Gaston Roelants BEL Leuven 07.09.1963
...
8:09.8h Anders Garderud SWE Stockholm 01.07.1975
8:08.02 Anders Garderud SWE Montreal 28.07.1976 OG
8:05.4h Henry Rono KEN Seattle 13.05.1978
8:05.35 Peter Koech KEN Stockholm 03.07.1989
8:02.08 Moses Kiptanui KEN Zurich 19.08.1992
7:59.18 Moses Kiptanui KEN Zurich 16.08.1995
7:59.08 Wilson Boit Kipketer KEN Zurich 13.08.1997
7:55.72 Bernard Barmasai KEN Koln 24.08.1997
7:55.28 Brahim Boulami MOR Brussels 24.08.2001; 7:53.17DP Brahim Boulami MOR Zurich 16.08.2002
7:53.63 Saif Saaeed Shaheen QAT Brussels 03.09.2004
7:52.10 Lamecha Girma ETH Paris 09.06.2023
4x100 m ŠTAFETA (hist. & <39.00)
48.2h AC Sparta Praha BOH (Pohl, Schepp, Malecek, Havel) Prague 26.06.1897
...
39.8h USA (Owens, Metcalfe, Draper, Wykoff) Berlin 09.08.1936 OG
...
38.6h A USA - University of South Carolina (McCullouch, Kuller, Simpson, Miller (JAM)) Provo 17.07.1967 (4x110y = 402.34m)
38.65A JAMAICA (Stewart, Fray , Forbes, Miller) Mexico City 19.10.1968 OG
38.39A JAMAICA (Stewart, Fray, Forbes, Miller) Mexico City 19.10.1968 OG
38.24A USA (Greene, Pender, Smith, Hines) Mexico City 20.10.1968 OG
38.19 USA (Black, Taylor, Tinker, Hart) Munich 10.09.1972 OG
38.03 USA (Collins, Riddick, Wiley, Williams) Dusseldorf 03.09.1977
37.86 USA (King, Gault, Smith, Lewis 8.98) Helsinki 10.08.1983 WC
37.83 USA (Graddy 10.29, Brown 9.19, Smith 9.41, Lewis 8.94) Los Angeles 11.08.1984 OG
37.79 FRANCE (Moriniere 10.58, Sangouma 8.90, Trouabal 9.21, Marie-Rose 9.10) Split 01.09.1990
37.79= Santa Monica Track Club USA (Marsh , Burrell, Heard, Lewis) Monaco 03.08.1991
37.67 USA (Marsh , Burrell , Mitchell , Lewis) Zurich 07.08.1991
37.50 USA (Cason 10.30, Burrell 8.91, Mitchell 9.22, Lewis 9.07) Tokyo 01.09.1991 WC
37.40 USA (Marsh, Burrell 10.00, Mitchell, Lewis 8.85) Barcelona 08.08.1992 OG
37.40= USA (Drummond 10.44, Cason 8.96, Mitchell 9.43, Burrell 8.92) Stuttgart 21.08.1993 WC
37.10 JAMAICA (Carter 10.41, Frater 9.01, Bolt 8.98, Powell 8.70RB) Beijing 22.08.2008 OG
37.04 JAMAICA (Carter, Frater, Blake, Bolt) Daegu 04.09.2011 WC
36.84 JAMAICA (Carter 10.28, Frater 9.07, Blake 9.09, Bolt 8.70) London 11.08.2012 OG
4x400 m ŠTAFETA (hist. & <3:00.00) NAJBOLJŠI POSAMIČNI ČASI
3:34.2h Princeton University USA (Chapman, Mc Campbell, Brokaw, Turner) Philadelphia 13.05.1893 (4x440y = 1609.34m)
...
3:18.2h Irish - American AC USA (Schaaf, Sheppard, Gissing, Rosenberger) Celtic Park 04.09.1911
...
3:08.2h USA (Fuqua 47.1h, Ablowich 47.6h, Warner 47.3h, Carr 49.0h) Los Angeles 07.08.1932 OG
...
2:59.6h USA (Frey 46.3h, Evans 44.5h, Smith 43.8h, Lewis 45.0h) Los Angeles 24.07.1966
2:56.16A USA (Matthews 45.0h, Freeman 43.2h, James 43.9h, Evans 44.1h) Mexico City 20.10.1968 OG
2:56.16= USA (Everett 43.79, Lewis 43.69, Robinzine 44.74, Reynolds 43.94) Seoul 01.10.1988 OG
2:55.74 USA (Valmon 44.4h, Watts 43.1h, Johnson 44.7h, Lewis 43.5h) Barcelona 08.08.1992 OG
2:54.29 USA (Valmon 44.43, Watts 43.59, Reynolds 43.23, Johnson 42.94) Stuttgart 22.08.1993 WC; 2:54.20DP USA Uniondale 22.07.1998
20 km HOJA (hist. & <1:20:00)
2:07:04 Franz Stage GER Berlin 09.12.1894
1:56:50 Johannes Boge GER Berlin 16.05.1895
...
1:28:39 Vladimir Guk USSR Kiev 13.04.1957
...
1:19:35 Domingo Colin MEX Cherkassy 27.04.1980
1:19:30 Josef Pribilinec TCH Bergen 24.09.1983
1:18:40 Ernesto Canto MEX Bergen 05.05.1984
1:18:20 Andrey Perlov USSR Moscow 26.05.1990
1:18:13 Pavol Blazek TCH Hildesheim 16.09.1990;
1:17:25tr Bernardo Segura MEX Bergen 07.05.1994
1:17:22 Francisco Fernandez SPA Turku 28.04.2002
1:17:21 Jefferson Perez ECU Saint-Denis 23.08.2003
1:17:16 Vladimir Kanaykin RUS Saransk 29.09.2007; 1:16:43UR Sergey Morozov RUS Saransk 08.06.2008 (too few int. judges)
1:17:02 Yohan Diniz FRA Arles 08.03.2015
1:16:36 Yusuke Suzuki JAP Nomi 15.03.2015
35 km HOJA (<2:22:00)
2:21:31 Vladimir Kanaykin RUS Sochi 19.02.2006
50 km HOJA (hist. & <4:00:00) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1928-2021
5:48:39 Franz Stage GER Berlin 17.03.1895
...
4:57:40 Wilhelm Schmidt GER Nurnberg 16.10.1910
...
4:26:41 Edgar Bruun NOR Oslo 28.06.1936
...
3:55:36 Gennadiy Agapov USSR Alma-Ata 17.10.1965
3:52:45 Bernd Kannenberg GER Bremen 27.05.1972
3:45:52 Raul Gonzalez MEX Mixhuca 23.04.1978
3:41:20 Raul Gonzalez MEX Podebrady 11.06.1978
3:40:46 Jose Marin SPA Valencia 13.03.1983
3:38:31 Ronald Weigel GDR Berlin 20.07.1984
3:38:17 Ronald Weigel GDR Potsdam 25.05.1986
3:37:41 Andrey Perlov USSR Leningrad 05.08.1989; 3:33:22sc Valeriy Spitsyn RUS Moscow 23.04.1992
3:37:26 Valeriy Spitsyn RUS Moscow 21.05.2000
3:36:39 Robert Korzeniowski POL Munich 08.08.2002
3:36:03 Robert Korzeniowski POL Saint-Denis 27.08.2003; 3:35:29UR Denis Nizhegorodov RUS Cheboksary 14.06.2004 (NDC)
3:35:47 Nathan Deakes AUS Geelong 02.12.2006
3:34:14 Denis Nizhegorodov RUS Cheboksary 11.05.2008
3:32:33 Yohan Diniz FRA Zurich 15.08.2014
SKOK V VIŠINO (hist. & >2.29)
1.57 Adam Wilson GBR Innerleithen 26.09.1827 (scissors style)
...
2.00 George Horine USA Stanford 18.05.1912 (first WR western roll style)
...
2.10 Lester Steers USA Seattle 26.04.1941 (first WR straddle style)
...
2.12 Walt Davis (USA) Dayton 27.06.1953 (last WR western roll style)
...
2.22 John Thomas USA Stanford 01.07.1960
...
2.28 Valeriy Brumel USSR Moscow 21.07.1963
2.29 Pat Matzdorf USA Berkeley 03.07.1971
2.30 Dwight Stones USA Munich 11.07.1973 (first WR flop style)
2.31 Dwight Stones USA Philadelphia 05.06.1976
2.32 Dwight Stones USA Philadelphia 04.08.1976
2.33 Vladimir Yashchenko USSR Richmond 03.07.1977
2.34 Vladimir Yashchenko USSR Tbilisi 16.06.1978 (last WR straddle style); 2.35i Vladimir Yaschenko USSR Milano 12.03.1978 (straddle)
2.35 Jacek Wszola POL Eberstadt 25.05.1980
2.35= Dietmar Mogenburg FRG Rehlingen 26.05.1980
2.36 Gerd Wessig GDR Moscow 01.08.1980 OG
2.37 Zhu Jianhua CHN Beijing 11.06.1983
2.38 Zhu Jianhua CHN Shanghai 22.09.1983
2.39 Zhu Jianhua CHN Eberstadt 10.06.1984; 2.39i= Dietmar Mogenburg FRG Cologne 24.02.1985
2.40 Rudolf Povarnitsyn USSR Donetsk 11.08.1985
2.41 Igor Paklin USSR Kobe 04.09.1985; 2.41i= Patrick Sjoberg SWE Piraeus 01.02.1987
2.42 Patrik Sjoberg SWE Stockholm 30.06.1987; 2.42i= Carlo Tranhardt FRG Berlin 26.02.1988
2.43 Javier Sotomayor CUB Salamanca 08.09.1988; 2.43i= Javier Sotomayor CUB Budapest 04.03.1989
2.44 Javier Sotomayor CUB San Juan 29.07.1989
2.45 Javier Sotomayor CUB Salamanca 27.07.1993
SKOK OB PALICI (hist. & >5.79)
2.44 John Roper GBR Penrith 17.04.1843
...
3.15 Francis Temple GBR Woolwich 06.10.1849
...
4.02 Marc Wright USA Cambridge 08.06.1912
...
4.77 Corneliu Warmerdam USA Modesto 23.05.1942 (last WR bamboo pole)
4.78 Bob Gutowski USA Stanford 27.04.1954 (only WR aluminium pole)
4.80 Don Bragg USA Stanford 02.07.1960 (only WR steel pole)
4.83 George Davis USA Boulder 20.05.1961 (first WR synthetic fibreglass pole)
...
5.00 Brian Sternberg USA Philadelphia 27.04.1963
...
5.51 Kjell Isaksson SWE Austin 08.04.1972
...
5.78 Wladislaw Kozakiewicz POL Moscow 30.07.1980 OG
5.80 Thierry Vigneron FRA Macon 20.06.1981
5.81 Vladimir Polyakov USSR Tbilisi 26.06.1981
5.82 Pierre Quinon FRA Koln 28.08.1983
5.83 Thierry Vigneron FRA Rome 01.09.1983
5.85 Sergey Bubka USSR Bratislava 26.05.1984
5.88 Sergey Bubka USSR Paris 02.06.1984
5.90 Sergey Bubka USSR London 13.07.1984
5.91 Thierry Vigneron FRA Rome 31.08.1984
5.94 Sergey Bubka USSR Rome 31.08.1984
6.00 Sergey Bubka USSR Paris 13.07.1985
6.01 Sergey Bubka USSR Moscow 08.07.1986
6.03 Sergey Bubka USSR Prague 23.06.1987
6.05 Sergey Bubka USSR Bratislava 09.06.1988
6.06 Sergey Bubka USSR Nice 10.07.1988; 6.08i Sergey Bubka USSR Volgograd 09.02.1991; 6.10i Sergey Bubka USSR San Sebastian 15.03.1991;
6.11i Sergey Bubka USSR Donyetsk 19.03.1991; 6.12i Sergey Bubka USSR Grenoble 23.03.1991
6.07 Sergey Bubka USSR Shizuoka 06.05.1991
6.08 Sergey Bubka USSR Moscow 09.06.1991
6.09 Sergey Bubka USSR Formia 08.07.1991
6.10 Sergey Bubka USSR Malmo 05.08.1991; 6.13i Sergey Bubka UKR Berlin 21.02.1992
6.11 Sergey Bubka UKR Dijon 13.06.1992
6.12 Sergey Bubka UKR Padova 30.08.1992
6.13 Sergey Bubka UKR Tokyo 19.09.1992; 6.14i Sergey Bubka UKR Monaco 13.02.1993; 6.15i Sergey Bubka UKR Donetsk 21.02.1993
6.14A Sergey Bubka UKR Sestriere 31.07.1994
6.16i Renaud Lavillenie FRA Donetsk 15.02.2014
6.17i Armand Duplantis SWE Torun 08.02.2020
6.18i Armand Duplantis SWE Glasgow 15.02.2020
6.19i Armand Duplantis SWE Belgrade 07.03.2022
6.20i Armand Duplantis SWE Belgrade 20.03.2022
6.21 Armand Duplantis SWE Eugene 24.07.2022
6.22i Armand Duplantis SWE Clermont-Ferrand 25.02.2023
6.23 Armand Duplantis SWE Eugene 17.09.2023
SKOK V DALJAVO (hist. & >8.00)
5.41 N/A Adam Wilson GBR Innerleithen 26.09.1827
...
6.20 N/A Robert Douglas GBR Newcastleton 04.06.1839
...
7.05 N/A John Lane IRL Dublin 11.06.1874
...
8.13 1.5 Jesse Owens USA Ann Arbor 25.05.1935
8.21 0.0 Ralph Boston USA Walnut 12.08.1960
8.24 1.8 Ralph Boston USA Modesto 27.05.1961
8.28 1.2 Ralph Boston USA Moscow 16.07.1961
8.31 -0.1 Igor Ter-Ovanesyan USSR Erevan 10.06.1962
8.31= 0.0 Ralph Boston USA Kingston 15.08.1964
8.34 1.0 Ralph Boston USA Los Angeles 12.09.1964; 8.49w 2.6 Ralph Boston USA Los Angeles 12.09.1964
8.35 0.0 Ralph Boston USA Modesto 29.05.1965
8.35A= 0.0 Igor Ter-Ovanesyan USSR Mexico City 19.10.1967
8.90A 2.0 Bob Beamon USA Mexico City 18.10.1968 OG
8.95 0.3 Mike Powell USA Tokyo 30.08.1991 WC; 8.99Aw 4.4 Mike Powell USA Sestriere 21.07.1992; 8.96A UR 1.2 Ivan Pedroso CUB Sestriere 29.07.1995
TROSKOK (hist. & >17.00)
12.95 N/A Andrew Beattie GBR Mount Benger 17.03.1826
...
15.62 N/A Daniel Ahearn GBR New York 17.08.1910
...
16.00 0.6 Naoto Tajima JAP Berlin 06.08.1936 OG
...
17.03 1.0 Jozef Schmidt POL Olsztyn 05.08.1960
17.10 0.0 Giuseppe Gentile ITA Mexico City 16.10.1968 OG
17.22 0.0 Giuseppe Gentile ITA Mexico City 17.10.1968 OG
17.23 2.0 Viktor Sanyeyev USSR Mexico City 17.10.1968 OG
17.27 2.0 Nelson Prudencio BRA Mexico City 17.10.1968 OG
17.39 2.0 Viktor Sanyeyev USSR Mexico City 17.10.1968 OG
17.40A 0.4 Pedro Perez CUB Cali 05.08.1971
17.44 -0.5 Viktor Sanyeyev USSR Sukhumi 17.10.1972
17.89A 0.0 Joao Carlos de Oliveira BRA Mexico City 15.10.1975
17.97 1.5 Willie Banks USA Indianapolis 16.06.1985; 18.20w 5.2 Willie Banks USA Indianpolis 16.07.1988; 18.17w 2.1 Mike Conley USA Barcelona 03.08.1992
18.43w 2.4 Jonathan Edwards GBR Villeneuve 25.06.1995
17.98 1.8 Jonathan Edwards GBR Salamanca 18.07.1995
18.16 1.3 Jonathan Edwards GBR Gothenburg 07.08.1995 WC
18.29 1.3 Jonathan Edwards GBR Gothenburg 07.08.1995 WC
SUVANJE KROGLE (hist. & >20.00)
11.43 William Goodfellow GBR Innerleithen 26.09.1827
...
15.08 Wesley Coe USA Portland 05.08.1905
...
19.06 Parry O`Brien USA Eugene 03.09.1956
...
20.06 Bill Nieder USA Walnut 12.08.1960
20.08 Dallas Long USA Los Angeles 18.05.1962
20.10 Dallas Long USA Los Angeles 04.04.1964
20.20 Dallas Long USA Los Angeles 29.05.1964
20.68 Dallas Long USA Los Angeles 25.07.1964; 20.70UR Randy Matson USA College Station 09.04.1965; 21.05UR Randy Matson USA Austin 30.04.1965
21.52 Randy Matson USA College Station 08.05.1965
21.78 Randy Matson USA College Station 22.04.1967
21.82 Al Feuerbach USA San Jose 05.05.1973; 22.02i George Woods USA Inglewood 08.02.1974; 21.87i Brian Oldfield USA Salt Lake 21.02.1975;
22.11i Brian Oldfield USA Daly City 04.04.1975; 22.86A UR Brian Oldfield USA El Paso 10.05.1975
21.85 Terry Albritton USA Honolulu 21.02.1976; 22.78UR Terry Albritton USA Honolulu 21.02.1976
22.00 Aleksandr Baryshnikov USSR Colombes 10.07.1976 (first WR rotation technique); 22.11UR Rolf Oesterreich GDR Zschopau 12.09.1976
22.15 Udo Beyer GDR Gothenburg 06.07.1978
22.22 Udo Beyer GDR Los Angeles 25.06.1983
22.62 Ulf Timmermann GDR Berlin 22.09.1985
22.64 Udo Beyer GDR Berlin 20.08.1986
22.72 Alessandro Andrei ITA Viareggio 12.08.1987
22.84 Alessandro Andrei ITA Viareggio 12.08.1987
22.91 Alessandro Andrei ITA Viareggio 12.08.1987
23.06 Ulf Timmermann GDR Hania 22.05.1988
23.12 Randy Barnes USA Los Angeles 20.05.1990
23.37 Ryan Crouser USA Eugene 18.06.2021; 23.38i UR Ryan Crouser USA Pocatello 18.02.2023
23.56 Ryan Crouser USA Los Angeles 27.05.2023
MET DISKA (hist. & >68.00)
24.99 Charles Hayden Kip USA Cambridge 22.05.1882
...
51.03 Eric Krenz USA Palo Alto 17.05.1930
...
60.56 Jay Silvester USA Frankfurt 11.08.1961
...
68.40 Jay Silvester USA Reno 18.09.1968; 73.08UR Jay Silvester USA Lancaster 16.05.1971
68.40= Rickard Bruch SWE Stockholm 05.07.1972; 72.18UR Rickard Bruch SWE Pitea 23.07.1974
68.48 John van Reenen RSA Stellenbosch 14.03.1975
69.08 John Powell USA Long Beach 04.05.1975
69.18 Mac Wilkins USA Walnut 24.04.1976
69.80 Mac Wilkins USA San Jose 01.05.1976
70.24 Mac Wilkins USA San Jose 01.05.1976
70.86 Mac Wilkins USA San Jose 01.05.1976
71.16 Wolfgang Schmidt GDR Berlin 09.08.1978; 72.32UR Mac Wilkins USA Reykjavik 14.08.1978; 72.34DP Ben Plucknett USA Stockholm 07.07.1981
71.86 Yuriy Dumchev USSR Moscow 29.05.1983
74.08 Jurgen Schult GDR Neubrandenburg 06.06.1986
MET KLADIVA (hist. & >80.00)
27.74 Adam Wilson GBR Hunter`s Tryst 10.05.1828
...
50.01 John Flanagan IRL New York 30.07.1899
...
60.34 Jozsef Czermak HUN Helsinki 24.07.1952 OG
...
70.33 Hal Connolly USA Walnut 12.08.1960
...
80.14 Boris Zaychuk USSR Moscow 09.07.1978
80.32 Karl-Hans Riehm FRG Heidenheim 06.08.1978
80.38 Yuriy Sedykh USSR Leselidze 16.05.1980
80.46 Juri Tamm USSR Leselidze 16.05.1980
80.64 Yuriy Sedykh USSR Leselidze 16.05.1980
81.66 Sergey Litvinov USSR Sochi 24.05.1980
81.80 Yuriy Sedykh USSR Moscow 31.07.1980 OG
83.98 Sergey Litvinov USSR Moscow 04.06.1982
84.14 Sergey Litvinov USSR Moscow 21.06.1983
86.34 Yuriy Sedykh USSR Cork 03.07.1984
86.66 Yuriy Sedykh USSR Tallinn 22.06.1986
86.74 Yuriy Sedykh USSR Stuttgart 30.08.1986
MET KOPJA (hist. & >90.00)
1. STARO KOPJE do 01.04.1986
29.67 Juha Karhu FIN Kuopio 07.09.1884
...
50.70 Hannes Kivisto-Karlsson FIN Teisko 01.07.1900
...
80.41 Bud Held USA Pasadena 08.08.1953
...
91.72 Terje Pedersen NOR Oslo 02.09.1964
91.98 Janis Lusis USSR Saarijarvi 23.06.1968
92.70 Jorma Kinnunen FIN Tampere 18.06.1969
93.80 Janis Lusis USSR Stockholm 06.07.1972
94.08 Klaus Wolfermann FRG Leverkusen 05.05.1973
94.58 Miklos Nemeth HUN Montreal 26.07.1976 OG
96.72 Ferenc Paragi HUN Tata 23.04.1980
99.72 Tom Petranoff USA Los Angeles 15.05.1983
104.80 Uwe Hohn GDR Berlin 20.07.1984
2. NOVO KOPJE - specifikacije I od 01.04.1986 do 18.11.1991
90.98 Steve Backley GBR London 20.07.1990
91.98 Seppo Raty FIN Shizuoka 06.05.1991
96.96 Seppo Raty FIN Punkalaidun 02.06.1991
3. NOVO KOPJE - specifikacije II od 18.11.1991:
91.46 Steve Backley GBR North Shore City 25.01.1992
95.54 Jan Zelezny CZE Pietersburg 06.04.1993
95.66 Jan Zelezny CZE Sheffield 29.08.1993
98.48 Jan Zelezny CZE Jena 25.05.1996
DESETEROBOJ (hist. & >8600; po tablicah iz 1985, prejšnji izidi preračunani)
5386 Hugo Wieslander SWE Gothenburg 15.10.1911 (11.5h - 6.15 - 11.25 - 1.67 - 55.6h / 18.2h - 29.74 - 3.00 - 48.89 - 4:59.4h)
...
6564 Jim Thorpe USA Stockholm 15.07.1912 OG (11.2h - 6.79 - 12.89 - 1.87 - 52.2h / 15.6h - 36.98 - 3.25 - 45.70 - 4:40.1h)
...
7147 Hans Heinrich Sievert GER Hamburg 08.07.1934 (11.1h - 7.48 - 15.31 - 1.80 - 52.2h / 15.8h - 47.23 - 3.43+ - 58.32 - 4:58.8h)
...
8050 Phil Mulkey USA Memphis 17.06.1961 (10.7h - 7.34 - 15.32 - 1.99 - 51.0h / 14.6h - 47.03 - 4.39 - 67.45 - 4:43.8h)
...
8634 Bruce Jenner USA Montreal 30.07.1976 OG (10.94 - 7.22 - 15.35 - 2.03 - 47.51 / 14.84 - 50.04 - 4.80 - 68.52 - 4:12.61)
8648 Daley Thompson GBR Gotzis 18.05.1980 (10.55 - 7.22 - 14.46 - 2.11 - 48.04 / 14.37 - 42.98 - 4.90 - 65.38 - 4.25.49)
8667 Guido Kratschmer FRG Filderstadt 15.06.1980 (10.58w - 7.80 - 15.47 - 2.00 - 48.04 / 13.92 - 45.52 - 4.60 - 66.50 - 4:24.15)
8730 Daley Thompson GBR Gotzis 23.05.1982 (10.50 - 7.95 - 15.31 - 2.08 - 46.86 / 14.31 - 44.34 - 4.90 - 60.52 - 4:30.55)
8741 Jurgen Hingsen FRG Ulm 15.08.1982 (10.74 - 7.85 - 16.00 - 2.15 - 47.65 / 14.64 - 44.92 - 4.60 - 63.10 - 4:15.13)
8774 Daley Thompson GBR Athens 08.09.1982 (10.51 - 7.80 - 15.44 - 2.03 - 47.11 / 14.39 - 45.48 - 5.00 - 63.56 - 4:23.71)
8825 Jurgen Hingsen FRG Filderstadt 05.06.1983 (10.92 - 7.74 - 15.94 - 2.15 - 47.89 / 14.10 - 46.80 - 4.70 - 67.26 - 4:19.74)
8832 Jurgen Hingsen FRG Mannheim 09.06.1984 (10.70w - 7.76 - 16.42 - 2.07 - 48.05 / 14.07 - 49.36 - 4.90 - 59.86 - 4:19.75)
8847 Daley Thompson GBR Los Angeles 09.08.1984 OG (10.44 - 8.01 - 15.72 - 2.03 - 46.97 / 14.33 - 46.56 - 5.00 - 65.24 - 4:35.00)
8891 Dan O'Brien USA Talence 05.09.1992 (10.43 - 8.08 - 16.69 - 2.07 - 48.51 / 13.98 - 48.56 - 5.00 - 62.58 - 4:42.10)
8994 Tomas Dvorak CZE Prague 04.07.1999 (10.54 - 7.90 - 16.78 - 2.04 - 48.08 / 13.73 - 48.33 - 4.90 - 72.32 - 4:37.20)
9026 Roman Sebrle CZE Gotzis 27.05.2001 (10.64 - 8.11 - 15.33 - 2.12 - 47.79 / 13.92 - 47.92 - 4.80 - 70.16 - 4:21.98)
9039 Ashton Eaton USA Eugene 25.06.2011 (10.21 - 8.23WDB - 14.20 - 2.05 - 46.70 / 13.70 - 42.81 - 5.30 - 58.87 - 4:14.48)
9045 Ashton Eaton USA Beijing 29.08.2015 WC (10.23 - 7.88 - 14.52 - 2.01 - 45.00WDB / 13.69 - 43.34 - 5.20 - 63.63 - 4:17.52)
9126 Kevin Mayer FRA Talence 16.09.2018 (10.55 - 7.80 - 16.00 - 2.05 - 48.42 / 13.75 - 50.54 - 5.45 - 71.90 - 4:36.11)
100 m (hist. & <11.00)
17.4h N/A Aino Rannanpaa FIN Helsinki 16.05.1902
...
11.9h N/A Tollien Schuurman NET Haarlem 05.06.1932
...
11.5h N/A Fanny Blankers-Koen NET Amsterdam 05.09.1943
...
11.2h N/A Wilma Rudolph USA Stuttgart 19.06.1961
...
11.0h 1.2 Wyomia Tyus USA Mexico City 15.10.1968 OG
...
10.9h 1.9 Renate Meissner-Stecher GDR Ostrava 07.06.1973
...
10.88 2.0 Marlies Olsner-Gohr GDR Dresden 01.07.1977; 10.85w 5.2 Evelyn Ashford USA Norwalk 14.06.1981
10.88= 1.9 Marlies Olsner-Gohr GDR Chemnitz 09.07.1982
10.81 1.7 Marlies Olsner-Gohr GDR Berlin 08.06.1983
10.79A 0.6 Evelyn Ashford USA Colorado Springs 03.07.1983
10.76 1.7 Evelyn Ashford USA Zurich 22.08.1984
10.49 0.0 Florence Griffith-Joyner USA Indianapolis 16.07.1988
200 m (hist. & <22.00)
30.3h N/A Eufrosyne Simola FIN Turku 07.06.1908
...
23.6h N/A Stanislawa Walasiewicz POL Warsaw 04.08.1935 (mixed race m+w)
...
22.9h 1.4 Wilma Rudolph USA Corpus Christi 09.07.1960
...
21.71 0.7 Marita Koch GDR Chemnitz 10.06.1979
21.71= 0.3 Marita Koch GDR Potsdam 21.07.1984
21.71= 1.9 Heike Drechsler GDR Jena 29.06.1986
21.71= -0.8 Heike Drechsler GDR Stuttgart 29.08.1986
21.56 1.7 Florence Griffith-Joyner USA Seoul 29.09.1988 OG
21.34 1.2 Florence Griffith-Joyner USA Seoul 29.09.1988 OG
400 m (hist. & <50.00)
1:09.0h Hilda Lahti FIN Tampere 09.02.1903
...
59.0h Kinue Hitomi JAP Tokyo 05.05.1928
...
54.8h Zinaida Safronova USSR Moscow 21.07.1955
...
49.9h Irena Szewinska POL Warsaw 22.06.1974
49.77 Christina Brehmer GDR Dresden 09.05.1976
49.75 Irena Szewinska POL Bydgoszcz 22.06.1976
49.29 Irena Szewinska POL Montreal 29.07.1976 OG
49.19 Marita Koch GDR Leipzig 02.07.1978
49.03 Marita Koch GDR Potsdam 19.08.1978
48.94 Marita Koch GDR Prague 31.08.1978
48.89 Marita Koch GDR Potsdam 29.07.1979
48.60 Marita Koch GDR Turin 04.08.1979
48.16 Marita Koch GDR Athens 08.09.1982
47.99 Jarmila Kratochvilova TCH Helsinki 10.08.1983 WC
47.60 Marita Koch GDR Canberra 06.10.1985
800 m (hist. & <2:01.00)
2:45.0h Nelly Hicks GBR Torquay 02.08.1922
...
2:08.5h Nina Pletnyova USSR Kiev 15.06.1952; 1:59.1h UR Shin Kim Dan PRK Djakarta 12.11.1963 (disputed gender)
...
2:00.5h Vera Nikolic YUG London 20.07.1968
1:58.45 Hildegard Falck FRG Stuttgart 11.07.1971
1:57.48 Svetla Zlateva BUL Piraeus 24.08.1973
1:56.0h Valentina Gerasimova USSR Kiyev 12.06.1976
1:54.94 Tatyana Kazankina USSR Montreal 26.07.1976 OG
1:54.85 Nadezhda Olizarenko USSR Moscow 12.06.1980
1:53.43 Nadezhda Olizarenko USSR Moscow 27.07.1980 OG
1:53.28 Jarmila Kratochvilova TCH Munich 26.07.1983
1500 m (hist. & <4:00.00)
5:45.0h Siina Simola FIN Lieto 23.08.1908
...
4:47.2h Yevdokiya Vasilyeva USSR Moscow 30.07.1936
...
4:09.6h Karin Burneleit GDR Helsinki 15.08.1971
...
4:01.4h Lyudmila Bragina USSR Munich 09.09.1972 OG
3:56.0h Tatyana Kazankina USSR Podolsk 28.06.1976
3:55.0h Tatyana Kazankina USSR Moscow 06.07.1980
3:52.47 Tatyana Kazankina USSR Zurich 13.08.1980
3:50.46 Qu Junxia CHN Beijing 11.09.1993
3:50.07 Genzebe Dibaba ETH Monaco 17.07.2015
3:49.11 Faith Kipyegon KEN Florence 02.06.2023
3000m (hist. & >8:30.00) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1984-1992
9.44.0h Roberta Picco CAN Don Mills 23.07.1966
...
8.53.0h Lyudmila Bragina USSR Moscow 12.08.1972
...
8.27.12 Lyudmila Bragina USSR College Park 07.08.1976
8.26.78 Svetlana Ulmasova USSR Kiev 25.07.1982
8.22.62 Tatyana Kazankina USSR Leningrad 26.08.1984
8.22.06 Zhang Linli CHN Beijing 12.09.1993
8.12.19 Wang Yunxia CHN Beijing 12.09.1993
8.06.11 Wang Yunxia CHN Beijing 13.09.1993
5000 m (hist. & <14:30.00)
16:17.4h Paola Pigni ITA Formia 11.05.1969
15:53.6h Paola Pigni ITA Milan 02.09.1969
...
14:58.89 Ingrid Kristiansen NOR Oslo 28.06.1984
...
14:28.09 Jiang Bo CHN Shanghai 23.10.1997
14:24.68 Elvan Abeylegesse TUR Bergen 11.06.2004
14:24.53 Meseret Defar ETH New York 03.06.2006
14:16.63 Meseret Defar ETH Oslo 15.06.2007
14:11.15 Tirunesh Dibaba ETH Oslo 06.06.2008
14:06.62 Letesenbet Gidey ETH Valencia 09.10.2020
14:05.20 Faith Kipyegon KEN Paris 09.06.2023
14:00.21 Gudaf Tsegay ETH Eugene 17.09.2023
10000 m (hist. & <31:00.00)
38:06.4h Anne O`Brien IRL Gormanstown 26.03.1967
...
31:45.4h Loa Olafsson DEN Copenhagen 06.04.1978 (mixed race m+w)
...
30:59.42 Ingrid Kristiansen NOR Oslo 27.07.1985
30:13.74 Ingrid Kristiansen NOR Oslo 05.07.1986
29:31.78 Wang Junxia CHN Beijing 08.09.1993
29:17.45 Almaz Ayana ETH Rio de Janeiro 12.08.2016 OG
29:06.82 Sifan Hassan Hengelo 06.06.2021
29:01.03 Letesenbet Gidey ETH Hengelo 08.06.2021; 28:46rd Agnes Jebet Ngetich KEN Valencia 14.01.2024
MARATON (hist. & <2:25:30)
3:40:22 Violet Percy GBR Chiswick 03.10.1926
...
2:55:22 Elizabeth Bonner USA New York 19.09.1971
...
2:27:33 Grete Waitz NOR New York 21.10.1977
...
2:22:43 Joan Benoit USA Boston 18.04.1983
2:21:06 Ingrid Kristiansen NOR London 21.04.1985
2:20:47 Tegla Loroupe KEN Rotterdam 19.04.1998
2:20:43 Tegla Loroupe KEN Berlin 26.09.1999
2:19:46 Naoko Takahashi JPN Berlin 30.09.2001
2:18:47 Catherine Ndereba KEN Chicago 07.10.2001
2:17:17 Paula Radcliffe GBR Chicago 13.10.2002
2:15:24mx Paula Radcliffe GBR London 13.04.2003; 2:17:01wo Mary Jepkosgei Keitany KEN London 23/04/17
2:14:04mx Brigid Kosgei KEN Chicago 13.10.2019
2:11:53mx Tigist Asefa ETH Berlin 24.09.2023
80m OVIRE (do 1969; hist. & >10.5h) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1932-1968
12.8h N/A Eva Von Bredow GER Berlin 12.06.1927
...
11.3h N/A Fanny Blankers-Koen NET Amsterdam 20.09.1942
...
10.9h N/A Shirley Strickland AUS Helsinki 24.07.1952 OG
...
10.5h= N/A Draga Stamejčič YUG Celje 05.09.1964
...
10.4h N/A Pam Kilborn AUS Melbourne 06.02.1965
10.4h= N/A Irina Press USSR Kassel 19.09.1965
10.3h N/A Irina Press USSR Tbilisi 24.10.1965
10.3h= N/A Vera Korsakova USSR Riga 16.06.1968
100 m OVIRE (<12.60)
12.59 0.6 Annelie Erhardt GDR Munich 08.09.1972 OG
12.48 1.9 Grazyna Rabsztyn POL Furth 10.06.1978; 12.39w 2.8 Grazyna Rabsztyn POL Bremen 24.06.1979; 12.45 2.8w Grazyna Rabsztyn Warsaw 13.06.1980
12.36 1.9 Grazyna Rabsztyn POL Warsaw 13.06.1980; 12.35w 2.4 Bettine Jahn GDR Helsinki 13.08.1983 WC
12.35 0.1 Yordanka Donkova BUL Koln 17.08.1986
12.29 -0.4 Yordanka Donkova BUL Koln 17.08.1986
12.26 1.5 Yordanka Donkova BUL Ljubljana 07.09.1986; SLO AC
12.25 1.4 Ginka Zagorcheva BUL Drama 08.08.1987
12.21 0.7 Yordanka Donkova BUL Stara Zagora 20.08.1988
12.20 0.3 Kendra Harrison USA London 22.07.2016
12.12 0.9 Toby Amusan NGR Eugene 24.07.2022; 12.06w 2.5 Toby Amusan NGR Eugene 24.07.22
400 m OVIRE (hist. & <54.00)
1:01.1h Sandra Dyson GBR Bonn 15.05.1971
...
59.08 Wendy Koenig USA Phoenix 24.05.1973
...
54.89 Tatyana Zelentsova USSR Prague 02.09.1978
...
53.58 Margarita Ponomaryova USSR Kiyev 22.06.1984
53.55 Sabine Busch GDR Berlin 22.09.1985
53.32 Marina Stepanova USSR Stuttgart 30.08.1986
52.94 Marina Stepanova USSR Tashkent 17.09.1986
52.74 Sally Gunnell GBR Stuttgart 19.08.1993 WC
52.61 Kim Batten USA Gothenburg 11.08.1995 WC
52.34 Yuliya Pechonkina RUS Tula 08.08.2003
52.20 Dalilah Muhammad USA Des Moines 28.07.2019
52.16 Dalilah Muhammad USA Doha 04.10.2019 WC
51.90 Sydney McLaughlin USA Eugene 27.06.2021
51.46 Sydney McLaughlin USA Tokyo 04.08.2021 OG
51.41 Sydney McLaughlin USA Eugene 25.06.2022
50.68 Sydney McLaughlin USA Eugene 22.07.2022
3000 m ZAPREKE (hist. & <9:30.00)
9:55.28 Daniela Petrescu ROM Bucharest 21.06.1988
...
9:25.31 Justyna Bak POL Nice 09.07.2001
9:22.29 Justyna Bak POL Milan 05.06.2002
9:21.72 Alesya Turova BLR Ostrava 12.06.2002
9:16.51 Alesya Turova BLR Gdansk 27.07.2002
9:09.33 Gulnara Samitova RUS Tula 10.08.2003
9:01.59 Gulnara Samitova RUS Heraklion 04.07.2004
8:58.81 Gulnara Samitova-Galkina RUS Beijing 17.08.2008 OG
8:52.78 Ruth Jebet BRN Paris 27.08.2016
8:44.32 Beatrice Chepkoech KEN Monaco 20.07.2018
4x100 m ŠTAFETA (hist. & <42.00)
1:02.2h MAARIA PYRKIVA FIN (Salo, Malm, Vilhelmsson, Koskinen) Turku 09.08.1908
...
58.8h TURUN URHEILULIITTO FIN (Sandstrom, Nystrom, Vilhelmsson, Salminen) Turku 23.07.1911
...
49.8h GREAT BRITAIN (Scoular, Haynes, Edwards, Thompson) Gothenburg 29.08.1926 (4x110y = 4x100.58m)
...
44.65 AUSTRALIA (Strickland-Delahunty, Croker, Mellor, Cuthbert) Melbourne 01.12.1956 OG
...
43.92 USA (White, Tyus, White, McGuire) Tokyo 21.10.1964 OG
...
42.88A USA (Ferrell, Bailes, Netter, Tyus) Mexico City 20.10.1968 OG
...
41.85 GDR (Muller, Wockel, Auerswald-Lange, Olsner-Gohr) Potsdam 13.07.1980
41.60 GDR (Muller, Wockel, Auerswald-Lange, Olsner-Gohr) Moscow 01.08.1980 OG
41.53 GDR (Gladisch-Moller, Koch, Auerswald-Lange, Olsner-Gohr) Berlin 31.07.1983
41.37 GDR (Gladisch-Moller 11.13, Rieger 10.14, Auerswald-Lange 10.40, Olsner-Gohr 10.02) Canberra 06.10.1985
40.82 USA (Madison-Bartoletta 11.12, Felix 9.97, Knight 10.33, Jeter 9.70) London 10.08.2012 OG
4x400 m ŠTAFETA (hist. & <3:20.00) NAJBOLJŠI POSAMIČNI ČASI
4:09.6h SPARTAN LADIES AC GBR (Wooler, Robins, Hoskins, Cheeseman) Ilford 18.09.1954 (4x440y = 4x402.34m)
3:49.9h GREAT BRITAIN (Piercy, Jordan, Leather, Pirie) London 14.06.1958 (4x440y = 4x402.34m)
...
3:29.28 GDR (Kuhne, Lohse, Seidler, Zehrt) Helsinki 15.08.1971
...
3:19.23 GDR (Maletzki 50.5h, Rohde-Kohn 49.5h, Streidt 49.5h, Brehmer-Lathan 49.7h) Montreal 31.07.1976 OG
3:19.04 GDR (Siemon-Emmelmann 51.0h, Busch 50.0h, Rubsam 50.2h, Koch 47.9h) Athens 11.09.1982
3:15.92 GDR (Walther 49.8h, Busch 48.9h, Rubsam-Neubauer 49.4h, Koch 47.70) Erfurt 03.06.1984
3:15.17 USSR (Ledovskaya 50.12, Nazarova 47.82, Pinigina 49.43, Vladykina-Bryzgina 47.80) Seoul 01.10.1988 OG
10 km HOJA (hist. & >43:00) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1992-1996
58.14 Albertine Regel FRA Paris 11.11.1926
...
42.52 Kerry Saxby AUS Melbourne 04.05.1987
41.30 Kerry Saxby-Junna AUS Canberra 27.08.1988
41.29 Larisa Ramazanova RUS Izhevsk 04.06.1995
41.04 Yelena Nikolayeva RUS Sochi 20.04.1996
20 km HOJA (hist. & <1:30:00)
2:24:00 Antonie Briksova TCH Prague 06.09.1931
...
1:59:02 Lina Aebersold SUI Zurich 09.06.1934
...
1:29:40 Kerry Saxby-Junna AUS Varnamo 13.05.1988
1:27:30 Liu Hongyu CHN Beijing 01.05.1995
1:27:30= Nadezhda Ryashkina RUS Adler 07.02.1999
1:25:18 Tatyana Gudkova RUS Moscow 19.05.2000; 1:24:50UR Olimpiada Ivanova RUS Adler 04.03.2001; 1:25:11UR Olga Kaniskina RUS Adler 23.02.2008;
1:24:56UR Olga Kaniskina RUS Adler 28.02.2009; 1:25:11UR Anisya Kirdyapkina RUS Adler 20.02.2010
1:25:08 Vera Sokolova RUS Sochi 26.02.2011
1:25:02 Elena Lashmanova RUS London 11.08.2012 OG; 1:24:47UR Elmira Alembekova RUS Sochi 27.02.2015
1:24:38 Hong Liu CHN La Coruna 06.06.2015; 1:23:39UR Yelena Lashmanova RUS Cheboksary 09.06.2018
1:23:49 Jiayu Yang CHN Huangshan 20.03.2021
35 km HOJA (<2:38:00)
2:37:46 Margarita Nikiforova RUS Chelyabinsk 27.08.2022
2:37:44 Kimberly Garcia Leon PER Dudince 25.03.2023
2:37:11 Klavdiya Afanasyeva RUS Saransk 20.05.2023
50 km HOJA (<4:15:00) - DISCIPLINA SP 2017-2019
4:12:16 Yelena Ginko BLR Scanzorosciate 17.10.2004
4:10:59 Monica Svensson SWE Scanzorosciate 21.10.2007
4:08:26 Ines Henriques POR Porto de Mos 15.01.2017
4:05:56 Ines Henriques POR London 13.08.2017 WC
4:04:36 Rui Liang CHN Taicang 05.05.2018
3:59:15 Liu Hong CHN Huangshan 09.03.2019; 3:57:08UR Klavdija Afanasyeva RUS Cheboksary 15.06.2019; 3:50:42UR Yelena Lashmanova RUS Voronovo 05/09/20
SKOK V VIŠINO (hist. & >1.99)
1.23 Regine Mirieux FRA & Therese Brule FRA Paris 15.07.1917
...
1.80 Iolanda Balas ROM Cluj 22.06.1958
...
1.90 Iolanda Balas ROM Budapest 08.07.1961
...
1.92= Ulrike Meyfarth FRG Munich 04.09.1972 OG (first WR flop style)
...
2.00 Rosemarie Witschas-Ackermann GDR Berlin 26.08.1977 (last WR straddle style)
2.01 Sara Simeoni ITA Brescia 04.08.1978
2.01= Sara Simeoni ITA Prague 31.08.1978
2.02 Ulrike Meyfarth FRG Athens 08.09.1982
2.03 Ulrike Meyfarth FRG London 21.08.1983
2.03= Tamara Bykova USSR London 21.08.1983
2.04 Tamara Bykova USSR Pisa 25.08.1983
2.05 Tamara Bykova USSR Kiyev 22.06.1984
2.07 Lyudmila Andonova BUL Berlin 20.07.1984
2.07= Stefka Kostadinova BUL Sofiya 25.05.1986
2.08 Stefka Kostadinova BUL Sofiya 31.05.1986
2.09 Stefka Kostadinova BUL Rome 30.08.1987 WC
SKOK OB PALICI (hist. & >4.80)
2.35 Helene Henneke GER Nurnberg 17.07.1921
...
4.00 Chunzen Zhang CHN Beijing 05.06.1991
...
4.10 Daniela Bartova CZE Ljubljana 21.05.1995
...
4.50 Emma George AUS Melbourne 08.02.1997
...
4.81 Stacy Dragila USA Stanford 09.06.2001
4.82 Yelena Isinbayeva RUS Gateshead 13.07.2003
4.83i Yelena Isinbayeva RUS Donetsk 15.02.2004
4.85i Yelena Isinbayeva RUS Athens 20.02.2004
4.86i Yelena Isinbayeva RUS Budapest 06.03.2004
4.87 Yelena Isinbayeva RUS Gateshead 27.06.2004
4.88 Svetlana Feofanova RUS Heraklion 04.07.2004
4.89 Yelena Isinbayeva RUS Birmingham 25.07.2004
4.90 Yelena Isinbayeva RUS London 30.07.2004
4.91 Yelena Isinbayeva RUS Athens 24.08.2004
4.92 Yelena Isinbayeva RUS Brussels 03.09.2004
4.93 Yelena Isinbayeva RUS Lausanne 05.07.2005
4.95 Yelena Isinbayeva RUS Madrid 16.07.2005
4.96 Yelena Isinbayeva RUS London 22.07.2005
5.00 Yelena Isinbayeva RUS London 22.07.2005
5.01 Yelena Isinbayeva RUS Helsinki 09.08.2005
5.03 Yelena Isinbayeva RUS Rome 11.07.2008
5.04 Yelena Isinbayeva RUS Monaco 29.07.2008
5.05 Yelena Isinbayeva RUS Beijing 18.08.2008 OG
5.06 Yelena Isinbayeva RUS Zurich 28.08.2009
SKOK V DALJAVO (hist. & >7.00)
4.63 N/A Hilavi Stenhammer SWE Gothenburg 1913
...
5.41 N/A Maria Kiessling GER Munich 17.07.1920
...
6.02 N/A Stanislawa Walasiewicz POL Cleveland 10.07.1930
...
6.53 1.5 Tatyana Shchelkanova USSR Leipzig 10.06.1962
...
7.07 1.9 Vilma Bardauskiene USSR Kishinyov 18.08.1978
7.09 0.0 Vilma Bardauskiene USSR Prague 29.08.1978
7.15 0.3 Anisoara Cusmir ROU Bucharest 01.08.1982
7.20 -0.3 Vali Ionescu ROM Bucharest 01.08.1982
7.21 0.6 Anisoara Cusmir ROM Bucharest 15.05.1983
7.27 0.6 Anisoara Cusmir ROM Bucharest 04.06.1983
7.43 1.4 Anisoara Cusmir ROM Bucharest 04.06.1983
7.44 2.0 Heike Drechsler GDR Berlin 22.09.1985
7.45 0.9 Heike Drechsler GDR Tallinn 21.06.1986
7.45= 1.1 Heike Drechsler GDR Dresden 03.07.1986
7.45= 0.6 Jackie Joyner-Kersee USA Indianapolis 13.08.1987
7.45= 1.0 Galina Chistyakova USSR Leningrad 11.06.1988
7.52 1.4 Galina Chistyakova USSR Leningrad 11.06.1988
TROSKOK (hist. & >14.50)
10.32 N/A Elizabeth Stine USA Mamaronek 13.05.1922
...
13.15 N/A Terri Turner USA Austin 24.03.1984
...
14.04 N/A Li Huirong CHN Hasamatsu 11.10.1987
...
14.52 N/A Galina Chistyakoova USSR Stockholm 02.07.1989
14.54 1.1 Li Huirong CHN Sapporo 25.08.1990
14.95 -0.2 Inessa Kravets USSR Moscow 10.06.1991
14.97 0.9 Iolanda Chen RUS Moscow 18.06.1993
15.09 0.5 Anna Biryukova RUS Stuttgart 21.08.1993 WC
15.50 0.9 Inessa Kravets UKR Gothenburg 10.08.1995 WC
15.67 0.7 Yulimar Rojas VEN Tokyo 01.08.2021 OG
15.74i Yulimar Rojas VEN Belgrade 20.03.2022
SUVANJE KROGLE (hist. & >20.00)
6.50 Suzanne Liebrard FRA Paris 13.05.1917
...
10.15 Violette Gourard-Mourris FRA Paris 14.07.1923
...
15.02 Anna Andreyeva USSR Ploesti 09.11.1950
...
19.07 Margita Gummel GDR Mexico City 20.10.1968 OG
...
20.09 Nadezhda Chizhova USSR Chorzow 13.07.1969
20.10 Margitta Gummel GDR Berlin 11.09.1969
20.10= Nadezhda Chizhova USSR Piraeus 16.09.1969
20.43 Nadezhda Chizhova USSR Piraeus 16.09.1969
20.43= Nadezhda Chizhova USSR Moscow 29.08.1971
20.63 Nadezhda Chizhova USSR Sochi 19.05.1972
21.03 Nadezhda Chizhova USSR Munich 07.09.1972 OG
21.20 Nadezhda Chizhova USSR Lvov 28.08.1973
21.60 Marianne Adam GDR Berlin 06.08.1975
21.67 Marianne Adam GDR Chemnitz 30.05.1976
21.87 Ivanka Khristova BUL Belmeken 03.07.1976
21.89 Ivanka Khristova BUL Belmeken 04.07.1976
21.99 Helena Fibingerova TCH Opava 26.09.1976; 22.50i Helena Fibingerova TCH Jablonec 19.02.1977
22.32 Helena Fibingerova TCH Nitra 20.08.1977
22.36 Ilona Slupianek GDR Celje 02.05.1980
22.45 Ilona Slupianek GDR Potsdam 10.05.1980
22.53 Natalya Lisovskaya USSR Sochi 27.05.1984
22.60 Natalya Lisovskaya USSR Moscow 07.06.1987
22.63 Natalya Lisovskaya USSR Moscow 07.06.1987
MET DISKA (hist. & >70.00)
27.39 Yvonne Tembouret FRA Paris 23.09.1923
...
50.50 Nina Dumbadze USSR Sarpsborg 29.08.1946
...
61.26 Liesel Westermann FRG Sao Paolo 05.11.1967
...
70.20 Faina Melnik USSR Zurich 20.08.1975
70.50 Faina Melnik USSR Sochi 24.04.1976
70.72 Evelin Jahl GDR Dresden 12.08.1978
71.50 Evelin Jahl GDR Potsdam 10.05.1980
71.80 Maria Petkova-Vergova BUL Sofiya 13.07.1980
73.26 Galina Savinkova USSR Leselidze 22.05.1983
73.36 Irina Meszynski GDR Prague 17.08.1984
74.56 Zdenka Silhava TCH Nitra 26.08.1984
76.80 Gabriele Reinsch GDR Neubrandenburg 09.07.1988; 78.14UM Martina Hellmann-Opitz GDR Berlin 06.09.1988
MET KLADIVA (hist. & >75.00)
17.03 Lucinda Moles SPA Madrid 29.06.1931
...
53.65 Carol Cady USA Berkeley 28.04.1984
...
61.20 Aja Suzuki JAP Wakayama 30.04.1989
...
70.78 Olga Kuzenkova RUS Smolensk 11.06.1997
...
75.29 Mihaela Melinte ROM Clermont-Ferrand 13.05.1999
75.97 Mihaela Melinte ROM Clermont-Ferrand 13.05.1999
76.05 Mihaela Melinte ROM Rudlingen 29.08.1999
76.07 Mihaela Melinte ROM Rudlingen 29.08.1999
77.06 Tatyana Lysenko RUS Moscow 15.07.2005
77.26 Gulfiya Khanafeyeva RUS Tula 12.06.2006
77.41 Tatyana Lysenko RUS Zhukovskiy 24.06.2006
77.80 Tatyana Lysenko RUS Tallinn 15.08.2006; 78.61DP Tatyana Lysenko RUS Sochi 26.05.2007
77.96 Anita Wlodarczyk POL Berlin 22.08.2009
78.30 Anita Wlodarczyk POL Bydgoszc 08.06.2010
79.42 Betty Heidler GER Halle 21.05.2011
79.58 Anita Wlodarczyk POL Berlin 31.08.14; 79.83UR Anita Wlodarczyk POL Wroclaw 27.06.2015
81.08 Anita Wlodarczyk POL Cetniewo 01.08.2015
82.29 Anita Wlodarczyk POL Rio de Janeiro 15.08.2016 OG
82.98 Anita Wlodarczyk POL Warsaw 28.08.2016
MET KOPJA (hist. & >67.00)
1. STARO KOPJE DO 01.04.1999
30.45 Marta Uotila FIN Urjala 13.08.1916
...
50.32 Klavdyia Mayuchaya USSR Moscow 23.09.1947
...
61.38 Elvira Ozolina USSR Kiev 27.08.1964
...
67.22 Ruth Fuchs GDR Rome 03.09.1974
69.12 Ruth Fuchs GDR Berlin 10.07.1976
69.32 Kate Schmidt USA Furth 11.09.1977
69.52 Ruth Fuchs GDR Dresden 13.06.1979
69.96 Ruth Fuchs GDR Split 29.04.1980
70.08 Tatyana Biryulina USSR Podolsk 12.07.1980
71.88 Antoaneta Todorova BUL Zagreb 15.08.1981
72.40 Tiina Lillak FIN Helsinki 29.07.1982
74.20 Sofia Sakorafa GRE Hania 26.09.1982
74.76 Tiina Lillak FIN Tampere 13.06.1983
75.26 Petra Felke GDR Schwerin 04.06.1985
75.40 Petra Felke GDR Schwerin 04.06.1985
77.44 Fatima Whitbread GBR Stuttgart 28.08.1986
78.90 Petra Felke GDR Leipzig 29.07.1987
80.00 Petra Felke-Meier GDR Potsdam 09.09.1988
2. Novo kopje od 01.04.1999:
67.09 Mirela Manjani-Tzelili GRE Seville 28.08.1999 WC
68.22 Trine Hattestad NOR Rome 30.06.2000
69.48 Trine Hattestad NOR Oslo 28.07.2000
71.54 Osleidys Menendez CUB Rethymno 01.07.2001
71.70 Osleidys Menendez CUB Helsinki 14.08.2005
72.28 Barbora Spotakova CZE Stuttgart 13.09.2008
PETEROBOJ (do 01.09.1980; hist.) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1964-1980
1. PRVOTNI VRSTNI RED DISCIPLIN: KROGLA, VIŠINA, 200m, 80m/o, DALJAVA - po tablicah 1954
4608 Aleksandra Chudina USSR Tbilisi 09.10.1949 (13.51 - 1.61 - 25.5h - 12.0h - 5.71)
...
4692 Fanny Blankers-Koen NET Amsterdam 16.09.1951 (11.50 - 1.60 - 24.4h - 11.4h - 5.88)
...
5020 Irina Press USSR Leningrad 17.08.1961 (15.98 - 1.60 - 24.7h - 11.2h - 6.05)
2. ZAMENJAN VRSTNI RED DISCIPLIN OD 01.09.1961: 80m/o, KROGLA, VIŠINA, DALJAVA, 200m - po tablicah 1954
5137 Irina Press USSR Tbilisi 09.10.1961 OG (10.9h - 15.26 - 1.62 - 6.24 - 24.2h)
...
5246 Irina Press USSR Tokyo 17.10.1964 OG (10.7h - 17.16 - 1.63 - 6.24 - 24.7h)
3. ZAMENJAVA DISCIPLINE od 01.01.1969: 100m/o namesto 80m/o
3.1. po tablicah 1954
4287 Odette Delcellier-Ducas FRA Rouen 20.04.1969 (15.6h - 11.80 - 1.48 - 5.87 - 26.2h)
...
5352 Liese Prokop AUT Vienna 05.10.1969 (13.5h - 14.95 - 1.75 - 6.62 - 24.6h)
5406 Burglinde Pollak GDR Erfurt 06.09.1970 (13.3h - 15.57 - 1.75 - 6.20 - 23.8h
3.2. po tablicah 1971
4801 Mary Peters GBR Munich 03.09.1972 OG (13.29 - 16.20 - 1.82 - 5.98 - 24.08)
...
4932 Burglinde Pollak GDR Bonn 22.09.1973 (13.21 - 15.85 - 1.78 - 6.47 - 23.35)
4. ZAMENJAVA DISCIPLINE od 01.09.1976: 800m namesto 200m - po tablicah 1971
4117 Susan Longden GBR London 18.09.1976 (14.14. - 11.35 - 1.73 - 5.96 - 2:24.87)
...
5083 Nadyezhda Tkachenko USSR Moscow 24.07.1980 OG (13.29 - 16.84 - 1.84 - 6.73 - 2:05.2h)
SEDMEROBOJ (hist. & >7000; po tablicah iz 1985; prejšnji izidi preračunani)
5654 Liesel Albert FRG Dillingen 08.10.1978 (13.6h - 1.58 - 14.19 - 24.1 / 6.09 - 30.16 - 2:19.6h)
...
6096 Yekaterina Gordiyenko USSR Odessa 14.09.1980 (14.06 - 1.78 - 14.80 - 24.53 / - 6.43 - 32.08 - 2:11.4h)
...
6670 Ramona Neubert GDR Halle 24.05.1981 (13.58 - 1.80 - 14.75 - 23.70 / - 6.82 - 40.98 - 2:07.55)
...
7148 Jackie Joyner USA Moscow 07.07.1986 (12.85 - 1.88 - 14.76 - 23.00 / 7.01 - 49.86 - 2:10.02)
7158 Jackie Joyner USA Houston 02.08.1986 (13.18 - 1.88 - 15.20 - 22.85 / 7.03 - 50.12 - 2:09.69)
7215 Jackie Joyner-Kersee USA Indianapolis 16.07.1988 (12.71 - 1.93 - 15.65 - 22.30WHB / 7.00 - 50.08 - 2:20.70)
7291 Jackie Joyner-Kersee USA Seoul 24.09.1988 OG (12.69 - 1.86 - 15.80 - 22.56 / 7.27WHB - 45.66 - 2:08.51)
17.4h N/A Aino Rannanpaa FIN Helsinki 16.05.1902
...
11.9h N/A Tollien Schuurman NET Haarlem 05.06.1932
...
11.5h N/A Fanny Blankers-Koen NET Amsterdam 05.09.1943
...
11.2h N/A Wilma Rudolph USA Stuttgart 19.06.1961
...
11.0h 1.2 Wyomia Tyus USA Mexico City 15.10.1968 OG
...
10.9h 1.9 Renate Meissner-Stecher GDR Ostrava 07.06.1973
...
10.88 2.0 Marlies Olsner-Gohr GDR Dresden 01.07.1977; 10.85w 5.2 Evelyn Ashford USA Norwalk 14.06.1981
10.88= 1.9 Marlies Olsner-Gohr GDR Chemnitz 09.07.1982
10.81 1.7 Marlies Olsner-Gohr GDR Berlin 08.06.1983
10.79A 0.6 Evelyn Ashford USA Colorado Springs 03.07.1983
10.76 1.7 Evelyn Ashford USA Zurich 22.08.1984
10.49 0.0 Florence Griffith-Joyner USA Indianapolis 16.07.1988
200 m (hist. & <22.00)
30.3h N/A Eufrosyne Simola FIN Turku 07.06.1908
...
23.6h N/A Stanislawa Walasiewicz POL Warsaw 04.08.1935 (mixed race m+w)
...
22.9h 1.4 Wilma Rudolph USA Corpus Christi 09.07.1960
...
21.71 0.7 Marita Koch GDR Chemnitz 10.06.1979
21.71= 0.3 Marita Koch GDR Potsdam 21.07.1984
21.71= 1.9 Heike Drechsler GDR Jena 29.06.1986
21.71= -0.8 Heike Drechsler GDR Stuttgart 29.08.1986
21.56 1.7 Florence Griffith-Joyner USA Seoul 29.09.1988 OG
21.34 1.2 Florence Griffith-Joyner USA Seoul 29.09.1988 OG
400 m (hist. & <50.00)
1:09.0h Hilda Lahti FIN Tampere 09.02.1903
...
59.0h Kinue Hitomi JAP Tokyo 05.05.1928
...
54.8h Zinaida Safronova USSR Moscow 21.07.1955
...
49.9h Irena Szewinska POL Warsaw 22.06.1974
49.77 Christina Brehmer GDR Dresden 09.05.1976
49.75 Irena Szewinska POL Bydgoszcz 22.06.1976
49.29 Irena Szewinska POL Montreal 29.07.1976 OG
49.19 Marita Koch GDR Leipzig 02.07.1978
49.03 Marita Koch GDR Potsdam 19.08.1978
48.94 Marita Koch GDR Prague 31.08.1978
48.89 Marita Koch GDR Potsdam 29.07.1979
48.60 Marita Koch GDR Turin 04.08.1979
48.16 Marita Koch GDR Athens 08.09.1982
47.99 Jarmila Kratochvilova TCH Helsinki 10.08.1983 WC
47.60 Marita Koch GDR Canberra 06.10.1985
800 m (hist. & <2:01.00)
2:45.0h Nelly Hicks GBR Torquay 02.08.1922
...
2:08.5h Nina Pletnyova USSR Kiev 15.06.1952; 1:59.1h UR Shin Kim Dan PRK Djakarta 12.11.1963 (disputed gender)
...
2:00.5h Vera Nikolic YUG London 20.07.1968
1:58.45 Hildegard Falck FRG Stuttgart 11.07.1971
1:57.48 Svetla Zlateva BUL Piraeus 24.08.1973
1:56.0h Valentina Gerasimova USSR Kiyev 12.06.1976
1:54.94 Tatyana Kazankina USSR Montreal 26.07.1976 OG
1:54.85 Nadezhda Olizarenko USSR Moscow 12.06.1980
1:53.43 Nadezhda Olizarenko USSR Moscow 27.07.1980 OG
1:53.28 Jarmila Kratochvilova TCH Munich 26.07.1983
1500 m (hist. & <4:00.00)
5:45.0h Siina Simola FIN Lieto 23.08.1908
...
4:47.2h Yevdokiya Vasilyeva USSR Moscow 30.07.1936
...
4:09.6h Karin Burneleit GDR Helsinki 15.08.1971
...
4:01.4h Lyudmila Bragina USSR Munich 09.09.1972 OG
3:56.0h Tatyana Kazankina USSR Podolsk 28.06.1976
3:55.0h Tatyana Kazankina USSR Moscow 06.07.1980
3:52.47 Tatyana Kazankina USSR Zurich 13.08.1980
3:50.46 Qu Junxia CHN Beijing 11.09.1993
3:50.07 Genzebe Dibaba ETH Monaco 17.07.2015
3:49.11 Faith Kipyegon KEN Florence 02.06.2023
3000m (hist. & >8:30.00) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1984-1992
9.44.0h Roberta Picco CAN Don Mills 23.07.1966
...
8.53.0h Lyudmila Bragina USSR Moscow 12.08.1972
...
8.27.12 Lyudmila Bragina USSR College Park 07.08.1976
8.26.78 Svetlana Ulmasova USSR Kiev 25.07.1982
8.22.62 Tatyana Kazankina USSR Leningrad 26.08.1984
8.22.06 Zhang Linli CHN Beijing 12.09.1993
8.12.19 Wang Yunxia CHN Beijing 12.09.1993
8.06.11 Wang Yunxia CHN Beijing 13.09.1993
5000 m (hist. & <14:30.00)
16:17.4h Paola Pigni ITA Formia 11.05.1969
15:53.6h Paola Pigni ITA Milan 02.09.1969
...
14:58.89 Ingrid Kristiansen NOR Oslo 28.06.1984
...
14:28.09 Jiang Bo CHN Shanghai 23.10.1997
14:24.68 Elvan Abeylegesse TUR Bergen 11.06.2004
14:24.53 Meseret Defar ETH New York 03.06.2006
14:16.63 Meseret Defar ETH Oslo 15.06.2007
14:11.15 Tirunesh Dibaba ETH Oslo 06.06.2008
14:06.62 Letesenbet Gidey ETH Valencia 09.10.2020
14:05.20 Faith Kipyegon KEN Paris 09.06.2023
14:00.21 Gudaf Tsegay ETH Eugene 17.09.2023
10000 m (hist. & <31:00.00)
38:06.4h Anne O`Brien IRL Gormanstown 26.03.1967
...
31:45.4h Loa Olafsson DEN Copenhagen 06.04.1978 (mixed race m+w)
...
30:59.42 Ingrid Kristiansen NOR Oslo 27.07.1985
30:13.74 Ingrid Kristiansen NOR Oslo 05.07.1986
29:31.78 Wang Junxia CHN Beijing 08.09.1993
29:17.45 Almaz Ayana ETH Rio de Janeiro 12.08.2016 OG
29:06.82 Sifan Hassan Hengelo 06.06.2021
29:01.03 Letesenbet Gidey ETH Hengelo 08.06.2021; 28:46rd Agnes Jebet Ngetich KEN Valencia 14.01.2024
MARATON (hist. & <2:25:30)
3:40:22 Violet Percy GBR Chiswick 03.10.1926
...
2:55:22 Elizabeth Bonner USA New York 19.09.1971
...
2:27:33 Grete Waitz NOR New York 21.10.1977
...
2:22:43 Joan Benoit USA Boston 18.04.1983
2:21:06 Ingrid Kristiansen NOR London 21.04.1985
2:20:47 Tegla Loroupe KEN Rotterdam 19.04.1998
2:20:43 Tegla Loroupe KEN Berlin 26.09.1999
2:19:46 Naoko Takahashi JPN Berlin 30.09.2001
2:18:47 Catherine Ndereba KEN Chicago 07.10.2001
2:17:17 Paula Radcliffe GBR Chicago 13.10.2002
2:15:24mx Paula Radcliffe GBR London 13.04.2003; 2:17:01wo Mary Jepkosgei Keitany KEN London 23/04/17
2:14:04mx Brigid Kosgei KEN Chicago 13.10.2019
2:11:53mx Tigist Asefa ETH Berlin 24.09.2023
80m OVIRE (do 1969; hist. & >10.5h) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1932-1968
12.8h N/A Eva Von Bredow GER Berlin 12.06.1927
...
11.3h N/A Fanny Blankers-Koen NET Amsterdam 20.09.1942
...
10.9h N/A Shirley Strickland AUS Helsinki 24.07.1952 OG
...
10.5h= N/A Draga Stamejčič YUG Celje 05.09.1964
...
10.4h N/A Pam Kilborn AUS Melbourne 06.02.1965
10.4h= N/A Irina Press USSR Kassel 19.09.1965
10.3h N/A Irina Press USSR Tbilisi 24.10.1965
10.3h= N/A Vera Korsakova USSR Riga 16.06.1968
100 m OVIRE (<12.60)
12.59 0.6 Annelie Erhardt GDR Munich 08.09.1972 OG
12.48 1.9 Grazyna Rabsztyn POL Furth 10.06.1978; 12.39w 2.8 Grazyna Rabsztyn POL Bremen 24.06.1979; 12.45 2.8w Grazyna Rabsztyn Warsaw 13.06.1980
12.36 1.9 Grazyna Rabsztyn POL Warsaw 13.06.1980; 12.35w 2.4 Bettine Jahn GDR Helsinki 13.08.1983 WC
12.35 0.1 Yordanka Donkova BUL Koln 17.08.1986
12.29 -0.4 Yordanka Donkova BUL Koln 17.08.1986
12.26 1.5 Yordanka Donkova BUL Ljubljana 07.09.1986; SLO AC
12.25 1.4 Ginka Zagorcheva BUL Drama 08.08.1987
12.21 0.7 Yordanka Donkova BUL Stara Zagora 20.08.1988
12.20 0.3 Kendra Harrison USA London 22.07.2016
12.12 0.9 Toby Amusan NGR Eugene 24.07.2022; 12.06w 2.5 Toby Amusan NGR Eugene 24.07.22
400 m OVIRE (hist. & <54.00)
1:01.1h Sandra Dyson GBR Bonn 15.05.1971
...
59.08 Wendy Koenig USA Phoenix 24.05.1973
...
54.89 Tatyana Zelentsova USSR Prague 02.09.1978
...
53.58 Margarita Ponomaryova USSR Kiyev 22.06.1984
53.55 Sabine Busch GDR Berlin 22.09.1985
53.32 Marina Stepanova USSR Stuttgart 30.08.1986
52.94 Marina Stepanova USSR Tashkent 17.09.1986
52.74 Sally Gunnell GBR Stuttgart 19.08.1993 WC
52.61 Kim Batten USA Gothenburg 11.08.1995 WC
52.34 Yuliya Pechonkina RUS Tula 08.08.2003
52.20 Dalilah Muhammad USA Des Moines 28.07.2019
52.16 Dalilah Muhammad USA Doha 04.10.2019 WC
51.90 Sydney McLaughlin USA Eugene 27.06.2021
51.46 Sydney McLaughlin USA Tokyo 04.08.2021 OG
51.41 Sydney McLaughlin USA Eugene 25.06.2022
50.68 Sydney McLaughlin USA Eugene 22.07.2022
3000 m ZAPREKE (hist. & <9:30.00)
9:55.28 Daniela Petrescu ROM Bucharest 21.06.1988
...
9:25.31 Justyna Bak POL Nice 09.07.2001
9:22.29 Justyna Bak POL Milan 05.06.2002
9:21.72 Alesya Turova BLR Ostrava 12.06.2002
9:16.51 Alesya Turova BLR Gdansk 27.07.2002
9:09.33 Gulnara Samitova RUS Tula 10.08.2003
9:01.59 Gulnara Samitova RUS Heraklion 04.07.2004
8:58.81 Gulnara Samitova-Galkina RUS Beijing 17.08.2008 OG
8:52.78 Ruth Jebet BRN Paris 27.08.2016
8:44.32 Beatrice Chepkoech KEN Monaco 20.07.2018
4x100 m ŠTAFETA (hist. & <42.00)
1:02.2h MAARIA PYRKIVA FIN (Salo, Malm, Vilhelmsson, Koskinen) Turku 09.08.1908
...
58.8h TURUN URHEILULIITTO FIN (Sandstrom, Nystrom, Vilhelmsson, Salminen) Turku 23.07.1911
...
49.8h GREAT BRITAIN (Scoular, Haynes, Edwards, Thompson) Gothenburg 29.08.1926 (4x110y = 4x100.58m)
...
44.65 AUSTRALIA (Strickland-Delahunty, Croker, Mellor, Cuthbert) Melbourne 01.12.1956 OG
...
43.92 USA (White, Tyus, White, McGuire) Tokyo 21.10.1964 OG
...
42.88A USA (Ferrell, Bailes, Netter, Tyus) Mexico City 20.10.1968 OG
...
41.85 GDR (Muller, Wockel, Auerswald-Lange, Olsner-Gohr) Potsdam 13.07.1980
41.60 GDR (Muller, Wockel, Auerswald-Lange, Olsner-Gohr) Moscow 01.08.1980 OG
41.53 GDR (Gladisch-Moller, Koch, Auerswald-Lange, Olsner-Gohr) Berlin 31.07.1983
41.37 GDR (Gladisch-Moller 11.13, Rieger 10.14, Auerswald-Lange 10.40, Olsner-Gohr 10.02) Canberra 06.10.1985
40.82 USA (Madison-Bartoletta 11.12, Felix 9.97, Knight 10.33, Jeter 9.70) London 10.08.2012 OG
4x400 m ŠTAFETA (hist. & <3:20.00) NAJBOLJŠI POSAMIČNI ČASI
4:09.6h SPARTAN LADIES AC GBR (Wooler, Robins, Hoskins, Cheeseman) Ilford 18.09.1954 (4x440y = 4x402.34m)
3:49.9h GREAT BRITAIN (Piercy, Jordan, Leather, Pirie) London 14.06.1958 (4x440y = 4x402.34m)
...
3:29.28 GDR (Kuhne, Lohse, Seidler, Zehrt) Helsinki 15.08.1971
...
3:19.23 GDR (Maletzki 50.5h, Rohde-Kohn 49.5h, Streidt 49.5h, Brehmer-Lathan 49.7h) Montreal 31.07.1976 OG
3:19.04 GDR (Siemon-Emmelmann 51.0h, Busch 50.0h, Rubsam 50.2h, Koch 47.9h) Athens 11.09.1982
3:15.92 GDR (Walther 49.8h, Busch 48.9h, Rubsam-Neubauer 49.4h, Koch 47.70) Erfurt 03.06.1984
3:15.17 USSR (Ledovskaya 50.12, Nazarova 47.82, Pinigina 49.43, Vladykina-Bryzgina 47.80) Seoul 01.10.1988 OG
10 km HOJA (hist. & >43:00) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1992-1996
58.14 Albertine Regel FRA Paris 11.11.1926
...
42.52 Kerry Saxby AUS Melbourne 04.05.1987
41.30 Kerry Saxby-Junna AUS Canberra 27.08.1988
41.29 Larisa Ramazanova RUS Izhevsk 04.06.1995
41.04 Yelena Nikolayeva RUS Sochi 20.04.1996
20 km HOJA (hist. & <1:30:00)
2:24:00 Antonie Briksova TCH Prague 06.09.1931
...
1:59:02 Lina Aebersold SUI Zurich 09.06.1934
...
1:29:40 Kerry Saxby-Junna AUS Varnamo 13.05.1988
1:27:30 Liu Hongyu CHN Beijing 01.05.1995
1:27:30= Nadezhda Ryashkina RUS Adler 07.02.1999
1:25:18 Tatyana Gudkova RUS Moscow 19.05.2000; 1:24:50UR Olimpiada Ivanova RUS Adler 04.03.2001; 1:25:11UR Olga Kaniskina RUS Adler 23.02.2008;
1:24:56UR Olga Kaniskina RUS Adler 28.02.2009; 1:25:11UR Anisya Kirdyapkina RUS Adler 20.02.2010
1:25:08 Vera Sokolova RUS Sochi 26.02.2011
1:25:02 Elena Lashmanova RUS London 11.08.2012 OG; 1:24:47UR Elmira Alembekova RUS Sochi 27.02.2015
1:24:38 Hong Liu CHN La Coruna 06.06.2015; 1:23:39UR Yelena Lashmanova RUS Cheboksary 09.06.2018
1:23:49 Jiayu Yang CHN Huangshan 20.03.2021
35 km HOJA (<2:38:00)
2:37:46 Margarita Nikiforova RUS Chelyabinsk 27.08.2022
2:37:44 Kimberly Garcia Leon PER Dudince 25.03.2023
2:37:11 Klavdiya Afanasyeva RUS Saransk 20.05.2023
50 km HOJA (<4:15:00) - DISCIPLINA SP 2017-2019
4:12:16 Yelena Ginko BLR Scanzorosciate 17.10.2004
4:10:59 Monica Svensson SWE Scanzorosciate 21.10.2007
4:08:26 Ines Henriques POR Porto de Mos 15.01.2017
4:05:56 Ines Henriques POR London 13.08.2017 WC
4:04:36 Rui Liang CHN Taicang 05.05.2018
3:59:15 Liu Hong CHN Huangshan 09.03.2019; 3:57:08UR Klavdija Afanasyeva RUS Cheboksary 15.06.2019; 3:50:42UR Yelena Lashmanova RUS Voronovo 05/09/20
SKOK V VIŠINO (hist. & >1.99)
1.23 Regine Mirieux FRA & Therese Brule FRA Paris 15.07.1917
...
1.80 Iolanda Balas ROM Cluj 22.06.1958
...
1.90 Iolanda Balas ROM Budapest 08.07.1961
...
1.92= Ulrike Meyfarth FRG Munich 04.09.1972 OG (first WR flop style)
...
2.00 Rosemarie Witschas-Ackermann GDR Berlin 26.08.1977 (last WR straddle style)
2.01 Sara Simeoni ITA Brescia 04.08.1978
2.01= Sara Simeoni ITA Prague 31.08.1978
2.02 Ulrike Meyfarth FRG Athens 08.09.1982
2.03 Ulrike Meyfarth FRG London 21.08.1983
2.03= Tamara Bykova USSR London 21.08.1983
2.04 Tamara Bykova USSR Pisa 25.08.1983
2.05 Tamara Bykova USSR Kiyev 22.06.1984
2.07 Lyudmila Andonova BUL Berlin 20.07.1984
2.07= Stefka Kostadinova BUL Sofiya 25.05.1986
2.08 Stefka Kostadinova BUL Sofiya 31.05.1986
2.09 Stefka Kostadinova BUL Rome 30.08.1987 WC
SKOK OB PALICI (hist. & >4.80)
2.35 Helene Henneke GER Nurnberg 17.07.1921
...
4.00 Chunzen Zhang CHN Beijing 05.06.1991
...
4.10 Daniela Bartova CZE Ljubljana 21.05.1995
...
4.50 Emma George AUS Melbourne 08.02.1997
...
4.81 Stacy Dragila USA Stanford 09.06.2001
4.82 Yelena Isinbayeva RUS Gateshead 13.07.2003
4.83i Yelena Isinbayeva RUS Donetsk 15.02.2004
4.85i Yelena Isinbayeva RUS Athens 20.02.2004
4.86i Yelena Isinbayeva RUS Budapest 06.03.2004
4.87 Yelena Isinbayeva RUS Gateshead 27.06.2004
4.88 Svetlana Feofanova RUS Heraklion 04.07.2004
4.89 Yelena Isinbayeva RUS Birmingham 25.07.2004
4.90 Yelena Isinbayeva RUS London 30.07.2004
4.91 Yelena Isinbayeva RUS Athens 24.08.2004
4.92 Yelena Isinbayeva RUS Brussels 03.09.2004
4.93 Yelena Isinbayeva RUS Lausanne 05.07.2005
4.95 Yelena Isinbayeva RUS Madrid 16.07.2005
4.96 Yelena Isinbayeva RUS London 22.07.2005
5.00 Yelena Isinbayeva RUS London 22.07.2005
5.01 Yelena Isinbayeva RUS Helsinki 09.08.2005
5.03 Yelena Isinbayeva RUS Rome 11.07.2008
5.04 Yelena Isinbayeva RUS Monaco 29.07.2008
5.05 Yelena Isinbayeva RUS Beijing 18.08.2008 OG
5.06 Yelena Isinbayeva RUS Zurich 28.08.2009
SKOK V DALJAVO (hist. & >7.00)
4.63 N/A Hilavi Stenhammer SWE Gothenburg 1913
...
5.41 N/A Maria Kiessling GER Munich 17.07.1920
...
6.02 N/A Stanislawa Walasiewicz POL Cleveland 10.07.1930
...
6.53 1.5 Tatyana Shchelkanova USSR Leipzig 10.06.1962
...
7.07 1.9 Vilma Bardauskiene USSR Kishinyov 18.08.1978
7.09 0.0 Vilma Bardauskiene USSR Prague 29.08.1978
7.15 0.3 Anisoara Cusmir ROU Bucharest 01.08.1982
7.20 -0.3 Vali Ionescu ROM Bucharest 01.08.1982
7.21 0.6 Anisoara Cusmir ROM Bucharest 15.05.1983
7.27 0.6 Anisoara Cusmir ROM Bucharest 04.06.1983
7.43 1.4 Anisoara Cusmir ROM Bucharest 04.06.1983
7.44 2.0 Heike Drechsler GDR Berlin 22.09.1985
7.45 0.9 Heike Drechsler GDR Tallinn 21.06.1986
7.45= 1.1 Heike Drechsler GDR Dresden 03.07.1986
7.45= 0.6 Jackie Joyner-Kersee USA Indianapolis 13.08.1987
7.45= 1.0 Galina Chistyakova USSR Leningrad 11.06.1988
7.52 1.4 Galina Chistyakova USSR Leningrad 11.06.1988
TROSKOK (hist. & >14.50)
10.32 N/A Elizabeth Stine USA Mamaronek 13.05.1922
...
13.15 N/A Terri Turner USA Austin 24.03.1984
...
14.04 N/A Li Huirong CHN Hasamatsu 11.10.1987
...
14.52 N/A Galina Chistyakoova USSR Stockholm 02.07.1989
14.54 1.1 Li Huirong CHN Sapporo 25.08.1990
14.95 -0.2 Inessa Kravets USSR Moscow 10.06.1991
14.97 0.9 Iolanda Chen RUS Moscow 18.06.1993
15.09 0.5 Anna Biryukova RUS Stuttgart 21.08.1993 WC
15.50 0.9 Inessa Kravets UKR Gothenburg 10.08.1995 WC
15.67 0.7 Yulimar Rojas VEN Tokyo 01.08.2021 OG
15.74i Yulimar Rojas VEN Belgrade 20.03.2022
SUVANJE KROGLE (hist. & >20.00)
6.50 Suzanne Liebrard FRA Paris 13.05.1917
...
10.15 Violette Gourard-Mourris FRA Paris 14.07.1923
...
15.02 Anna Andreyeva USSR Ploesti 09.11.1950
...
19.07 Margita Gummel GDR Mexico City 20.10.1968 OG
...
20.09 Nadezhda Chizhova USSR Chorzow 13.07.1969
20.10 Margitta Gummel GDR Berlin 11.09.1969
20.10= Nadezhda Chizhova USSR Piraeus 16.09.1969
20.43 Nadezhda Chizhova USSR Piraeus 16.09.1969
20.43= Nadezhda Chizhova USSR Moscow 29.08.1971
20.63 Nadezhda Chizhova USSR Sochi 19.05.1972
21.03 Nadezhda Chizhova USSR Munich 07.09.1972 OG
21.20 Nadezhda Chizhova USSR Lvov 28.08.1973
21.60 Marianne Adam GDR Berlin 06.08.1975
21.67 Marianne Adam GDR Chemnitz 30.05.1976
21.87 Ivanka Khristova BUL Belmeken 03.07.1976
21.89 Ivanka Khristova BUL Belmeken 04.07.1976
21.99 Helena Fibingerova TCH Opava 26.09.1976; 22.50i Helena Fibingerova TCH Jablonec 19.02.1977
22.32 Helena Fibingerova TCH Nitra 20.08.1977
22.36 Ilona Slupianek GDR Celje 02.05.1980
22.45 Ilona Slupianek GDR Potsdam 10.05.1980
22.53 Natalya Lisovskaya USSR Sochi 27.05.1984
22.60 Natalya Lisovskaya USSR Moscow 07.06.1987
22.63 Natalya Lisovskaya USSR Moscow 07.06.1987
MET DISKA (hist. & >70.00)
27.39 Yvonne Tembouret FRA Paris 23.09.1923
...
50.50 Nina Dumbadze USSR Sarpsborg 29.08.1946
...
61.26 Liesel Westermann FRG Sao Paolo 05.11.1967
...
70.20 Faina Melnik USSR Zurich 20.08.1975
70.50 Faina Melnik USSR Sochi 24.04.1976
70.72 Evelin Jahl GDR Dresden 12.08.1978
71.50 Evelin Jahl GDR Potsdam 10.05.1980
71.80 Maria Petkova-Vergova BUL Sofiya 13.07.1980
73.26 Galina Savinkova USSR Leselidze 22.05.1983
73.36 Irina Meszynski GDR Prague 17.08.1984
74.56 Zdenka Silhava TCH Nitra 26.08.1984
76.80 Gabriele Reinsch GDR Neubrandenburg 09.07.1988; 78.14UM Martina Hellmann-Opitz GDR Berlin 06.09.1988
MET KLADIVA (hist. & >75.00)
17.03 Lucinda Moles SPA Madrid 29.06.1931
...
53.65 Carol Cady USA Berkeley 28.04.1984
...
61.20 Aja Suzuki JAP Wakayama 30.04.1989
...
70.78 Olga Kuzenkova RUS Smolensk 11.06.1997
...
75.29 Mihaela Melinte ROM Clermont-Ferrand 13.05.1999
75.97 Mihaela Melinte ROM Clermont-Ferrand 13.05.1999
76.05 Mihaela Melinte ROM Rudlingen 29.08.1999
76.07 Mihaela Melinte ROM Rudlingen 29.08.1999
77.06 Tatyana Lysenko RUS Moscow 15.07.2005
77.26 Gulfiya Khanafeyeva RUS Tula 12.06.2006
77.41 Tatyana Lysenko RUS Zhukovskiy 24.06.2006
77.80 Tatyana Lysenko RUS Tallinn 15.08.2006; 78.61DP Tatyana Lysenko RUS Sochi 26.05.2007
77.96 Anita Wlodarczyk POL Berlin 22.08.2009
78.30 Anita Wlodarczyk POL Bydgoszc 08.06.2010
79.42 Betty Heidler GER Halle 21.05.2011
79.58 Anita Wlodarczyk POL Berlin 31.08.14; 79.83UR Anita Wlodarczyk POL Wroclaw 27.06.2015
81.08 Anita Wlodarczyk POL Cetniewo 01.08.2015
82.29 Anita Wlodarczyk POL Rio de Janeiro 15.08.2016 OG
82.98 Anita Wlodarczyk POL Warsaw 28.08.2016
MET KOPJA (hist. & >67.00)
1. STARO KOPJE DO 01.04.1999
30.45 Marta Uotila FIN Urjala 13.08.1916
...
50.32 Klavdyia Mayuchaya USSR Moscow 23.09.1947
...
61.38 Elvira Ozolina USSR Kiev 27.08.1964
...
67.22 Ruth Fuchs GDR Rome 03.09.1974
69.12 Ruth Fuchs GDR Berlin 10.07.1976
69.32 Kate Schmidt USA Furth 11.09.1977
69.52 Ruth Fuchs GDR Dresden 13.06.1979
69.96 Ruth Fuchs GDR Split 29.04.1980
70.08 Tatyana Biryulina USSR Podolsk 12.07.1980
71.88 Antoaneta Todorova BUL Zagreb 15.08.1981
72.40 Tiina Lillak FIN Helsinki 29.07.1982
74.20 Sofia Sakorafa GRE Hania 26.09.1982
74.76 Tiina Lillak FIN Tampere 13.06.1983
75.26 Petra Felke GDR Schwerin 04.06.1985
75.40 Petra Felke GDR Schwerin 04.06.1985
77.44 Fatima Whitbread GBR Stuttgart 28.08.1986
78.90 Petra Felke GDR Leipzig 29.07.1987
80.00 Petra Felke-Meier GDR Potsdam 09.09.1988
2. Novo kopje od 01.04.1999:
67.09 Mirela Manjani-Tzelili GRE Seville 28.08.1999 WC
68.22 Trine Hattestad NOR Rome 30.06.2000
69.48 Trine Hattestad NOR Oslo 28.07.2000
71.54 Osleidys Menendez CUB Rethymno 01.07.2001
71.70 Osleidys Menendez CUB Helsinki 14.08.2005
72.28 Barbora Spotakova CZE Stuttgart 13.09.2008
PETEROBOJ (do 01.09.1980; hist.) - OLIMPIJSKA DISCIPLINA 1964-1980
1. PRVOTNI VRSTNI RED DISCIPLIN: KROGLA, VIŠINA, 200m, 80m/o, DALJAVA - po tablicah 1954
4608 Aleksandra Chudina USSR Tbilisi 09.10.1949 (13.51 - 1.61 - 25.5h - 12.0h - 5.71)
...
4692 Fanny Blankers-Koen NET Amsterdam 16.09.1951 (11.50 - 1.60 - 24.4h - 11.4h - 5.88)
...
5020 Irina Press USSR Leningrad 17.08.1961 (15.98 - 1.60 - 24.7h - 11.2h - 6.05)
2. ZAMENJAN VRSTNI RED DISCIPLIN OD 01.09.1961: 80m/o, KROGLA, VIŠINA, DALJAVA, 200m - po tablicah 1954
5137 Irina Press USSR Tbilisi 09.10.1961 OG (10.9h - 15.26 - 1.62 - 6.24 - 24.2h)
...
5246 Irina Press USSR Tokyo 17.10.1964 OG (10.7h - 17.16 - 1.63 - 6.24 - 24.7h)
3. ZAMENJAVA DISCIPLINE od 01.01.1969: 100m/o namesto 80m/o
3.1. po tablicah 1954
4287 Odette Delcellier-Ducas FRA Rouen 20.04.1969 (15.6h - 11.80 - 1.48 - 5.87 - 26.2h)
...
5352 Liese Prokop AUT Vienna 05.10.1969 (13.5h - 14.95 - 1.75 - 6.62 - 24.6h)
5406 Burglinde Pollak GDR Erfurt 06.09.1970 (13.3h - 15.57 - 1.75 - 6.20 - 23.8h
3.2. po tablicah 1971
4801 Mary Peters GBR Munich 03.09.1972 OG (13.29 - 16.20 - 1.82 - 5.98 - 24.08)
...
4932 Burglinde Pollak GDR Bonn 22.09.1973 (13.21 - 15.85 - 1.78 - 6.47 - 23.35)
4. ZAMENJAVA DISCIPLINE od 01.09.1976: 800m namesto 200m - po tablicah 1971
4117 Susan Longden GBR London 18.09.1976 (14.14. - 11.35 - 1.73 - 5.96 - 2:24.87)
...
5083 Nadyezhda Tkachenko USSR Moscow 24.07.1980 OG (13.29 - 16.84 - 1.84 - 6.73 - 2:05.2h)
SEDMEROBOJ (hist. & >7000; po tablicah iz 1985; prejšnji izidi preračunani)
5654 Liesel Albert FRG Dillingen 08.10.1978 (13.6h - 1.58 - 14.19 - 24.1 / 6.09 - 30.16 - 2:19.6h)
...
6096 Yekaterina Gordiyenko USSR Odessa 14.09.1980 (14.06 - 1.78 - 14.80 - 24.53 / - 6.43 - 32.08 - 2:11.4h)
...
6670 Ramona Neubert GDR Halle 24.05.1981 (13.58 - 1.80 - 14.75 - 23.70 / - 6.82 - 40.98 - 2:07.55)
...
7148 Jackie Joyner USA Moscow 07.07.1986 (12.85 - 1.88 - 14.76 - 23.00 / 7.01 - 49.86 - 2:10.02)
7158 Jackie Joyner USA Houston 02.08.1986 (13.18 - 1.88 - 15.20 - 22.85 / 7.03 - 50.12 - 2:09.69)
7215 Jackie Joyner-Kersee USA Indianapolis 16.07.1988 (12.71 - 1.93 - 15.65 - 22.30WHB / 7.00 - 50.08 - 2:20.70)
7291 Jackie Joyner-Kersee USA Seoul 24.09.1988 OG (12.69 - 1.86 - 15.80 - 22.56 / 7.27WHB - 45.66 - 2:08.51)
4x400m MEŠANA ŠTAFETA m+ž
3:12.42 USA (Richard, Beard, Blocker, Igbokwe ) Doha 28.09.2019
3:09:34 USA (London, Felix, Okolo, Cherry) Doha 29.09.2019
3:08.80 USA (Robinson, Effiong, Boling, Holmes) Budapest 19.08.2023
3:12.42 USA (Richard, Beard, Blocker, Igbokwe ) Doha 28.09.2019
3:09:34 USA (London, Felix, Okolo, Cherry) Doha 29.09.2019
3:08.80 USA (Robinson, Effiong, Boling, Holmes) Budapest 19.08.2023
NAJBOLJŠI SLOVENSKI IZIDI VSEH ČASOV
(OLIMPIJSKE DISCIPLINE; TOP 5; OSEBNI REKORDI)
-
MOŠKI
-
ŽENSKE
-
MEŠANO
<
>
100m
SR 10.13 0.8 Matic Osovnikar (MASS) Osaka 25/08/07 1162 pts; 10.04w 3.2 Matic Osovnikar (MASS) Wolfsberg 25/07/09
10.13SR 0.8 Matic Osovnikar (MASS) Osaka 25/08/07 WC; 60m Si 6.58 Budapest 05/03/04; 10.04w 3.2 Wolfsberg 25/07/09
10.21 0.8 Urban Acman (KLC) Maribor 01/08/98; 50m Si 5.83 Eaubonne 23/02/99
10.21 1.6 Jan Žumer (MASS) Novo Mesto 12/07/06; 10.76S35 Maribor 20/06/18
10.27 0.1 Anej Čurin Praprotnik (PT) Graz 16/06/23; 10.38SJ= 1.1 Trst 23/07/22; 10.24w 2.4 Slovenska Bistrica 27/05/23
10.32 1.9 Gregor Kokalovič (KRK) Koper 06/08/11
10.33 0.8 Rok Predanič (OL) Malles 13/07/02
10.38SJ= 1.7 Jernej Gumilar (MASS) Maribor 16/07/22
10.72SY 0.5 Val Velkavrh (MASS) Ljubljana 25/06/23
SR 10.13 0.8 Matic Osovnikar (MASS) Osaka 25/08/07 1162 pts; 10.04w 3.2 Matic Osovnikar (MASS) Wolfsberg 25/07/09
10.13SR 0.8 Matic Osovnikar (MASS) Osaka 25/08/07 WC; 60m Si 6.58 Budapest 05/03/04; 10.04w 3.2 Wolfsberg 25/07/09
10.21 0.8 Urban Acman (KLC) Maribor 01/08/98; 50m Si 5.83 Eaubonne 23/02/99
10.21 1.6 Jan Žumer (MASS) Novo Mesto 12/07/06; 10.76S35 Maribor 20/06/18
10.27 0.1 Anej Čurin Praprotnik (PT) Graz 16/06/23; 10.38SJ= 1.1 Trst 23/07/22; 10.24w 2.4 Slovenska Bistrica 27/05/23
10.32 1.9 Gregor Kokalovič (KRK) Koper 06/08/11
10.33 0.8 Rok Predanič (OL) Malles 13/07/02
10.38SJ= 1.7 Jernej Gumilar (MASS) Maribor 16/07/22
10.72SY 0.5 Val Velkavrh (MASS) Ljubljana 25/06/23
200 m (vklj. dvorana)
SR 20.47 0.5 Matic Osovnikar (MASS) Athens 24/08/04 1147 pts
20.47SR 0.5 Matic Osovnikar (MASS) Athens 24/08/04 OG; 20.77Si Birmingham 14/03/03
20.59 1.7 Jan Žumer (MASS) Ljubljana 13/07/13; 21.61S35 Maribor 20/06/18
20.60 -0.5 Luka Janežič (KLC) Tel Aviv 25/06/17
20.64 2.0 Bostjan Horvat (OL) Novo mesto 26/05/99
20.79 2.0 Matija Šestak (MASS) Nova Gorica 06/06/04
20.95SJ 1.9 Joze Vrtačič (SEN) Novo mesto 26/05/99
21.51SJi Jure Grkman (KAM) Vienna 27/01/18
21.54SY 0.3 Gregor Grahovac (MASS) Miskolc 16/06/17
SR 20.47 0.5 Matic Osovnikar (MASS) Athens 24/08/04 1147 pts
20.47SR 0.5 Matic Osovnikar (MASS) Athens 24/08/04 OG; 20.77Si Birmingham 14/03/03
20.59 1.7 Jan Žumer (MASS) Ljubljana 13/07/13; 21.61S35 Maribor 20/06/18
20.60 -0.5 Luka Janežič (KLC) Tel Aviv 25/06/17
20.64 2.0 Bostjan Horvat (OL) Novo mesto 26/05/99
20.79 2.0 Matija Šestak (MASS) Nova Gorica 06/06/04
20.95SJ 1.9 Joze Vrtačič (SEN) Novo mesto 26/05/99
21.51SJi Jure Grkman (KAM) Vienna 27/01/18
21.54SY 0.3 Gregor Grahovac (MASS) Miskolc 16/06/17
400 m (vklj. dvorana)
SR 44.84 Luka Janežič (KLC) Monaco 21/07/17 1191 pts
44.84SR Luka Janežič (KLC) Monaco 21/07/17; 46.02Si Vienna 27/01/18; 300m SR 31.89 Slovenska Bistrica 27/05/17
45.43 Matija Šestak (MASS) Seville 23/08/99 WC
45.83 Rok Ferlan (TRK) Kraljevo 22/07/23
46.07 Boštjan Horvat (OL) Ljubljana 23/05/99
46.13 Sebastijan Jagarinec (PMB) Barcelona 28/07/10
46.60SJ Matic Ian Guček (KLC) Nova Gorica 02/07/22
47.34SY Gregor Grahovac (MASS) Nairobi 13/07/17; 47.89 SJi Vienna 26/01/19
SR 44.84 Luka Janežič (KLC) Monaco 21/07/17 1191 pts
44.84SR Luka Janežič (KLC) Monaco 21/07/17; 46.02Si Vienna 27/01/18; 300m SR 31.89 Slovenska Bistrica 27/05/17
45.43 Matija Šestak (MASS) Seville 23/08/99 WC
45.83 Rok Ferlan (TRK) Kraljevo 22/07/23
46.07 Boštjan Horvat (OL) Ljubljana 23/05/99
46.13 Sebastijan Jagarinec (PMB) Barcelona 28/07/10
46.60SJ Matic Ian Guček (KLC) Nova Gorica 02/07/22
47.34SY Gregor Grahovac (MASS) Nairobi 13/07/17; 47.89 SJi Vienna 26/01/19
800 m (vklj. dvorana)
SR 1:45.15 Žan Rudolf (MASS) Pfungstadt 04/08/21 1169 pts
1.45.15SR Žan Rudolf (MASS) Pfundstadt 04/08/21; 1:46.79SJ Velenje 14/06/12; 1:46.96Si Linz 31/01/13; 600m SR 1:15.49 Pliezhausen 08/05/16
1:46.80 Jan Vukovič (KLC) Oslo 30/06/22; 600m Si 1:17.48 Zagreb 04/02/24
1:46.84 Rafko Marinič (GO) Zagreb 25/06/92
1:47.15 Jan Petrač (MASS) Gavardo 05/06/17; 1000m SR 2:20.12 Šamorin 15/06/19
1:48.05i Vid Jakob Tršan (MASS) Dunaj 11/02/12; OB: 1:49.58 Velenje 26/06/08
1:49.04SY Žan Ogrinc (PMB) Velenje 09/07/23; 1:49.31SJi Novo Mesto 18/02/24
SR 1:45.15 Žan Rudolf (MASS) Pfungstadt 04/08/21 1169 pts
1.45.15SR Žan Rudolf (MASS) Pfundstadt 04/08/21; 1:46.79SJ Velenje 14/06/12; 1:46.96Si Linz 31/01/13; 600m SR 1:15.49 Pliezhausen 08/05/16
1:46.80 Jan Vukovič (KLC) Oslo 30/06/22; 600m Si 1:17.48 Zagreb 04/02/24
1:46.84 Rafko Marinič (GO) Zagreb 25/06/92
1:47.15 Jan Petrač (MASS) Gavardo 05/06/17; 1000m SR 2:20.12 Šamorin 15/06/19
1:48.05i Vid Jakob Tršan (MASS) Dunaj 11/02/12; OB: 1:49.58 Velenje 26/06/08
1:49.04SY Žan Ogrinc (PMB) Velenje 09/07/23; 1:49.31SJi Novo Mesto 18/02/24
1500 m (vklj. dvorana)
SR 3:39.29 Ales Tomič (TKP) Zagreb 08/07/02 1116 pts
3:39.29SR Ales Tomič (TKP) Zagreb 08/07/02
3:40.64 Mitja Krevs (KLC) Heusden - Zolder 19/07/14; 3:43.22Si Sopot 07/03/14; 5km SR 14:39 Maribor 16/06/20
3:40.7h Bekim Bahtiri (VEL) Velenje 27/07/94; 1milja SR 3:58.89 Linz 25/08/93
3:40.98 Romeo Živko (VEL) Ljubljana 06/09/86
3:41.0h Simo Važič (KLC) Ljubljana 02/08/64; 1milja Si 4:06.9h New York 04/02/66
3:43.15SJ Jan Petrač (MASS) Eugene 22/07/14; 3:50.45SY Ponzano Venetto 29/06/15; 3:49.27SJi Linz 30/01/14
SR 3:39.29 Ales Tomič (TKP) Zagreb 08/07/02 1116 pts
3:39.29SR Ales Tomič (TKP) Zagreb 08/07/02
3:40.64 Mitja Krevs (KLC) Heusden - Zolder 19/07/14; 3:43.22Si Sopot 07/03/14; 5km SR 14:39 Maribor 16/06/20
3:40.7h Bekim Bahtiri (VEL) Velenje 27/07/94; 1milja SR 3:58.89 Linz 25/08/93
3:40.98 Romeo Živko (VEL) Ljubljana 06/09/86
3:41.0h Simo Važič (KLC) Ljubljana 02/08/64; 1milja Si 4:06.9h New York 04/02/66
3:43.15SJ Jan Petrač (MASS) Eugene 22/07/14; 3:50.45SY Ponzano Venetto 29/06/15; 3:49.27SJi Linz 30/01/14
5000 m (vklj. dvorana)
SR 13:32.8H Peter Svet (KLC) Berlin 12/06/74 1089 pts
13:32.8h SR Peter Svet (KLC) Berlin 12/06/74
13:36.10 Romeo Živko (VEL) Bologna 18/07/90
13:40.3h Stanko Lisec (KLC) Karlovac 22/07/79; 3000m SR 7:51.35 Goteborg 07/06/78
13:40.34 Stane Rozman (KLC) Belgrade 27/06/86; 14:09.7h SJ Celje 19/08/79; 14:28.1h SY Nova Gorica 10/07/77
13:40.61 Bostjan Buč (VEL) Koblenz 23/05/07
SR 13:32.8H Peter Svet (KLC) Berlin 12/06/74 1089 pts
13:32.8h SR Peter Svet (KLC) Berlin 12/06/74
13:36.10 Romeo Živko (VEL) Bologna 18/07/90
13:40.3h Stanko Lisec (KLC) Karlovac 22/07/79; 3000m SR 7:51.35 Goteborg 07/06/78
13:40.34 Stane Rozman (KLC) Belgrade 27/06/86; 14:09.7h SJ Celje 19/08/79; 14:28.1h SY Nova Gorica 10/07/77
13:40.61 Bostjan Buč (VEL) Koblenz 23/05/07
10000 m
SR 28:32.86 Stane Rozman (KLC) Lausanne 30/06/83 1082 pts
28:32.86SR Stane Rozman (KLC) Lausanne 30/06/83; 30:30.8h SJ Belgrade 13/10/79; 2000m SJ 5:19.8h Celje 20/09/79
28:37.2h Drago Žuntar (KLC) Celje 04/04/73
28:45.4h Peter Svet (KLC) Budapest 15/09/76
29:00.8h Franc Červan (KLC) Budapest 30/08/66
29:10.93 Mitja Krevs (ŠEN) London 15/05/22
31:06.14SY Boštjan Brnot (DOM) Leibnitz 30/04/95
SR 28:32.86 Stane Rozman (KLC) Lausanne 30/06/83 1082 pts
28:32.86SR Stane Rozman (KLC) Lausanne 30/06/83; 30:30.8h SJ Belgrade 13/10/79; 2000m SJ 5:19.8h Celje 20/09/79
28:37.2h Drago Žuntar (KLC) Celje 04/04/73
28:45.4h Peter Svet (KLC) Budapest 15/09/76
29:00.8h Franc Červan (KLC) Budapest 30/08/66
29:10.93 Mitja Krevs (ŠEN) London 15/05/22
31:06.14SY Boštjan Brnot (DOM) Leibnitz 30/04/95
MARATON (42195 m)
SR 2:11:50 Roman Kejžar (EXT) Turin 26/03/00 1129pts; 2:11.19sc Numan Ukić (KLC) Split 28/09/79
2:11:50SR Roman Kejžar (EXT) Turin 26/03/00; 2:13:26S35 Hamburg 27/04/03; Polmaraton SR 1:02:49 Ferrara 20/02/00
2:13:36 Primož Kobe (KRKA) Siena 11/04/21; 10Km SR 29:19 Lille 19/03/23
2:13:39 Miroslav Vindiš (PT) New York 01/11/87; 30000m SR 1:36:47.6 Velenje 01/04/94
2:15:17 Igor Šalamun (MB) Valencia 07/07/93
2:16:23 Anton Kosmač (STA) Milan 10/04/11
SR 2:11:50 Roman Kejžar (EXT) Turin 26/03/00 1129pts; 2:11.19sc Numan Ukić (KLC) Split 28/09/79
2:11:50SR Roman Kejžar (EXT) Turin 26/03/00; 2:13:26S35 Hamburg 27/04/03; Polmaraton SR 1:02:49 Ferrara 20/02/00
2:13:36 Primož Kobe (KRKA) Siena 11/04/21; 10Km SR 29:19 Lille 19/03/23
2:13:39 Miroslav Vindiš (PT) New York 01/11/87; 30000m SR 1:36:47.6 Velenje 01/04/94
2:15:17 Igor Šalamun (MB) Valencia 07/07/93
2:16:23 Anton Kosmač (STA) Milan 10/04/11
110 m OVIRE (10x106.7cm)
SR 13.56 0.8 Damjan Zlatnar (MASS) Novo Mesto 19/06/07 1147 pts
13.56SR 0.8 Damjan Zlatnar (MASS) Novo Mesto 19/06/07; 14.14S35 Kaunas 23/06/13; 60m/o Si 7.64 Vienna 29/01/08
13.60 1.1 Filip Jakob Demšar (MASS) Chengdu 03/08/23; 14.23SJ (106.7cm) 0.7 Minsk 26/06/19; 13.66SJ (99 cm) 1.8 Boras 18/07/19; 13.54w 2.9 Novo mesto 08/07/22 14.34SY (106.7cm) -1.2 Tel Aviv 25/06/17; 14.16SY (99 cm) -2.3 Ljubljana 28/05/17; 13.82SY (91 cm) -0.8 Bressanone 04/06/17; 60m/o SJi 7.83 Istanbul 10/02/19
13.8h N/A Stanko Lorger (KLC) Celje 08/09/58; EB: 14.56 0.9 Rome 03/09/60
13.9h 2.0 Aleš Kolar (OL) Beograd 15/06/85; EB: 13.99 Ankara 16/07/88
13.95 1.3 Blaž Korent (MB) Szombathely 08/08/04
SR 13.56 0.8 Damjan Zlatnar (MASS) Novo Mesto 19/06/07 1147 pts
13.56SR 0.8 Damjan Zlatnar (MASS) Novo Mesto 19/06/07; 14.14S35 Kaunas 23/06/13; 60m/o Si 7.64 Vienna 29/01/08
13.60 1.1 Filip Jakob Demšar (MASS) Chengdu 03/08/23; 14.23SJ (106.7cm) 0.7 Minsk 26/06/19; 13.66SJ (99 cm) 1.8 Boras 18/07/19; 13.54w 2.9 Novo mesto 08/07/22 14.34SY (106.7cm) -1.2 Tel Aviv 25/06/17; 14.16SY (99 cm) -2.3 Ljubljana 28/05/17; 13.82SY (91 cm) -0.8 Bressanone 04/06/17; 60m/o SJi 7.83 Istanbul 10/02/19
13.8h N/A Stanko Lorger (KLC) Celje 08/09/58; EB: 14.56 0.9 Rome 03/09/60
13.9h 2.0 Aleš Kolar (OL) Beograd 15/06/85; EB: 13.99 Ankara 16/07/88
13.95 1.3 Blaž Korent (MB) Szombathely 08/08/04
400 m OVIRE (10x91.4cm)
SR 48.91 Matic Ian Guček (KLC) Cali 05/08/22 1185 pts
48.91SR SJ Matic Ian Guček (KLC) Cali 05/08/22; 52.15SY (91.4cm) Celje 06/09/20
49.11 SLO AC Rok Kopitar (KLC) Maribor 03/06/80
49.38 Brent Michael William LaRue (MASS) London 03/08/12 OG
49.43 Miro Kocuvan ml. (KLC) Bari 17/07/97
50.16 Damjan Zlatnar (MASS) Trieste 11/07/01
SY (83.8cm) slabši od SY (91.4cm)
SR 48.91 Matic Ian Guček (KLC) Cali 05/08/22 1185 pts
48.91SR SJ Matic Ian Guček (KLC) Cali 05/08/22; 52.15SY (91.4cm) Celje 06/09/20
49.11 SLO AC Rok Kopitar (KLC) Maribor 03/06/80
49.38 Brent Michael William LaRue (MASS) London 03/08/12 OG
49.43 Miro Kocuvan ml. (KLC) Bari 17/07/97
50.16 Damjan Zlatnar (MASS) Trieste 11/07/01
SY (83.8cm) slabši od SY (91.4cm)
3000 m ZAPREKE (35x91.4cm)
SR 8:16.96 Boštjan Buč (VEL) Ostrava 12/06/03 1181 pts
8:16.96SR Bostjan Buč (VEL) Ostrava 12/06/03; 3000m Si 7:55.97 Erfurt 31/01/03
8:29.6h Peter Svet (KLC) Sarajevo 30/06/74
8:34.01 Romeo Živko (VEL) Woluwe 01/07/84
8:35.3h Slavko Špan (ZAK) Ljubljana 05/08/64
8:37.78 Franci Novak (OL) Celje 05/07/82
9:00.95SJ Janko Podgoršek (MED) Stara Zagora 16/07/89; 2000m/z SR 5:31.19 Formia 12/07/98
SR 8:16.96 Boštjan Buč (VEL) Ostrava 12/06/03 1181 pts
8:16.96SR Bostjan Buč (VEL) Ostrava 12/06/03; 3000m Si 7:55.97 Erfurt 31/01/03
8:29.6h Peter Svet (KLC) Sarajevo 30/06/74
8:34.01 Romeo Živko (VEL) Woluwe 01/07/84
8:35.3h Slavko Špan (ZAK) Ljubljana 05/08/64
8:37.78 Franci Novak (OL) Celje 05/07/82
9:00.95SJ Janko Podgoršek (MED) Stara Zagora 16/07/89; 2000m/z SR 5:31.19 Formia 12/07/98
4x100 m ŠTAFETA
SR 39.20 Slovenija (Predanič, Osovnikar, Fridrih, Žumer) Seville 22/06/02 1140 pts
39.20SR Slovenija Seville 22/06/02; 40.74SJ Maribor 16/07/22 (Cvelbar, Gumilar, Skočir, Čurin Praprotnik); 42.27SY Bressanone 04/06/06 (Kobal, Čeč, Grkman, Molčnik)
39.95SC AD MASS Celje 24/05/03
40.28 AD Kladivar Athens 29/05/99
SR 39.20 Slovenija (Predanič, Osovnikar, Fridrih, Žumer) Seville 22/06/02 1140 pts
39.20SR Slovenija Seville 22/06/02; 40.74SJ Maribor 16/07/22 (Cvelbar, Gumilar, Skočir, Čurin Praprotnik); 42.27SY Bressanone 04/06/06 (Kobal, Čeč, Grkman, Molčnik)
39.95SC AD MASS Celje 24/05/03
40.28 AD Kladivar Athens 29/05/99
4x400 m ŠTAFETA (vklj. dvorana)
SR 3:02.70 Slovenija (Kocuvan 47.2h, Horvat 45.8h, Vrtačič 45.30, Šestak 44.41) Seville 28/08/99 1141 pts
3:02.70SR Slovenija Seville 28/08/99 WC; 3:10:52SJ Riga 07/08/99 (Stopinšek, Planinšec, Japelj, Vrtačič); 3:10.47Si Istanbul 05/03/22(Furlan, Grahovac, Mesec, Janežič) 3:20.27SJi Istanbul 10/02/19; 4x200m SR 1:25.84 Istanbul 19/06/99; 4x200m Si 1:27.37 Dunaj 17/02/97
3:06.65SC AD Mass Talinn 11/07/21
3:09.68 AD Kladivar Ljubljana 11/09/21
3:24.38SY ŽAK Ljubljana Celje 11/06/89
4x800m SR 7:37.87 KAK Ravne Landshut 19/05/96
4x1500m SR 15:29.7h AD Kladivar Trbovlje 25/09/66
SR 3:02.70 Slovenija (Kocuvan 47.2h, Horvat 45.8h, Vrtačič 45.30, Šestak 44.41) Seville 28/08/99 1141 pts
3:02.70SR Slovenija Seville 28/08/99 WC; 3:10:52SJ Riga 07/08/99 (Stopinšek, Planinšec, Japelj, Vrtačič); 3:10.47Si Istanbul 05/03/22(Furlan, Grahovac, Mesec, Janežič) 3:20.27SJi Istanbul 10/02/19; 4x200m SR 1:25.84 Istanbul 19/06/99; 4x200m Si 1:27.37 Dunaj 17/02/97
3:06.65SC AD Mass Talinn 11/07/21
3:09.68 AD Kladivar Ljubljana 11/09/21
3:24.38SY ŽAK Ljubljana Celje 11/06/89
4x800m SR 7:37.87 KAK Ravne Landshut 19/05/96
4x1500m SR 15:29.7h AD Kladivar Trbovlje 25/09/66
20 km HOJA (cesta ali stadion)
SR 1:28:03tr Milan Balek (POM) Postojna 28/08/83 1042 pts
1:28:03tr SR Milan Balek (POM) Postojna 28/08/83 (=20000m SR); 10000m SR 42:19.1tr Celje 09/06/90; 30km SR 2:24:43 Milano 01/05/90; 5000m Si 20:57.17 Athens 10/02/90
1:28:24tr Edvard Kolar (KLC) Kocevje 22/08/82; 10000m SJ 43:46.5tr Celje 07/08/79
1:34:08.6tr SJ Bogdan Makovšek (VEL) Celje 17/08/80; 10000m Si 47:14.56 Jablonec 31/01/81
1:36:36 Rudolf Male (KLC) Kranj 23/08/70
1:37:05S35 Fabio Ruzzier (KP) Implanto 29/05/04; (PB - ITA: 1:28:06 Zurich 10/04/93)
SR 1:28:03tr Milan Balek (POM) Postojna 28/08/83 1042 pts
1:28:03tr SR Milan Balek (POM) Postojna 28/08/83 (=20000m SR); 10000m SR 42:19.1tr Celje 09/06/90; 30km SR 2:24:43 Milano 01/05/90; 5000m Si 20:57.17 Athens 10/02/90
1:28:24tr Edvard Kolar (KLC) Kocevje 22/08/82; 10000m SJ 43:46.5tr Celje 07/08/79
1:34:08.6tr SJ Bogdan Makovšek (VEL) Celje 17/08/80; 10000m Si 47:14.56 Jablonec 31/01/81
1:36:36 Rudolf Male (KLC) Kranj 23/08/70
1:37:05S35 Fabio Ruzzier (KP) Implanto 29/05/04; (PB - ITA: 1:28:06 Zurich 10/04/93)
35 km HOJA (cesta ali stadion)
SR N/A
SR N/A
SKOK V VIŠINO (vklj. dvorana)
SR 2.32 Rožle Prezelj (TRK) Maribor 17/06/12 1185 pts
2.32SR SLO AC= Rožle Prezelj (TRK) Maribor 17/06/12; 2.31Si Ljubljana 24/01/04
2.30 Sašo Apostolovski (OL) Zagreb 19/07/87
2.26 Dejan Miloševič (POS) Athens 05/06/99; 2.16SJi= Verona 23/02/91
2.24 Miha Prijon (GO) Udine 01/07/93; 2.16SJi= Budapest 25/02/89
2.22SJ SY Sandro Jeršin Tomassini (MASS) Novo Mesto 19/07/20
SR 2.32 Rožle Prezelj (TRK) Maribor 17/06/12 1185 pts
2.32SR SLO AC= Rožle Prezelj (TRK) Maribor 17/06/12; 2.31Si Ljubljana 24/01/04
2.30 Sašo Apostolovski (OL) Zagreb 19/07/87
2.26 Dejan Miloševič (POS) Athens 05/06/99; 2.16SJi= Verona 23/02/91
2.24 Miha Prijon (GO) Udine 01/07/93; 2.16SJi= Budapest 25/02/89
2.22SJ SY Sandro Jeršin Tomassini (MASS) Novo Mesto 19/07/20
SKOK OB PALICI (vklj. dvorana)
SR 5.70 Robert Renner (KLC) Beijing 22/08/15 1171 pts
5.70SR Robert Renner (KLC) Beijing 22/08/15 WC; 5.62Si SJ SJi Villeurbanne 10/02/13; 5.50SJo Innsbruck 01/06/12; 5.31SY Trabzon 29/07/11
5.61 Jurij Rovan (FIT) Zagreb 08/07/04; 5.50S35 Berlin 28/07/10
5.60 Andrej Poljanec (KRKA) Novo mesto 19/06/07
5.31 Martin Lorenci (STA) Celje 15/07/95
5.30 Jure Batagelj (GO) Nova Gorica 28/09/03
SR 5.70 Robert Renner (KLC) Beijing 22/08/15 1171 pts
5.70SR Robert Renner (KLC) Beijing 22/08/15 WC; 5.62Si SJ SJi Villeurbanne 10/02/13; 5.50SJo Innsbruck 01/06/12; 5.31SY Trabzon 29/07/11
5.61 Jurij Rovan (FIT) Zagreb 08/07/04; 5.50S35 Berlin 28/07/10
5.60 Andrej Poljanec (KRKA) Novo mesto 19/06/07
5.31 Martin Lorenci (STA) Celje 15/07/95
5.30 Jure Batagelj (GO) Nova Gorica 28/09/03
SKOK V DALJAVO (vklj. dvorana)
SR 8.40 2.0 Gregor Cankar (KLC) Celje 18/05/97 1211 pts
8.40SR SLO AC 2.0 Gregor Cankar (KLC) Celje 18/05/97; 8.28Si Maebashi 07/03/99; 7.92SJ 1.2. Ljubljana 11/06/94; 7.51SY 0.4 Ljubljana 20/06/92
8.24 0.1 Borut Bilač (POS) Cagliari 05/07/90
8.07i Jan Žumer (MASS) Ljubljana 07/02/04; OB: 8.00 2.0 Maribor 19/07/06
7.97i Sergej Rozman (KLC) Munich 06/02/97; OB: 7.83 1.2 Velenje 17/06/00; 7.90w 2.1 Ljubljana 27/05/99
7.97 2.0 Ranko Leskovar (VEL) Celje 07/08/99; 7.67Sji Ljubljana 24/02/96
SR 8.40 2.0 Gregor Cankar (KLC) Celje 18/05/97 1211 pts
8.40SR SLO AC 2.0 Gregor Cankar (KLC) Celje 18/05/97; 8.28Si Maebashi 07/03/99; 7.92SJ 1.2. Ljubljana 11/06/94; 7.51SY 0.4 Ljubljana 20/06/92
8.24 0.1 Borut Bilač (POS) Cagliari 05/07/90
8.07i Jan Žumer (MASS) Ljubljana 07/02/04; OB: 8.00 2.0 Maribor 19/07/06
7.97i Sergej Rozman (KLC) Munich 06/02/97; OB: 7.83 1.2 Velenje 17/06/00; 7.90w 2.1 Ljubljana 27/05/99
7.97 2.0 Ranko Leskovar (VEL) Celje 07/08/99; 7.67Sji Ljubljana 24/02/96
TROSKOK (vklj. dvorana)
SR= 16.82 1.8 Boštjan Šimunič (NOV) Ljubljana 01/06/02 1136 pts; SR= 16.82i Gregor Cankar (KLC) Ljubljana 16/02/03 1136 pts
16.82SR= SRo 1.8 Boštjan Šimunič (NOV) Ljubljana 01/06/02
16.82i SR= Si Gregor Cankar (KLC) Ljubljana 16/02/03; OB: 16.51 1.1 Athens 30/05/99
16.63 0.4 Andrej Batagelj (GO) Budapest 30/06/06
16.59 0.9 Alen Topolovčan (KLC) Ljubljana 14/06/98
16.23 1.6 Milan Šimunič (KLC) Celje 27/09/86; 15.88S35 Varaždin 01/07/88
16.23 1.4 Jan Luxa (MASS) Trieste 02/07/17; 15.41SY= 2.0 Brno 21/09/13; 16.73A w 4.1 Sestriere 23/07/17
15.64SJ 1.2 Miloš Krampl (TRK) Ljubljana 28/07/90; 15.41SY= N/A Celje 16/07/87; 15.52SJi Ljubljana 18/02/89
SR= 16.82 1.8 Boštjan Šimunič (NOV) Ljubljana 01/06/02 1136 pts; SR= 16.82i Gregor Cankar (KLC) Ljubljana 16/02/03 1136 pts
16.82SR= SRo 1.8 Boštjan Šimunič (NOV) Ljubljana 01/06/02
16.82i SR= Si Gregor Cankar (KLC) Ljubljana 16/02/03; OB: 16.51 1.1 Athens 30/05/99
16.63 0.4 Andrej Batagelj (GO) Budapest 30/06/06
16.59 0.9 Alen Topolovčan (KLC) Ljubljana 14/06/98
16.23 1.6 Milan Šimunič (KLC) Celje 27/09/86; 15.88S35 Varaždin 01/07/88
16.23 1.4 Jan Luxa (MASS) Trieste 02/07/17; 15.41SY= 2.0 Brno 21/09/13; 16.73A w 4.1 Sestriere 23/07/17
15.64SJ 1.2 Miloš Krampl (TRK) Ljubljana 28/07/90; 15.41SY= N/A Celje 16/07/87; 15.52SJi Ljubljana 18/02/89
SUVANJE KROGLE (vklj. dvorana; 7.26kg)
SR 20.76 Miroslav Vodovnik (ASB) Thessalonikki 17/06/06 1166 pts
20.76SR Miroslav Vodovnik (ASB) Thessalonikki 17/06/06; 20.68Si Slovenska Bistrica 23/02/08
19.94 Blaž Zupančič (MASS) Ljubljana 25/07/18; 17.05SJi (7.26kg) Schileiten 12/01/14
19.13 Marko Špiler (BRE) Ljubljana 13/07/13
18.59 Nace Pleško (OL) Forth Worth 14/05/16; 17.58SJ (7.26kg) Maribor 08/06/14; 19.46SJ (6kg) Slovenska Bistrica 24/05/14;
18.63SJi (6kg) Schileiten 12/01/14; 18.04SY (6kg) Radovljica 24/08/13; 20.04SY (5kg) Ptuj 31/08/13
18.34 Miroslav Medić (OL) Velenje 20/06/98; 16.18S35 Ljubljana 22/06/02
SR 20.76 Miroslav Vodovnik (ASB) Thessalonikki 17/06/06 1166 pts
20.76SR Miroslav Vodovnik (ASB) Thessalonikki 17/06/06; 20.68Si Slovenska Bistrica 23/02/08
19.94 Blaž Zupančič (MASS) Ljubljana 25/07/18; 17.05SJi (7.26kg) Schileiten 12/01/14
19.13 Marko Špiler (BRE) Ljubljana 13/07/13
18.59 Nace Pleško (OL) Forth Worth 14/05/16; 17.58SJ (7.26kg) Maribor 08/06/14; 19.46SJ (6kg) Slovenska Bistrica 24/05/14;
18.63SJi (6kg) Schileiten 12/01/14; 18.04SY (6kg) Radovljica 24/08/13; 20.04SY (5kg) Ptuj 31/08/13
18.34 Miroslav Medić (OL) Velenje 20/06/98; 16.18S35 Ljubljana 22/06/02
MET DISKA (2kg)
SR 71.86 Kristjan Čeh (PT) Johvi 16/06/23 1276 pts
71.86SR Kristjan Čeh (PT) Johvi 16/06/23; ATL:4; 62.03SJ (2kg)Tarragona 29/06/18; 66.06SJ (1.75kg) Vyškov 16/06/18; 59.69SY (1.5kg) Ptuj 03/12/16;
53.24SY (1.75kg) N. Gorica 10/07/16; 71.13CR Eugene 19/07/22; 70.54 SLO AC Velenje 09/07/23
64.79 Igor Primc (KRKA) Novo Mesto 10/09/99; 64.59S35 Lignano 09/07/02
60.81 Tadej Hribar (KRK) Vienna 04/07/19
60.72 Zdravko Pečar (KLC) Provo 30/03/74
56.04 Miće Mijać (KLC) Skopje 23/06/74
SR 71.86 Kristjan Čeh (PT) Johvi 16/06/23 1276 pts
71.86SR Kristjan Čeh (PT) Johvi 16/06/23; ATL:4; 62.03SJ (2kg)Tarragona 29/06/18; 66.06SJ (1.75kg) Vyškov 16/06/18; 59.69SY (1.5kg) Ptuj 03/12/16;
53.24SY (1.75kg) N. Gorica 10/07/16; 71.13CR Eugene 19/07/22; 70.54 SLO AC Velenje 09/07/23
64.79 Igor Primc (KRKA) Novo Mesto 10/09/99; 64.59S35 Lignano 09/07/02
60.81 Tadej Hribar (KRK) Vienna 04/07/19
60.72 Zdravko Pečar (KLC) Provo 30/03/74
56.04 Miće Mijać (KLC) Skopje 23/06/74
MET KLADIVA (7.26kg)
SR 82.58 Primož Kozmus (FIT) Celje 03/09/09 1223 pts
82.58SR SLO AC Primož Kozmus (FIT) Celje 03/09/09
75.54 Nejc Pleško (OLI) Zagreb 30/06/18
71.18 Vladimir Kevo (FIT) Ljubljana 16/04/95
67.51SJ (7.26kg) Jakob Urbanč (BRE) Zagreb 13/05/23; 67.97SY (6kg) Sremska Mitrovica 31/07/21; 74.12SY (5kg) Kraljevo 14/08/21
66.89 Jan Emberšič (DOM) Slovenska Bistrica 28/05/22; 76.79SJ (6kg) Domžale 02/06/22
SR 82.58 Primož Kozmus (FIT) Celje 03/09/09 1223 pts
82.58SR SLO AC Primož Kozmus (FIT) Celje 03/09/09
75.54 Nejc Pleško (OLI) Zagreb 30/06/18
71.18 Vladimir Kevo (FIT) Ljubljana 16/04/95
67.51SJ (7.26kg) Jakob Urbanč (BRE) Zagreb 13/05/23; 67.97SY (6kg) Sremska Mitrovica 31/07/21; 74.12SY (5kg) Kraljevo 14/08/21
66.89 Jan Emberšič (DOM) Slovenska Bistrica 28/05/22; 76.79SJ (6kg) Domžale 02/06/22
MET KOPJA (novo kopje od 1986; 2.6-2.7m; >0.8kg)
SR 81.13 Matija Kranjc (MASS) Brežice 23/06/16 1102 pts STARO KOPJE (do 1986): 83.56 Darko Cujnik (NM) Zagreb 15/08/81
81.46SR SLO AC Matija Kranjc (MASS) Brežice 23/06/16; 73.96S35 Celje 25/07/20
79.32 Milan Stijepovič (MB) Ankara 16/07/88
79.20SJ Matija Muhar (ASK) Eskilstuna 18/07/15; 78.84SY (700g) Donetsk 14/07/13
78.81 Anže Durjava (MASS) Slovenj Gradec 03/06/23
78.60 Peter Zupanc (KRO) Ljubljana 26/06/04; 70.31SY (800g) Rijeka 09/09/99
43.48W12 (800g) Matevž Majcen Celje 21/07/04; 49.01W12 (700g) Ravne 17/07/04
SR 81.13 Matija Kranjc (MASS) Brežice 23/06/16 1102 pts STARO KOPJE (do 1986): 83.56 Darko Cujnik (NM) Zagreb 15/08/81
81.46SR SLO AC Matija Kranjc (MASS) Brežice 23/06/16; 73.96S35 Celje 25/07/20
79.32 Milan Stijepovič (MB) Ankara 16/07/88
79.20SJ Matija Muhar (ASK) Eskilstuna 18/07/15; 78.84SY (700g) Donetsk 14/07/13
78.81 Anže Durjava (MASS) Slovenj Gradec 03/06/23
78.60 Peter Zupanc (KRO) Ljubljana 26/06/04; 70.31SY (800g) Rijeka 09/09/99
43.48W12 (800g) Matevž Majcen Celje 21/07/04; 49.01W12 (700g) Ravne 17/07/04
DESETEROBOJ (100m+Dal+Kro+Viš+400m+110m/o+Dis+Pal+Kop+1500m; po tablicah iz 1991, prejšnji izidi preračunani; dosežek w če povpr. w>2.0m/s;)
SR 7698 Damjan Sitar (ASB) Maribor 28/05/06 1067 pts; 7718UR Damjan Sitar (ASB) Maribor 01/06/08 (no doping control)
7698SR Damjan Sitar (ASB) Maribor 28/05/06 (11.17 - 7.43 - 12.73 - 2.12 - 49.35 / 14.46 - 39.97 - 4.30 - 45.33 - 4:30.03); 7718UR Maribor 01/06/08 (no doping control)
7659 Sašo Pucihar (ZAK) Maribor 07/06/98 (10.69 - 7.24 - 14.19 - 1.92 - 50.04 / 15.05 - 45.05 - 4.50 - 54.21 - 5:01.50)
7618 Matjaž Polak (TRK) Maribor 29/06/97 (10.73 - 6.87 - 13.78 - 2.01 - 49.44 / 15.09 - 44.50 - 4.30 - 55.68 - 4:57.66)
7588 Goran Kabić (TRK) Ankara 17/07/88 (11.22 - 7.18 - 13.99 - 1.92 - 52.35 / 14.75 - 38.96 - 4.40 - 65.16 - 4:39.95)
7535 Rok Derzanič (FIT) Lubbock 16/05/09 (10.75 - 7.45 - 12.59 - 1.92 - 49.00 / 14.82 - 33.36 - 4.45 - 47.32 - 4.26.93); 7560SJ (JI) Hengelo 20/07/07;
Sedmeroboj SJi 5583 Dunaj 04/02/07
7264SJ (SI) Gregor Kovačič (GO) Novo mesto 19/05/96 (11.34 - 7.00 - 11.61 - 1.97 - 51.97 / 14.67 - 43.70 - 4.50 - 52.06 - 4:58.18)
6415SY (YI) Niko Štajmec (PMB) Maribor 08/10/19 (11.68- 6.22 - 15.92 - 1.73 - 53.67 / 15.49 - 40.57 - 2.90 - 57.01 - 5:16.64)
Sedmeroboj Si 5894 Ranko Leskovar (KLC) Linz 15/02/04 (6.93 - 7.50 - 13.10 - 2.05 / 7.98 - 4.80 - 2:57.12)
SR 7698 Damjan Sitar (ASB) Maribor 28/05/06 1067 pts; 7718UR Damjan Sitar (ASB) Maribor 01/06/08 (no doping control)
7698SR Damjan Sitar (ASB) Maribor 28/05/06 (11.17 - 7.43 - 12.73 - 2.12 - 49.35 / 14.46 - 39.97 - 4.30 - 45.33 - 4:30.03); 7718UR Maribor 01/06/08 (no doping control)
7659 Sašo Pucihar (ZAK) Maribor 07/06/98 (10.69 - 7.24 - 14.19 - 1.92 - 50.04 / 15.05 - 45.05 - 4.50 - 54.21 - 5:01.50)
7618 Matjaž Polak (TRK) Maribor 29/06/97 (10.73 - 6.87 - 13.78 - 2.01 - 49.44 / 15.09 - 44.50 - 4.30 - 55.68 - 4:57.66)
7588 Goran Kabić (TRK) Ankara 17/07/88 (11.22 - 7.18 - 13.99 - 1.92 - 52.35 / 14.75 - 38.96 - 4.40 - 65.16 - 4:39.95)
7535 Rok Derzanič (FIT) Lubbock 16/05/09 (10.75 - 7.45 - 12.59 - 1.92 - 49.00 / 14.82 - 33.36 - 4.45 - 47.32 - 4.26.93); 7560SJ (JI) Hengelo 20/07/07;
Sedmeroboj SJi 5583 Dunaj 04/02/07
7264SJ (SI) Gregor Kovačič (GO) Novo mesto 19/05/96 (11.34 - 7.00 - 11.61 - 1.97 - 51.97 / 14.67 - 43.70 - 4.50 - 52.06 - 4:58.18)
6415SY (YI) Niko Štajmec (PMB) Maribor 08/10/19 (11.68- 6.22 - 15.92 - 1.73 - 53.67 / 15.49 - 40.57 - 2.90 - 57.01 - 5:16.64)
Sedmeroboj Si 5894 Ranko Leskovar (KLC) Linz 15/02/04 (6.93 - 7.50 - 13.10 - 2.05 / 7.98 - 4.80 - 2:57.12)
100 m
SR 11.09 2.0 Merlene Ottey (MASS) Naimette-Xhovemont 03/08/04 1179 pts
11.09SR S35 2.0 Merlene Ottey (MASS) Naimette 03/08/04; 11.00 SLO AC 1.3 Ljubljana 14/08/00; (PB - JAM: 10.74W35 1.3 Milano 07/09/96); 60m Si 7.17 Linz 07/03/03
11.21 0.5 Alenka Bikar (OL) Maribor 07/07/01; 11.16w 4.7 Ljubljana 03/06/01
11.27 1.1 Maja Mihalinec-Zidar (VEL) Padova 16/07/19; 11.72SY Slovenska Bistrica 14/05/06; 11.20w 3.4 Celje 27/07/19; 60m SJi 7.42 Ljubljana 09/02/08
11.33 0.0 Jerneja Perc (ZAK) Duisburg 12/06/96; 50m Si 6.47 Schielleiten 02/02/97
11.35 0.6 Pia Tajnikar (MASS) Maribor 03/07/08
11.59SJ 1.9 Lucija Potnik RAD Jeruzalem 07/08/23
SR 11.09 2.0 Merlene Ottey (MASS) Naimette-Xhovemont 03/08/04 1179 pts
11.09SR S35 2.0 Merlene Ottey (MASS) Naimette 03/08/04; 11.00 SLO AC 1.3 Ljubljana 14/08/00; (PB - JAM: 10.74W35 1.3 Milano 07/09/96); 60m Si 7.17 Linz 07/03/03
11.21 0.5 Alenka Bikar (OL) Maribor 07/07/01; 11.16w 4.7 Ljubljana 03/06/01
11.27 1.1 Maja Mihalinec-Zidar (VEL) Padova 16/07/19; 11.72SY Slovenska Bistrica 14/05/06; 11.20w 3.4 Celje 27/07/19; 60m SJi 7.42 Ljubljana 09/02/08
11.33 0.0 Jerneja Perc (ZAK) Duisburg 12/06/96; 50m Si 6.47 Schielleiten 02/02/97
11.35 0.6 Pia Tajnikar (MASS) Maribor 03/07/08
11.59SJ 1.9 Lucija Potnik RAD Jeruzalem 07/08/23
200 m (vklj. dvorana)
SR 22.72 W40 1.4 Merlene Ottey (MASS) Athens 23/08/04 1166 pts
22.72SR W40 S35 1.4 Merlene Ottey (MASS) Athens 23/08/04 OG; (PB - JAM: 21.64NR 0.8 Brussels 13/09/91 - ATL: 4)
22.74 1.7 Sabina Veit (PMB) Maribor 20/07/08; 150m SR 17.46 -1.6 Vienna 19/05/15
22.76 0.0 Alenka Bikar (OL) Ingolstadt 27/05/01; 23.16Si Gent 26/02/00
22.78 0.7 Maja Mihalinec-Zidar (VEL) Doha 30/09/19 WC; 150m SR 17.30 Ostrava 08/09/20
23.09 1.0 Maja Nose (SEN) Bydgoszcz 20/07/03
23.09SJ 0.0 Agata Zupin (KAM) Kranj 10/06/17; 300m SR 36.77 Kamnik 30/08/17
24.02SY 0.6 Tami Ščančar (PAN) Maribor 14/06/17
23.97SJi Pia Bikar Kern (TRK) Novo mesto 18/02/24
SR 22.72 W40 1.4 Merlene Ottey (MASS) Athens 23/08/04 1166 pts
22.72SR W40 S35 1.4 Merlene Ottey (MASS) Athens 23/08/04 OG; (PB - JAM: 21.64NR 0.8 Brussels 13/09/91 - ATL: 4)
22.74 1.7 Sabina Veit (PMB) Maribor 20/07/08; 150m SR 17.46 -1.6 Vienna 19/05/15
22.76 0.0 Alenka Bikar (OL) Ingolstadt 27/05/01; 23.16Si Gent 26/02/00
22.78 0.7 Maja Mihalinec-Zidar (VEL) Doha 30/09/19 WC; 150m SR 17.30 Ostrava 08/09/20
23.09 1.0 Maja Nose (SEN) Bydgoszcz 20/07/03
23.09SJ 0.0 Agata Zupin (KAM) Kranj 10/06/17; 300m SR 36.77 Kamnik 30/08/17
24.02SY 0.6 Tami Ščančar (PAN) Maribor 14/06/17
23.97SJi Pia Bikar Kern (TRK) Novo mesto 18/02/24
400 m (vklj. dvorana)
SR 51.22 Anita Horvat (VEL) Monaco 20/07/18 1157 pts
51.22SR Anita Horvat (VEL) Monaco 20/07/18; 52.22Si Madrid 08/02/18
52.02 Brigita Langerholc (TRK) Ljubljana 14/08/00
52.29SJ Agata Zupin (KAM) Velenje 20/06/17
52.99 Karolina Zbičajnik (ŠTA) Jeruzalem 09/08/23
53.05 Nataša Seliškar (OL) Athens 08/09/84
53.74SY Marjana Lužar (ZAK) Varazdin 25/08/89
54.64SJi Veronika Sadek (MASS) Novo Mesto 31/01/22
SR 51.22 Anita Horvat (VEL) Monaco 20/07/18 1157 pts
51.22SR Anita Horvat (VEL) Monaco 20/07/18; 52.22Si Madrid 08/02/18
52.02 Brigita Langerholc (TRK) Ljubljana 14/08/00
52.29SJ Agata Zupin (KAM) Velenje 20/06/17
52.99 Karolina Zbičajnik (ŠTA) Jeruzalem 09/08/23
53.05 Nataša Seliškar (OL) Athens 08/09/84
53.74SY Marjana Lužar (ZAK) Varazdin 25/08/89
54.64SJi Veronika Sadek (MASS) Novo Mesto 31/01/22
800 m (vklj. dvorana)
SR 1:55.19 Jolanda Čeplak (VEL) Zolder 20/07/02 1240 pts
1:55.19SR Jolanda Čeplak (VEL) Heusden-Zolder 20/07/02; ATL: 10; 1:55.82Si Wi Vienna 03/03/02; 1000m SR 2:31.66 Rovereto 28/08/02
1:58.41 Brigita Langerholc (TRK) Osaka 26/08/07 WC; 600m Si 1:30.05 Dusseldorf 13/02/09
1:58.73 Anita Horvat (VEL) Turku 13/06/23; 600m SR 1:26.26 Milano 29/04/23
2:01.52 SJ Veronika Sadek (MASS) Liege 29/06/22; 2:03.68i SJi Padova 04/02/22; 600m SJ 1:28.66 Maribor 15/05/22;1000m SJ 2:40.41 Ljubljana 09/06/22
2:01.65i Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Novo Mesto 14/02/21; OB: 2:03.05 Velenje 09/07/23
2:07.14SY Sonja Roman (MB98) Nova Gorica 08/06/97
SR 1:55.19 Jolanda Čeplak (VEL) Zolder 20/07/02 1240 pts
1:55.19SR Jolanda Čeplak (VEL) Heusden-Zolder 20/07/02; ATL: 10; 1:55.82Si Wi Vienna 03/03/02; 1000m SR 2:31.66 Rovereto 28/08/02
1:58.41 Brigita Langerholc (TRK) Osaka 26/08/07 WC; 600m Si 1:30.05 Dusseldorf 13/02/09
1:58.73 Anita Horvat (VEL) Turku 13/06/23; 600m SR 1:26.26 Milano 29/04/23
2:01.52 SJ Veronika Sadek (MASS) Liege 29/06/22; 2:03.68i SJi Padova 04/02/22; 600m SJ 1:28.66 Maribor 15/05/22;1000m SJ 2:40.41 Ljubljana 09/06/22
2:01.65i Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Novo Mesto 14/02/21; OB: 2:03.05 Velenje 09/07/23
2:07.14SY Sonja Roman (MB98) Nova Gorica 08/06/97
1500 m (vklj. dvorana)
SR 4:02.13 Sonja Roman (STA) Rome 10/07/09 1189 pts
4:02.13SR Sonja Roman (STA) Rome 10/07/09; 4:14.32SJo Velenje 20/06/98
4:02.44 Jolanda Čeplak (VEL) Eugene 24/05/03; 4:05.44Si Glasgow 09/03/02; 1000m Si 2:38.03 Birmingham 21/02/03
4:03.05 Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Marseille 03/09/20; 4:12.48i SJ SJi Vienna 29/01/13; 1milja SR 4:28.82 Zagreb 11/09/22
4:06.22i Helena Javornik (ZRE) Dortmund 11/02/01; OB: 4:06.77 Bygdoscz 09/07/00; 4:10.06S35 Rome 29/06/01; 1milja Si 4:29.35i Lievin 24/02/02;
2000m Si 5:44.93 Chemnitz 22/02/02
4:11.05 Klara Lukan (MASS) Zagreb 10/09/23
4:19.70SY Tia Tanja Živko (KLC) Maribor 29/07/23
SR 4:02.13 Sonja Roman (STA) Rome 10/07/09 1189 pts
4:02.13SR Sonja Roman (STA) Rome 10/07/09; 4:14.32SJo Velenje 20/06/98
4:02.44 Jolanda Čeplak (VEL) Eugene 24/05/03; 4:05.44Si Glasgow 09/03/02; 1000m Si 2:38.03 Birmingham 21/02/03
4:03.05 Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Marseille 03/09/20; 4:12.48i SJ SJi Vienna 29/01/13; 1milja SR 4:28.82 Zagreb 11/09/22
4:06.22i Helena Javornik (ZRE) Dortmund 11/02/01; OB: 4:06.77 Bygdoscz 09/07/00; 4:10.06S35 Rome 29/06/01; 1milja Si 4:29.35i Lievin 24/02/02;
2000m Si 5:44.93 Chemnitz 22/02/02
4:11.05 Klara Lukan (MASS) Zagreb 10/09/23
4:19.70SY Tia Tanja Živko (KLC) Maribor 29/07/23
5000 m (vklj. dvorana)
SR 15:01.37 Klara Lukan (MASS) Montesson 10/06/23 1146 pts
15:01.37SR Klara Lukan (MASS) Montesson 10/06/23; 16:03.62SJ Boras 21/07/19; 2000m SR 5:40.91 Zagreb 14/09/21; 5km SR 15:25 Riga 01/10/23; 2000m SJ 5:47.15 Szek. 09/07/19
15:08.12 Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Karlsruhe 20/05/23; 3000m SRo 8:46.44 Celje 26/07/20
15:15.40 Helena Javornik (MB 98) Hechtel 07/08/99; 15:23.45S35 London 22/07/01; 3000m Si 8:47.49i Stuttgart 03/02/02
15:40.41 Sonja Roman (STA) Tallin 22/06/14
15:56.98 Silva Vivod (TAM) Berlin 21/08/92
17:33.70SY Svetlana Bajić (PI) Maribor 01/08/98
SR 15:01.37 Klara Lukan (MASS) Montesson 10/06/23 1146 pts
15:01.37SR Klara Lukan (MASS) Montesson 10/06/23; 16:03.62SJ Boras 21/07/19; 2000m SR 5:40.91 Zagreb 14/09/21; 5km SR 15:25 Riga 01/10/23; 2000m SJ 5:47.15 Szek. 09/07/19
15:08.12 Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Karlsruhe 20/05/23; 3000m SRo 8:46.44 Celje 26/07/20
15:15.40 Helena Javornik (MB 98) Hechtel 07/08/99; 15:23.45S35 London 22/07/01; 3000m Si 8:47.49i Stuttgart 03/02/02
15:40.41 Sonja Roman (STA) Tallin 22/06/14
15:56.98 Silva Vivod (TAM) Berlin 21/08/92
17:33.70SY Svetlana Bajić (PI) Maribor 01/08/98
10000 m
SR 31:06.63 Helena Javornik (ZRE) Athens 27/08/04 1187 pts
31:06.63SR S35 Helena Javornik (ZRE) Athens 27/08/04 OG; 20000m SR 1:10:30.4# & 25000m SR 1:28:22.6 & 1ura SR 17.07km# Maribor 19/07/06
32:32rd Klara Lukan (MASS) Ljubljana 24/10/21 (=10km SR; 33:23rd SJ Ljubljana 27/10/19); 3000m SR SRi 8:44.80i Birmingham 25/02/23; 5km SR 15:32 Dunaj 22/04/23
33:04.60 Silva Vivod (TAM) Cardiff 08/06/91
33:22.53 Liza Šajn SLO Kozje 15/04/23
33:46rd Sonja Roman (STA) Valencia 19/11/17; TB 34:35.12 Postojna 15/04/17
35:17.74SJ Mateja Kosovelj (NAN) Velenje 25/03/06
36:39.77SY Svetlana Bajić (PI) Nova Gorica 08/05/99
SR 31:06.63 Helena Javornik (ZRE) Athens 27/08/04 1187 pts
31:06.63SR S35 Helena Javornik (ZRE) Athens 27/08/04 OG; 20000m SR 1:10:30.4# & 25000m SR 1:28:22.6 & 1ura SR 17.07km# Maribor 19/07/06
32:32rd Klara Lukan (MASS) Ljubljana 24/10/21 (=10km SR; 33:23rd SJ Ljubljana 27/10/19); 3000m SR SRi 8:44.80i Birmingham 25/02/23; 5km SR 15:32 Dunaj 22/04/23
33:04.60 Silva Vivod (TAM) Cardiff 08/06/91
33:22.53 Liza Šajn SLO Kozje 15/04/23
33:46rd Sonja Roman (STA) Valencia 19/11/17; TB 34:35.12 Postojna 15/04/17
35:17.74SJ Mateja Kosovelj (NAN) Velenje 25/03/06
36:39.77SY Svetlana Bajić (PI) Nova Gorica 08/05/99
MARATON (42195 m)
SR 2:27:33 Helena Javornik (ZRE) Amsterdam 17/10/04 1157 pts
2:27:33SR S35 Helena Javornik (ZRE) Amsterdam 17/10/04; Polmaraton SR 1:09:22 Remich 29/06/04
2:33:42 Anja Fink (KRO) Valencia 03/12/23
2:35:30 Neja Kršinar (PAP) Vienna 24/04/22
2:35:57 Žana Jereb (TRK) Rotterdam 13/04/14
2:40:23 Daneja Grandovec Valencia 15/11/15
SR 2:27:33 Helena Javornik (ZRE) Amsterdam 17/10/04 1157 pts
2:27:33SR S35 Helena Javornik (ZRE) Amsterdam 17/10/04; Polmaraton SR 1:09:22 Remich 29/06/04
2:33:42 Anja Fink (KRO) Valencia 03/12/23
2:35:30 Neja Kršinar (PAP) Vienna 24/04/22
2:35:57 Žana Jereb (TRK) Rotterdam 13/04/14
2:40:23 Daneja Grandovec Valencia 15/11/15
100 m OVIRE (10x83.8cm)
SR 12.59 0.2 Brigita Bukovec (OLI) Atlanta 31/07/96 1205 pts 80m OVIRE (do 1968): 10.5+ Draga Stamejčič (KLC) Celje 05/09/64
12.59SR 0.2 Brigita Bukovec (OLI) Atlanta 31/07/96 OG; 60m/o Si 7.78 Stuttgart 07/02/99; 50m/o Si 6.70 Budapest 05/02/97
12.92 0.7 Nika Glojnarič (BRE) St. Polten 08/06/23; 13.64SY (83.8cm) -0.8 Ljubljana 21/05/16; 13.25SY (76.2cm) 0.7 Kruševac 02/07/16
12.94 1.2 Marina Tomič (KLC) Le Chaux de Fonds 07/07/13
13.15 0.6 Joni Tomičić-Prezelj (OLI) Graz 16/06/23
13.16 1.6 Radmila Vukmirović (GO) Maribor 27/06/04
13.30SJ 1.7 Lana Andolšek (KR) Slovenska Bistrica 27/05/23
SR 12.59 0.2 Brigita Bukovec (OLI) Atlanta 31/07/96 1205 pts 80m OVIRE (do 1968): 10.5+ Draga Stamejčič (KLC) Celje 05/09/64
12.59SR 0.2 Brigita Bukovec (OLI) Atlanta 31/07/96 OG; 60m/o Si 7.78 Stuttgart 07/02/99; 50m/o Si 6.70 Budapest 05/02/97
12.92 0.7 Nika Glojnarič (BRE) St. Polten 08/06/23; 13.64SY (83.8cm) -0.8 Ljubljana 21/05/16; 13.25SY (76.2cm) 0.7 Kruševac 02/07/16
12.94 1.2 Marina Tomič (KLC) Le Chaux de Fonds 07/07/13
13.15 0.6 Joni Tomičić-Prezelj (OLI) Graz 16/06/23
13.16 1.6 Radmila Vukmirović (GO) Maribor 27/06/04
13.30SJ 1.7 Lana Andolšek (KR) Slovenska Bistrica 27/05/23
400 m OVIRE (10x76.2cm)
SR 55.96 Agata Zupin (KAM) Grosseto 23/07/17 1143 pts
55.96SR SJ Agata Zupin (KAM) Grosseto 23/07/17; 300m/o SR 41.87 Ostrava 08/09/20
56.63 Meta Mačus (GO) Ljubljana 01/06/02; 200m/o SR 26.95 0.2 Trento 31/05/00
56.70 Sara Orešnik (OL) Maribor 20/07/08
56.74 Marjana Lužar (ZAK) Plovdiv 10/08/90
57.13 Irena Dominc (MB) Trento 30/06/93; 58.76SY Maribor 21/06/86
SR 55.96 Agata Zupin (KAM) Grosseto 23/07/17 1143 pts
55.96SR SJ Agata Zupin (KAM) Grosseto 23/07/17; 300m/o SR 41.87 Ostrava 08/09/20
56.63 Meta Mačus (GO) Ljubljana 01/06/02; 200m/o SR 26.95 0.2 Trento 31/05/00
56.70 Sara Orešnik (OL) Maribor 20/07/08
56.74 Marjana Lužar (ZAK) Plovdiv 10/08/90
57.13 Irena Dominc (MB) Trento 30/06/93; 58.76SY Maribor 21/06/86
3000 m ZAPREKE (35x76.2cm)
SR 9:06.37 Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Budapest 27/08/23 WC 1228 pts
9:06.37SR Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Budapest 27/08/23 WC; 9:51.15 SJ Rieti 20/07/13; 2000m/z SR 5:53.38 Zagreb 10/09/23
10:03.33 Daneja Grandovec (MB 98) Gavle 18/06/05
10:22.58 Karin Gošek (ASB) Irvine 28/04/23
10:33.55 Klara Lukan (MASS) Varaždin 10/08/19; 3000m SJ 9:13.29 Nova Gorica 30/06/19
10:37.08 Petra Šink (VEL) Celje 12/06/11
SR 9:06.37 Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Budapest 27/08/23 WC 1228 pts
9:06.37SR Maruša Mišmaš-Zrimšek (MASS) Budapest 27/08/23 WC; 9:51.15 SJ Rieti 20/07/13; 2000m/z SR 5:53.38 Zagreb 10/09/23
10:03.33 Daneja Grandovec (MB 98) Gavle 18/06/05
10:22.58 Karin Gošek (ASB) Irvine 28/04/23
10:33.55 Klara Lukan (MASS) Varaždin 10/08/19; 3000m SJ 9:13.29 Nova Gorica 30/06/19
10:37.08 Petra Šink (VEL) Celje 12/06/11
4x100 m ŠTAFETA
SR 43.91 Slovenija (Bikar, Žumer, Nose, Ottey) Pergine Valsugana 25/07/03 1149 pts
43.91SR Slovenija Pergine Valsugana 25/07/03; 46.09SJ Beijing 19/08/06 (Puc, Jureš, Petan, Mihalinec); 46.57SY Bressanone 29/05/22 (Potnik, Šinkec, Likar, Hribar)
44.83SC AD MASS Le Chaux-de-Fonds 03/07/11
46.12 AK Olimpija Maribor 12/06/99; 4x800m SJ 9:31.11 Maribor 20/04/02
SR 43.91 Slovenija (Bikar, Žumer, Nose, Ottey) Pergine Valsugana 25/07/03 1149 pts
43.91SR Slovenija Pergine Valsugana 25/07/03; 46.09SJ Beijing 19/08/06 (Puc, Jureš, Petan, Mihalinec); 46.57SY Bressanone 29/05/22 (Potnik, Šinkec, Likar, Hribar)
44.83SC AD MASS Le Chaux-de-Fonds 03/07/11
46.12 AK Olimpija Maribor 12/06/99; 4x800m SJ 9:31.11 Maribor 20/04/02
4x400 m ŠTAFETA (vklj. dvorana)
SR 3:30.90 Slovenija (Zupin, Smonkar, Pogorevc, Horvat) Stara Zagora 20/06/21 1131 pts
3:30.90SR Slovenija St. Zagora 20/06/17;3:40.62SJ Maribor 16/07/22 (Bezgovšek, Kaučič, Klojčnik, Rus );3:37.08Si Belgrade 20/03/22 (Zupin, Smonkar, Sadek, Horvat)
3:47.88SJi Sofia 13/02/21 (Zbičajnik, Dolenc, Klojčnik, Sadek); 4x200m Si 1:36.36 Dunaj 17/02/96 (Perc, Prokofjev, Langerholc, Bikar)
3:41.22SC AK Velenje Velenje 15/09/19
3:43.13 AD MASS Ptuj 23/09/18;
3:55.20SY AD Kronos Maribor 02/06/08 (Gvozdanović, Koren, Trošt, Belaj)
4x800m SR 9:02.96 AD Maribor 98 Slovenska Bistrica 11/05/03 (Hojs, Zajfrid, Krašovec, Roman)
SR 3:30.90 Slovenija (Zupin, Smonkar, Pogorevc, Horvat) Stara Zagora 20/06/21 1131 pts
3:30.90SR Slovenija St. Zagora 20/06/17;3:40.62SJ Maribor 16/07/22 (Bezgovšek, Kaučič, Klojčnik, Rus );3:37.08Si Belgrade 20/03/22 (Zupin, Smonkar, Sadek, Horvat)
3:47.88SJi Sofia 13/02/21 (Zbičajnik, Dolenc, Klojčnik, Sadek); 4x200m Si 1:36.36 Dunaj 17/02/96 (Perc, Prokofjev, Langerholc, Bikar)
3:41.22SC AK Velenje Velenje 15/09/19
3:43.13 AD MASS Ptuj 23/09/18;
3:55.20SY AD Kronos Maribor 02/06/08 (Gvozdanović, Koren, Trošt, Belaj)
4x800m SR 9:02.96 AD Maribor 98 Slovenska Bistrica 11/05/03 (Hojs, Zajfrid, Krašovec, Roman)
20 Km HOJA (cesta ali stadion)
SR 1:48:18 Eva Čanadi (KP) Dunaj 05/10/19 839pts
1:48:18SR SJ Eva Čanadi (KP) Dunaj 05/10/19; 10km SR SJ 53:29 Alexandropoulos 21/04/19; 10.000m SR 55:26.13 Velenje 13/04/19
2:07:53 Ana Intihar-Marulc (KLC) Antalya 27/03/21
SR 1:48:18 Eva Čanadi (KP) Dunaj 05/10/19 839pts
1:48:18SR SJ Eva Čanadi (KP) Dunaj 05/10/19; 10km SR SJ 53:29 Alexandropoulos 21/04/19; 10.000m SR 55:26.13 Velenje 13/04/19
2:07:53 Ana Intihar-Marulc (KLC) Antalya 27/03/21
35 km HOJA (cesta ali stadion)
SR N/A
SR N/A
SKOK V VIŠINO (vklj. dvorana)
SR 2.00 Britta Bilač (IBL) Helsinki 14/08/94 1201 pts
2.00SR Britta Bilač (IBL) Helsinki 14/08/94; 2.00Si Frankfurt 09/02/94
1.95 Lia Apostolovski (MASS) Heilbron 05/08/23; 1.86SJ= Celje 15/06/19
1.93 Maruša Černjul (KLC) Celje 18/06/16
1.92 Lidija Lapajne (GO) Worstadt 06/06/85; 1.76S35 Buffalo 19/07/95
1.88 Lea Cimperman (KRO) Trieste 25/07/01
1.86i SJ= SJi Lara Omerzu (BRE) Celje 04/02/17; 1.85i SY Celje 07/02/15
SR 2.00 Britta Bilač (IBL) Helsinki 14/08/94 1201 pts
2.00SR Britta Bilač (IBL) Helsinki 14/08/94; 2.00Si Frankfurt 09/02/94
1.95 Lia Apostolovski (MASS) Heilbron 05/08/23; 1.86SJ= Celje 15/06/19
1.93 Maruša Černjul (KLC) Celje 18/06/16
1.92 Lidija Lapajne (GO) Worstadt 06/06/85; 1.76S35 Buffalo 19/07/95
1.88 Lea Cimperman (KRO) Trieste 25/07/01
1.86i SJ= SJi Lara Omerzu (BRE) Celje 04/02/17; 1.85i SY Celje 07/02/15
SKOK OB PALICI (vklj. dvorana)
SR 4.82i Tina Šutej (MASS) Ostrava 02/02/23 1214 pts; 4.81SRo Eugene 16/09/23
4.82i SR Si Tina Šutej (MASS) Ostrava 02/02/23; 4.25SJ Beijing 18/08/06; 4.17i SJi Ljubljana 20/01/07; OB: 4.81SRo Eugene 16/09/23;
4.76 SLO AC Ljubljana 11/09/21; 4.73i S35 Ostrava 30/01/24
4.31 Sara Berčan (OLI) Brežice 23/06/16
4.30 Tea Melink (GO) Trieste 20/07/04
4.22i Nuša Maver (KLC) Linz 10/02/17; OB: 4.11 Brežice 23/06/16
4.21SY Nastja Modic (BRE) Linz 29/06/16
SR 4.82i Tina Šutej (MASS) Ostrava 02/02/23 1214 pts; 4.81SRo Eugene 16/09/23
4.82i SR Si Tina Šutej (MASS) Ostrava 02/02/23; 4.25SJ Beijing 18/08/06; 4.17i SJi Ljubljana 20/01/07; OB: 4.81SRo Eugene 16/09/23;
4.76 SLO AC Ljubljana 11/09/21; 4.73i S35 Ostrava 30/01/24
4.31 Sara Berčan (OLI) Brežice 23/06/16
4.30 Tea Melink (GO) Trieste 20/07/04
4.22i Nuša Maver (KLC) Linz 10/02/17; OB: 4.11 Brežice 23/06/16
4.21SY Nastja Modic (BRE) Linz 29/06/16
SKOK V DALJAVO (vklj. dvorana)
SR 6.78 1.8 Nina Kolarič (PT) Ptuj 29/06/08 1156 pts
6.78SR 1.8 Nina Kolarič (PT) Ptuj 29/06/08; 6.67Si Turin 06/03/09
6.64 1.4 Ksenija Predikaka (ZAK) Ljubljana 26/05/96; 6.67w 3.9 Lisbon 29/06/96
6.61 1.4 Neja Filipič (MASS) Ptuj 23/05/23
6.59i Marija Šestak (MASS) Budapest 26/01/07; OB: 6.58 0.6 Velenje 28/06/07
6.58 1.0 Nina Kokot-Djordjević (MASS) Kapfenberg 20/07/14
6.54SJ SY 1.5 Brina Likar (TRK) Kranj 04/06/22
6.26SJi Anja Valant (KLC) Celje 19/01/96
SR 6.78 1.8 Nina Kolarič (PT) Ptuj 29/06/08 1156 pts
6.78SR 1.8 Nina Kolarič (PT) Ptuj 29/06/08; 6.67Si Turin 06/03/09
6.64 1.4 Ksenija Predikaka (ZAK) Ljubljana 26/05/96; 6.67w 3.9 Lisbon 29/06/96
6.61 1.4 Neja Filipič (MASS) Ptuj 23/05/23
6.59i Marija Šestak (MASS) Budapest 26/01/07; OB: 6.58 0.6 Velenje 28/06/07
6.58 1.0 Nina Kokot-Djordjević (MASS) Kapfenberg 20/07/14
6.54SJ SY 1.5 Brina Likar (TRK) Kranj 04/06/22
6.26SJi Anja Valant (KLC) Celje 19/01/96
TROSKOK (vklj. dvorana)
SR 15.08i Marija Šestak (MASS) Athens 13/02/08 1210 pts; SRo: 15.03 1.1 Marija Šestak (MASS) Beijing 17/08/08
15.08i SR Si Marija Šestak (MASS) Athens 13/02/08; 14.92 SLO AC 1.3 Ljubljana 03/06/07; 12.98S35 Celje 02/08/14; OB: 15.03SRo 1.1 Beijing 17/08/08 OG
14.69 1.2 Anja Valant (KLC) Kalamata 04/06/00; 13.79SJ 1.3 Maribor 01/06/96; 13.63SJi Ljubljana 24/02/96
14.58 2.0 Snežana Rodić-Vukmirović (MASS) Nova Gorica 15/06/13
14.42 -0.4 Neja Filipič (MASS) Rabat 05/06/22; 14.43w 3.6 Doha 13/05/22
14.00 1.1 Eva Pepelnak (KLC) Oslo 29/06/23
13.18SY 0.1 Maja Bratkič (GO) Ostrava 11/07/07
SR 15.08i Marija Šestak (MASS) Athens 13/02/08 1210 pts; SRo: 15.03 1.1 Marija Šestak (MASS) Beijing 17/08/08
15.08i SR Si Marija Šestak (MASS) Athens 13/02/08; 14.92 SLO AC 1.3 Ljubljana 03/06/07; 12.98S35 Celje 02/08/14; OB: 15.03SRo 1.1 Beijing 17/08/08 OG
14.69 1.2 Anja Valant (KLC) Kalamata 04/06/00; 13.79SJ 1.3 Maribor 01/06/96; 13.63SJi Ljubljana 24/02/96
14.58 2.0 Snežana Rodić-Vukmirović (MASS) Nova Gorica 15/06/13
14.42 -0.4 Neja Filipič (MASS) Rabat 05/06/22; 14.43w 3.6 Doha 13/05/22
14.00 1.1 Eva Pepelnak (KLC) Oslo 29/06/23
13.18SY 0.1 Maja Bratkič (GO) Ostrava 11/07/07
SUVANJE KROGLE (4kg; vklj. dvorana)
SR 18.10 Nataša Erjavec (IBL) Nova Gorica 14/05/94 1060 pts
18.10SR Nataša Erjavec (IBL) Nova Gorica 14/05/94; 17.97Si Ljubljana 27/01/96
16.42 Mojca Črnigoj (GO) Padova 04/07/04; 15.47SJ Slovenska Bistrica 15/05/99
16.21 Mira Pajtler (MB) Nova Gorica 03/06/84
15.10 Milena Usenik (OD) Ljubljana 28/06/60
15.04 Nada Kotlušek (OD) Ljubljana 14/10/56
14.30SJi Veronika Domjan (PT) Slovenska Bistrica 16/02/14
13.61SY (4kg) Špela Hus (KLC) Celje 13/09/06
15.57SY (3kg) Manca Avbelj (DOM) Ptuj 31/08/13
SR 18.10 Nataša Erjavec (IBL) Nova Gorica 14/05/94 1060 pts
18.10SR Nataša Erjavec (IBL) Nova Gorica 14/05/94; 17.97Si Ljubljana 27/01/96
16.42 Mojca Črnigoj (GO) Padova 04/07/04; 15.47SJ Slovenska Bistrica 15/05/99
16.21 Mira Pajtler (MB) Nova Gorica 03/06/84
15.10 Milena Usenik (OD) Ljubljana 28/06/60
15.04 Nada Kotlušek (OD) Ljubljana 14/10/56
14.30SJi Veronika Domjan (PT) Slovenska Bistrica 16/02/14
13.61SY (4kg) Špela Hus (KLC) Celje 13/09/06
15.57SY (3kg) Manca Avbelj (DOM) Ptuj 31/08/13
MET DISKA (1kg)
SR 60.11 Veronika Domjan (PT) Amsterdam 06/07/16 1073 pts
60.11SR Veronika Domjan (PT) Amsterdam 06/07/16; 56.63SJ Eskilstuna 17/07/15; 49.13SY Ptuj 30/08/12
55.46 Hana Urankar (KLC) Slovenj Gradec 02/06/23
52.42 Branka Bandur (TAM) Belgrade 27/06/86
51.15 Metka Papler (TRK) Celje 27/07/74
51.00 Nataša Erjavec (OL) Paris 28/05/95
SR 60.11 Veronika Domjan (PT) Amsterdam 06/07/16 1073 pts
60.11SR Veronika Domjan (PT) Amsterdam 06/07/16; 56.63SJ Eskilstuna 17/07/15; 49.13SY Ptuj 30/08/12
55.46 Hana Urankar (KLC) Slovenj Gradec 02/06/23
52.42 Branka Bandur (TAM) Belgrade 27/06/86
51.15 Metka Papler (TRK) Celje 27/07/74
51.00 Nataša Erjavec (OL) Paris 28/05/95
MET KLADIVA (4kg)
SR 71.25 Barbara Špiler (FIT) Cakovec 05/05/12 1082 pts
71.25SR Barbara Špiler (FIT) Cakovec 05/05/12; 67.06SJ Talinn 23/07/11; 66.18SY (4kg) Maribor 28/07/09; 73.33SY (3kg) Varazdin 05/07/08
66.59 Claudia Štravs (OLI) Zagreb 05/05/19
65.32 Ana Sušec (KRO) Gorizia 24/07/10
59.42 Lina Čater (KLC) Maribor 09/06/21
59.27 Lucija Križnik (FIT) Slovenska Bistrica 14/05/06
SR 71.25 Barbara Špiler (FIT) Cakovec 05/05/12 1082 pts
71.25SR Barbara Špiler (FIT) Cakovec 05/05/12; 67.06SJ Talinn 23/07/11; 66.18SY (4kg) Maribor 28/07/09; 73.33SY (3kg) Varazdin 05/07/08
66.59 Claudia Štravs (OLI) Zagreb 05/05/19
65.32 Ana Sušec (KRO) Gorizia 24/07/10
59.42 Lina Čater (KLC) Maribor 09/06/21
59.27 Lucija Križnik (FIT) Slovenska Bistrica 14/05/06
MET KOPJA (novo kopje od 1999; 2.2-2.3m; >0.6kg)
SR 67.16 Martina Ratej (AKS) Doha 15/05/10 1188 pts STARO KOPJE (do 1999): 64.68 Renata Strasek (KLC) Velenje 10/06/95
67.16SR Martina Ratej (AKS) Doha 15/05/10; 63.79S35 Celje 27/07/19
61.14 Evfemija Štorga (ZAK) Koper 08/04/10
57.84 Bernarda Letnar (DOM) Celje 21/05/17
56.98SJ Eva Vivod (PMB) Nova Gorica 02/06/13
55.18 Elizabeta Randjelović (KLC) Fort Collins 22/05/99
54.97SY (600g) Monika Lebeničnik (KLC) Brezice 08/03/09
SY (500g) slabši od SY (600g)
SR 67.16 Martina Ratej (AKS) Doha 15/05/10 1188 pts STARO KOPJE (do 1999): 64.68 Renata Strasek (KLC) Velenje 10/06/95
67.16SR Martina Ratej (AKS) Doha 15/05/10; 63.79S35 Celje 27/07/19
61.14 Evfemija Štorga (ZAK) Koper 08/04/10
57.84 Bernarda Letnar (DOM) Celje 21/05/17
56.98SJ Eva Vivod (PMB) Nova Gorica 02/06/13
55.18 Elizabeta Randjelović (KLC) Fort Collins 22/05/99
54.97SY (600g) Monika Lebeničnik (KLC) Brezice 08/03/09
SY (500g) slabši od SY (600g)
SEDMEROBOJ (100m/o+Viš+Kro+200m+Dis+Kop+800m; po tablicah iz 1999, prejšnji izidi preračunani; dosežek w, če povpr. w>2.0m/s)
SR 5698 Desanka Ćalasan (KLC) Maribor 30/05/99 1039 pts; STARO KOPJE (DO 1999): 5740 Vladka Lopatič (BRE) Brescia 17/05/92
5698SR Desanka Ćalasan (KLC) Maribor 30/05/99 (14.02w - 1.77 - 12.50 - 24.80 / 5.45 - 46.91 - 2:29.74)
5418 Maja Bedrač (PT) Kraljevo 23/07/23 (13.73 - 1.57 - 10.93 - 25.40 / 6.04 - 39.25 - 2:26.02); 5277SY (YI) Slovenj Gradec 04/10/15 (14.20 - 1.65 - 11.23 - 25.94 / 5.97 - 37.73 - 2:33.02)
5304 Klavdija Halimič (SSG) Maribor 02/06/02 (14.71 - 1.64 - 12.82 - 26.22 / 5.73 - 41.73 - 2:31.08)
5228SJ SY (SI) Eva Vivod (PMB) Ptuj 30/05/10 (15.18 - 1.66 - 10.70 - 26.42 / 5.47 - 47.65 - 2:24.59)
5100 Maja Petan (FIT) Maribor 01/06/08 (14.24 - 1.57 - 11.82 - 25.07 / 5.58 - 33.59 - 2:32.93)
SR 5698 Desanka Ćalasan (KLC) Maribor 30/05/99 1039 pts; STARO KOPJE (DO 1999): 5740 Vladka Lopatič (BRE) Brescia 17/05/92
5698SR Desanka Ćalasan (KLC) Maribor 30/05/99 (14.02w - 1.77 - 12.50 - 24.80 / 5.45 - 46.91 - 2:29.74)
5418 Maja Bedrač (PT) Kraljevo 23/07/23 (13.73 - 1.57 - 10.93 - 25.40 / 6.04 - 39.25 - 2:26.02); 5277SY (YI) Slovenj Gradec 04/10/15 (14.20 - 1.65 - 11.23 - 25.94 / 5.97 - 37.73 - 2:33.02)
5304 Klavdija Halimič (SSG) Maribor 02/06/02 (14.71 - 1.64 - 12.82 - 26.22 / 5.73 - 41.73 - 2:31.08)
5228SJ SY (SI) Eva Vivod (PMB) Ptuj 30/05/10 (15.18 - 1.66 - 10.70 - 26.42 / 5.47 - 47.65 - 2:24.59)
5100 Maja Petan (FIT) Maribor 01/06/08 (14.24 - 1.57 - 11.82 - 25.07 / 5.58 - 33.59 - 2:32.93)
4x400 m MEŠANA ŠTAFETA m+ž
SR 3:14.72 Slovenija (Mesec-Košir, Zupin, Ferlan, Horvat) Chorzow 23/06/23 pts
3:14.72SR Slovenija Chorzow 22/06/23; 3:25.69SJ Trieste 24/07/22 (Janža, Kaučič, Skočir, Rus)
3:27.14SC AD Mass Maribor 15/05/22
SR 3:14.72 Slovenija (Mesec-Košir, Zupin, Ferlan, Horvat) Chorzow 23/06/23 pts
3:14.72SR Slovenija Chorzow 22/06/23; 3:25.69SJ Trieste 24/07/22 (Janža, Kaučič, Skočir, Rus)
3:27.14SC AD Mass Maribor 15/05/22